Keresés

Részletes keresés

kámi Creative Commons License 2003.02.17 0 0 156
Hello BBöbe!

Mi 2001-ben voltunk Sartin az Apollon Travellel,saját autóval csak a szállást foglaltuk az Apollonnál.Holnap megyünk be megkérdezni,hogy mi a helyzet, mert a hónap végére igérték a katalógust.
Nekünk 3 személyes apartman 99000 Ft 2hét,a barátomnak 5 személyes 156000 Ft 2hét volt, a Wienna apartmanban.
Nagyon jól éreztük magunkat ezért szeretnénk az idén is menni szintén saját autóval.

Ui: ha tudok valamit a katalógusról akkor majd írok.

üdv:Csaba

Előzmény: Törölt nick (155)
darius Creative Commons License 2003.02.13 0 0 154
Nézzétek meg az Autóval Görögországba című topicot, ott már alakul a helyzet!!!
sarti2003 Creative Commons License 2003.02.02 0 0 153
Nekem minden nap.
Ébresztő !!!!
Előzmény: Imhoteph (152)
Imhoteph Creative Commons License 2003.02.01 0 0 152
Csak nem befizetted az ideit? :))))
Hajh.. tudnátok hetente hányszor jut eszembe mostanában a görög tenger.... :-/
Előzmény: sarti2003 (151)
sarti2003 Creative Commons License 2003.02.01 0 0 151
Hol vagytok emberek.????
Előzmény: Imhoteph (150)
Imhoteph Creative Commons License 2002.11.10 0 0 150
Itt vagyunk, csak most sajna Sarti az emlékek rózsaszin fellegébe burkolózott :(
Alig várom már a nyarat, és ha nemis Sarti, de egy tengerpart megint befigyel...
Addig is csinositgatom a honlapot...
Előzmény: sarti2003 (149)
sarti2003 Creative Commons License 2002.11.09 0 0 149
Helló Sarti imádók !
Hová tüntetek ?
Előzmény: sarti2003 (148)
sarti2003 Creative Commons License 2002.10.22 0 0 148
Üdv Sarti rajongók !

2000 szeptemberében jártunk arra és néhányszor megfürödtünk. Már akkor beleszerettünk és eldöntöttük hogy egyszer visszatérünk.
Olasz majd idei Horvát utak után , jövőre megyünk is vissza.
Most elősször két hétre.
Régóta böngészek a neten. Appartmanokat keresve
nem tul sokra jutottam. Talán a legolcsóbb eddig
a Galini panzió tünik a maga 3o EUR/nap/3 fő árral.
Viszont az álltalatok már sokat emlegetett Vienna
még olcsóbb ha igaz a 16 éves korig meghirdetett ingyenesség..??
Arra is kiváncsi lennék hogy az Appolón iroda álltal közvetitett félpanziós ellátást, igénybe vette e valaki s ha igen, az milyen volt ?
Előre is köszi !
Üdv

pintyoe Creative Commons License 2002.10.10 0 0 147
Mégegy dolog jutott eszembe:
ha szervezett úton mentek a Meteorákhoz, el fogják mondani, hogy megálltok az Olympos Plaza-nál, ahol reggelit lehet venni és lesz lehetőség ebédelni, a menü 6 EUR/fő+üdítő.
Az Olympos Plaza nagyon szép hely, 3,80-ért nagyon finom, de nem túl laktató péksütiket, szendvicseket lehet venni. Sejthettük volna, de mi nem készültünk, úgyhogy itt már kifizettünk több, mint 10 EUR-t a reggelire. Amúgy meg rohantunk, mert a WC előtt is 100 m-es sor állt, a busznak pedig nem volt ideje várni.
Az ebéd kritikán aluli volt. Ez egy önkiszolgáló étterem, jó nagy, és mindenféle görög kaja közül lehet választani. Egy menüben saláta van és még egy valami. Mikor odaértünk, már vagy 8 emeletes busz állt a parkolóban. A sor nagyon hosszú volt, de gyorsan ment. Mire odaértünk a pulthoz, veszekedni kellett, hogy azt adjanak, amit mi akarunk, és ne azt ami nekik kézről esik. Míg az elsők elég jól kinéző gyümölcs-salátát kaptak, a férjem szemét ki akarták szúrni 1 db barackkal (gyümölcs-saláta gyanánt). A pénztáros azért ordított velünk, hogy miért nincs aprónk stb.
Szóval, ha nem akarjátok elrontani ezt az egyébként gyönyörű kirándulást, készüljetek egész napra kajával.
pintyoe Creative Commons License 2002.10.04 0 0 146
Sziasztok!

