Keresés

Részletes keresés

Tejminátor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20179

Mivel senki nem emlegette, így nem is foglakoztam vele. Azt gondolom, hogy a szakemberek jobban tudják, mivel érdemes foglakozni, mint én!

.

Szerencsére ez egy fórum, mindenki dicsérheti az általa preferált berendezést. Én csupa fül vagyok és természetesen jobban örülnék annak, hogyha a mostani választást nem kéne ismételten lecserélni.

Előzmény: sanyoka01 (20177)
sanyoka01 Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20177
Ha javasolhatom, halgass meg egy SANYO 5,15 kW klímaberendezést is.:)
Előzmény: Tejminátor (20176)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20176

Szerintem Ő erről beszélt és azért látom az árkülönbözetet is. Vannak műszaki paraméterek, szolgáltasok, árak és fizetési feltételk és legvégül a szinpátia. Van aki úgy keres, hogy megnézi mi a legolcsóbb és van aki mást is mérlegel.

.

Fujitsura netto 267eFt-t írt, míg a Daikin netto 179eFt.

.

Mióta először kérdeztem, azóta megnéztem Daikint kültéri egysége valóban nagyon csendes, mondhatnám azt is, hogy nem hallottam, azonban a beltérit igen.

.

Felfedeztem, hogy a Fujitsu nagyker cégemtől akár 50m-re is van úgyhogy megnézem ezt a berendezést is. Ajánlottak egy harmadik is Hitachi-t, azt is megnézem.

.

Szerncsére azért jó a fórum, mivel az ember több helyről hallja a hangokat és van mit mérlegelnie.

.

Szerenecsére ezen héten találkozok mindenkivel, így belátható időn belül le tudom zárni a történetet, és nem kívánom tovább húzni, azonban azt megígérhetem, hogy megmondom melyiket választottam, de azt nem hogy kitől!

Előzmény: Vipklima (20175)
Vipklima Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20175

Nem használták fel a 3,5 kW-os elemeit az 5 kW-oséhoz, aki egy minimálisat s ismeri a Daikin gépeket, és nem csak a katalógusokat böngészi, az tudja, hogy az ötös gép kb. másfélszer akkora, lényegesen szélesebb, nagyobb a ventillátora is stb. A légszállítása pedig nem 550 m3/óra, hanem 882. Ennyit arról, hogy ki ad dezinformációt.

 

Az alacsony ventillátorfordulathoz tatozó hangnyomásszint 34 dB(A)

 

Csak összehasonlításképpen megtaláltam az ugyanilyen teljesítményű Fujitsu készülék adatait is.

 

Fujitsu ASY18UB/AOY18UB  légszállítás 800 m3/óra  (tíz százalékkal kevesebb, mint a Daikin FTYN50/RYN50

 

COP érték,  Fujitsu: 3,08, ami "D", míg a Daikin 3,63, ami "A" energiaosztály

EER érték   Fujitsu :2,92  ami "C", míg a Daikin 3,23, ami "A" energiaosztály

 

Üzemelési tartomány:

 

Hűtés üzemmódban a Fujitsu 0 és 43 °C között képes üzemelni, míga a Daikin -10 és +46 között

 

Ami nagyon fontos, fűtésben a Fuji -6 fok alatt már nem üzemel, míg a Daikin -15 fokig megy.  Nem mindegy.

 

Csövezési hossz, Fuji 20 méter, Daikin 30 méter.

Maximális szintkülönbség, Fuji 8 méter, Daikin 20 méter.

 

Ár:Fuitsu:289.000 forint+Áfa

    Daikin: 179.000 forint+Áfa

 

 

Szóval, azért, hogy nehogy félrevezessük a laikusokat, érdemes azonos jellegű készülékeket összehasonlítani, nem pedig az egyik márka inverters csúcsmodelljét, a másik fixes alapmodelljéhez.

