Keresés

Részletes keresés

Fatboy Slim Creative Commons License 2003.10.31 0 0 93
AKkor ha jól sejtem, Mestréig kellett volna bemennem és onnan hajóznom?
Előzmény: Kormy (92)
Kormy Creative Commons License 2003.10.30 0 0 92
Mi eddig minden esetben autóval mentünk, mert perverz módon még azt a meglehetősen nyűgös utat is élvezzük oda-vissza...Bár egyszer megnézném már repülőről :-))))
Most a fapados járatokkal erre talán lesz is lehetőségem. És akkor majd szépen bérelek ott autót, az nem vész. Szerintem nem érdemes a kocsit bevinni Velencébe. Ha a külvárosban szállsz meg, hajózz vagy buszozz be inkább, mert a parkolóház drága. Az autónak az az előnye, hogy akármeddig bennt maradhatsz a városban, és szerintem a nappali Velencénél csak egy csodálatosabb van- az éjszakai. Nyáron, mikor dalolnak a gondolások, csupa csillag az ég, meg ilyesmi..hmmm!!!! Szóval egyszer megéri ott hagyni a kocsit, és fizetni érte, de ha több napot mész, az már húzós. sajnos a buszok elég korán jönnek vissza (talán 11 ha jól emlékszem), de addig is annyi mindent lehet csinálni. Én azért is szeretek augusztusban menni, mert nagy leárazások vannak, és ruhát, cipőt 50-70% leárazással lehet venni. Én nem veszek Magyarországon cipőt, az összes topogóm onnan van, és mind olyan, hogy itthon megnézik ám de rendesen. Arról nem is beszélve, hogy a töredékéért veszem! Most pl. csizmát hoztam, a legdivatosabb fazon, tiszta bőr, álom, és - nem kamu- 9000 ft-ot fizettem érte! Itthon egy hasonló 20-nál kezdődik...
Jutka Creative Commons License 2003.10.29 0 0 91
bérletet nem, de évente egy szabadjegyet igen:-)
Előzmény: Fatboy Slim (90)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.10.29 0 0 90
Áhháááá.
Akkor bizonyára MÁV-, vagy u.irodai alkalmazott tetszik lenni...
ja, hát így könnyű.
gondolom, bérletet igényelsz maganak és családtagjaidnak..
Előzmény: Jutka (89)
Jutka Creative Commons License 2003.10.29 0 0 89
mindig vonattal mentem - szabadjegyem van:-)
Előzmény: Fatboy Slim (88)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.10.28 0 0 88
teljesen egyetértek mondandóddal. nekem sajnos csak háromsz volt alkalmam "őt" látni. először kb 14 éves koromban, a legutolsó túránk pedig most nyáron volt úgy 10 év után és csak félnaposra sikeredett, mert kicsit sokat vállaltunk be szokás szerint.
hajókázni Muranora meg a többi szigetre sajtos nem jutott időnk, de asszonynak meg tudtam mutatni mindent a toronyból. nem ugyanaz közel sem, de lesz róla fogalmunk.
Viszont, had kérdezzem már meg, hogy hogyan szoktátok megoldani a parkolást?
itt mindenki kifizeti a 19 eurós parkolóházas díjat?
Előzmény: Jutka (87)
Jutka Creative Commons License 2003.10.27 0 0 87
Mikor először voltam ott,csak 3 évenként adtak turista-útlevelet és hajnaltól sorban álltak az emberek az olasz követség elött vízumért,akkor csak annyit szerettem volna, hogy minden évben egyszer elmehessek Velencébe - aztán 2 év múlva megjelent a világútlevél, azóta csaknem minden évben megyek legalább 1 napra és minden alkalommal új oldalát fedezem fel.
Nagyon bele lehet szeretni Velencébe,de sajnos csak egyszer lehet először látni:-)
Előzmény: Fatboy Slim (84)
tyler-durden Creative Commons License 2003.10.27 0 0 86
Én is most voltam ott egy napot.

A San Marcón láttam azokat az akváriumszerű kis kávézókat, ahol 5 euró volt eg ykávé. Na azt túl luxusnak ítéltük meg és kihagytuk. Inkább bementünk egy teázóba, mitudoménhol, aztán hozta a számlát egy olaszul nem tudó kínai, és 4 euró!!! volt...
esett az eső, de még így is fantasztikus volt. Mi is úgy mentünk, hoyg elindultunk aztán fogalmunk sincs, merre de mentünk. Persze 2-3 óra alatt a San Marcón voltunk már:)