Szept. 29-én jöttünk meg Sartiból és nagyon szép 1 hetet töltöttünk ott. A fórumról és a honlapról sok olyan infót kaptunk, ami mindehhez hozzájárult, ezt ezúton is köszönjük Nektek!
Én is szeretnék néhány dolgot megosztani Veletek, hátha hozzájárulok más kellemes nyaralásához:

1. Utazás: készüljetek fel rá, hogy amit az úton látok, arra a "balkáni állapot" jelzó enyhe kifejezés. De ez is élmény, még ha nem is annyira kellemes.

2. Sarti nagyon szép kis falu, de nyugisnak egyáltalán nem nevezném. A kajáldák közül nekünk a Giotis (?) iroda melletti gyorsbüfé, a pékség melleti szőlőlugasos taverna és a Relax Pizzéria jött be leginkább. Mindegyik helyen nagyon kedvesek és isteni a kaja. Az árak nagyon jók, a gyorsbüfében pl. 3,50-es menüben benn volt az üdítő is, és nagyétkű párom is simán jól lakott. A Relaxban 2-t fizet 3-at kap akció volt, 10 EUR-ból innivalóval együtt is kijöttünk ketten (2 pizza, 2 üdítő, ajándék saláta). Kóstoljátok meg a limonádét, isteni!

3. A motorozást mi sem hagytuk ki, de Angelonál kölcsönöztük. Míg Sassos 15-öt akart egy 80-as robogóért, addig ő 12-ért odaadta biztosítással együtt. Egyébként elég új gépei is vannak (az egyikben 1800 km volt).

4. Vásárlás: Az árak hasonlóak az itthonihoz, de ha még jobbat akartok (szuvenyír haza), várjatok a görög-bolgár határig. Érdemes már odaútkor tisztázni az utaskísérővel, hogy visszafelé ott fogtok-e megállni, és lesz-e idő a "Duty free shop"-ban vásárolni. Mi erről sajnos nem tudtunk és csak hazafelé, mikor megálltunk ott, csodálkoztunk, hogy fél és harmad áron van Metaxa, Uzo stb.

5. Higiénia: sajnos Görögország is egy kicsit Balkán, és nem valami igényesek (pl. a fűnyírót nem ismerik, de a kukát se sok helyen). A csatornarendszerük olyan, hogy nem lehet a WC-papírt lehúzni, ezért külön kell gyűjteni. Hiába viszed ki naponta a kis csomagodat, az "illat" a fürdőszobában nem túl kellemes. Ezen szerintem légfrissítővel lehet valamit segíteni.

Egyébként tényleg nagyon jól éreztük magunkat, rendes volt az Apollón- és a Sithon Travell is, a Vienna Apartman is tiszta volt.

Jó nyaralást Sartiban!

