Keresés

Részletes keresés

zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4444

Bocs, ha úgy érzed, hogy személyeset kérdeztem. Csak hátha ismered az addiktológusomat, elég híres itthon. Ha akarod, ne válaszolj rá. :)

Előzmény: running wild 42 (4442)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4443

Réka nagyon eltűnt. :( Remélem sikerül neki a csökkentés. Nekem azt mondta az addiktológus, hogy emelni sosem szabad! Ez aranyszabály!!! Ha valami gondom van a 2 hét között, akkor hívjam fel telefonon inkább, csak nehogy emeljem az adagot. Te Bp.-i vagy?

Előzmény: running wild 42 (4442)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4442

Persze, én is szorítok Neked, magamnak, és minden elvonós sorstársnak is. Az én súlyos tüneteimet az okozta, hogy hirtelen vették el az összes nyugtatót, majd visszavettem, és én is hirtelen tettem le. És ezt megismételtem párszor. Mentségemre szóljon, hogy semmit nem tudtam erről az egészről. 

Ha eddig nem voltak súlyos tüneteid, akkor már nem is lesznek. Azok főleg a hirtelen elvonás után jelentkeznek, vagy a csökkentés elkezdésekor. Az elvonás közepén már nem szokott ilyesmi történni.

Előzmény: zorka22 (4441)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4441

Majdnem onnan indulsz mint én. Nekem az első 2 hétben fél tablettával kellett csökkentenem. Most 3/4 tablettával csökkentem már tegnap óta. Így 2 hét múlva már csak kettőt szedek és 2 hetenként negyed tablettával kell majd tovább csökkenteni. Ezek a tünetek, amiket leírtál szörnyűek lehetnek. De jó, hogy rossz hatással volt rám az az egy szem Rivotril! Pedig pszichiáter írta fel azt is :( Nagyon szorítok magunknak Balázs! Menni fog!!!! Igyekszem stresszmentesen élni, mindent megadni magamnak, ami csak jólesik és nem gondolni semmi negatív dologra. Nálam működik ez az önkényeztetés, pedig elvonási tünetem sincs. Remélem, ilyen borzalmakat később sem kell átélnem. 

Előzmény: running wild 42 (4440)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4440

Isten őrizz napi 3x csökkentés! Bele is halnék. Lehet, hogy rosszul írtam, vagy félreérttettél. 3x 0,5 mg-ot szedtem 1 hétig. Aztán az egyik tablettának elvettem a negyedét, ami 0.125 mg. Ezt 2 héten keresztül minden nap elvettem, de a maradék 2+3/4 tablettát szedtem (Ezt a mennyiséget 4-5 részletben veszem be/nap). 2 hét múlva újabb csökkentés, maradt 2 + 1/2 tabletta, ezt is 2 hétig szedtem. Tehát 1 teljes tablettát 8 hét alatt, azaz 2 hónap alatt kell elhagyni. Így a 3 tablettát fél év alatt tudom csökkentgetve nullára redukálni.

Előzmény: zorka22 (4437)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4439

Bocs Zorka, elfeledtem, hogy 30 évig szedted az altatót. Amúgy mindegy minek hívjuk altatónak, vagy nyugtatónak, ha benzó típusú, akkor ugyanaz a hatása, elvonása. Persze embere válogatja, hogy kinek milyen nehéz. Tudok olyat, aki 5 év szedés után letette és semmi tünete nem volt, és olyat is, aki csak 2 hétig szedte, és aztán 1 évig szenvedett az elvonási tünetektől.

A deperszonalizáció (DP) egy mentális tünet, ami főleg szorongástól van, de gyakori az elvonás alatt is. Ilyenkor az ember idegennek érzi saját magát, vagy mintha csak álmodna miközben ébren van. Nem ismeri meg a saját hangját, vagy önmagát a tükörben. Számomra ez a legzavaróbb tünet, főleg, hogy régóta megvan. Már sokat enyhült, de a legsúlyosabb állapotban kívülről láttam saját magam. Hát mit mondjak, összefostam magam a rémülettől, amikor rámtört. Ennek ellenére nem veszélyes, nem káros, és nem is ritka dolog, "csak" az agy egyik ügyes kis trükkje, hogy elhatárolódjon a dolgoktól. Csak sokan beszélni se mernek róla, mert azt hiszik, hogy megőrültek. Pedig kialakulhat fáradtságtól, alkoholtól, gyógyszerek mellékhatásaként, és még egy csomó mindentől.

