Keresés

Részletes keresés

BZoltan Creative Commons License 2002.12.18 0 0 13322
"azok a fogyasztók veszik ezeket a borokat meg, akiknek orra meg ízlelőbimbói erre a kategóriára vannak hitelesítve"

azota is gondolkoztam ezen jo sokat... de mar akkor sem a tulertekelt magyar vereseket tartottam ezen osztaly zaszloshajoinak :) inkabb ugy erzem, hogy a valodi konzekvens minoseg farvizen probalnak nehanyan nagyon ugy tenni, mintha oda tartoznanak.

Ismered a viccet a Kisegerrol es az Elefantrol akik egyutt mennek at a hidon es a kiseger megjegyzi:
-Hallod, hogy duborgunk?

:)

z

Előzmény: viktorinox (13319)
edrose Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13321
A Freiherr von Fahnenbergnek köze sincs a borhoz, csak címke, úgy tudom olyan reklámtárgy-cég, akinél feliratozott golyóstollat meg emblémás esernyőt meg minden ilyesmit lehet rendelni céges ajándékként. Nekem villányi CS-hoz volt tőlük szerencsém, nem tudom kitől és hogy mennyiért adhatták, de korrekt volt, az én értékítéletem szerinti ezres-ezerkettes sávból. Talán a címkén lévő palackozó vagy milyen kódból lehetne lenyomozni a termelőt.
Előzmény: viktorinox (13320)
viktorinox Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13320
Segítsetek, kaptam két tételt és nem nagyon tudok róluk semmit, sajnos még a pincéről sem. Mind a kettő Freiherr von Fahnenber pincéből való, ha minden igaz, de mind a két bor NIER-fine wines néven is fut, az egyik egy 99es somlói hárs a másik egy 2001es villányi oportó.
viktorinox Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13319
Kérdés: ki veszi meg a Gere Kopárt, Tiffán GSt és társaikat 7000 forint feletti áron? Én nem hiszem, hogy amint azt BZoli találóan megjegyezte a bortalin, azok a fogyasztók veszik ezeket a borokat meg, akiknek orra meg ízlelőbimbói erre a kategóriára vannak hitelesítve, én azt gondolom, ez sokkal inkább prestige vagy sznobság vezette igény. Azt mindenki tudja jól, hogy van néhány,(szerintem elősorban) ár alapján magasra tartott tétel, amit "menő" inni. Amiről mindenki tudja, hogy drága mulatság. Ez szerintem le is jött a Borbarát szavazásból. Én legalábbis ennek tudtam be a helyezések nagy részét. És épp emiatt nem hiszem, hogy ez gyorsan meg fog változni a piacok nyitásával, hiszen ez a réteg továbbra is igényelni fogja, hogy egy üzleti vagy akármilyen társasági összejövetelen mindenki, aki kicsit is szereti a bort, TUDJA, amit most iszik, az bizony "nagyon jó anyag" (papíron).
Előzmény: tomlaker (13299)
korcsi Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13318
Weninger syrah-t volt módomban megkóstolni vendégségben. Színe szinte fekete, olyan az egész, mint valami koncentrátum, mégsem nehézkes. Illatban az első negyedórában a barik jegyek jöttek ki, utána tisztult a kép, nem tudom, milyen, de kellemes, mélyről jövő gyümölcsösség, kávésság és animalitás került elő. Ízben nem volt tanninbomba, inkább kulturáltan, ravaszan simulékony, finom savakkal. Nagy bor (magyar viszonylatban biztosan), bár talán még egy kicsit dominál benne a barik. Az ára, hát... asszem túlzás.
szőlő Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13317
Az új Táltoshegyi Olaszrizling fellelhetősége: Cora, Käisers (ez utóbbi polcain mindenképpen kint kell lennie, az előbbi most ”durcáskodik” a borszektorral (zusammen), mondván nekik túl sok van… Ez van.)
Aki ”egyéb” Scheller borokat szeretne, de nem találka, szóljon/írjon nekem és adok egy (II. ker.-i) címet.

Rosti- '99es Zöldv.: természetesen kapsz helyette és reméljük, hogy ebben már nem fogsz csalódni.