 

Előzmény: asha09lcc (20166)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20174
ok, egy kis érdakasség:
http://hvg.hu/Tudomany/20090331_honda_atr_shimadzu_bmi_agy_robot.aspx
Előzmény: Tejminátor (20173)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20173
Igazából nem akarok kisebbel kísérletezni. Nappali 28m2 + 8m2 előszoba, amit lát mindig légkondi. Nyáron ha meleg volt, akkor kinyítottam a szobák ajtaját is, így +24m2, amely összesen 60m2. A mostani gépem is megoldotta ezt faladatot, amely ezek szerint egy teljesen ismeretlen, akkor remélem a márkásabb megbízhatónak sem gondot okozni.
Előzmény: asha09lcc (20172)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20172
Esetleg javasolhatom a 3,6 kw-os gépek között a választék sokkal nagyobb, a 4 körüli EER sem ritka.
Előzmény: Tejminátor (20171)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20171

Köszönöm!

 

Egyenlőre csak olvasgatok

asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20170
Tökéletes és pontos amit írsz- Kiegészítem azzal, hogy alacsonyabb légsebességnél nagyobb tömegáram kisebb hőm. különbséget feltételez a lefújt és a környező hőm. között ugyanazon hőmennyiség átadására, ha a levegő fajhőjét állandónak vesszük. a hatásfok ezzel egyidejűleg nő. Párátlanítás is kevesebb kell, harmatpont felett azért nem lesz a cső.
Kültéri egység esetén is a nagyobb megmozgatott légtömeg a kívül lévő hőmennyiség átadásában jelentős szerepet játszik, a szabályzástechnikával együtt(+ minőségi kompresszor pontos vezérléssel) ,azaz a hűtőközeg munkapontjának optimális beállításával.

Ezért írtam, ha van pénz elég a Fujitsu Nocria 4,12-es EER-el.

Tehát mindeképpen tanácsos a nagyobb légszállítású gép.
Meg a tiszta hőátadó felületek,mert enélkül a legjobb gép is áramzabáló szörnyeteggé válik.

Méretezés teljesen egyéni jelen esetben lakóház és már egy 4,5 kw.os gép megy amivel elégedettek.Ez a kiindulási ökölszám jelen esetben.
Előzmény: Mud Rider (20168)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20169
FTYN50F/RYN50E 5 5,8 R 410A 754 €(KB225000t) NETTÓ LISTAÁR

Ennek az EER3,23 értéke és a COP-je3,63 . 800 Köbm/h a beltéri ventilátor, de hangos a beltéri a katalógus adat szerint 34db(A) kis fokozaton. Kültérije csendes.48 db(A)
Nem full dc.



Az Aristonnál persze mindegyik gép kategóriákkal jobb az eddigi összevetés egymáshoz képet értendő.
Egyik sem rezeg morog a kültérin és a beltéri zaja sem tragédia, de a Fujitsuk nagyon csendesek.
Daikinból is van nagyon csendes de a pénz az a fránya pénz.
Előzmény: asha09lcc (20167)
Mud Rider Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20168
úgy lehet, hogy a fűthető/hűthető légköbméter különféle ökölszámok alapján számolódó, valós műszaki hátteret nélkülöző mutató szám.
Nem mindegy, hogy 10 légköbméterben egy passzivház, vagy egy server szoba van.
Ki milyen bátor, akkora szorzóval számol. :)

A ventillátor által kergetett légmennyiség azaz a szállított levegő térfogatárama meg azért különbözhet, mert a bevitt energia mennyiség függ a hőmérséklet különbségtől és a térfogatáramtól.
Azaz, aki hidegebb levegőt fúj be, annak kevesebb levegőt kell mozgatnia.
Igaz, a hidegebb levegő előállítása több párátlanítást, ezzel (gyakran) felesleges energiaveszteséget és sajgó végtagokat eredményez.
Előzmény: Tejminátor (20165)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20167
van még az állítólag inverteres on-offosként árlistában és katalógusban szereplő Daikin aminek az ára kedvező:
FTYN50F/RYN50E 5 5,8 R 410A 754 €(KB225000t) NETTÓ LISTAÁR

De szerintenm a Fujitsu inverteres jobb választás ennél.

