Keresés

Részletes keresés

Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.30 0 0 129
Én meg pont Balin ültem elefánton, dzsungel-túra keretében. Felejthető élmény volt...
Előzmény: satine (128)
satine Creative Commons License 2002.12.28 0 0 128
Jaj, erről jutott az eszembe, hogy én már simogattam kicsi elefántot, tök édi volt, és nagyon szúrt! Meg akartam simogatni a kis buksiját, és mint egy mini kaktusz, olyan volt, de irtó édes, ez Thaiföldön volt, oda is szívesen visszamennék...
Megnézem majd a képet, kösz!
Előzmény: Hermione_Granger (127)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.28 0 0 127
A Tsavo East-ben futottam velük össze. A szirtiborz (Procavia capensis) amúgy az elefánt legközelebbi rokona. Ha megnézitek a képeket, ezt elég nehéz lesz elhinni, de így van. És nagyon aranyos jószág!!!

http://animaldiversity.ummz.umich.edu/accounts/procavia/p._capensis$media.html#photos

Előzmény: satine (126)
satine Creative Commons License 2002.12.27 0 0 126
No komment, ő spéci nem jött hozzánk látogatóba...
Előzmény: Hermione_Granger (125)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.27 0 0 125
Szőrös állatkából a szirti borz a kedvencem, akivel Kenyában ismerkedtem meg:)
Előzmény: satine (123)
satine Creative Commons License 2002.12.25 0 0 124
Sziasztok balin és itthon, boldog karácsonyozást!!!!!!!!!!
satine Creative Commons License 2002.12.25 0 0 123
Én a szőrös állatkákat bírom inkább, ez amolyan elfuserált se nem krokodil, se nem nemtudommi volt...
Előzmény: Hermione_Granger (122)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.23 0 0 122
Szerintem meg tök aranyos! Így képről...
Előzmény: satine (121)
satine Creative Commons License 2002.12.20 0 0 121
A hangulat az oké. Megértem. Csak tudod pont ez az, amit a tévé kapcsán mondtam, hogy nekem kevés lenne ennyi idő egy-egy helyre...
Ez a komodói sárkány ez egy farmszerűség, ahol mindenkinek megmutatják azt az 1-2 példányt?
Amúgy elég félelmetes, és szerintem rusnya állat, de van benne valami sárkányos...
Előzmény: tioman (119)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.20 0 0 120
Én is szívesen elmennék egy ilyen szigettúrára, csak kicsit komfortosabb körülmények között :))) És a komodói sárkánygíkra nagyon nagyon kíváncsi vagyok!!! :)
Előzmény: tioman (119)
tioman Creative Commons License 2002.12.20 0 0 119
még nem írtam le, de rég tervbe vettem. vannak tök jó képek is, azokat is fel kéne már tölteni vhova.
az egész úgy volt, hogy lombokon (gili trawanganon) voltunk, és ott árulnak ilyen utakat. az egészben az tetszett, hogy 5 nap vitorlással a kis-szunda szigetek körül. igaziból tök olcsó volt, de úgy is éltünk mint a hajón, mint a menekültek. (ami persze nem volt baj, mert így is rendkívüli élmény volt). mivel a távolság legalább 1000 km volt, rendesen kellett haladnunk, szóval nemhogy 1 napra, hanem csak néhány órára álltunk meg néhány helyen. láttuk a komodoi sárkányt komodon és rincár, eljutottunk egészen floresig. snorkellingeztünk sumbawa partjainál, voltunk lakatlan szigeteken. az volt a jó az egészben, hogy a hajó tele volt fiatal hátizsákosokkal és így tök jó volt a hangulat végig. buli reggeltől estig! igaziból tudnék még írni egy csomót a részletekről, csak most nincs rá időm, de majd bepótlom később.
Előzmény: satine (118)
satine Creative Commons License 2002.12.18 0 0 118
Szerintem már így is elfogott, nem?
Akkor oszd meg velünk,
vagy ha már leírtad, írd meg, hogy hol lehet elolvasni.
Én még soha nem voltam ilyen jellegű hajóúton,
ténylwg érdekel, hogy történik.
A barátnőm most van egy karib-tengeri hajóúton, és alig várom, hogy elmesélje, milyen az, amikor csak 1-1 napot töltenek egy szigeten.
Tudom, hogy itt heteket kell eltölteni egy-egy szigeten.
Te hogy élted ezt meg?
Előzmény: tioman (115)
satine Creative Commons License 2002.12.18 0 0 117
A te szövegedet miért nem törlik ki????
