Keresés

Részletes keresés

whisper Creative Commons License 2000.08.01 0 0 131
Életmódváltás=?kevesebb hús? Most én is próbálok csökkenteni a húsfogyasztáson, nem tudom meddig működök nélküle. A biztonság kedvéért betáraztam hatékony injekcióból is, nem szeretnék még egyszer a fulladás határáig eljutni.

Állítólag a korai jóidő miatt hamarabb virágzik, mint szokott.

Előzmény: Pepin (130)
Pepin Creative Commons License 2000.07.31 0 0 130
Ma volt néhány gyanús tüsszentésem, de csak egy-kettő és egyébként is már itt az ideje.
(Bár most kíváncsi vagyok, mert már 2 hónapja életmódot váltottam - állítólag használ. Megláttyuk.:)
Előzmény: whisper (128)
Herold Creative Commons License 2000.07.31 -1 0 129
Parlagfűügyben tünetmentes vagyok és nem szedek gyógyszert se. A csúcs pollenszám aug. 7. körül szokott kezdődni. Én eddig nem tapasztaltam, hogy korábban kezdődne a virágzása.
Előzmény: whisper (128)
whisper Creative Commons License 2000.07.31 0 0 128
Én már elkezdtem a Zyrtecet szedni. Sajnos nincs kontrollcsoportom, így nem tudom milyen lenne, ha nem szedném. Eddig tünetmentes vagyok, remélem még egy jó darabig kitart.
Ti hogy álltok a gyógyszerszedéssel??? Van már elegendő parlagfűpollen a levegőben?
TomVeil Creative Commons License 2000.07.15 0 0 127
Itt a rosszidő,
a gyógyszert sem kell szedni
és a szemcseppet is lehet hanyagolni....
Csak nálam van ez így vagy másnál is?

:]

nomira Creative Commons License 2000.06.26 0 0 126
Aki kíváncsi az, hamar... tudod! :P
Előzmény: PETYUS (125)
PETYUS Creative Commons License 2000.06.23 0 0 125
>de kiderített egy csomó olyan nyavalyát amiről egy árva mukkot se szóltam és tényleg van.

No mira gondoltál pl. ? :-)

Előzmény: nomira (124)
nomira Creative Commons License 2000.06.23 0 0 124
sti!
A Zöldlomb utcában rendel a dr.néni. Kell a neve is? Miért neked mit csináltak?
Gyalogk!
Mi az a Vega teszt? Lehet, hogy én alant azt ecseteltem, csak nem tudom, hogyan is nevezik.
A biorezonanciáról pedig írtam, hogy nekem nagyon ízlett. Persze nekem is volt anamnézisem, de kiderített egy csomó olyan nyavalyát amiről egy árva mukkot se szóltam és tényleg van.
nomira
Gyalogk Creative Commons License 2000.06.23 0 0 123
Járt már valaki Vega teszten? Mit gondoltok róla? Én tegnap mentem el óbudára, és igazából csak azért csináltattam meg, mert már ott voltam, de égbekiáltó kuruzslásnak tartom. (Disclaimer: mielőtt letámadna valaki, ez az én véleményem, amit én mondok, a magam nevében)
A következő szavak/kifejezések csak csökkentették a bizalmamat: biorezonancia, "az allergia akupunktúrás pontja", "frekvencia, vagy mi".
A tüneteket előre mondtam el, ezzel egybevágó lett a teszt eredménye, de így nem vagyok nagyon meggyőzve.
Ezt megnézhetnétek:
www.healthy.net/aaabem/EAV/eavexplained.htm

Vélemény?

whisper Creative Commons License 2000.06.23 0 0 122
Ma bejelentették, hogy korábban virágzik a parlagfű az időjárásra való tekintettel.
Kb. 2 hét múlva reszkethetünk! 8-((((
Ideje beszereznem a szükséges recepteket.
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.06.14 0 0 121
Herold, köszönöm!
Előzmény: Herold (120)
Herold Creative Commons License 2000.06.13 -1 0 120
Tudok egy sokkal egyszerűbb megoldást. A teletextet meg tudod nézni a weben is, itt:

A Magyar Televízió TELETEXT
Szolgálata

Itt írd be a 180-at, és rögtön bejön az aktuális heti pollenhelyzet. A >> jellel tudsz az aloldalak között mozogni.

Előzmény: Dr. Égely Palánk (119)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.06.13 0 0 119
Szia Herold!

Kösz a választ. Nincs teletextem, úgyhogy elore is köszönöm, ha elküldöd azokat az adatokat. Pláne, ha nem statisztikai adatok, hanem a tényleges pillanatnyi állapotot mutatják. Azt tudom, hogy egyelore korai lenne a parlagfu virágzás, de ez az idojárástól függoen évente különbözo idopontokban kezdodhet. Ha úgy gondolod, hogy közérdeku a dolog, akkor légyszíves másold be ide az adatokat, ha nem, akkor meg kérlek küldd el emailben.