Moll Creative Commons License 2002.09.18 0 0 145
Szia, köszi a választ, most néztem épp az időjárásjelentést, vasárnapra már esőt mond :-((
Előzmény: Imhoteph (144)
Imhoteph Creative Commons License 2002.09.13 0 0 144
Mi 4 éve szept. végén voltunk (21-28 ha jól emléxem) és nagyon kiráj idönk volt. Az utolsó napon feltámadt ugyan egy kicsit a szél, de legalább hullámlovagoltam is a matracon :)
Ámde ez nem jelent semmit, mert az elöttünk lévö turnus azzal fogadott minket, hogy remélik, nem olyan hetünk lesz, mint nekik, mert kb 2 napot tudtak fürdeni - felhös idöben, szélben.
Node ez velünk (és veletek!) nem fordulhat elö, nekünk szép napos idönk lesz, ugye? :)

Úgyhogy fel a fejjel, szép idötök lesz, jó utat!
(nézted már? Sarti honlapja)

Előzmény: Moll (143)
Moll Creative Commons License 2002.09.13 0 0 143
Volt már közületek valaki utószezonban Sartiban? Mi jövő hét végén indulunk, és most innen elég nehéz elképzelni, hogy ott ragyogóan süt a nap, és meleg van...(bár lehet, hogy az van)
M. Józsefné Creative Commons License 2002.09.13 0 0 142
Bocsi, nem volt pontos az előző cím. A helyes topic: Utazási irodák elképesztő dolgai. Bocs.
Előzmény: M. Józsefné (141)
M. Józsefné Creative Commons License 2002.09.13 0 0 141
Van egy topic itt az indexen: Utazási irodák szivatásai címmel. Oda nyugodtan leírhatod az élményeidet.
Előzmény: limre2 (136)
Moll Creative Commons License 2002.09.12 0 0 140
Ajjaj...mindesetre viszünk vasalót és hajszárítót, aztán majd ott kiderül, hogy tudjuk-e őket használni...
katka29 Creative Commons License 2002.09.06 0 0 139
Azért vigyázzatok,mert apartmantól függ hogy milyen a konnektor! Ha kicsit régebbi az apartman-ami persze attól még jó lehet-szóval előfordulhat,hogy mégsem olyan mint otthon.
mikkkro Creative Commons License 2002.09.06 0 0 138
igen, ugyanolyan van, mint itthon (legalábbis 3 éve még úgy volt :) )
Előzmény: Moll (137)
Moll Creative Commons License 2002.09.06 0 0 137
Sziasztok!

Lehet, hogy hülyeségnek tűnik a kérdés, de: milyen konnektorok vannak arrafelé? Ha viszünk vasalót, hajszárítót, ugye tudjuk majd ott használni?

limre2 Creative Commons License 2002.08.29 0 0 136
Sziasztok!

Mi vasárnap jöttünk haza Sartiból, és mondhatom, hogy csodálatos hely. Az utazási iroda szivatásait persze nem vettem figyelembe, de erről majd később részletesen. Pintyoe kérdezte, hogy érdemes-e Thesszaloniki fakultatív programra befizetni. Erre reagálnék.
Mi nem akartunk semmilyen kötöttséget a városnézésre, és az árat is sokaltuk. Ha jól emlékszem, akkro 18 Euro/fő. Így bementünk helyközi járatú busszal Szalonikibe. Mondhatom, így sem olcsóbb ,mivel csak az odaút 11.35 Euró/fő. Annyi előnye viszont van, hogy körbemegy a Sithonia félszigeten, és így láthattuk pl. Sikiát, Neos Marmarast, és a több iüdülőfalut is, igaz csak futólag. Thesszalonikiben viszont kirak a busz a város bejáratánál, és elég gyalogló egy város. Ha viszont van egy utikönyved, és egy ott 1 Euróért vásárolható térképed, szerintem mindenképpen érdemes így menni. Az iroda ígért valamilyen török bazárt/halpiacot is, de ezt egy Thesszaloniki lakos sem ismerte. Azért kiváncsi lennék, milyen zöldségpiacot neveztek ki török bazárnak. Hazafelé viszont az egyszerűbb és olcsóbb megoldást választottuk. Stoppoltunk. 15 perc után egy Sikia patján lévő büfé tulajdonosának az autójában ültünk (itt köszönet mégegyszer Dimitrijnek a kedvességéért!), és két óra múlva már az apartmanunkban voltunk. Nem bántuk meg ,hogy így mentünk, sokkal szabadabb az egész, és sok a látnivaló Thesszalonikiben.
Még annyi, hogy mindenképpen érdemes stoppolni Görögországban, mert pl. a Narancspartra rendszeresen így mentünk, és nagyon barátságosak voltak velünk. A max. stoppolási idő a Narancspartra 3!!! perc volt. Ezt próbáljuk meg itthon!
MÁs kérdésre is szívesen válaszolok. Később bővebben az Exter travelről! Melyik az a topic, amelyben az irodákról vannak vélemények?

