Keresés

Részletes keresés

RnD Creative Commons License 2021.05.14 -2 4 2247

Azt írtam hogy az MTK harcban van a 3-4. helyért, nem azt h 3-4. lesz.

 

Az előző években nem volt ilyen, és elég egyértelmű h most miért van mégis.

Előzmény: Taliga007 (2245)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.14 -8 1 2246

fiatal tehetségek vb 15. hely fiatal tehetségek Eb 10. hely fiatal tehetségek többen is lennének olyan irányítók mint Misi vb 15. hely fiatal tehetségek Eb 10. hely fiatal tehetségek többen is lennének olyan irányítók mint Misi Kastamonu fiatal tehetségek vb 15. hely Eb 10. hely fiatal tehetségek többen is lennének olyan mint Misi Banik Most fiatal tehetségek vb 15. hely fiatal tehetségek Eb 10. hely fiatal tehetségek többen is lennének olyan irányítók mint Misi György László túledzette őket vb 15. hely fiatal tehetségek Eb 10. hely fiatal tehetségek többen is lennének olyan irányítók mint Misi Kastamonu fiatal tehetségek vb 15. hely Eb 10. hely fiatal tehetségek többen is lennének olyan mint Misi Banik Most fiatal tehetségek

Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 -4 2 2245

Ha a tavalyi szezont nézzük sztem akkor sem lett volna kupainduló idén az MTK... Hogy most épp, ebben a pillanatban a tabellán hol állnak, hát kupaindulás szempontjából pont hogy érdektelen, az ugyanis a bajnokság utolsó fordulója után dől el. Arra meg pláne nem hiszem, h nagy összeget tennél, hogy 3.-4. marad az MTK!

Előzmény: RnD (2243)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -3 5 2244

Tóth Eszti tizenhárom perces, Szalai Babett tíz perces játékát világversenyen én nem nevezném még 'kipróbálásnak' sem. Másrészt az is tény h Kovacsics Anikó mellett az utóbbi három évben az egyik irányító mindig középcsapatból jött. (Plusz volt még Tóth Gabi, aki top-3 csapatbeli, de a játékával mégsem volt a nagy többség megelégedve...)

 

Szerintem inkább a pályán mutatott teljesítményből induljunk ki, ha valaki abban nagyon jó, a válogatottban is jó eséllyel beválik majd.

Előzmény: Taliga007 (2241)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -2 5 2243

Ebben a szezonban a kupaindulást a 2018/19-es bajnoki eredménnyel lehetett elérni. Az MTK az idei teljesítményével bőven kupainduló helyen áll, ezért ez az ellenérv már nem releváns.

Előzmény: Taliga007 (2242)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 -2 1 2242

Lemaradt :). A pontosítás kedvéért Lakatos és Vámos kupainduló csapatban volt, az MTK pedig azért "középcsapat", mert ők meg nem szerepelnek nemzetközi kupában... Az én értelmezésemben legalábbis... 

Előzmény: RnD (2239)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 -4 0 2241

Jelenleg... Gyakorlatilag meg a hátralévő meccseikből (MKC, DVSC, ETO, Fradi) jó esetben kinéz 2 pont, és végül a 6-7. hely. Sztem... 

 

De egyébként nem erre akartam kihegyezni, inkább oda, hogy azért kipróbáltunk már jónak tűnő játékosokat, pl. Tóth Eszti, Szalai Babett, akik "papíron" jól néztek ki, de mégsem váltak be. Abban igazad van, h középcsapatból is lehet válogatott szint, csak szintje válogatja... (komoly válogatottaknál mondjuk sztem kevés ilyen van).

 

 

Előzmény: RnD (2239)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -3 5 2240

Hát írd be te, végre valami konstruktív kommentet is látnánk tőled. Rajta....

Előzmény: Tonio 2.0 (2238)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -3 8 2239

Jelenleg az MTK a bajnokság egyik legjobb csapata. Harcban a bajnokság 3-4. helyéért. És ez nem kis részben két játékosnak, Pál Tamarának és Zácsik Szandrának köszönhető.