Előzmény: Cirfandlia (13307)
tadeussz Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13316
Nézted már nagyobb Kaiser's uzletben? Mi a Nyugati tériben szoktunk vásárolni, mert egész jó a kínálat! Á ppropos fehér borok. Hétvégén volt szerencsénk megismerni az idősb. Léglit, akitől "válogattunk" egy karton bort (csak ami volt otthon), el is kezdtük a kóstolást, eddig nagyon elégedettek vagyunk a 2001-es évjárattal is!
Előzmény: Cirfandlia (13307)
BZoltan Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13315
Ja... de milyen amator modon :)

z

Előzmény: Cirfandlia (13314)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13314
Nna! nyomul a fehérboros lobbi? :)
Előzmény: BZoltan (13313)
BZoltan Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13313
:)

valaki man megen felfele talagtaja a spanish viaszt...

Itt egy cikk... vagyis clikk

z

BZoltan Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13312
Csite, en meg valaszoltam ra :)
z
Előzmény: csite (13308)
tomlaker Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13311
nem valószínű, hogy valaha is tanitani fogom- mármint a földrajzot.
Előzmény: Cirfandlia (13310)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13310
még mindíg jobb mintha magyartanárként tetted volna. (de az örök mondás itt is él: " aki nem tudja, tanítja!" és a tornatanár aki... )
Előzmény: tomlaker (13309)
tomlaker Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13309
mehetnék a cikitopikba a tokaj-ommal
földrajztanár létemre:(((((((::)))
Tom
Előzmény: tomlaker (13299)
csite Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13308
Zoli, küldtem mélt!
Cirfandlia Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13307
Boros könyvekről:
Tegnap végigjártam számos antikváriumot és
ilyeneket láttam: Alkonyi Tokaj (6000!! a ~12000 helyett nagyon jó állapotban); Boremberek (? 5-6000), Laposa Villány (jóval olcsóbban mint újonnan)és még sok más is. Ha nem ajándékként akarja az ember akkor megéri. Ezek a kiskörúti antikváriumok voltak.
A tokaj könyv engem érdekelne; de ha olyan a minősége mint a mostani borbarátoknak akkor bizony megfontolandó. (12000.- vö. túl drága villányi borok)

Tegnap Áldozói Zv. 99 reserve, hát sajnos nem adta azt amit vártam; kissé dugós, hosszú szellőztetéssel, dekantálással elmúlt, de nem bújtak elő azok a gyönyörű érett illatok és ízében sem éreztem teljesen frissnek (tompa kicsit üres jellege volt) De ettől függetlenül töretlen a bizalmam; annyira h. szentestére Scheller Olaszrizlinget akarok inni!! Hol tudom beszerezni? Cora? áll. nincs!

csite Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13306
hogy vmi jóról is írjak:
megjelent a zwack egy olcsó(kb. 300HUF) borsorozattal van benne rozé, fehér, és vörös is, és ami a nagy szám ihatóak! egyszerű, hétköznapi, szőlőből készült borok

ilyenből kéne sok a piacra!

BZoltan Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13305
"ha egyszer vmi berögzül! :("

:) azert ez a tesztnek egy elegge drasztikus modja, de ugyes.

En amugy rajongok a nyers tiszta borhoz nem erto borivokert. Azokba meg nem rogzult semmi, nem tisztelnek semmit es nem utalnak semmit. Kifejezetten szeretek ilyen jo erzekeloszervekkel megaldott de tiszta emberekkel borozni, mert meg lehet toluk kerdezni dolgokat amikben nem vagyok biztos es olyanokat tudnak valaszolni, hogy csak na.
A multkor egy zsirtuti amator de jo szaglasu lannyal kostoltattam borokat es ugy ismerte fel a fajtajegyeket meg a barrique jegyeket meg a hibakat mint a pinty. Pedig csak annyit kerdeztem, hogy milyen szaga van a bornak? :) szoval nem programoztam a lanyt, csak tomondatban kerdeztem.

Szoval eljenek a kezdok :)

z

Előzmény: csite (13304)
csite Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13304
a hétvégén felnyitásra került egy 96s debrői(egervin) hárslevelű teszt célzattal a bort kevésbé ismerőknek, tapasztalat: mint tokaji szamorodni volt feltüntetve nekik, és lám felismerték benne a megtört, barnás, kesernyés, agyonoxidált tokajit :(
ha egyszer vmi berögzül! :(

aztán jött egy 99s oremus édes szamorodni, és láss csodát, érezték, hogy ez vmi jó, még a citromot is felfedezték benne! és áradoztak, hogy húúúdeejóóóó!!!
érdemes megismer(tet)ni A bort!

csite Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13303
egy érdekes("hasznos") link : http://www.borkert.hu/lexikon.html

tokaji tudorok!
az aszúszemek Brix(Balling v. cukor) foka mennyi kb. átlagban?

csite Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13302
na kiolvastam a karira kapott k.zraly könyvet! ajánlom mindenki figyelmébe! szerintem nagyon jó!
és amit leír az alapján itthon ami a bor körül van az erősen közelít a 0-hoz :(

(most a parkert is beszerzem!)