Igen, a Spektrumon volt, ugyanarról beszélünk,
maga a műsor nem volt annyir ajó, tizedét sem adta vissza annak, amit egy utazó átélhet.
Ezért is zavart ez a "szigetesdi", de fölfogtam,itt szigetek közti utazás volt a téma.
Nagyon mehetnékem volt, de mint már sokszor írtam, annyi sok szép hely van még... ahol nem jártam.
Előzmény: Hermione_Granger (116)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.18 0 0 116
Sőt, úgy volt, hogy Sulawesi-Bali-Lombok-Sumbawa-Komodo.
Úgy látszik ugyanazokat a műsorokat nézzük... A film egyébként a Spektrumon volt vasárnap délután, a Varázslatos Szigetek sorozat 21.részeként. Decemberben már nem ismétlik, de a sorozatból lesz még két rész, a Kanári-szigetek, ill. Trinidad és Tobago. A csatorna műsora egyébként a http://www.spektrumtv.hu oldalon letölthető.
A másik kedvenc csatornám a Travel Channel, ott is nagyon jó műsorok szoktak lenni (http://travel.discovery.com)
Előzmény: tioman (115)
tioman Creative Commons License 2002.12.18 0 0 115
én is láttam ezt a filmet.
úgy volt az út, hogy bali-lombok-sumbawa-komodo.
hát én voltam egy ilyen hajóúton. az egyik legnagyobb eddigi élményem! ha elkezdeném leírni, amiket láttunk+csináltunk, engem is elfogna a honvágy...
Előzmény: satine (114)
satine Creative Commons License 2002.12.17 0 0 114
Brrrr. Most nem értem ömagamat, hol az a rész, amit ide akartam 1-2 napja küldeni; biztos másik topicba került... Láttam egy filmecske végét az egyik tévéműsorban... aha, most jut eszembe, lehet, hogy ezért nem került föl.... jó, nem írom ki, hogy hol, láttam egy filmet, a riportercsaj épp Lombokon járt, és aztán mentek is tovább más-más szigetre, és annyira elfogott valmi "honvágy-féle", nagyon mehetnékem lett... Ugyanakkor idegesítet, hogy ugyan, mit lehet látni 1 nap alatt Jávából vagy Lombokból, vagy Baliról, vagy más szigetről?!
Volt valaki ilyen típusú hajóúton?
Tulajdonképpen érdekelne, mert nincs pénzünk arra, hogy minden egyes szigetre külön-külön eljussunk, talán "csak" Balit látni sem az igazi...
Szóval: volt valaki ilyen típusú hajóúton?
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.16 0 0 113
A férj-témát annyival zárjuk le, hogy amíg a jelölt nem képes eljönni velem a trópusokra, addig nem érdemel meg engem :))) (Valahol már ejtettem szót erről a problémáról. Pedig nem ártana néha egy erős férfiember, pl. amikor elvész az ember a dzsungelben, és megtámadják a majmok meg a papagájok, és megvédhet:)
A mérleg-ügyet már nem ilyen könnyű helyre tenni, igazad van, hogy kuss neki, de azért csak-csak rápillant az ember, ha már rááll...
Három éve már, hogy Balin voltam, így aztán konkrétan nem emlékszem, hogy miket ettem, csak arra, hogy minden nagyon finom volt. Illetve a szállodában az édeskés palacsinta-szerűség, amit reggelire lehetett enni, az nem annyira.
Előzmény: satine (112)
satine Creative Commons License 2002.12.13 0 0 112
A férjek nem is arra valók, hogy fenyegessenek, a mérlegnek meg kuss, csak így egyszerűen, nem?
Szerintem mindig mindenhol mindent (kajában) ki kell próbálni.
És hogy Balinál maradjunk, azért itt is ettünk egy-két jó kaját;
Egyszer kértem valami halat Stroganoff módra, ez emlékezetes, mert kaptam egy irtózatosan nagy halat, akkor mondták, de most nem tudom, milyen volt, pontyszerű, viszont párolva volt, a halra halmozva a szósz, apró pivi kockákra vágva mindenféle kis zöldség, talán picit fokahygmás volt, de paprikás-chilis-ketchupos-paradicsomos mindenképpen, eszméletlenül jól nézett ki, amikor elém rakták egy család vacsoráját, viszont nem ízlett - és ezért maradt meg emlékként, mert maga a hal csak párolt/főtt/natúr hal volt, és hiába kevertem a szósszal, nekem nem volt az igazi.
Itt mi finomságot ettél?
