Még több érdekes cikk a totalcar.hu-n!
Balra Jobbra

Keresés

Részletes keresés

Taksoft Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3313

Megcsinálták, nem kell levenni a homlokfalat, igaz kicsit ördöglakat, de ki lehet fűzni.

Viszont kiderült, hogy az 1982-es és az 1983-as modellek első kipufogó csövei nem azonosak, a karbifűtés csöven nem ott van, és nem azonos átmérőjű. Igaz lehet hogy csak azért, mert az 1983-as már EGR-es volt.

 

Viszont őrületes a változás. Halk. Alapjáraton nem is hallani. Igazából fordulaton is alig. Sokkal szívesebben pörgeti az ember, nem lesz zavaró a hangja.

Most már csak az indexrelé a zavaró, meg hogy kicsit sokat kap, és akkor már csak a penészes belsővel kell kezdenem valamit, és lassan el is kezd összeállni a gép. :-)

Előzmény: Taksoft (3311)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.26 0 0 3311

Nagyon nem akart a kicsike elmenni a kipufogóshoz, nullára merítette az akkut is 3 hét állás alatt (érdekes, hogy feltöltve viszont semmi fogasztást nem mérek, úgyhogy lehet hogy az új akku lett zárlatos). Előtte rendesen pörgette, nem volt baj.

 

De csak elvittem végül, nem mertem volna nagyobb távolságot (Bp.-Szeged) megtenni vele már, nagyon kifúj, féltem a szelepeket.

 

A mester csak hüledezett, és nem is mondott konkrét összegget, de a becslése elég baráti, legalábbis a kipufogóklinikás árnál jóval. Mondjuk rajtuk látszott, hogy azért mondanak annyit, hogy biztosan ne csináltassam velük. Igaz, közben a két első cső meglett a bontósból, azokat csak cserélnie kell, az Y-t kell legyártania (próbáltam utána nyomozni, nem kaptam sehol, bár amikor elmondtam, hogy mi kell, legtöbbször inkább kiutáltak volna a boltból, minthogy megnézzék, hogy van-e ilyen, vagy rendelhető-e).

 

Elvileg ma délutánra kész is van, nagyon kíváncsi leszek, hogy milyen lesz. Az Y-on lévő rögzítőcsavar a levegőben lógott, az csörgött kis fordulaton olyan eszeveszetten, most az is a helyére kerül majd, az új Y-al.

bxmpisti Creative Commons License 2012.07.25 0 0 3310

Tud vki vmit a szerbek augusztus 4-i találkozójáról? Meghívtak, de semmi közelebbit nem találok róla a net-en.

Tiber_78 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 3309

Taksoft!

Ezek most használt Vredesteinek, egy OFF bogár ON vetette le őket :) A /60as kumhókat meg árulom, hátha egy smartos ráharap :)

Előzmény: Taksoft (3266)
Tiber_78 Creative Commons License 2012.07.13 0 0 3308

Sziasztok!

Sajna sikerült a múlt héten egy csúnya user error-t elkövetnem: tankolás után elhagytam a tanksapkát :( Lenne valakinek egy fölös darab elfekvőben? Nekem a 2 bontott autóból valahogy nem maradt egy sem.. vagy csak nagyon jól eltettem, h tutira meglegyen :)

 

Citroen007 Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3307
Taksoft Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3306

"természetesen a 29 bontos autóról simán"="természetesen a 29 éves bontós autóról simán"

Előzmény: Taksoft (3305)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.12 0 0 3305

Leszereltem a bontósról mindkét csövet. Nem volt egyszerű.

Valóban, ha nincs fent az alsó homlokfal, akkor ki lehet húzni őket, bár a jobb oldalit nem egyszerű. előről alulról jól hozzáférhető az első bilincs, természetesen a 29 bontos autóról simán lejött, minden probléma nélkül. Az Y-t kell még kikötni, ahhoz alá kell mászni rendesen (nekem a bontóson már nincs rajta). Fent a motortér felől le kell lazítani a karbi előmelegítő csövét, meg az az alattit is (nekem az laza volt, simán lehúztam a kipufogócső kis csonkjáról(?).