 

Ezek után a helyedben nem jönnék azzal h 'csak egy középcsapat'. Középcsapatban is lehet valaki felnőtt válogatott szint. Lakatos Rita és Vámos Petra is 'csak egy középcsapatban pattogtat' szóval....

Előzmény: Taliga007 (2237)
Tonio 2.0 Creative Commons License 2021.05.14 -5 1 2238

Azt nem írja be soha senki, hogy a középkorosztály miért "veszett el", csak hogy nincs, vagy hogy gyenge.

Pedig tanulni kéne belőle, hogy a későbbiekben ne ez legyen... Mert mindig minden fiatalt le lehet cserélni még fiatalabbra, csak ettől még nem lesz csapatunk.

Taliga007 Creative Commons License 2021.05.14 -4 1 2237

A 25-35-ös korosztályban konkrétan két nemzetközi szintű irányító van, Szucsánszky és Kovacsics Anikó. Tetszik vagy sem, ha az egyik megsérül, akkor a 20-21 éves korosztályból jön majd helyettes, lásd Lakatos vagy Vámos. Pált is ki lehet majd egyszer próbálni, mert abból, hogy az MTK-ban pattogtat, még csak sejteni lehet a kvalitásait, de minőségi társakkal talán még jobb lehetne... A teher dolog meg, nos aki kiugróan tehetségesek  (külföldieknél ugyanígy) nagyon hamar eljutnak egy BL csapatba, az sem kisebb nyomás, és épp azért küzdenek ezek a játékosok, hogy elsőszámúak legyenek, ez pedig felelőséggel jár... Háfráék nem azért vannak a nemzeti csapatban, mert "fiatalítás" van, hanem mert ők a legjobbak az adott poszton - h pontos legyek nem is nagyon van más helyettük. 

 

Örüljünk, hogy abban a helyzetben vagyunk, hogy ennyi tehetséges játékosunk van...

Olyan sok azért nincs, és ezekből rengeteg el fog "vérezni" a klasszissá válás útján... 

 

Előzmény: PotterHarry (2235)
RnD Creative Commons License 2021.05.14 -2 4 2236

Mlimkó Zsófi magas játékos, ennek ellenére mindig csak betörésből akar gólokat lőni, a távoli zónából átlövésekkel nem próbálkozik, sajnos. Ez szerintem nem jó így.

 

Nálunk a 180-190 cm magas kézisek sem nagyon szeretnek távolról lőni, ritka kivételek vannak (őket is aztán a felnőttben lebeszélik erről az edzők). Ez már most is probléma a válogatottban és tartok tőle h így nem is fog javulni.

Előzmény: PotterHarry (2235)
PotterHarry Creative Commons License 2021.05.14 0 2 2235

Pál Tamara egy szuper kis játékos, de azért egyelőre nem kell hasra esni tőle! Dicséretes, hogy gólerős a játéka, viszont még rengeteget kell és fog is fejlődni. 20-21 éves játékost nem kell a válogatottba követelni. Ha 24-25 éves korára lesz csúcsjátékos, teljesen ideális lesz. Ez ilyen magyar "betegség",hogy el van tűnve néhány korosztály, ezért egyből elkezdünk ilyen hatalmas terheket pakolni a 20-21 évesekre. Háfra, Klujber is nagyon fiatal még, még nekik is lenne idejük,hogy húzóemberré váljanak, aztán látjuk,hogy egy-egy gyengébb periódus alkalmával miket kapnak kívülről... 

Örüljünk, hogy abban a helyzetben vagyunk, hogy ennyi tehetséges játékosunk van, legyünk velük türelmesek, szerintem megéri. 

 

Apropó: például Hornyák Dórát igazán vissza lehetne építeni a válogatottba. Lenne helye például hármasvédőként és támadásban is. És ő pont az a korosztály, akiknek most húzniuk kéne a felnőtt válogatottat. 