Itt a Daikin

FTXS42G/RXS42G 4,2 (1,55-4,6) 5,1 (1,3-5,6) R 410A Professzionál 1 324 €
http://www.eurovent-certification.com/en/Certified_products/Access_by_trade_name.php?lg=en&rub=04&srub=03&select_prog=AC1&select_partic=142&select_marque=DAIKIN&select_class=AC1+%2F+A+%2F+S+%2F+R


A többit nem találom épp szerkesztik az Eurovent honlapot.
Előzmény: Tejminátor (20159)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20166
passz, a legtöbb gépé az adott teljesítményhez nagyobb mint a Daikin ezen típusáé. az 550 köbm/h inkább a 3,6kw körüli gépekre jellemző (de még ott sem sok.
Ha nincs elég légtömegáram csökken a hatásfok.Ugyanis a hőleadó felületek méretezése bizonyos határok között van.
Valószínúnek tartom, hogy a 3,6 kw-os elemeit használták fel a Daikin esetében.

Ez nem ritka, mert a fujitsu 4,2 és 5,2 nocria is u.a csak a szoftver különbözik,de ott a 4,2 -t sikerült jól megoldani.


Leginkább a 2,6 és 3,5 kw testvértípusokra jellemző inverteres gépeknél ez a nagy valószínűséggel költségmegtakarításra visszavezethető ok.
Előzmény: Tejminátor (20165)
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20165

Ez most nem világos!

.

Hogy lehet az hogy ugyanakkora teljesítményű gépeknél a megadott légköbmiéter ( fűthető/hűthető ) között 50%-os eltérés van?

Előzmény: asha09lcc (20161)
durkonorbi Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20164
Ez a AWYZ 14 LBC nagyon jónak tűnik!
Elég komoly mutatói vannak, ha mindezt tényleg tudja, le a kalappal a fuji előtt!!
Előzmény: asha09lcc (20161)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20163
Ha nagyon alacsony zajszint kell japán gép. De ott is gondosan célszerű a paramétereket összevetni.
Jó éjszakát.
Előzmény: realcore (20160)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.31 0 0 20162
Kérdés márka hívő vagy-e vagy a technikai paraméterek alapján döntesz. Lásd 20161 vagy korábbi hsz-ok sokmindenkitől.
2 beltéris jobb lenne. Ha a légszűrés nagyon fontos UV: Pl Fujitsu Nocris) plazmaszűrős modellek(LG, Fujitsu, Daikin) Samsung MPI stb.
Ha visszaolvasol a hozzászólások között sok értékes paramétert találsz. Jó lenne egy alaprajz és a legjobb lenne élőben látni.
Kábelcsatorna vagy vésett megoldás, kültéri elhelyezése , esetleg engedélyezés stb. Már fáradt vagyok, mert egész nap kénytelen voltam gép előtt ülni(vagy 12 órát) de sokféle nagyon sokféle megoldás lehetséges.

Ha megadod az elérhetőséged egy mailben megbeszélhetjük ha egyelőre érdeklődsz és több vélemény kell mindenképp alaprajzot és a lakásról pár képet(kívülről és belülről) célszerű feltenni.
"Árugrás" a 3,5 kw gépek felett van érdemes átgondolni .
Előzmény: realcore (20160)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20161
Daikint is megemlítettem, a pixisből nem esett ki, hiszen jó gép.
A Te választásod. Bizos nem fogsz csalódni benne, csak a Fujitsu típusai jobb paraméterekkel rendelkeznek és jobb az energiahatékonyságuk lényegesen. Mindkettő japán. Nekem ebben az árkategóriában a Fujitsu lényegesen jobb, még abban az esetben is ha egy árú d e nem az a Fujitsu lényegesen kedvezőbb áron elérhető. Nem mindegy, hogy 3,33 körüli vagy 3,8 és 4,12 körüli az EER azaz az energiahatékonysága. Ebben a Fujitsu sokkal jobb.
Tartósságra minőségre kb ugyanaz.