 

Aztán el lehet kezdeni rángatni. Forgatni, rángatni, megint forgatni, de úgyis adja magát. A bal oldali egész könnyen kiforgatható, a jobb oldalival lehet variálni, de egy kis feszítés a motoron, és egy nagyobb rántás a csövön megoldotta.

 

Szerencsére egész szép állapotúak, így valószínűleg ezek lesznek beépítve.

 

Ja, még elfelejtettem, hogy az bilincsek meglazítása után le kell venni az alsó hűtőtakaró elemet, két kis rugós rudat kell elforgatni (a lemezen található vályatból egészen a lemez mellé), és már le is jön. Ezek a lemezek nekem hiányoznak a rendszámoson, de még jó, hogy van honnan áttenni. :-)

 

Köszi a segítséget!

 

Még annyit kérdeznék, hogy a kormányoszlopot a kormányműtől hol lehet elválasztani? Kint a motortérben, vagy még bent az utastérben?

Alulról nem nagyon férek hozzá, meg baloldalról sem, fentről próbáltam meg kitapogatni a kormányoszlopot, de nem sokra jutottam eddig. Ha kell, meg tudom emelni, de ha valamelyikőtök tudja, hogy hol kell bontani, könnyebb dolgom lenne.

Előzmény: tcaoe (3297)
GSdriver Creative Commons License 2012.07.07 0 0 3304

Na nemááá! Onnan már nincs messze a Chevronics bázisa (he Chevronic Centre Ltd, 35 Wilbury Way, Hitchin, Hertfordshire (Herts), SG4 0TW, UK. Tel: 01462 455280 Email info@chevronics.co.uk)! Üdvözlöm Rob Moss-t és a többieket, ha véletléenül arra jártok. Csak nem az ICCCR-re mentek? http://www.icccr2012.org.uk/

 

 

Előzmény: rugaferenc (3302)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.07 0 0 3303

Nem semmi!!! :-)

Nem is mondtad, hogy ilyen hamar mentek ki vele, úgy hangzott, hogy inkább valamikor később majd.

Csak óvatosan, odaát mindenki a rossz oldalon megy, jobb ha te is beállsz közéjük. :-)

Előzmény: rugaferenc (3302)
rugaferenc Creative Commons License 2012.07.07 0 0 3302


Üdvözlet Londonból :)

GSdriver Creative Commons License 2012.07.06 0 0 3301

Szerintem kisebb csőhajlítás és lyukstoppolás is megoldható. A fríméledre löktem egy privátot.

Előzmény: Taksoft (3300)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3300

Akkor igyekszem valamikor megoldani. Elnézést a késésért! Rozsda van rajta, de egyben van.

Előzmény: tcaoe (3297)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3299

Nem biztos, hogy nem segítség. Meg is tudják hajlítani a csövet, ha nem kapok utángyártottat (vagy gyárit?)?

A kipufogóklinikán eléggé húzták a szájukat a dolgon, oda inkább nem vinném.

 

Most már elég nagy hangja van, kicsit félek, hogy elég a szelep ha sokat megyek vele, pedig azzal akartam a hétvégén Balatonra menni, de már nem merek.

Előzmény: GSdriver (3298)
GSdriver Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3298

Eszterben a műszerfal előtt levő vízszintes "polcban" (azaz a kormány és a kijelzők között)  a szürke fedlap alatt van a relé. Elég könnyen kivehető. Talán a GSA-ban se sokkal bonyolultabb kivenni. Az égők illetve a kábelek rendben vannak? Mindkét irányba történő indexelésnél jön a hiba?

 

Kipufogó javítás: itt Szegeden sztem nem lenne probléma megoldani. De tudom ezzel nem sokat segítek. :(

 

Előzmény: Taksoft (3294)
tcaoe Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3297

Végülis a homlokfal. Az az elem, ami tulajdonképpen alulról takarja a motort, helyes kis légbeömlőkkel.

 

Nem bánnám.:)

Előzmény: Taksoft (3296)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3296

Köszönöm!!

Az indexrelét kihallgattuk, a műszerfal mögött kell lennie. Ott fogom keresni, majd elolvasom, hogy kell kivenni a műszerfalat, gondolom nem vészes. Átrakom a bontósból, vagy szétkapom kipucolom.

 

Az alsó elem alatt mit értesz? A homlokfal alsó részét?

