Keresés

Részletes keresés

kozakz Creative Commons License 2009.02.04 0 0 317
A koncertet a Maggie-szigeten rögzítették, Ausztráliában

Ez konkrétan érthetetlen számomra...
Előzmény: mosiah (314)
kozakz Creative Commons License 2009.02.04 0 0 316
egy jó kis cikk

http://passzio.hu/modules.php?name=News&file=article&sid=16284

Dick17 Creative Commons License 2009.02.03 0 0 315

Hmmm... Igen, ez 1:1-ben a margitszigeti, ill. az előző napi paksi főpróba műsora. De hogy hivatalos lenne...?! Tudtommal a felvétel joga az akkori szervezőnél, ill. a zenészek (elsősorban Orszáczky és Pataki) birtokában van/volt. Csak bízni lehet abban, hogy minden rendben van a kiadás körül... Megjegyzem, a szervező 2007 elején, kora tavaszán 2 vagy 3 számot publikált CD-n (Darshan 002 - ha jól emlékezem) a 2001-es koncertről Jackie bácsi tudtával. 

 

Előzmény: mosiah (314)
mosiah Creative Commons License 2009.02.03 0 0 314
Syrius: The last concert
Kiadó: Hunnia Records
Megjelenés éve: 2008

https://www.dalok.hu/lemez/id/1412

Ismeri valaki ezt a lemezt?

1. I've Been This Down Before
2. Elfáradtam Én Már
3. Feeling Good
4. Hamlet, a Sólyóm
5. Strawberry Fields Forever
6. Devil's Masquerade
7. Manic Depression
8. God is Only One

Ez ugye a 2001-es Margitszigeti koncert hivatalos felvétele lehet, legalábbis a számlista azzal megegyezik. Tök jó, hogy tök kussban megjelent egy album megint, és sehol sem lehetett róla hallani.

Egy másik oldalon találtam egy leírást az albumról, ami valószínűleg több sebből vérzik, íme:
A magyarországi Hunnia kiadó jelentette meg a Syrius zenekar utolsó felvételét/koncertjét, amin még Orszáczky Jackie is játszik!! Fergeteges koncert, amelyen olyan számok sorakoznak, mint a legendás Az ördög maszkabálja, Hendrixtől a Manic Depression, a Beatlestől a Strawberry fields forever. A koncertet a Maggie-szigeten rögzítették, Ausztráliában! Ez volt Jackie utolsó koncerje a Syriusszal, hála a Hunnia kiadónak, most piacra került!

innen a szöveg:
http://www.cdbar.hu/magyar/ujdonsagok/lemezajanlo.html
kozakz Creative Commons License 2009.01.13 0 0 313
filmszemlén most meg lehet kérdezni a zsűri elnőkét :) hátha tud valamit....
Előzmény: syrius (311)
D. péter Creative Commons License 2009.01.13 0 0 312

Szia Syrius!

Engem is érdekelne a film,cserébe tudnék adni pár felvételt Jackiéktől,a Kextől,stb...

Előzmény: syrius (311)
syrius Creative Commons License 2009.01.12 0 0 311
Esküszöm válaszoltam rá, de úgylátszik elveszett a szmogban. Szóval megvan DVD-n, igaz a Filmmúzeumból felvéve tehát egy logoval a sarokban, de szívesen lemásolom, ha érdekel. Aranyos film, kicsit naiv, helyenként idegesítően modoros, dehát Kex, meg Syrius... szóval ontopic. Egyébként igazából az eredeti filmek, próbafelvételek lennnének izgalmasak, vajon a Filmlabor, vagy az archivumban meglehetnek a forgatás során fel nem használt snittek? Na azok közt lehetne mazsolázni.
Előzmény: Dick17 (310)
Dick17 Creative Commons License 2009.01.12 0 0 310

Egy klikk ide:
http://www.youtube.com/watch?v=igGUZjspjS4&feature=related

És ha valakinek meglenne DVD-n az egész film...
;-)
De jó lenne!

mosiah Creative Commons License 2008.10.30 0 0 309
Én most itt egy weboldalt szeretnék reklámozni.

Az internetet böngészve azt tapasztaltam, hogy nem található a weben olyan oldal - néhány cikket leszámítva - amely méltó emléket állítana a Syriusnak, ennek a fantasztikus, de hányatott sorsú zenekarnak. Úgy döntöttem megpróbálok összehozni egy weboldalt, amely talán pótolhatja ezt a hiányosságot.

