Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -6 0 38308

"Nem olyan nagy ez"

 

Hát a tiedhez képest lehet, hogy nem nagy, de a szubládához képest egy 3ajtós ruhászekrénynek tűnt...

 

Nemtom illik-e lábat tenni az Altec alá, de ahogy lekapcsoltuk a szubot, a bőgősök kimentek sörözni a büfébe;))

 

Mondtam a gazdinak, hogy én nem nagyon tenném semmire ezt a ládát, vegye ki alóla azt a rozoga faállványt... Ma azzal ébresztett, hogy lerakta a padlóra, és visszajöttek a bőgősök, elég vidámak... Van valami ajánlás mire szabad vagy kell rakni az altecet?

 

A REL viszont tud valamit, mert amilyen kicsi, olyan kibaxottkurvanehéz a teljesen zárt farönk, valszeg még ólmot is öntöttek bele ;Đ Sérvet kaptam mire átemeltem a küszöbön az ülés elé, semmi fogása nincs, ráadásul az alján szabadon van a hangszóró

 

Előzmény: tibtiborkaba_new (38307)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.09.09 -5 0 38307

Nem olyan nagy ez. Szerencsére nálam nem fér semmi az Altec mögé. A szín egyébként "utility grey"

Előzmény: Mono SE (38306)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -7 0 38306

a tegnapi műsor egy csodálatos színű, altec-szürke krumplisládából szólt:

 

 

 

nem is értettem, hogy minek az ilyen nagy szürke ládák mögé még egy aktív szubbaszus dobozka...

 

 

 

 

úgyhogy el is hoztam onnan ;Đ

Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -7 1 38305

bgbgbg barátunk a lenti capuccino light néven idehányt böfögésével most legalább lerántotta magáról a leplet, hogy ő volt az a hihetetlenül primitív aranyfülű gagyidiszkós a Magyar HiFi legendák című topikban, aki előadta a lomisnál összekukázott Orion (sanyo sx-340) dobozáról a műsort, amelyben még azt se tudta megállapítani, hogy szól-e a középsugárzó, pedig ő "füllel dolgozik" ;Pppp 

 

Miután kiderült, hogy még pákát sem látott életében (pedig ő high-end hagfalakat tervezett - a fülével;) simán átváltott személyeskedésbe az ámokfutása, már akkor ki kellett volna baxni Audiolandról.

 

https://forum.index.hu/Article/showResultList?o=4&aq_text=&aq_cre=&user_id=1353304&topic_id=&forum_id=0&aq_ext=0&t=9179923

Előzmény: btamas70 (38304)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.09 -24 0 38304

"Megállapítom, hogy a mono, meg a b tamás"

 

Miből állapítottad meg, te ökörkirály? Mondták már, hogy ennyi ésszel rendőr is lehetnél ?

 

 

"Érdekel a téma"

 

Zaccízű hányadékot vajon melyik téma érdekli ?

 

1) Diszkós műsoroskazetták illegális másolása (szerzői jogi adócsalás) nem arra tervezett magnók halálra nyúzásával

2) Fejlesztésben (sic!) eltöltött éveknek lódított barkácsolás, melyet tökéletesen jellemez, hogy még mindig egy VT B31 a vágy netovábbja

3) Darvas bálványozása, ami világosan mutatja, mennyit értett meg a HFM-ből (semmit)

4) Helyesírási hibaszám /mondat rekord megdöntése

 

...

 

Ha a soroltakkal ellentétben mégiscsak a fórum/topiktéma (hifizés, ezen belül hangsugárzók), itt közel 40 ezer hozzászólásból lehet válogatni. Kívülállóként belekotyogni nem kellene, esetleg kellő tisztelettel kérdezni. Annyiban kétségkívül hasonlítok Mono SE-hez, hogy tőlem végül mindenki a stílusával, hozzáállásával kiérdemelt választ kapja.

Előzmény: capuccino light (38294)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -7 1 38303
Előzmény: menet work (38302)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -6 1 38301

valaki ismét rohadt paraszt audiolandon, nem baj, majd a moderátor ismét lehúzza a retyón a sos11 és  csárlisín után ;Đ

Előzmény: menet work (38300)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -6 0 38299

a meei szerepét sose értettem, nemtom fizetett-e valaki a különböző hifis mérésekért

Előzmény: gabocza1 (38295)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -6 1 38298

sos11,  csárlisín, menetwork vagy mialófax, el lehet húzni a pi#ába a többi fikanikked után

Előzmény: menet work (38296)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.09 -6 1 38297

"Kb. 1 korosztály lehetünk a bgbgbg vel."