Erről beszéltem listaáron:
Fujitsu
ASYA 14LGC / AOYR 14LGC 4,2 (0,9-5,3) 5,6 (0,9-8,4) R410A 235 000 Ft br 282000FT
Beltéri légszállítás:790 légköbm/h(elég ) beltéri hangnyomásszint szupercsendes fokozaton: 25db(A)- csendes.Kültéri hangnyomásszint: 48 DB(A) csendes,jósági fok hűtésben 3,7, fűtésben 3,88

AWYZ 14 LBC / AOYZ 14 LBC 4,2 (0,9-5,3) 6,0 (0,9-8,4) R410A 267 000 Ft BR 320000 FT Beltéri légszállítás:850 légköbm/h(elég) beltéri hangnyomásszint szupercsendes fokozaton: 23db(A)-csendes. Kültéri hangnyomásszint: 46 DB(A) csendes, jósági fok 4,12 hűtésben 4,44 fűtésben


Daikin:
FTXS42G/RXS42G 4,2 (1,55-4,6) 5,1 (1,3-5,6) R 410A Professzionál 1 324 €kb 384000 FT 290 FT/Eur árfolyamon. BR 460800 FT Beltéri légszállítás:546 légköbm/h(kevés ) beltéri hangnyomásszint szupercsendes fokozaton: 30db(A)-nem csendes.Kültéri hangnyomásszint: 48 DB(A) csendes,jósági fok hűtésben 3,44, fűtésben 3,67


Szerintem túl nagy az árkülönbség, főleg a már leírtak miatt.
A Fujitsu full dc a kültéri venti is. És nagyon halk. Nekem a Nocria (LBC típus)tetszik , annak nagyon jók a paraméterei és portisztító kefés automatika van benne tartállyal. Ez a valódi öntisztító funkció. A nagyobb légszállítás csendes üzemben jobb hatékonyságot biztosít.

A Fujitsu lényegesen szélesebb tartományban dolgozik és jobb a hatékonysága.

De biztos vagyok abban lesz olyan aki a Daikin tartja jobbnak abban az esetben is ha minden paramétere rosszabb.És drágább majd 140000 vagy 200000 FT-tal listaáron.


Ár-érték arányban és mint gép is a 4,2 kw megfizethető kategóriában a Fujitsu jobb.

Előzmény: Tejminátor (20159)
realcore Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20160
üdv.

48m2es, 2 külön nyíló, egymástól egy folyosóval elválasztott szobás, műanyag nyílászárós panellakásba szeretnék venni oldalfalra szerelhető klímát. Az alábbi szempontokat szem előtt tartva mit ajánlanátok:

-alacsony zajszint
-alacsony fogyasztás
-hosszú élettartam
-baktérium / uv szűrés (vagy komolyabb)
-inverteres működés

Az árat azért nem tudom belőni, mert nem tudom h mennyi a munkadíj, és hát véges a pénztárca. De fentieket figyelembe véve, melyik az a készülék ami tudja ezeket, és minőségi?

Továbbá, elég -e 1 beltéris klímát vennem, vagy inkább 2 egységest javasoltok?

köszönöm előre is!

Tom
Tejminátor Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20159

Szia!

.

Nekem legelőször Daikint ajánlottál, most akkor az kiesett a pixisből, nagyon drága, vagy van vele valami gond? 

.