Üdv, Palánk

Előzmény: Herold (117)
sti Creative Commons License 2000.06.13 0 0 118
nomira!
Te hol homeo-patkoltatsz? Mert nekem ilyeneket nem csináltak, amit leírtál.
Előzmény: nomira (114)
Herold Creative Commons License 2000.06.13 -1 0 117
A parlagfű virágzásához még korán van. A teletext 180. oldalán van heti frissítésű pollenjelentés. Ha nincs TXT-d, szólj és kiírom az adatokat.
Előzmény: Dr. Égely Palánk (116)
Dr. Égely Palánk Creative Commons License 2000.06.12 0 0 116
Kedves mindenki!

Lenne egy apró kérdésem. Elkezdett már idén virágozni a parlagfu? Ha igen, akkor milyen súlyos a helyzet? Az ürömfélékrol ugyanezt kérdezném. Van valami link amin meg lehet nézni a napi helyzetet esetleg területenként?

Üdv, Palánk

realdoko Creative Commons License 2000.06.10 0 0 115
Kezdek rájönni, hogy milyen piszok mázlista vagyok, hogy nem vagyok allergiás semmire.
(Csak a darázscsípéstől lázasodom be, de az 3évente egyszer van, úgyhogy gagyi.)
nomira Creative Commons License 2000.06.10 0 0 114
Megigértem, ha homeopata ügyileg alakul valami jelentkezem. Szóval, az van, hogy a normál orvosok, azt állapították meg, hogy parlagfű allergiám van, mikor nekem sose volt semmi bajom a parlagfüves időszakban. A homeopátiás rezonancia vizsgálaton pedig az derült ki, amire egyébként is gyanakodtam, hogy mindenféle nem szezonális allergénekre érzékeny vagyok: poratka, kutya-macska szőr, gyapjú. Mindezt tetézi még egy laktóz és búzaliszt érzékenység.
Most szedem a kis homeopátiás golyócskákat és nagyon intenziven diátázom (szinte csak makrobiotikus az étrendem, ami nagyon izgalmas és új dolog a számomra), és rengeteg folyadékot iszom, most éppen a kombucha van soron.
Az állandósult náthám igaz még nem múlt el, de már csak reggel és este intenzív, kisebb az orrdugulásom és azok a szörnyű szöcsmörgések az orrom hatulján megszüntek. Ja, nem eszek húst,( a jövő hétemn már ehetek szárnyasokat és halat) nem iszok tejet és búzalisztből készült ételeket sem fogyasztok. Még csak 2 hete szedem a szereket és voltam 2 rezonancia kezelésen is. Mivel méregtelenedik a szervezetem sokkal jobban érzem magam, biztosan fogyok is egy kicsit, jobb a közérzetem, az idegeim rendben vannak, és a kollegáim csak nézik értetlenül, hogy miért vigyorgok szinte állandóan. Ha ez igy marad és még a tüneteim is megszünnek, akkor mindenkinek csak ajánlani tudom, igaz nem olcsó, de ha hatásos és a kezelés közben átalakult életszemlélet és táplálkozás maradandó lesz, akkor az szerintem minden pénzt megér.

Jó egészséget mindenkinek!

nomira

realdoko Creative Commons License 2000.06.10 0 0 113
Hát most nem letem sokkal okosabb...
Nem rólam van szó, nekem semmi bajom nem lesz tőle, de a barátom emiatt parázik.
Nos, egyéb élmények? Tudományos magyarázat?
Azért köszi, blackhole.
blackhole Creative Commons License 2000.06.10 0 0 112
Igen! A fű nagyon veszélyes!! :))))

Rászív6 bizony. Nem tudom, hogy az allergia miatt van-e, vagy bármi mástól, de
mivel allergiás vagyok, meg a másik kritériumnak is megfelelek, ezért valószinű,
hogy összefügg a dolog.

Eddig háromszor fordult elő, hogy lassan kifejlődő heves hányinger tört rám, ami végül
egy-egy szépséges kisróka világrahozatalában csúcsosodott ki.

IMHO főleg a joint dohánytartalma lehetett a bűnös.

kivédése:
1: Nem szabad dohányt rakni a trombitába(;-))_ ).
2: Vizipipa. Lehet venni vagy házilag barkácsolni

Előzmény: realdoko (111)
realdoko Creative Commons License 2000.06.10 0 0 111
Az volna a kérdésem, hogy van-e közöttetek olyan allergiás, aki Cannabis fogyasztó.
Aki allergiás a vadkenderre, az "rászívhat" a marihuánára?
mdbz Creative Commons License 2000.06.09 0 0 110
"Szóval olyan szakambulancia vagy klinika (orvos) címe, neve kellene, ahol komolyan foglalkoznak a dologgal..."