Bár az oldal még egyáltalán nem készült el teljes mértékben, sőt, eléggé foghíjas - sajnos jelen pillanatban nincsen időm, energiám vele foglalkozni - mégis úgy gondolom megérett egy kis népszerűsítésre.

A Syrius együttes nem hivatalos emlékoldala a http://syriusband.extra.hu címen érhető el.
Szeretném felhívni a figyelmet az ott üzemelő Fórumra is.

http://syriusband.extra.hu
szücs laca Creative Commons License 2008.10.14 0 0 308
...az én forrásom is Theátrum felvétel ügyben a Szendrey Pisti féle recording. (Zolika, ha felteszitek a net-re a számokat, kérlek- meg a Pistit is- a "Vasajtó" címü szörnyedményt/szörvedményt NE! A többi az ok., jó húzós nóták, nem kíméltük a közönséget, ritka vendég volt a 4/4. A "Vasajtó"-val inkább csak magunkat nem kíméltük.
Mikor egy kvázi jazz-zenész popzenét próbál játszani, avagy Pavarotti énekli a Lady Madonnát)
syrius Creative Commons License 2008.10.08 0 0 307

off: Azóta én is megtaláltam néhány felvételét a neten (pl. youtube-on matyooo-ként, de van saját oldala is) Élőben meg többek közt Barabás Lőrinccel lehet hallani (ideje lenne)

http://www.premecz.atw.hu/

On: Azért jó érzékkel talált rá Jackie annak idején.

Előzmény: eref (306)
eref Creative Commons License 2008.10.08 0 0 306
Premecz Mátyás
Előzmény: eref (249)
dandozolika Creative Commons License 2008.10.07 0 0 305

Igen nekem!

 

Putyi dobos, akkor volt a zenekarban , amikor az Attila hirdelen disszidált, azonnal beugrott egy időre.

A P.Mobil Fradi pályás buliján ütőhangszeres, és a Neotonban is perkás volt 84-85-ben.

1986-ban az Universal dobosa volt.

Játszott Delhusával, Szandival ......stb

Ő annak idején egy társaságban volt velük és ő vette fel a próbákat .

Nekem is jó barátom így összedolgoztunk ebben az ügyben, mivel 34 ! év után is nagyjából vágta a dolgokat.

 

hello

eref Creative Commons License 2008.10.07 0 0 304
Huh...! Neked van az a kiváló csatornád a YouTube-on? (Ki az a Szendrey Putyi és mit-mikor csinált a Colorban?)
Előzmény: dandozolika (302)
dandozolika Creative Commons License 2008.10.06 0 0 303
egy kép
dandozolika Creative Commons License 2008.10.06 0 0 302

Sziasztok!

 

Dandó Zolika vagyok, Pipó fia.
Én digitalizáltam szalagról a Theátrum felvételeket a közelmúltban.
Még a Kovács Faszitól kaptam úgy 10 éve, nem sokkal azelott, hogy szerencsétlen bennégett  a lakásában.
6 dal van rajta és egy konferansz.
5 dal mono-ban félsebességgel, és 1 stereóban duplán.
Ez utóbbi elég jó, mert szeparálva van az ének és a zenekar, és így jól hangszínezheto volt az egész.
Hála Szendrey Putyi barátomnak ( ex. Color, Universal, Neoton, ...stb),aki annak idején rögzítette egy tyúkkelteton, és maradandót alkotott a felvételekkel, magnójával.
Sajnos a rádiófelvételek nincsenek meg a rádióban.
Más forrásból tudom, hogy az 1974-es felvételek egy része letörlodött.(minden bizonnyal magától...)
Ez nem jelenti azt, hogy valakinek ne lehetne meg egy akkor kimásolt kópia, mondjuk ez necces.

Van egy két jó promó-fotóm abból az idobol, ha megkerestem, belinkelem.

Sziasztok!

D. péter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 301
Régóta .
Előzmény: D. péter (300)
D. péter Creative Commons License 2008.10.01 0 0 300
Nem, nem az. A műsorújság viszont nekem nincs meg, és réta keresem.
Előzmény: Dick17 (299)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.30 0 0 299
Érdekel. Be tudod szkennelni és elküldeni eMailben? (Kivéve, ha az 1973-as diósgyőri Popfesztivál műsorújságjából való. Az megvan.) Előre is köszönöm!
Előzmény: D. péter (298)
D. péter Creative Commons License 2008.09.30 0 0 298

Köszönöm!