BZoltan Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13301
"ha választani kell egy magyar vagy egy francia bor közt, a világ 99,999999999%-a a franciát választja."

:) nekem ennel rosszabbak a tapasztalataim. Ha valasztani kell akkor bezony 100% valasztja a franciat. Aki magyar veresbort vesz kulhonban az nem akar es nem is fog ilyen valasztas ele kerulni. Az direkt magyar vorosre palyazik.
Azt meg vagy megnyerjuk egy jo tetellel az ilyen bator fogyasztokalandort, vagy eppen elbukjuk egy tulertekelt sztarborral az nyitott kerdes.

Szoval 100%... ugyanis meg nem csak hogy meg csak verseny kozeleben sem vagyunk meg a francia borokkal :)

Ez van, ez ilyen bringa, oszt jol le is estunk rola. A nemzeti ontudatomat nekem is bantja es azzal biztatom magamat, hogy Villany nem jobb vagy rosszabb Bordeaux-nal (ez amugy is moslyfakaszto bornirt baromag) hanem más. Amire a massagabol fakadoan szukseg van es lesz.
De hat a mamut is mas mint az elefant es jo allat is, meg szep is, de megis kipusztult. Meg a dinoszauruszok is jok meg szep allatok, azok meg meg regebben kipusztultak.

z

Előzmény: tomlaker (13299)
alexandrosz Creative Commons License 2002.12.17 0 0 13300
No, ezt a "Tokaly"-t azért gyorsan javítsuk Tokaj-ra, a többivel egyet kell - sajnos - hogy értes.
;o)
Előzmény: tomlaker (13299)
tomlaker Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13299
én is hozzáfüznék, vagy inkább ismételnék:)
szvsz elég közel vagyok a francia borok szülőföldjéhez:), nap mint nap új-és új csodákat fedezek fel. csak a 2-5 euros osztályban több tipusú és termőhelyű bor van, mint otthon összesen. és nem ez a legszélesebb választékot adó osztály...
nagyobb tapasztalat, irdatlan verseny, több pénz mind mind melletük szólnak. nem hiába, hogy ha választani kell egy magyar vagy egy francia bor közt, a világ 99,999999999%-a a franciát választja. és sajnos nem azért, mert nagyobb neve van- azért is, hanem, mert biztos folytonos csalódásmentes minőséget bír. nem rosszak a boraink, de 30 euro kategóriában csukott szemmel leveszek itt egy bort, és 99% hogy jobb mint a magyar homologja és ha jövőre ujra probálod, a minőség itt nem változik.
én villány mániás voltam-vagyok, de reálisnak kell lennünk, azonos árkategóriában mindig tudsz egy jobb francia bort mutatni- tokaly kivételével.
Tom
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13298
Nem hiszem, hogy ez az ok.

Addig is pár 2002-es tétel:

Légli 333 (Irsai-Zenit cuvée): gyümölcsös, friss illat, élénk savak, ízben is kellemes lecsengés, nincs bántó szénsav. Pont jó. :-)
Figula Zenit (félszáraz): illata még úgy-ahogy, de az íze csalódás – kénes utóíz, ami szellőztetésre is alig enyhül (ma sem volt sokkal jobb szombat óta).
Konyári Cab. sauv. rozé: nagyon hasonlít a tavalyi formájára, nehéz, földes illat és ízek, nekem bejön.

Előzmény: alexandrosz (13297)
alexandrosz Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13297
Kicsit megfagyott a topic, mióta Bzolival kritizálni mertük a villányi boristenségeket :o) Pihentetésképpen egy érdekes cikk:

zene és bor

BZoltan Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13296
de ebbe az intrikavilagba nem erdemes belefolyni. Nyilvan erintettsegtol fuggoen megoszlanak a velemenyek. Mindenesetre az teny, hogy az uriembernek van erdekeltsege Tokajban es ezt erdemes tudni :)

z

Előzmény: edrose (13294)
VKati Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13295
Kracher (nem Kraher)
Előzmény: VKati (13289)
edrose Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13294
ah so, kapischgálom, köszi!
Előzmény: BZoltan (13286)
BZoltan Creative Commons License 2002.12.16 0 0 13293
tenyleg :)alexandrosz... a franc a sok kulfoldi borba...

z

Előzmény: alexandrosz (13292)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!