Mosdós, Dr Berta Gyula ( a többiek tőle tanulták a szakmát)

mdbz

Előzmény: gombfoci (105)
PETYUS Creative Commons License 2000.06.09 0 0 109
>Az ionizátorral kapcsolatban: nekem van egy szobai,az "Amcor" cég gyártotta....

Amit én mondok, abban az ionizátor csak ráadás. A lényeg a hepa szűrő, amin nincs az a pollen, ami átmenne. Pl. az a típus, amit kinéztem netto 30000 Ft körül van, ebből 8000 a szűrőbetét, ami egy szezont bír ki.

Előzmény: Vörci (107)
Törölt nick Creative Commons License 2000.06.09 0 0 108
A topic parlagfűirtó mozgalmi jellege vakvágánynak bizonyult, koncentráljunk a diagnózisra és a gyógyításra. Egég gyakorlott asztmás vagyok, volt idő amikor fekve aludni nem tudtam, csak ülve. Mostanában jobb a helyzet, de azt hiszem, szellemileg erősödtem valamelyest, ez segített az asztmán is. Ja, meg egyéb elfoglaltságok miatt nem tudtam foglalkozni vele :-)

Van egy érdekes felfedezésem, kiváncsi vagyok más tapasztalta-e. Néha (pölö most) iszonyú gerincfájdalmaim támadnak, mintha satuba szorítanák az egész testemet. Nos azt gyanítom, ennek is az allergiához van köze. Legalábbis a dolgok időbeli lefolyása határozott korrelációt mutat. Lehetséges?

Vörci Creative Commons License 2000.06.09 0 0 107
Köszi a tanácsokat, el fogok menni a Kútvölgyibe, ott talán segítenek.
Az ionizátorral kapcsolatban: nekem van egy szobai,az "Amcor" cég gyártotta. Ez az olcsóbb kategória, éjjel általában ventillátorral használom. Nem tudom, hogy használ-e, e tüneteim ugyanúgy megvannak, szerintem csak nagyon kismértékben tisztítja a levegőt.
PETYUS Creative Commons License 2000.06.08 0 0 106
Lehet kapni levegőtisztító készülékeket kb. 20000-40000 Ft ártartományban, beépített hepa-szűrővel és ionizátorral.
Van-e valakinek tapasztalata ezekről?
Szándékozom ilyet venni, hátha csökkenthető vele a lakásban a pollenmennyiség, és talán ez is számít valamit.
gombfoci Creative Commons License 2000.06.08 0 0 105
Helló!
Jó, hogy megtaláltam a topikot mert a páromnál is fennáll a probléma, méghozzá igen súlyos formában. (Kétszer máe majdnem ottmaradt egy asztmás rohamban)
Szóval a segítségeteket kérném, a válasznak igencsak örülnék:
Melyik klinikára lehet menni, és milyen papír, stb kell hozzá?!
A probléma abból adódik, hogy a 18.kerben NINCS orvos, az egész rendelést átvitték privátba, ahol ahhoz, hogy rádnézzenek, 8ezret kell fizetni, és még nem váltottuk ki a gyógyszereket. A doki ráadásul nem is ért hozzá, mert a tüdőröntgenre akarta a páromat átküldeni, márpedig ez nem ennyire egyszerű.
Szóval olyan szakambulancia vagy klinika (orvos) címe, neve kellene, ahol komolyan foglalkoznak a dologgal...
Előre is köszi.
gombfoci Creative Commons License 2000.06.08 0 0 104
http://www.usnews.com/usnews/issue/000508/
Előzmény: Törölt nick (99)
sti Creative Commons License 2000.06.08 0 0 103
Asztma biza.
Orrspray: Lufeel (vagy valami ilyesmi) homeopátiás gyógyszer, nálam valamilyen szinten bevált. Nem mondom hogy agresszívan kiüríti az orrot és összehúzza a nyálkahártyát, viszonylag enyhe a hatása de ez épp elég. A lényeg, hogy akármeddig lehet használni, nem marja szét a nyálkahártyát.

Egészségüggyel kapcsolatban maximálisan egyetértek. Azt hiszik, hogy az ember ráért 3-4 órát ücsürügni a váróban, míg egy egzaltált, túlhajtott, frusztrált orvos kapkodva megnézi..

Előzmény: Vörci (101)
whisper Creative Commons License 2000.06.08 0 0 102
Vörci, szerintem is keress fel egy hozzáértő orvost, mert leírásod alapján az asztma kezdeti jelei kezdenek körvonalazódni. Ahol bizonyára értenek hozzá, az valamelyik Pulmonológiai Intézet vagy klinika.
Előzmény: Vörci (101)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!