 

Gondolod, ha nem bgbgbg-ként, hanem kapuccsínóként tolod a gagyit, akkor értelmesebbnek látszol? ;Đ

 

Előzmény: capuccino light (38294)
gabocza1 Creative Commons License 2021.09.09 -5 1 38295

Nem voltam szeánszon, de Sólymost jól ismerem, és Darvassal is találkoztam párszor! Mellorn csak 94-től van, a magazinba már nem kerülhettünk be, de a Access dobozunkat még Sólymost mérte, az akkor még létező MEEI süketszobájában, de ez már nagyon rég volt! Viszont azt még meg tudtam szervezni tavaly, hogy Darvas, és Sólymos eljöjjenek egy klubba beszélni a szép emlékű HFM-ről, jó kis este volt, hál' Istennek mindkettő kiváló fizikai, és szellemi állapotban van...

 

Előzmény: Mono SE (38267)
capuccino light Creative Commons License 2021.09.08 -3 0 38294

Csak olvasgatom a fórumot.

Érdekel a téma.

Megállapítom, hogy a mono, meg a b tamás ugyanaz a személy, és elképesztően tuskók.

 

Volt valaki, aki életet hozott ide, és ad-hoc jó témákat. Még bele is kapcsolódtam volna. Kb. 1 korosztály lehetünk a bgbgbg vel.

 

Szóval mono, alias b tamás, gyökér vagy,

( tok )

 

Ideggondozóban volna jó helyed.

 

Hiába köpködsz, nem jövök többet, nem olvasom.

Mindenesetre fontolgatom, hogy írok a moderátornak, hogy penderitsen ki a fenébe..!!!!!

 

A hozzád hasonlók ölik meg a fórumokat.

 

 

Mono SE Creative Commons License 2021.09.08 -6 1 38293

csárlisín-ként  sem voltál nagy dobás, csak rá kell nézni a posztjaidra, de az sos11 fikanikked is a béka segge alatt vergődte végig az indexet, míg ki nem baxták végleg mindenhonnan. 

Előzmény: menet work (38292)
jwkllr Creative Commons License 2021.09.08 -2 0 38290

AIWA WX 707

Előzmény: Mono SE (38283)
jwkllr Creative Commons License 2021.09.08 -2 0 38289

CERWIN VEGA MX 250 - be való membránszélt cserélt mélynyomó eladó.

Vagy

E mélynyomó társában membránt és membránszélt kellene cserélni.

jwkllr Creative Commons License 2021.09.08 -2 0 38288

mv-3

Előzmény: bgbgbg (38285)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.06 -24 0 38287

"elkezdtél high-end hangdobozokat tervezni... "

Előzmény: bgbgbg (38285)

 

Akkora sikerrel, hogy 2021-ben HB1-re vagy (gebe nincs, a kutya is jó) VT Prolidiumra vadászik...

Előzmény: Mono SE (38286)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -7 1 38286

bravó, a nagy büdös buffogó prosztó diszkód után pedig elkezdtél high-end hangdobozokat tervezni... 

Előzmény: bgbgbg (38285)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -4 0 38285

az aKkori kornak megfelelo tobbnyire epitett ladak. Nemelyik, igy visszagondolva egesz jo volt. Feketere festett forgacslapbol.

Kisebb bulikon a nagy videotonok, azok birtak jobban, az orionok nem. Meg voltak reflexek, azokbol sokaig birtokoltam is vagy 8 at. Azok voltak a legjobbak.✅ azok sose mentek tonkre, vegulis erre valok voltak. Erositobol egy csoves regent volt a legjobb, az sokaig megvolt. Es jol is szolt. Aztan volt, hogy kerultek bazi nagy JBL melynyomok is, azokat nem szerettem, a fulunkre nem vigyaztunk anno, es az odavert neki. Buli utan alig hallottam🤣✅

Meg tokorgomb gyanant, a foldgombre kezzel ragaszgatott 1x1 centis tukordarabok🤣🤣🤣

Fenyorgona, gyanant anno valami elektro buherator a kis orion deckjebol kivezetett kanocokon hajtotta oket. Az nagyon kiraly volt🙂 ugyanannyi, es ugyanolyan szinu egokkel✅ egy olyan panel volt vagy 2 meter hosszu. Arrol meg videofelvetelem is van🙂

Az elvarazsolt mindenkit.

Előzmény: menet work (38284)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -6 1 38283

öreg, ez egy hangfalfórum volt valamikor, nem a te fiatalkori gagyi magnós hülyeségeid fóruma. A kókler diszkóddal ellentétben, folyamatos céges használatban 6 db 220-as aiwa ment nálunk zenés-hangos filmajánlók és reklámok készítésére, fel és lejátszására. 2-3 évet magabiztosan elment mindegyik, többszörösen megszolgálva a bekerülési költségét. Kár ekkorára fújni a lufidat, senki nem rokona itt se az akainak, se az aiwának, a diszkódra meg a franc se kíváncsi.

Előzmény: bgbgbg (38281)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.06 -24 1 38282

"Volt amiben hetente kellett fejet cserelni."

 

Már megint eltévesztetted a házszámot! Ez nem mesefórum. És nem is az egykor éjt-nappallá téve műsoros kazettákat másolgató proletár "bizniszmenek" nosztalgiafóruma.