Üdv

Előzmény: asha09lcc (20157)
Vipklima Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20158
Láthatod, írhat itt bárki, bármit, állíthatja tíz ember, hogy fekete, ha ő azt találta ki, hogy fehér, akkor az úgy van és punktum. Nem is az a baj, hogy árulja, hanem, hogy itt is fertőz vele, szándékosan azt a benyomást keltvén, hogy mennyire szívén viseli a szegény emberek sorsát, olcsó és jó klímát árulván a részükre. Pedig hányszor bebizonyosodott már, hogy az olcsó a drága.
Előzmény: kokler? (20156)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20157
Valószínűleg egyszer sem kell lecserélni a Mideát. De semmi gond, mert egy márka a sok közül ami alternatívát ad annak akibónek kevés a pénze és megbízható gépet keres.Mint mindent ezt is perzse át kell gondolnia a felhasználónak. Ebben is célszerűbb a jobb energiahatékonyságú gépet keresni. Mondjuk az A osztályosokat. De nemcsak ezek léteznek, a többi márka is egész jól megvan, mindegyiknek van rosszabb és jobb modellje.
A Mideához immár sokadik éve gyorsan és problémamentesen van alkatrész, szerencsére ritkán kell. De ugyanígy számtalan más márkához hasonlóan gyorsan van alkatrész. Mitől lenne roszabb az alkatrészellátása?
Hát az irodáből mindíg lesz időm, vagy legalábbis sokszor.

De az is bizonyára elkerülte a figyelmed, hogy nem egy esetben japán márkákat ajánlunk akár itt is. pL Panasonic, Mitsubishi, Sanyo, Toshiba,Fujitsu stb gépeket.
De ettől még a többi is létezik, köszöni jól van.


Apropó a Winiáról tud valaki valamit?
És az Aircoolról?

Előzmény: kokler? (20156)
kokler? Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20156

Csak olvasgattam mostanában, mert kedves topiktársunk magasröptű érveléseit a Midea és klónjai mellett, de az már nálam is kiveri a biztosítékot, hogy az üzemeltetésnél nem veszi figyelembe, hogy a "tesco gazdaságos" gépeket hányszor kell lecserélni 12 év alatt. Nem az a kérdés, hogy mikor, hanem hányszor!

 

Aki használt már SANYO, Daikin, Mitsubishi klímát az pontosan tisztában van vele, hogy miért fizetett ki többet, nem csak azért mert sok pénze van, hanem gondolkodik és számol, 12 évre előre!!!

 

 Mi egész télen előcsöveztünk és készre szereltünk japán klímaberendezést ( aki ismer tudja mit :)  ),  továbbra sem fogunk mideákkal és orionokkal stb, vergődni, mert nincs értelme. Lejáratod a céged, magadat, elfogy a renomé. Én nem fogok széttárt karral az ügyfél elé állni, hogy igen garanciális a gépe, de alkatrész az nincs.......de lesz.....majd eltelt a a nyár. 

 

Sokan itt is abban a hibában vergődnek, hogy eladni és eladni, szerintem megmutatta magát ez a hozzáállás már mostanában, hogy világszinten ez hova vezet. Ezt is lehet, de az eredmény rövid távú. Sajnos tudomásul kell venni, hogy nem telik mindenkinek a legdrágább gépekre....Audira, BMW-re, Mercedesre ..se.

Mindenkinek jobb lenne, ha kiegyensúlyozott életet élnénk normális elvárásokkal és teljesíthető feltételekkel, de ma ez nincs így, nem kell szeretni.

 

Az az ember aki viszont azt az illúziót kelti , hogy ez csak picit sárga és csak picit savanyú , de narancs.........azzal én nem értek egyet.