pintyoe Creative Commons License 2002.08.29 0 0 135
Szia K2!

Akkor mi is egy buszon utazunk? Moll is jön a párjával és egy barátjukkal.

Előzmény: Kíváncsi2 (134)
Kíváncsi2 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 134
Igazad van, és bocs attól, akinek az előbb írtam, nem akartam félrevezetni!

Mi tényleg annyiért megyünk, de ennek oka van:

52000-2000 (tengerre nézés)=50.000
Mi is kaptunk kiállítási kedvezményt, ugyhogy eddig stimmel, de kaptunk még 10%-ot nászutaskedvezmény címen is.

K2

Előzmény: pintyoe (133)
pintyoe Creative Commons License 2002.08.28 0 0 133
Szia Kiváncsi2!

Biztos, hogy az Apollonnal mentek és a Viennában fogtok lakni? Mert mi is, és nekünk 52 000 körül/2fő-be került (igaz, hogy 2000 a tengerre néző szoba; szept. 20-tól, de asszem ezt már írtam). És mindez biztosítás nélkül, Studióban, a 10% kiállítási kedvezménnyel.

Előzmény: Kíváncsi2 (131)
Playsion Creative Commons License 2002.08.28 0 0 132
Én csak annyit akarok kérdezni, hogy sokan vannak-e a Sartiban most, könnyű-e szabad apartmant találni, meg kb mennyibe kerül két főre/éjszaka?
Kíváncsi2 Creative Commons License 2002.08.28 0 0 131
Szept. közepe-vége 10 nap (7 éjszaka ott), ellátás nélkül, de mindenféle biztosítással és a busszal együtt 45000/2 fő.
Előzmény: __Tibi (129)
Moll Creative Commons License 2002.08.28 0 0 130
Szia, úgy látszik, mi egy busszal megyünk! :-)
Előzmény: pintyoe (127)
__Tibi Creative Commons License 2002.08.27 0 0 129
Így lassan már szeptemberben milyen áron lehet eljutni Sartiba? Gondoltam meglepem a páromat egy úttal.
Kíváncsi2 Creative Commons License 2002.08.26 0 0 128
Sziasztok!

Most már egészen biztosan megyünk (befizettük a második felét a költségeknek)
Az Apollon Travel-lel utazunk és a Vienna apartmanban lesz a szállásunk. Már irtak erről a helyről páran, de ha mostanában jött haza valaki, igaszán megerősíthetné...

K2

pintyoe Creative Commons License 2002.08.26 0 0 127
Sziasztok!

Már egyszer írtam Nektek, de valamit rosszul csináltam, mert nem jelenik meg :-(

Arról írtam, hogy milyen jó ez a fórum, meg a honlap, és már nagyon szeretnék Sartiban lenni (szept. 20-án indulunk)stb.

A kérdésem az lenne, hogy érdemes-e Tesszalonikibe szervezett városnézésre befizetni?
A választ előre is köszi! Üdv!

zenox Creative Commons License 2002.08.13 0 0 126
Sziasztok!

Ezek a ciklonok valószin?leg kikerülik ezt a környéket, de ha nem akkor tessék délebbre menni... :)
jó id?járási link görögröl magyarul:
http://hungarian.wunderground.com/global/GR.html

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!