Egy újságcikk egyébként van a birtokomban a Theátrumról,ha valakit érdekel,szóljon.

Előzmény: szücs laca (294)
bootlegger Creative Commons License 2008.09.29 0 0 297
Kedves Mindenki:)

Marcia Hines - Shines
1975 Ausztrália
Basszuson bizonyos Jackie Orszaczky:
http://rapidshare.com/files/142005557/Marcia_WAVS_1.zip
http://rapidshare.com/files/142008244/Marcia_WAVS_2.zip
vagy ugyanez 320-as mp3-ban:
http://rapidshare.com/files/142002873/marcia_mp3s.zip

aztán még egy, igaz, csak mp3-ban:
http://crotchbat.blogspot.com/2008/08/various-gtk-tapes-australia-1969-1974.html
az egész érdekes, különösen a Vol.2. 7. szám:
GTK Theme/Strawberry Fields Forever - Syrius

én is csak találtam, töltéstek amíg lehet:)
syrius Creative Commons License 2008.09.29 0 0 296
Most vettem fel a Filmmúzeumból a filmet. A héten leadják párszor. Szerintem kitehetnék az 50-es karikát:-) Kex, Syrius és sok egyéb történelmi szereplő valami rémségbe ágyazva Balázsovits-csal, meg Zala Márkkal. Persze nekünk ez az életünk része volt, már készítem is magam az Ifjúsági Parkos jelenetekre:-) No meg a Syriusra a Csanádiban.
Előzmény: Dick17 (295)
Dick17 Creative Commons License 2008.09.28 0 0 295

Egy 1970-es film részlet:

http://www.youtube.com/watch?v=igGUZjspjS4

 

 

szücs laca Creative Commons License 2008.09.24 0 0 294
Köszi az ötletet! Addig is amíg ez meg nem történik, ha van kedvetek, nézzetek be a youtube-ba, például:

http://www.youtube.com/watch?v=vmYKIg8ktaE

Ez a berlini Tränenpalast-koncertünk része a Man Doki Soulmates-vel, Ian Anderson/Al DiMeola/Bill Evans/Chris Thompson plusz Laci meg jómagam felállításban. A vonósnégyes szintén magyar, Sturz András quartettje.
Inkább csak kuriózitás értéke van a múlt hónapi györi buliból a "Smoke on the water" Bobby Kimball/Chris Thompson/Tony Carey (Rainbow)/Frenreisz Karesz összeállítással:

http://de.youtube.com/watch?v=yqNBRxGlmKs

vagy:

http://de.youtube.com/watch?v=iIbJBIx4nJg

ez azért érdekes, mert a mellettem a Hammond-nál álló ösz öregember a John Lord! A kopaszodó gitáros meg a Peter Frampton, a basszista Victor Bailey
kozakz Creative Commons License 2008.09.24 0 0 293
A rádioba szerintem egyszerűen. Meg kell öket keresni hogy mi vagyunk a Teatrum és meg van még a felvétel? Aztán majd csak lesz valami.

A 74-es felvételt ha van rá mód ne csak mp3 szemétben rakjátok ki hanem FLAC formátumban is (tömöritett wave file). Ha kell segitség akkor szivesen segitek!

Előzmény: szücs laca (292)
szücs laca Creative Commons License 2008.09.23 0 0 292
Hi evribádi!

@syrius:
túl sokat beszéltem? Sorry, de ez csak így kijött belölem. Az utóbbi idöben többször is szó esett a régi idökröl, Pataki Lacival elemeztük egy pár napja a net-en (youtube) található Syrius-felvételek (zenei) minöségét, s állapítottuk meg, hogy nagyon sok dolgot még mai hallással is kimondottan jónak találunk.

