Keresés

Részletes keresés

holló Creative Commons License 2003.07.15 0 0 59
A brenneren 8 euró az átlépés díja, s persze az osztrákok felé már ott állnak a rendőrök, nehogy matrica nélkül lépj be az országba.
Van egy olasz autópályás honlap, vakami ...strada.it él az emlékezetemben, ott a az útvonal megadásával kiszámíthatod a fizetendő díjat.
Előzmény: jm26 (58)
jm26 Creative Commons License 2003.07.15 0 0 58
meg tudja valaki mondani, hogy olaszban milyen autópálya díjakra számíthatok, ha Velencéből Stuttgart fele szeretném venni az irányt? Asszem a Brenner hágón keresztül az igazi. Vagy ha linket tudtok az is jó. Előre is köszi!
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.14 0 0 57
Egy biztos: Rómában bárki (az utcáról) bemehet a vendéglók, presszók (bar) WC-jébe.
Előzmény: holló (56)
holló Creative Commons License 2003.07.14 0 0 56
Tavaly Velencében bárki ingyen használhatta a Mc D. wc-jét. Senkitől nem kértek semmit, nem is igen tehetnék meg, mivel Olaszoban törvény kötelezi a vendéglátósokat, hogy fogyasztási kötelezettség nélkül biztosítsák a mosdó használatát. Egyébként is igen nevetséges elképzelés, hogy valaki előbb kér magának két hamburgert, majd a tálcájával beáll a wc előtti sorba, sőt a tálcájával az ölében könyököl a kagylón.
Előzmény: bikercat (51)
szkati Creative Commons License 2003.07.14 0 0 55
Tavaly ilyenkor innen vettem/ lehet, hogy az Utazás. com-ról/, hogy Velence környékén Murano, Burano és Torcello mellett érdemes megnézni Caorlét is és tök igaza volt anak, aki írta. Közel van és nagyon tuti hely. Ne hagyjátok ki!
Előzmény: jm26 (53)
jm26 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 54
közben találtam egy jól nagyítható (tér)képet Velencéről:
http://www.comune.venezia.it/urbanistica/fotopiano/VenCs.asp
szerintem érdemes megnézni... lehet Lido-t és Murano-t is választani a menüben.
jm26 Creative Commons License 2003.07.14 0 0 53
köszi az infókat mindenkinek. Azt hiszem Muranot (az üvegkészítés miatt) és Lidot (egy kis csobbanás miatt) célba vesszük majd...
Előzmény: tamburmajor (50)
Jutka Creative Commons License 2003.07.13 0 0 52
+ pályaudvaron
Előzmény: bikercat (51)
bikercat Creative Commons License 2003.07.13 0 0 51
Na igen, egész Velencében összesen 3 nyilvános WC-ről tudok. Van egy a Harris Bár mellett a parton, egy fenn az Akademiánál és egy a Rialto lábánál, a megszünt Mekivel majdnem szemben. Az viszont szerintem szemétség, hogy a Mekiben csak akkor használhatod a mellékhelyiséget, ha fel tudod mutatni a fogyasztást igazoló számlát. Mágneskártyás az ajtó....Kellemetlen volt, ott toporogtam, majd bepistem és nem engedtek be, amíg nem vettem valamit. Kiálltam a sort egy ásványvízért, és odavágtam a WCsnénihez....
Előzmény: szahmet (49)
tamburmajor Creative Commons License 2003.07.12 0 0 50
Szia!

Én Buranón, Muranón, a temetőszigeten, Chioggián és Torcellón voltam, meg még számos kis sziget mellett elmentünk, de az általad említettet nem láttam. (Attól még lehet.)
Nem a Lidóra (Lido di Venezia) gondolsz? Ezt hívják strandszigetnek. Nagyon szép, homokos tengerpart van itt, talán egy kicsivel több luxusszállodával, mint máshol. Itt voltunk kaszinóban is, az egyik barátunk nyert egy csomó pénzt.
Szia

Előzmény: jm26 (41)
szahmet Creative Commons License 2003.07.12 0 0 49
Szia Topman!

Ez igaz, de az legalább van WC-vel ellentétben!
Poén volt mert már majd bepisiltünk, elkezdtük követina kiírást , nyíl erre-arra a WC irányát mutatta, egy 5 perc séta után WC sehol, a nyíl elfogyott.
Ezt az utatt megcsináltuk még háromszor, hátha elnéztünk valamit, de nem.
Benéztünk minden zegzugos helyre hátha, de nem, megkérdeztük a helyieket, de gőzük nem volt.

A Burgerre nem emlékszem mekkora de a McDonalds nemsokkal tűnt nagyobbnak mint a szobám! :)

Ezért mondtam, hogy a legegyszerűbb valami rövidnaci, arra rá valami lenge hosszúnaci, aztán csak kiugrik az ember belőle és megy tovább.