Előzmény: bgbgbg (38281)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -5 0 38281

Probaltam anno AIWA val masolni.

Sorban kifekudtek. Volt amiben hetente kellett fejet cserelni. Mivel filleres volt, belefert.

A gond, a minoseggel volt.

 

Emlekszem, allandoan visszahordtak mindent, hogy hallgathatatlan. Ezt nem engedhettem meg magamnak, kb. 30-40 szer annyit termeltem belole, mint az egyeb havi fizetesem volt. A pionieer ugyanez volt.

Az AKAI HX 3 volt, ami mindenkinek jo volt hangminosegben.

Itt nyilvan nem az audiofilekrol beszelunk, hanem a modern talkingrol, kezdetleges trance rol, stb.

Egyebkent az akai fejeket nem kellett cserelni.

Egyszer sem!

Raadasul par diszkot is lenyomtam veluk🙂

Előzmény: didyman (38279)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -5 0 38280

Igy igaz.

 

Hangfalra ugyanez volt az ervenyes.

Nalunk pl. Csak videoton volt. Neha.

Orion soha, a preludium alom volt.

Nekem is videotonom volt.

Megvannak a mai napig. ✅

 

Előzmény: btamas70 (38275)
didyman Creative Commons License 2021.09.06 -2 2 38279

Az a baj ezzel, hogy ezek alap kategóriájú gépek, egyiket sem félprofi használatra szánták. Puha fejek (még a DX is), sok műanyag, nem túl erős kezelőszervek. Az Aiwát ezek közül fülük szerint hallották valamivel jobbnak Darvasék, sokszor úgy, hogy mérve pont nem a jobbnak tűnt. Egy alap modell esetében ez mindig felvet kérdéseket beállítás, kivitel kapcsán, de igen, az is benne van a pakliban, hogy egy olcsó gyártástechnológia mennyire tud konzekvens és precíz lenni. A 220 pedig olcsó volt, ésszerűen könnyített minden ízében és ehhez mérten egészen kellemes. Nem pipált le sokkal drágább gépeket, nem voltak kimagasló paraméterei, csak amit tudott, egyszerűen, funkciószegényen, azt jól tudta, koherens egyveleget alkottak a benne megvalósított megoldások. De ettől még voltak korlátok, amiket nem tudott megugorni, nem is volt ezzel semmi baj.

Előzmény: bgbgbg (38258)
bgbgbg Creative Commons License 2021.09.06 -4 0 38278

 

A hx a3 baromi strapabiro volt, mint irtam ejjel nappal masoltam veluk. ( meg is erte🙂✅)

Havonta kitermelték, egy uj deck arat!

Egyebirant az atlagember szamara nem volt mas alternativa.

Talan 5 féle szamitasba joheto darab volt, mas fizikailag nem volt. Ezek beszerzese is ismeros altal tortent, aki megsugta, hogy jovo szerdan erkezik hozzajuk a keravilba szallitmany, a barmilyen deck bol.

 

A simsonokkal ugyanez volt a helyzet. Csak tobb volt a jatt🤣

Előzmény: menet work (38276)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -5 1 38277

ez nem a k5sög falusi diszkósok találkahelye, csárli koma, el élehet húzni a többi kitiltott fikanikked után ;->>  sos11,  csárlisín,  auffiderzén stb...

Előzmény: menet work (38276)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.06 -23 1 38275

Abból kellene kiinulni, hogy a hiánygazdaságban lécet se mindig lehetett kapni, rendes magnódecket pedig a 90-es évekig egyáltalán nem.

Előzmény: Charlie Fineman (38249)
Mono SE Creative Commons License 2021.09.06 -5 1 38274

kezdem szégyellni a cyrust (40-ért vettem), a rádugott dobozok se érnek 20-at se... 

Előzmény: btamas70 (38273)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.06 -23 1 38273

"Leszolni mindent, ami nem millios nagysagrendu, es nem olyan gyartoktol valo, akinek a neve hallatan orgazmuskozeli allapotba kerul, a kommerszitasban verhetetlen csordaszellemben jeleskedo egyebkent kispenzu hazai " hifista"."

 

Igazi sznob módjára jól megmondtad a kispénzű hifistáknak. Bravó:((

Sepregess inkább talán a saját házad táján...

Előzmény: bgbgbg (38265)
btamas70 Creative Commons License 2021.09.06 -23 1 38272

"Azt gondolom, egy ilyen forum celja pont ez lenne, ahol te kerdezel a hangfalepitesrol, csillapitasrol, anyagokrol, barmirol, en kerdezek az elkertonikai hatterrol, a harmadik ember az egyeb dologrol, megosztjuk a tapasztalatokat, stb."

 

Pont nem az lenne, ui ez itt nem egy DIY fórum.

 

Előzmény: bgbgbg (38268)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!