@D. péter:
Igen! 1974-ben, mikor már a Konzerv- helyett a Sörgyárban próbáltunk, ott vettünk fel egy ca. 30 perces anyagot, Kovács/Dandó/Torontáli/Pálmai/Szücs felallításban. Hallható rajta többek között "Apokalipszis" címü suite-ünk, amiröl büszkén elmondhatom, hogy bartóki/emerson-i ritmus-és harmóniavilágának köszönhetöen nem telt el negyed óra sem, mig kiürült a köbányai Ifipark.
Ezt az anyagot be fogjuk tenni a hálóba, Szendrey Pisti barátom hozzájárulásával, mivel ö készítette a felvételt. Mindenféleképpen értesíteni foglak benneteket, hogy hol mikor és miért.
Teorétikusan lenne mégegy felvétel, a Rádió 8-as stúdiójában vettük fel, két Kadosa-etüdöt dolgoztunk fel. Nem tudom, hogy lehetne beférközni az arhívumba, ha lenne valami ötletetek...
syrius Creative Commons License 2008.09.15 0 0 291
Huhhhhhhhh, még levegő után kapkodok:-)
Előzmény: szücs laca (289)
D. péter Creative Commons License 2008.09.12 0 0 290
Kösz!Felvételek egyébként maradtak a Theatrum után?
Előzmény: szücs laca (289)
szücs laca Creative Commons License 2008.09.12 0 0 289
Szívélyes Helló mindenkinek!
Nagyon örültem, mikor - véletlenül - megtaláltam ezt a topicot. Tudniillik van egy kis közöm a dologhoz. A "Theátrum"-ot adtam be a gugliba, s nemsokára rátok akadtam. Egy-két helyesbítést szeretnék bevinni a topicba. Az elsöt a zenekar névsorához: nem Szücs András volt a billentyüs, hanem Szücs László. Ezt onnan tudom, mert az én vagyok;-)) 1972 végen alakultunk - azt hiszem ; szégyen gyalázat, de már nem emlékszem pontosan, itt is a Gézát-pardon-a Torontálit kéne megkérdezni-, Dandó Péter/Kovács Péter/Solti Jánoska/Torontáli István (akit mi csak Berecki Gézának hívtunk) és jómagam összeállításban. Itt lenne a következö helyesbítés: Jánoska volt az alapító dobos. Utána jött Fekete Gabi, akit aztán a Frenreisz Karesz nagyon gyorsan elvitt tölünk a Skorpióba. Nem is igen csodálkoztunk, Gabi egy "sztár"-bandából, a Hungáriából cseppent be hozzánk, úgymond egy pár hónapig valami igényes zenét is játszani. Nagyon szerette, de hát a státusz nem stimmelt. Öt követte Pálmai Zoli. Öt a Schuszter Lóránt csábította el a P-Mobilba. Utána Németh Gabi volt a soron, akivel jó sokáig húztuk, de jó is volt vele. Ne feledkezzünk meg Kántor Petiröl, Multi-Instrumentalist, nálunk szaxofon-hegedü-miegymáson játszott (ma Norvégiában él ,és - most kapaszkodjatok meg - HEAVY-METAL-TANÀR!. mert ugye gitározni is nagyon jól tudott) Szintén oszlopos tagja volt a csapatnak "Alkalmas" is, dito multihangszeres, aki a Pop-együttesbtöl jött át hozzánk, mikor Kántor Petya jazz-sztár lett, és a Szabados-Quartetthez (Quintett?) szegödött. Mint látjátok, ez az állandó tagcsere volt a Theátrum végzete. Mi egy ugródeszka voltunk. A zene túl elvont volt ahhoz, hogy valamiféle anyagi sikert lehetett volna elérni vele. Én is mehettem volna egy rakás bandába, ahol jobban kereshettem volna. Csak én még a Konziba jártam - 17 éves voltam - , elöször zeneszerzésre, utána jazz-zongorára, anyukám meg kente a lekváros kenyeret, tehát nekem ok. volt a szituáció. De a többieket a dolog már keményebben érintette. Mind Kovács Peti és Dandó Pipó gázóraleolvasásból keresték a betevöt, legalább is egy ideig.
Minket kvázi a Syrius "fedezett fel", mivel Zöldi Károly - az én elödöm az Arthur Blues Band-ben - a Syriusos Pataki Laci jó barátja volt, s lehozta öt a Gyümölcs és Fözelék Konzervgyárban elterülö próbahelyünkre. Még emlékszem, nyílik az ajtó, belép Pataki, s Jánoska kiejti a kezéböl a dobveröt a megilletödöttségtöl. ("hova rondítsak?)