Szia, szahmet

Előzmény: TOPMAN (40)
bikercat Creative Commons License 2003.07.12 0 0 48
Lehet olcsóbban, de nem sokkal. Murano és Burano ugyan annyi. Mestre egy büdös ipraváros, kb 5 euroval olcsóbb szállásokkal, de ha hozzászámolod a vonat, vagy hajójegyet, ugyan annyiba kerül. Ha a környéken keresel szállást, akkor az utolsó vonattal, vagy hajóval haza kell menned, ami 7-8 óra között indul, velencében pedig ekkor kezdődik az élet. Chioggia pedig nagyon messze van, 1.5 óra kompozás cca 15-20 Euroért. Ami olcsóbb az a lido di jesolo és környéke de ez megint csak 1.5 óra+, egy tökig zsúfolt kompon.
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 47
Ezeken a kisebb helyeken nincs olcsóbb szállás? A másik Velence-topikban (Utazás-rovat) megy a szöveg - de ezt ott sem akarják tudni!
Előzmény: szkati (28)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 46
Esetleg Mestrében fele áron?
Előzmény: Törölt nick (45)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.11 0 0 45
Muranó-ban vagy Chioggiában nem lehet sokkal olcsóbb szállást találni?
Előzmény: bikercat (44)
bikercat Creative Commons License 2003.07.11 0 0 44
Ha nem akarsz hatalmas tömegben tolongani velencében, érdemes kimenni a közeli szigetek egyikére. Ilyen pl. Lido, ahol a strandok is találhatóak, de fel kell készülni rá, hogy minden egyes partszakasz magánkézben van, amiért igen borsos árat kérnek. Egy öltözőkabin 22.000 ft. volt egy napra június elején.....
Ha többen mentek és nem egyszerre akartok pancsolni, akkor nem kell kabin, ha valaki marad a parton és figyel a cuccokra, ha nem, akko tuti nem lesznek meg az értékek mire visszaértek.
Nagyon szép még Murano illetve Burano, ami szintén hamar elérhető gyorshajóval, vagy ha nem siettek sima vaporettoval is. A gyorshajók a San Marko mellől indulnak, ami a reptér felé megy az a leg gyorsabb, ami a reptérig 10E, Lidoig 6E, Muranoig 8E. volt most. Murano az üvegeiről híres, de maga a sziget olyan, mint egy pici Velence, csak színesebb. Ha egy napod van csak és láttad a Doge paotát és Campanillet, a Bazilikát és a Rialtót indulj el a tömegekkel ellentétes irányba. Ha valahova beülnél enni, előbb hallgatózz egy picit és ha olasz beszédet hallassz, akkor jó helyen vagy, ahol a helyiek étkeznek, ott te sem csalódhatsz. Kerüld az túristautak mellett található kockára vághott pizzákat, fertelmesek. Csak ott egyél, ahol rendes, kerek, vékony tésztás, igazi olasz pizzát adnak, azok remekek. Ha valakit érdekelnek konkrétumok, pl, önkiszolgáló étterem, jó vacsizóhely magyarul beszélő pincérrel az szóljon, szívesen megosztom az elmúlt 4 évben szerzett tapasztalataimat bárkivel, bármiről. Tudok, magyar származású, velencében élő házaspártól kiadó appartmant, vagy szobát is, ha kell valakinek, abszolut reális áron.
Előzmény: jm26 (41)
bikercat Creative Commons License 2003.07.11 0 0 43
A kettőből egy most zárt be, az, ami a Rialto lábánál volt.
Előzmény: TOPMAN (40)
bikercat Creative Commons License 2003.07.11 0 0 42
Utoljára most pünkösdkor voltam Velencében 5 napig. Simán bementem én is és a férjem is rövidnaciban a Doge palotába. A templomokba viszont tényleg nem engednek be. Elvileg vannak helyek, ahol nem lehet fotózni, ezeken a helyeken viszont már belépés előtt szólnak és ingyenes tárolókban hagyhatod kint a gépeket, pl. akademia.
Előzmény: tefi (31)
jm26 Creative Commons License 2003.07.11 0 0 41
sziasztok!

utazott már valaki közületek Velencéről a közeli valamelyik kis szigetecskére? az egyiken állítólag vannak strandok is, meg néhány közülük elég jól lakott...
ha valami infó van, köszönöm.

TOPMAN Creative Commons License 2003.07.05 0 0 40
Velencében 2 McDonalds és 1 Burger King van a környéken! :)
Előzmény: szahmet (39)
szahmet Creative Commons License 2003.07.04 0 0 39
Szia Tefi!