 

Bízom benne, hogy több munkája lesz és kevesebb ideje észt osztani.

asha09lcc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20155
"NEO FORTE" inverteres Hűtő / Fűtő nettó listaár
AQV09NSAN/AQV09NSAX 2,7 (0,9-3,3) 2,9 (1,2-4,5) R 410A INVERTER 133 900 Ft
AQV12NSAN/AQV12NSAX 3,5 (0,9-4,0) 3,8 (1,4-5,0) R 410A INVERTER 139 900 Ft
"FORTE" Hűtő / Fűtő
AQ09FDN/AQ09FDX 2,75 2,9 R 410A 99 900 Ft
AQ12FDN/AQ12FDX 3,5 3,8 R 410A 104 900 Ft


Ezek lehettek azok amit említettél. 110 nettó vagy bruttó, nem mindegy.
nettóért még elképzelhető. Így br 133000 FT

110 bruttóért nem elképzelhető.
Előzmény: Törölt nick (20153)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20154
Hát, a véleményünk nem egyezik, a kép ennél sokkal árnyaltabb.
Egyébként az olcsóbból miért lehetne többet értékesíteni? A lazacból sem tudsz többet megenni mint a tonhalból. Csak ha a pénzed a tonhalra elég, biztos, hogy nem lazacot veszel. Vagy tonhalat vagy semmit.

Pedig(mint nálunk is klímában) a kirakatban látod mindegyiket.

Bemész a boltba és azt mondja az eladó vegyél lazacot az jobb, amiből ugyan nem laksz jól vagy meg sem tudod venni, de akkor is.
Tudod hogy egy kicsivel esetleg jobb a lazac, de azt is tudod ez nem segít rajtad.
Felajánlja vehetsz tonhalat is hiszen azért van ott az is. De köztes megoldáskénzt az eladó megemlíti a tonhal és a lazac között azért még van pár halfajta ami ugyanolyan jó mint a lazac.

Ekkor a választásod az:
hitelből veszel lazacot ha kapsz hitelt(ez most nem biztos, hogy jó verzió)
Csak annyi lazacot veszel ami kevés vagy csak a halfarkat(az is lazac, de nem érsz vele semmit)Választasz egyéb halat lehet szerencséd lesz nem laksz jól, de ettél.
Tonhalat veszel és jóllaksz. Jóllakottan a világszemléleted is megváltozik.
Másik lehetőség másik boltban:
Ha az eladó azt mondja tonhallal és egyéb hallal nem foglalkozik csak lazaccal mert az jó és tudja neked csak az használ
ebben az esetben szó nélkül otthagyod, udvariasan elköszönsz és megveszed másutt a tonhalat, vagy ha útba esik valamelyik hyperben(mert eleged lett hirtelen) az akciós hurkát ami rosszabb élettani hatású, mint a tonhal.Ennél az is jobb megoldás, ha tonhalat veszel. Egészségesebb.

Elnézést a kis példáért. A hurka finom étel élettani szempontból vetettem össze.

Persze valamit alátámasztani úgy lehet, hogy:Fisher, Midea....ja, és állandóan kiemelve, hogy ugyanannyit nyújt, mint egy Daikin. Ugyan már.
Jó érv. Darabszám szerint esetleg egy kimutatás többet érne.

Megjegyzem nemcsak a Daikin japán gép, ha már japán,sok egyéb ugyanolyan minőségű márka létezik a szigetországból.
Előzmény: Vipklima (20152)
Törölt nick Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20153
:)))

Imerősömmel beszéltem klímáról. Mondta megkérdez valakit. Meg is kérdezett egy vállalkozót, aki a cégének csinálta/karban tartja. Annyit mondott inverteres Samsung 110e-től van és 40e körül a beszerelés. Simák olcsóbbak. Garanciával van minden. Most magamban röhögök, de azért szóltam az ismerősnek, h konkrét ajánlatot kérjen típussal. Több típussal.

Nem számítok semmi komolyra azok után amiket itt olvastam az árak terén, de gondoltam megosztom az infót. A cégről semmit nem tudok.
Vipklima Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20152

Nem minősítettem én egyetlen céget sem, úgyhogy ne is állíts ilyet, ráadásul dezinformációt sem adtam, az inkább a te szokásod. Az, hogy hány nagy cég dől be, amíg a kis cégek százai, annak olvass utána és láthatod, hogy a  kistőkéjű magánvállalkozások és bt.-knél a legnagyobb a kockázat jelen gazdasági körülmények között a bedőlésre.