Előzmény: Hermione_Granger (111)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.13 0 0 111
Nem a válás nem fenyeget, hanem a férj:)))
A kaják viszont folyamatosan, viszont ha külföldön vagyok, akkor nem érdekel semmi, mindent megeszem ami belém fér. Én is szeretek minél több helyet és minél többféle ételt kipróbálni. Hazaérve aztán mindig elszörnyedek a mérleg láttán (évente kidobok legalább egyet, mert hogy "nem létezik, hogy ez jól mér!!!").
De akkor is az az elvem, hogy ha az ember nyaral, akkor ne törődjön semmivel, és mindent szabad, ami jó.
Előzmény: satine (110)
satine Creative Commons License 2002.12.12 0 0 110
Ne is fenyegessen, hülyeség, úgysem talál jobbat, nemigaz???
A kaják fenyegetnek? naná, az a dolguk...
Én mindig mindent megkóstolok, ha valamiről előre tudom, hogy nem fog ízleni, akkor is meg kell kóstolni, csak aztán mondhatom, hogy nem jó...
Balin annyira különlegesre nem emlékszem,
persze ez a turistától is függ, mert választhatja mindig a legextrémebb fogást.
Balin az én mániám az volt, hogy mindig máshol akartam kajázni, mert 1001 étterem volt eleve csak a Kuta Beachen.
A párom amondó, hogy: jaj, de finomat ettünk tegnap este itt, menjünk oda, nos az én nyaralásom azzal telik, hogy mindennap lebeszéljem erről, helyesebben ott mindig rábeszéltem a másik, a következő étteremre.
Hm....
Előzmény: Hermione_Granger (109)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.12 0 0 109
Az utolsó veszély még nem fenyeget.. Kaják? Hm... Az igen :)))
Előzmény: satine (108)
satine Creative Commons License 2002.12.11 0 0 108
Nem talált, én nem ilyen vagyok,
pláne, mióta kiraboltak...
Amióta tudom, hogy mindenemet elvihetik egy szempillantás alatt, azóta még inkább az élményeket, benyomásokat, kajákat stb tartom fontosnak, amelyek csak az enyémek, amit tutira nem vehet el tőlem már sem rabló, sem apeh, sem kormányváltás, sem férj a válásnál, de ez egy más téma...
Előzmény: Hermione_Granger (107)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.11 0 0 107
Nem kell bőrönd, pici ékszer is jó, ha értékes! :)))
Komolyra fordítva a szót, valóban elgyengülök mondjuk egy isztanbuli bazársor láttán, és bizony hajlamos vagyok kimeríteni a bankkártyám teljes hitelkeretét egyetlen ékszerboltban...
Előzmény: satine (106)
satine Creative Commons License 2002.12.10 0 0 106
Akkor neked mindenütt annyi, mert vagy bizsu, vagy echte ékszer van mindenütt... Bőröndök kellő mennyiségben???
Előzmény: Hermione_Granger (105)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.10 0 0 105
Minden!!! :)
Előzmény: satine (104)
satine Creative Commons License 2002.12.09 0 0 104
Mi igen????
Előzmény: Hermione_Granger (103)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.09 0 0 103
Igen! :)))
Előzmény: satine (102)
satine Creative Commons License 2002.12.06 0 0 102
Az igazi-igazi ékszer, vagy a bizsu/egyedi/dekoratív/másnak nincsilyen/stb. ékszer?
Előzmény: Hermione_Granger (101)
Hermione_Granger Creative Commons License 2002.12.05 0 0 101
Én sajnos vásárlós típus vagyok, csak így utazások alkalmával erőszakkal vissza kell fogni magamat... Arab vidékekre nem is merek menni - az ékszerkínálat valószínűleg a vesztemet okozná :)))
Előzmény: satine (100)
satine Creative Commons License 2002.12.04 0 0 100
Én is vettem egy telitalpú mondjuk-papucsot, mi is ott jártunk el mindennap a bolt előtt, ez tökjó!
Itthon sehova nem veszem föl, nem trendi, bár nem rossz, csak amolyan mű, meg egyszerű, viszont minden más utamon automatikusan becsomagolom, gyömöszölhető és mindent kibír, pont Sharm el Sheikhben is mondtam a páromnak, nézd, ezt Balin vettük... Furi érzés volt.
Mi nem vagyunk vásárlós típusúak, csak amúgy praktikusan, emlékként stb, hát ez is olyan lett, de nagyon jól bírja!
Előzmény: Hermione_Granger (99)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!