Előzmény: zorka22 (4436)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4438

A fogyás tünet nálam is jelentkezhetne! :)))

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4434)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4437

Balázs! De ugye nem 3x csökkented egy nap? Ha napi egyszer, akkor elmegy.

Előzmény: running wild 42 (4428)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4436

Mi az a deperszonalizáció ?

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4433)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4435

De én altatóról szokom le. :( 

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4434)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4434

Érdekes nekem az alvással soha nem volt gondom...persze kivétel az a néhány nap az elhagyás után ,mikor szinte egyáltalán nem aludtam. De ez hamar kiegyenlítődött, hiszen egy idő után az ember(lánya) állva elaludt volna......A mínusz 11 kg-ot meg fene bánta , volt miből leadni...:-)

Előzmény: zorka22 (4431)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4433

Úgy legyen! Nekem az egyik legérdekesebb leszokós tünetem a deperszonalizáció volt, de az csak a hirtelen elhagyás után néhány napig , max. egy hétig fordult elő...

Előzmény: zorka22 (4431)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4432

Szerintem nem enyhe függőség 30 évig szedni a 10 mg.-s Eunoctint. :( Ezért gondolok a genetikára. Ami pedig a legérdekesebb, hogy egy hét elteltével sokkal jobb lett a közérzetem. Érdekessége az eszement álmok. De azok miért vannak? :)

Persze más ám olyanról leszokni, amit csak este vettem be és más a napi 3x bevétel. Amikor az Andaxinról szoktam le, nekem akkor írtak Rivotrilt. Egy szemet bevettem, de olyan depresszív, lehangolt lettem tőle, hogy soha többet nem vettem be. Pedig még akkor azt sem tudtam, mi az a benzó.

Előzmény: running wild 42 (4428)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4431

Köszi ezelvoltam, hala az égnek, ezeket eddig megúsztam. Altatóról szokom most éppen le, este már 3 tablettával is rosszul aludtam. Ez a 3. hetem, most 2 és negyed tablettánál tartok. Eunoctint szedtem, ami kemény benzo. Remélem így is marad ez a tünetmentesség.

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4429)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4430

Bocs, hogy Ezelvoltam helyett/előtt válaszolok, majd ír Ő is valamit. Először is MINDENRŐL az agy gondoskodik a szervezetben, beleértve az emésztést, kiválasztást, stb. Szerencsés vagy Zorka, ha csak alvással kapcsolatos tüneteid vannak. Ezen kívül a leggyakoribbak: depresszió, szorongás, izomgörcsök-fájdalmak, remegés, izzadás, gyomorideg, hasfájás, hasmenés, stb. De lehetnek érzékelési zavarok, szédülés, látászavarok, menstruációs zavarok, hajhullás, hízás, fogyás, hogy csak egy pár tünetet említsek.

Előzmény: zorka22 (4427)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4429

Vannak olyanok, akik erős fájdalmakat éreznek testszerte v a lábuk, derekuk fáj elviselhetetlenül és sokáig. Én hálistennek  a fájdalmakat megúsztam......De naponta több tucat izomremegést azt nem, hosszú évekig. Ma már sokkal több olyan napom van mikor nincs izomremegésem, mint mikor van és az is elvétve. Egyébként február 24-én lesz 4 éve h elhagytam a x-ot, hirtelen ( cold turkey ).......Nem ajánlom senkinek, de akkor azt én csak így tudtam elképzelni és úgy is tettem

Előzmény: zorka22 (4427)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4428

Számít a genetika, de az is, hogy mit, mennyit, és mennyi ideig szedett az ember. A "fejben dőlnek el a dolgok" az igaz, de "csak" az akaraterőre, kitartásra vonatkozik. A sérült receptorok gyógyulását nem tudod lelkesedéssel felgyorsítani. Te valószínűleg enyhén voltál függő, így hamarabb is gyógyulsz. Én a súlyos kategória vagyok, mert (leírom) egy kibaszott orvos sem mondta soha, hogy le kéne tenni a nyugtatókat, mert függőséget okoz. 15 évig szedették velem, és nem csökkenteni akarták, hanem inkább duplázták az adagot, mert az majd jót fog tenni nekem. Hát annyira jót tett, hogy egyszer bele is haltam a hirtelen elvonásba.