 

Utánaérdeklődöm, most megkérdezték, azt írja a gép, hogy telefonhívás alapján tudnak választ adni a szállíthatóságára.

 

Öööö, én még tartozom neked egy nem horpadt bal első ajtóval. Ott van FeZ-éknél (ha még nem rohadt szét). Valamikor el kellene vinnem.

Előzmény: tcaoe (3295)
tcaoe Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3295

1. hirtelen nem tudom.

 

2. Ki lehet, csak nem jó megcsinálni.:) Leszereled az egész alsó elemet, akkor emlékeim szerint lejön.

    Én vettem olyanokat valami tök normál autósboltban két éve, nem lehetetlen, hogy még mindig van. Y is volt.

 

A többit senemtom.:)

 

 

Előzmény: Taksoft (3294)
Taksoft Creative Commons License 2012.07.05 0 0 3294

Sziasztok!

 

Szakmai segítséget szeretnék kérni.

 

1. Hol találom a GSA-ban az indexrelét. Hol megy, hol nem megy, de többnyire csak folyamatosan világít az indexlámpa (a visszajelző meg sötét). Ilyenkor a vészjelző sem működik.

 

2. Ki lehet-e, és ha igen hogyan szerelni a motornál lévő két első kipufogó csövet a motor kiszerelése nélkül? Van esetleg valakinek ilyen csöve? És az Y (azt tudom, hogy ki lehet szerelni)? Vagy valami elérhetőség, ahol lehet szerezni?

 

3. Olyan szerelő, aki a kipufogótuningot megcsinálja Bp. környékén?

 

4. Olyan karburátoros, aki be tudja állítani a karbit megfelelően?

 

Előre is köszönöm a válaszokat!

rugaferenc Creative Commons License 2012.06.21 0 0 3293

Következő eladásnyi cuccok: egy zsák beltéri műanyag, pár takaró elem, kapaszkodók könyöklők stb. 5000.-

képek:

https://plus.google.com/photos/111449549153166707190/albums/5756447124206850337

rugaferenc Creative Commons License 2012.06.07 0 0 3292

Ahaja, azt hittem a északi kolléga csinált valami maszek dolgot :D

Előzmény: Aquabat (3290)
Aquabat Creative Commons License 2012.06.05 0 0 3291

Ezt most kaptam, nem tudom volt e már!

 

Benne vagyunk a TOP 10-be! :D

 

http://www.oddee.com/item_98211.aspx

Aquabat Creative Commons License 2012.06.04 0 0 3290

http://gs.miklpa.dk/

 

Legörgetsz az aljára és ott a második videó.

 

Találtam egy másik valamit a jutúbon is nem tudom ugyanaz e mert a kérdéses részt nem találtam benne: 

 

Viszont stipistopi 9 percnél a kábelbandázsoló csajszi! :D :D :D 

Előzmény: rugaferenc (3289)
rugaferenc Creative Commons License 2012.06.03 0 0 3289

hol is van ez? nem találom :O

Előzmény: tcaoe (3288)
tcaoe Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3288

Ja, az a szandál nem semmi.:)

Előzmény: Aquabat (3287)
Aquabat Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3287

Na a hidraulika csőformázó sablonnál ledobta az agyam a szííjat! :D :D 

Előzmény: rugaferenc (3285)
tcaoe Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3286

Valahogy lejön a rács róla.

Nem ilyen a gyárilag rendelhető (annak van talpa is), de végülis ezek teljesen korhűek. Nekem tetszik.:)

Meg az autó is.

Előzmény: rugaferenc (3285)
rugaferenc Creative Commons License 2012.06.02 0 0 3285

Hát ez szép művelet lesz. Linkelek egyet, ahol találtam hangszórókat, kinézet végett.

http://gs.miklpa.dk/

más érdekesség is van ám a link alatt :)

Előzmény: tcaoe (3284)
tcaoe Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3284

Abban szerintem még csak egy volt, meg hátra mintha láttam volna ilyen frankó félgömb alakúakat az egyik katalógusban. Az az egy emlékeim szerint a műszerfal tetején van, talán a hamutartó előtt.

Előzmény: rugaferenc (3283)
rugaferenc Creative Commons License 2012.06.01 0 0 3283

kérdés:

GS-ben hol vannak a gyári hangszórók helyei? nem találok nyomokat

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!