 

Ami a NEKA-t illet: több játékosuk is van,akik kiemelkedően tehetségesek. Farkas Johanna, Kajdon Blanka tehetsége nyilvánvaló, viszont érdemes figyelni például Mlinkó Zsófi játékát is, aki bár egy magas játékos (Szekeres Klárára hasonlít a felépítése), mégis játszik irányítót is, cseles játékos, ha fent van, általában kimondottan hasznos a játéka. Védekezésben pedig zavaróban ügyes. 

Kommentszekció Creative Commons License 2021.05.14 -6 2 2234

Azért a mötöká meccsei nem az a szint amiről te itt irogálsz totta ....

Előzmény: RnD (2223)
Trombozis4 Creative Commons License 2021.05.14 0 4 2233

Jobbulást Afentalernek. Szomorú a hír a sérülésről. Sacinak ez már a harmadik szalagsérülése 21 éves korára. Még azt sem lehet mondani, hogy rásérül, mert mindig más szalaggal van probléma. Sikeres felépülést kívánok!

Süni2 Creative Commons License 2021.05.13 0 1 2232

Jobbulást Saci!

codi1993 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 2231

Azt már el is felejtettem. Eddig is látszott rajta vagy is amikor én láttam játszani hogy bizonytalan sok helyzetben hát ezután nem tudom hogy fog majd játszani. Következő szezon végére visszatérhet. 

Előzmény: van_Persil (2230)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.13 -1 0 2230

3X, elötte volt 2018-ban egy bokaszalag-szakadasa is, azért nem lehett ott a debreceni UP-VB-n.

Előzmény: codi1993 (2229)
codi1993 Creative Commons License 2021.05.13 0 1 2229

Alattad pont linkeltem. Olvastam hogy megdicserted Sarat hogy nem mozgatta a lábát miután földre érkezett szerintem akkor már mindegy volt sajnos. Valami nagyon nincs rendben vele ha két év alatt kétszer elszakad a szalagja és nem is ugyan az. 

Előzmény: RnD (2227)
van_Persil Creative Commons License 2021.05.13 -1 1 2228

Nem tudom, honnét tud annyi lelkieröt összeszedni, hogy sokadjára is felépüljön. Kevés nála pechesebb magyar játékos van, ezek a korai súlyos sérülései lehet, hogy jeleznek valamit.

Előzmény: codi1993 (2226)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -3 0 2227

A Fehérvár honlapról:

 

Afentaler Sára, csapatunk jobbátlövője sajnálatosan a múlt heti, Békéscsaba elleni idegenbeli mérkőzésen egy ártalmatlan szituációból adódóan jobb (eddig ép) lábában keresztszalag szakadást szenvedett. A mérkőzés másnapján az orvosi vizsgálatok is igazolták az előzetes diagnózist. 

 

"Éppen egy cselezésbe kezdtem volna, mikor egy mozdulatot követően aláfordult a térdem. Semmiféle fizikai kontaktus nem volt, egyszerűen szerencsétlen szituációból adódott minden. Az első pillanattól éreztem, hogy baj van, biztos voltam benne, hogy elszakadt a keresztszalagom. Azonnali fájdalmat nem éreztem, a lelkem jobban fájt, hirtelen lepergett előttem az újbóli rehabilitációs folyamatok sokasága, a fizikai fájdalom a mérkőzést követően ért el, akkor már behajlítani sem tudtam az eddig egészséges lábamat"...

 

 

:((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((

 

 

 

codi1993 Creative Commons License 2021.05.13 0 0 2226
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -4 4 2225

"....három egymásutáni tökugyanolyan akció volt, feltolt jobblövővel, vmiért elkezdték ezt erőltetni - feltehetően nem maguktól..."

 

...mondjuk ha Dakos jobboldalra helyezkedik a vonalon és nem balra, akkor Tami tudott volna előre is passzolni. Így azonban maradt a jobbkettő, ráadásul aki ott állt (kétszer Tuckos, egyszer Szekerczés) mindháromszor ugyanolyan statikusan várta a labdát, bár az első interception után már a jobbkettőnek is leeshetett volna h hasonló helyzetben ő is tehetne valamit azért h ez ne ismétlődjön.