Novemberben 3x 0.5 rivotril lett beállítva, amit 2 hetente csökkentek 1/4 tablettával, azaz 0.125 mg-al. Ez normál sebességű elvonás, de még így is brutális.

Előzmény: zorka22 (4425)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4427

Szia! Az álmokról gondolom, az agy gondoskodik:D Máshol milyen elvonási tünetek jelentkezhetnek, mert nekem ez a 3. hetem, de semmit nem érzek. Sőt...

Előzmény: Ezelvoltam:-) (4426)
Ezelvoltam:-) Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4426

A Gaba - receptorok mindehhol vannak a testünkben, nemcsak az agyban ......Tehát a benzo sem csak ott dolgozik. Üdv

Előzmény: zorka22 (4425)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4425

Írtál egyszer a genetikáról. Szerintem ebben az játszik nagy szerepet. Nekem eddig az álmok és az 1 nap nehéz elalváson kívül nem volt semmilyen elvonási tünetem. Hiszem azt, hogy minden agyban dől el ( a benzo is ott tevékenykedik:D ) és ha eldöntöttem, hogy leszokom, akkor az úgyis lesz. Az Andainról is úgy jöttem le, hogy gyorsabban csökkentettem, mint ahogy az orvos mondta. És ami érdekes, hogy sokkal jobban érzem magam napközben, mint amikor hármat szedtem. Energikusabb vagyok, vidámabb, bőbeszédűbb. Remélem sikerül így végig vinni. Balázs! Te szedsz még valamit vagy teljesen sikerült lejönnöd róla?

Előzmény: running wild 42 (4424)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4424

Valószínűleg arra kíváncsi az addiktológus, hogy hogy haladsz, és hogy bírod. Sokan leírják, én is tapasztaltam, hogy valamikor egész jól van az ember, máskor meg hót szarul, és nincs benne logika. A rutinos elvonósok, és néhány szakember is, "ablaknak" hívja a teljesen, vagy majdnem teljesen tünetmentes időszakokat (ezek lehetnek órák, napok), amikor meg váratlanul visszajönnek a tünetek, az meg a "hullám". Nekem már olyan ablakom is volt, hogy azt hittem teljesen meggyógyultam, és túl vagyok rajta. Aztán meg úgy megcsapott egy hullám, hogy 2 napig fetrengtem az ágyban.

Előzmény: zorka22 (4423)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4423

Igy volt 2 hete is. Akkor csökkentettem 3-ról 2,5-re. Egy hétig remekül aludtam, aztán volt egy este, amikor nagyon nehezen aludtam el és egy éjszaka, amikor rémálmaim voltak. Azóta is rengeteget álmodom és ilyen lehetetlen dolgokat :D Nekem azt mondta az addiktológus, hogy 2 hét múlva mennyek vissza. Hogy miért azt nem tudom, gyógyszerem is van, de visszamegyek. Lehet, hogy arra kiváncsi, hogy hogy megy a csökkentés?

Előzmény: running wild 42 (4422)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4422

Szia Zorka! Ügyes vagy, jó lesz ez, de nem kell kapkodni a csökkentéssel. Úgy csináld, ahogy orvossal megbeszéltétek. Az agy dolgozik, hogy kijavítsa a hibákat, így előfordulhat, hogy az elvonási tünetek majd jönnek-mennek. Olyan is lehet, hogy pl 1 hétig semmi bajod, aztán visszajönnek pár napra. Ettől nem szabad megijedni, vagy elkeseredni, mert normális. Küszködik a szervezet, de gyógyul.

Előzmény: zorka22 (4421)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.16 0 0 4421

Szia Balázs! Én maradok ennél a tempónál, tegnap este kellett csökkentenem 2 és negyedre. Tökéletesen aludtam és gyönyörűt álmodtam. ( Az angol királynő vendége voltam :) Lehet, hogy megint egy hét múlva jön rá az agyam, hogy kevesebbet kap? :) 2 hét múlva a 3 tablettáról már le is megyek 2-re. Megy ez, csak türelmesnek kell lenni.