 

Egyértelmű, hogy a drágább berendezésen több a nominális haszon, de az olcsóbból meg többet lehet értékesíteni, tehát a végeredmény az olcsóbb javára dől el. Szezonban, amikor az eladásokat behatárolja a telepítpői kapacitás, akkor meg betojnak az addig ócsóért árulók, és mindjárt kapkodnak a drágabb gépek után. Mindezt természetesen a tisztelt ügyfelek érdekében.

 

Szerintem az tekinti alacsonyabb rendűnek az ügyfeleket, aki egyből a legolcsóbb lehetőséggel bombázza, mint ahogy itt már láttuk párszor. Fisher, Midea....ja, és állandóan kiemelve, hogy ugyanannyit nyújt, mint egy Daikin. Ugyan már.

Előzmény: asha09lcc (20149)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20151
Bárhol lehet de célszerű demokratikus keretek között.És minél többször talán meghallgattatik...

Persze ahogy most kinéz unokáink is látni fogják(Ráday Mihály) csak nem azt amire ő gondol, hanem a csupasz ülepüket ami kilóg a nadrágból.
Bár tévednék, de a morbus hungaricus nem bakteriális változata is fertőz.
Előzmény: digicat (20150)
digicat Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20150
Támogatom a javaslatot. Hol kell szavazni? :-)))
Előzmény: asha09lcc (20147)
asha09lcc Creative Commons License 2009.03.30 0 0 20149
Nem tudom hol dolgozol és nem is nagyon érdekel, de az információ dezinformáció amit adsz.
Ráadásul azzal minősíteni valakit/valakiket, hogy kis cégecskék vagy nagy cégek vagy milyen egyáltalán elég sikamlós talaj, sok nagy cég a legjobb mutatók ellenére megdőlt mostanában, míg az azonos profilú "kicsik" vígan prosperálnak.


Ez nem az a kategória ahol a méret a lényeg, az egy másik topic témája szerintem.
De félre a viccel, mert ezt annak szántam.

Akciókban amit a disztribúciók adnak eltérő a kedvezmény dolog, a többi márkánál pedig nagyrészt forgalomfüggő, vagy egyéni elbírálású a kedvezményrendszer.
Esetleg az, hogy a munkaadóid a Te cégednél milyen kedvezményrendszerrel dolgoznak és erre rálátásod van -nem jelenti azt, hogy ezen kívül ne létezne más rendszer más megoldással és kedvezménnyel.

Ha ekkora rálátásod van a dologra akkor azt nem vitatod, hogy nominálisan a haszon azaz Ft-ban kifejezve még az esetlegesen kisebb haszonkulcs ellenére is nagyobb egy drágább készüléken, talán ehhez nem kell túl nagy logikai erőfeszítés, hogy elfogadható legyen.
Nemcsak a Midea egyáltalán mindegyik nagyobb gyártó gyárt belépő és jobb modelleket.

Dehogy császár a Midea azt nem állítottam, ellenben egy reális tartós használható és megfizethető alternatíva azoknak akik szenvednek a melegtől, de nincs anyagi keretük vagy nem akarnak a dologra nagyon sok pénzt áldozni.
Hiba lenne ettől alacsonyabbrendűnek tekinteni őket(már a technikát és az embert aki megveszi), persze ki-ki vérmérséklete szerint szelektálhat.
Számunkra pont olyan értékes ügyfél, mint aki a legdrágább prémium kategóriára hajaz.
Nem a Midea, hanem az ügyfél kell legyen a "császár" bizonyos határok között.

De ezeket az önkényuralmi jellegű jelzőket nem szeretem , ezt jobban ki lehet pl fejezni így: Csoda, ha ezek alapján vannak, akiknek a Midea a preferált márka?
Előzmény: Vipklima (20148)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!