Előzmény: Taliga007 (2220)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -3 4 2224

"... Debrecenben a hajrában pont ezeket hibákat követte el, Vova le is kapta..."

 

Csak szólok, a Debrecen-MTK meccsen végig a pályán volt Pál Tamara, Vovának eszébe sem jutott "lekapni".

 

Mondom, írod itt a hülyeségeket.....

Előzmény: Bamberg58 (2219)
RnD Creative Commons License 2021.05.13 -6 4 2223

Pál Tamara "nem szokott hozzá a felelőséghez és a kiélezett szituációkhoz..."

 

?????

 

Persze, azért nyeri egymás után a meccseket az MTK-nak, méghozzá éppen a végjátékban, mert nem szokott hozzá a kiélezett szituációkhoz....

 

Ilyeneket olvasva komolyan felmerül az emberben h te vajon nézel-e egyáltalán meccseket, vagy csak ötletelsz bulvár stílusban erről, mindent ami éppen eszedbe jut.

 

 

 

 

Előzmény: Bamberg58 (2219)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.13 -5 0 2222

Egyébként ettől függetlenül sem volt jó és az a vita tárgya.

Előzmény: Bamberg58 (2221)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.13 -4 0 2221

Ha az irányító látja, hogy elviszik akkor nem passzol.Ennyi!

Előzmény: Taliga007 (2220)
Taliga007 Creative Commons License 2021.05.13 -1 4 2220

Pedig sztem most igaza van RnD-nek (fáj még leírni is :)), három egymásutáni tökugyanolyan akció volt, feltolt jobblövővel, vmiért elkezdték ezt erőltetni - feltehetően nem maguktól... A tegnapi meccs meg vastagon Vova sara, lassította a játékot, amikor nem kellett volna, sokszor összevissza cserélt, a második félidő már tökmindegy volt - arra a Sió lendületbe jött. Mindenesetre, ez egy nagy sansz volt... 

Előzmény: Bamberg58 (2219)
Bamberg58 Creative Commons License 2021.05.13 -6 2 2219

Ráadásul mindhárom akció teljesen ugyanolyan, könnyen elővételezhető és nem túl kreatív, de ez inkább edzői instrukció lehetett.”

 


Ez kapitális ökörség... Nyilván mindenért az edző a hibás:)) Itt még mindig arról van szó amit Bohus Bea is megemlített az MKSZ up elemzésében, nem szokott hozzá a felelőséghez és a kiélezett szituációkhoz, mert még mindig kísért hogy Győrben felelőség nélkül beküldték “lődözni”. Lehet az edző hibás, de nem a Vova. Nála csak fejlődött, a gyerekes védekezése is.

Jelenleg nincs még nincs egy erős középcsapat szintjén sem. Debrecenben a hajrában pont ezeket hibákat követte el, Vova le is kapta. Azt nem mondom, hogy nem tehetséges, de egyelőre pont jó helyen van és ezt ő is jól tudja. A góllövőlista élcsoportja, a magyar bajnokságban, meg láttuk Kácsornál, Walfischnál, Szekerczésnél stb mit ér a nemzetközi mezőnyben. Szekerczés 2018/19 205 gól.

Remélem Kuczora majd teljesen felépül mert én őt és Vámost is tehetségesebbnek tartom, sőt szerintem rövidesen Szabó Nina is leelőzi, ha nem dolgozik keményen, aztán Kajdon is rajtra készen.
Egyelőre egy francia erős középcsapat is álom vagy mehetne De Paula helyére? Szerintem nem.

Ha itthon marad, egy év múlva ehelyett jöhet az Óvár. Neki pont külföldre kéne menni, nem a Győrről meg a Fradiról álmodozni. Aztán...ha ott pont elfogyna a pénz akkor talán jöhetne a Győr is.:)

Előzmény: RnD (2217)
nicko Creative Commons License 2021.05.13 0 1 2218

eddig az alacsnyabb osztálykra volt jellemző, főleg régebben, hogy tavasszal érdekes eredmények születtek a "csak ne jussunk fel" kategóriában.

Előzmény: Tonio 2.0 (2209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!