Egy következö helyesbítés jönne: a Syrius sokat és sokáig játszott a Bem-rakparton. Ausztráliából visszatérve - szerintem, de lehet, hogy tévedek - ott volt az elsö állandó klubjuk, szombatonként ( MINI volt vasárnap, mint már 387 éve). Tölük vettük át a szombatot a Theátrummal, mikor ök a Bercsényibe költöztek. Erre még jól emlékszem: mikor a Syrius vidéken játszott egy szombati napon, nem lehetett beférni hozzánk a rakparton. Különben: no problem...
Valaki említi a Brunó és Barátait: ez egy tipikus elsikeredett próbálkozás volt kijönni a jazz-ghetto-ból: csináltuk, mert meg kellett élni valamiböl, de mert nem szívvel-lélekkel csináltuk, érezhetö volt, s nem is volt jó. Bele is fulladtunk. Mint abba is , amit szívvel-lélekkel csináltunk. Na, k...a jó...
1975 márciusában, egy lazy szombat koradélután cseng a telefon. Karvaly Lajos haknikirály. Hogy mit csinálok éppen. Az orromban turkálok. Hogy lenne egy hakni. Most, azonnal. Dabason. Jazzrock koncert. Mi a program? Nincs program, majd meglátjuk. Kik a zenészek? Azt majd még meglátjuk. Mert az énekes vörös zászlókat tördelt a Margit-hídon, és ezért éppen börtönben ül. Hogy tudok-e énekelni? Tudok, de ezt nem ereszteném rá az emberiségre. Na jó, akkor majd ö énekel. De mit? Azt majd meglátjuk.
A Barkas busz mellett én is megláttam egy nagyon hosszú haju faszit. Pedig nekem is nagyon hosszú hajam volt. Mondtam hogy én vagyok a Laca. Ö meg mondta hogy ö aLaci. A Mándoki. Hát, ez a találkozás jelentette számomra a Theátrum végét. Evvel a fószerral nagyon jóba lettem, pár hét múlva, mikor már eléggé megismertük egymást, elmondta, hogy ö egy kis csoporttal disszidálni fog.És hogy kvázi lenne még egy hely. Pár héttel késöbb rábólintottam.
Ezen döntésem nem tett túl jót a Theátrumnak. Ám, évtizedekkel késöbb is, azt hiszem életem legjobb döntése volt. De NEM A THEÀTRUM MIATT!!! Az egy nagyon jó kis banda volt, szerintem az egyik , ha talán nem a legjobb, feltörekvö zenekar. Persze minden hibájával együtt. Ott és akkor az egész társadalommal plusz a politikai szituval volt nagyon nagy baj. Mint Erdös Péter megfogalmazta: nem a Syriusra baszik a magyar..ez volt a megfelelö idö a hazát elhagyni.
Nagyon sajnálom, hogy csak ma akadtam rátok, nem egészen két héttel ezelött volt egy szép koncertünk Györött, Boby Kimball/Toto, Chris Thompson/Manfred Mann, Tony Carey/Rainbow ésatöbbi tagokkal. Ez a mi bandánk a Lacival idestova ca. 17 éve. Soulmates-nek hívják, és szerintem mint megboldogult, mint hál Istennek életben lévö Syrius/Theátrum tagoknak is megnyerné tetszését. A lemezeken szerepel még Ian Anderson/Jethro Thull, Jack Bruce/Cream, David Clayton-Thomas/Blood, Sweat & Tears, Steve Lukhater/szintén Toto, Nick Kershaw, Chaka Khan, meg egy rakás félelmetes jazzista, mint a Brecker Brothers, Anthony Jackson, Victor Bailey, Bill Evans, Mike Stern, Al DiMeola, Steve Khan etc. Evvel a project-vel próbáljuk fenntartani azt a müvészi/szellemi örökséget, amit annak idején, 1972-ben, egy szombati napon a Bem-rakparton éltem át, elöször hallva Magyarország, de talán Európa egyik legjobb csoportját a SYRIUS-t.
syrius Creative Commons License 2008.09.03 0 0 288

Merczel András is elment:-(

Hogy jön ez ide? Számomra a Liversing a Syrius előfutára volt - márcsak Pataki miatt is. És Merczel András dobolt ott (talán elsőként Magyarországon, Jimi Hendrixet, Cream-et - illetve Mitch Mitchel-t, Ginger Bakert)

65 éves volt. RIP.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!