Előzmény: running wild 42 (4420)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.15 0 0 4420

Egy kérdés a benzo-elvonáshoz értőkhöz: hallottatok már neuro-elektro terápiáról?? Privátban levelezek egy benzo függő hölggyel, és ő azt mondja, hogy külföldön van olyan kórház, ahol pikk-pakk leszedik a függőket a nyugtatókról, és 2 hét alatt tünetmentessé is teszik őket. Én nagyon sokat olvastam az elvonásról, és, hogy sokáig tart, lassú, stb + semmivel nem lehet felgyorsítani a gyógyulást. Szeretnék hinni benne, hogy a fent említett terápia létezik és működik, de nehéz, mert kissé szkeptikus vagyok. Ha valaki tud róla valamit, kérem írja meg! De az általános véleményekre is kíváncsi vagyok.

zorka22 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 4419

Köszönöm! :)

Előzmény: running wild 42 (4418)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.14 0 1 4418

Nagyon szívesen! Az andaxin tényleg nem benzó, így valószínűleg könnyebb letenni. A sok folyadék segít a gyógyszer kitisztulásában, és amúgy is kell az agynak, de alapvetően nem gyorsítja fel a gyógyulást, vagy legalábbis nem jelentős mértékben. Ez kb olyan, mint, hogy gyümölcsöt is kell enni, de nem gyógyulnál meg hamarabb, ha naponta megennél 5 kiló almát.:) A világon a legelismertebb benzo-szakértő Professzor Heather Ashton, én rá hallgatok leginkább. Ő azt mondta, hogy nem kell és nem is szabad drasztikusan megváltoztatni az evési-ivási szokásainkat az elvonás alatt. Rendszeres-változatos táplálkozás, sok folyadék, de semmiből nem kell embertelen mennyiségeket elfogyasztani, így vízből sem. Az agynak jó, de a veséket megterheli, ha valaki többet iszik, mint amennyire szüksége van. Legjobb mindenből az arany középút, normál mennyiség, mert a szervezet majd tudja a dolgát, gyógyul, ahogy csak tud, és olyan sebességgel, ahogy képes.

Előzmény: zorka22 (4417)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 4417

Nagyon köszönöm. Nekem 5 évvel ezelőtt már sikerült leszoknom 3x2 Andaxinról. Szintén csökkentéssel. Kivonták a forgalomból hála, így kénytelen voltam. Az nem hiszem, hogy benzó készítmény volt, mert szinte semmi elvonási tünetet nem okozott. Gondoltam, hogy az agy nem strigulázza az én gyógyszer adagomat, én is így értettem a 2,5 tablettát. Te is hallottál arról, hogy napi 3-4 liter folyadék segít az agynak rendeződni a leszokás alatt? Az orvos szerint ez az utóbbi 5 év amerikai kutatások eredménye.

Előzmény: running wild 42 (4416)
running wild 42 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 4416

Szia Zorka! Inkább úgy helyes fogalmazni, hogy az agy hozzászokik, alkalmazkodik egy bizonyos adaghoz. Csökkentés után igényelné a többet (ezért az elvonási tünetek), de ha megemelnéd, akkor ahhoz is hozzászokna egy idő után, és az se hatna, és még több kéne neki. Szerencsére a folyamat visszafelé is működik, azaz a kevesebbhez is alkalmazkodik, aztán a még kevesebbhez is, és végül a nullához is. Ez egy hosszú folyamat, de történik. Persze az agy nem tudatosan "emlékszik" az adagokra, hanem ezek kémiai, biológiai folyamatok a receptorokban, szinapszisokban. Egy időben annyira tudni akartam, hogy mi történik PONTOSAN, hogy megtanultam az orvosi tájékoztatókat. Ha akarod, részletesen (érthetően) el tudom magyarázni, és hétköznapi példákkal szemléltetni a dolgot.

Amúgy nem kell halálra rémülni 1-1 átvirrasztott éjszaka miatt, vagy rémálmok miatt. Ezek nem ártalmasak, hanem azt jelentik, hogy dolgozik a szervezet, hogy visszaállítsa a normál állapotot.

Hirtelen elvonás után én 7 napig voltam ébren folyamatosan. Amikor rémálmaim voltak, boldog voltam, mert azt jelentette, hogy alszok.:)

Előzmény: zorka22 (4414)
zorka22 Creative Commons License 2018.02.14 0 0 4415

Szia Réka! Biztos le tudunk jönni erről a rohadt szerről. Szorítsunk egymásnak. Arra nagyon vigyázok, hogy soha ne vegyek be többet, inkább faricskálom a tablettát, ha rosszul vágom el. Ezt az orvos mondta, hogy ez a legfontosabb! Neked nem mondta, hogy leszokás alatt tilos emelni? Üdv. Zorka

Előzmény: Törölt nick (4412)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!