Mi csajok is így voltunk vele!
Nem fogok egész nap egy szkafanderben rohadni 40 fokban, csak azért, hogy bemehessek.
Egyszer még, ha Olaszban járok, lehet, hogy ráveszem magam, de csak úgy, ha utánna átöltözök!
Az egészben csak az a gáz, hogy végigállsz egy 45 perces sort, aztán egy laza mozdulattal, intenek, hogy nem mehetsz be!
Barátnőmet a rövidnacija, engem meg a rövid szoknya és spagettipántos fölső miatt nem engedtek be.
De ez szemétség szerintem, mert pl.: Korfunk leterítettek valamivel és úgy bemehettünk!
És most megyek Tunéziába, és információim szerint szintén így van megolva.
Igazán összekaphatnák már magukat ilyen szinten az Olaszok.
Amúgy valószínü és is megyek idén még Lignanoba is, kiváncs leszek mert ott még kokrétan nem voltam.
Ja!
Azt azért hozzáteszem, hogy akkor fogod megnézni csak videón, ha ha beengedik a lányokkal a kamerát!
Jobb ötletet én sem tudok, mint amit majd legközelebb fogok alkalmazni, hogy az első Wc-be van Mc.Donaldsba átöltözök.
Esetleg olyan laza hosszúnacit javaslok ami alá fel tudod venni a rövidnacit és akkor azt csak simán lekapod magadról az egyik oszlop mellett!

Szia, szahmet

Előzmény: tefi (34)
TOPMAN Creative Commons License 2003.07.04 0 0 38
A gondolák nem fix árért mennek, tehát "alkudozni" kell. Ezért írtam, hogy 70-100 euroig terjedhet az ár, ami függhet az utasok számától és a megtett út hosszától is. Olyan ez, mint az éjszakai taxizás Budapesten. :)
Előzmény: pynky (37)
pynky Creative Commons License 2003.07.03 0 0 37
Topman: lehet, hogy hülye kérdés, de az ár az egész gondolára vonatkozik v. személyenként ennyi?

p.

Előzmény: TOPMAN (36)
TOPMAN Creative Commons License 2003.07.02 0 0 36
Hátha valakit érdekel.

A gondolás utazás ára 70 eurotól egészen 100 euroig terjedhet, attól függően, hogy mekkora útvonalban állapodunk meg, illetve, hogy hányan akarunk utazni a gondolában /max. 6 fő/.

Törölt nick Creative Commons License 2003.07.01 0 0 35
Más. Igaz-e, hogy Lignano-ban a legtöbb műszaki bolt (digi, video, computer stb) vámmentes, free tax? Ezt valaki a "Trieszt vámmentes?" c. topikban írja.
Előzmény: tefi (34)
tefi Creative Commons License 2003.06.30 0 0 34
Szia szahmet !
Nem vígasztaltál + nagyon. Úgy terveztük,hogy reggel lemegyünk Punta Sabbioni-ba /Lignano-ból/ onnan hajóval be Velencébe és az egész napot ott töltjük. Ha nem engednek be engem térdnadrágba, akkor inkább nem nézem +. Egész nap nem fogok hosszú nadrágba aszalódni. Majd a lányok felveszik videóra és megnézem belülről otthon.
Előzmény: szahmet (33)
szahmet Creative Commons License 2003.06.29 0 0 33
Szia tefi!

Arra már nem emlékszem pontosan, hogy lehet-e bevinni gépet meg kamerát, az rémlik, hogy nem lehet bent fényképezni, de ezt ne vedd készpénznek.
Viszont az biztos, hogy nem engednek be rövidnadrágba, és atlétában sem, ezen felül a hölgyeket nem engedik be rövid ruhába, és rövid szoknyába, valamint olyan fölsőbe vagy ruhába, ami nem takarja a vállat.
Tehát a spagettipánt is kilőve!!!
Még akkor is, ha hósszú a ruha, ha vékony a pántja a kapunál visszafordítanak.

Szia, szahmet

Előzmény: tefi (31)
playacar Creative Commons License 2003.06.26 0 0 32
Tefi,

a Horvátország topic-ban van egy beszámoló Velencéről, pár nappal ezelőtti, vannak benne árak is!!

PC.

Előzmény: tefi (31)
tefi Creative Commons License 2003.06.26 0 0 31
HELP ! Tud valaki velencei árakat ? Harangtorony, Doge palota. A Doge palotáról hallottam olyat, hogy rövid nadrágba nem lehet bemenni, igaz ez ? Ezenkívül lehet kamerát,fényképezőgépet bevinni ?
Tevemadár Creative Commons License 2003.06.26 0 0 30
Hmmm, de jó is lenne most egy g0nd0lában ringatózni!
A munkahely helyett... :-(

Velence nagyon királyságos hely! Szeretek oda járni!

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!