amuletta Creative Commons License 2003.10.27 0 0 85
Köszi az információkat, mostanra értünk haza, és valóban nagyon gyönyörű volt. Nem volt az a szörnyű turista-áradat, persze azért nem voltunk egyedül. Az idő kicsit hideg volt, de végig sütött a nap. Első nap bejártuk Velencét keresztül-kasul. Csak úgy sétálgattunk, de ez így volt jó, ahogy ti is ajánlottátok. Második nap felültünk minden hajóra, ami csak jött, így mentünk egy Grande Canal kört, elmentünk, Muranoba, Buranoba és Torcelloba. Torcello gyönyörű, az a nagy nyugalom, ami ott volt, kifejezetten jól esett a nyüzsi után. Amit ajánlok: vastag talpú cipő, mert tényleg mindent elönt a víz, meleg ruha, mert hűvös van már ilyenkor és nagy sétakedv, mert az az igazi!
Sok élményt mindenkinek!
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.10.27 0 0 84
köszi, számomra nagyon hasznos az info. mindig van miért visszamenni oda
Előzmény: Jutka (82)
Kormy Creative Commons License 2003.10.26 0 0 83
Sajnos azt hiszem, későn néztem meg a topicot, és ti talán már vissza is jöttetek Velencéből...Ne haragudj!
Megmondom őszintén, én eddig csak nyáron jártam Velencében. Akkor van olyan hangulata, hogy sírni tudnék a gyönyörűségtől. A sok virág, a házak, a szépen öltözött, boldog emberek, a gyertyafényes vacsorák az eldugott sikátorokban, az éttermekből énekszó és pizza illata árad...
Ha van valami, amit nem hagynék ki, bármikor is járok ott, az Burano! Giccses mesevilág, elvarázsol, és amíg élsz nem felejted el. Vigyázat! Este hat után megáll az élet, aludni megy a város, csak a helyiek tűnnek fel itt-ott, de ők is inkább a házaikba húzódnak. Velencén belül a legcélszerűbb ELTÉVEDNI. Indulj el egy irányba, és ne is törődj vele, merre , hova. Olyan helyekre jutsz el, hogy azt mondod, ilyen nincs is! A túristaútvonalakon tömeg, üzletek, szép az is, de az igazi a nagy eltévedés!
Előzmény: amuletta (77)
Jutka Creative Commons License 2003.10.23 0 0 82
A Via Cipro és Riviera San Nicolo találkozásánal van, a hajóállomástól balra kell menni a San Nicolo-n .
Mikor mi jártunk ott, egy fiatal gondnokon kívűl senki nem volt ott,csengetni kellett, hogy beengedjen,férfiaknak kell a fejre sapka, kalap,de ha nincs, adnak.
Európa egyik legrégebbi zsidó temetője,sajnos az utikönyvek nem sokat írnak róla, pedig látnia kell azoknak, akik Velencére kiváncsiak, ahogy a gettó is kihagyhatatlan és a temetősziget, San Michele is...
Úgy vélem, a temető hozzátartozik egy város,az ottlakók megismeréséhez, akárcsak a piac:-)

itt egy ismertető a temetőről

Előzmény: Fatboy Slim (81)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.10.22 0 0 81
Lidon én is voltam.
merre van az a temető?
Előzmény: Jutka (80)
Jutka Creative Commons License 2003.10.21 0 0 80
esőkabátot és gumicsizmát vigyetek és ha éppen nem esik, nézzétek meg a Lidon a régi zsidó temetőt !
Előzmény: amuletta (77)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.10.20 0 0 79
Csak a drága parkolásra meg az esős időre
Előzmény: amuletta (77)
tioman Creative Commons License 2003.10.20 0 0 78
mi is most indulnánk. engem is ezek az infók érdekelnének...
Előzmény: amuletta (77)
amuletta Creative Commons License 2003.10.20 0 0 77
Szia Kormy!

Mi most indulunk egy hosszú hétvégére Velencébe. A Lidon fogunk lakni és minden információt szívesen veszek. Nem szeretnénk végeláthatatlan kötelező programokat, csak egyfajta hangulatot elkapni a városból. Persze azért jó lenne látni egy-két dolgot. Van valami, amire oda kell figyelmnünk tekintettel arra, hogy az őszi időszakban látogatjuk meg a várost (nyitvatartási idők, hajóközlekedés stb.)?

Köszi

Előzmény: Kormy (71)
tioman Creative Commons License 2003.10.15 0 0 76
nem tudna vki segíteni abban, hogy ilyenkor hol és mennyiért lehet olcsón megszállni velencében vagy környékén?
tioman Creative Commons License 2003.10.15 0 0 75
nem tudna vki segíteni abban, hogy ilyenkor hol és mennyiért lehet olcsón megszállni velencében vagy környékén?
Kormy Creative Commons License 2003.08.26 0 0 74
http://www.origo.hu/tudomany/tarsadalom/20030825gatak.html

Szia! Íme egy kis böngészés eredménye, melyben a férjem segített.Nekünk is újdonság.
Ki tervez mostanában utat Velencébe? Én most jöttem haza, egy hete.

Előzmény: Fatboy Slim (73)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.08.26 0 0 73
Szia Kormy,

engem érdekelne, hogy mi folyik a lagúnáknál. mit terveznek. megemelnek egyes házakat?

Előzmény: Kormy (71)
szahmet Creative Commons License 2003.08.25 0 0 72
Szia tefi!

Hát az én Lignanoi nyaralásom elmaradt, mert a haveromék Triesti lokálját felgyújtották, úgyhogy őkse mentek sehova mert az ügyeket kell intézniük mai napig.
OFF, de voltam Tunéziában, és nagyonjó volt!!!!

Nem baj majd megyek olaszba talán tavasszal, aztán nyáron Egyiptom.
De messze lesz még az a tavasz!

És milyen volt Lignanoban?
Szállás, stb?

Szia, szahmet

Előzmény: tefi (66)
Kormy Creative Commons License 2003.08.25 0 0 71
Sziasztok!

Szerintem Velence a világ legvarázslatosabb városa. Hat éve minden vakációmat ott töltöm, és mindíg tud újat mutatni magából.
Van sok élményem és azt hiszem tapasztalatom is, ha érdekel benneteket, szívesen megírom!

Ciao

Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.23 0 0 70
Bocsi, csak utána olvastam végig figyelmesen írásod és rájöttem, hogy te is rágyüttél a tényre.
ez egyébként megesik mindenkivel. velem is ugyanígy történt az első velencei ottlétemkor 8 éve.
a japcsik és a hülye amik orrba-szájba fényképezik a szép bazilikát és adják át a társaiknak, hogy "nézd, milyen szép a Doge-palota". ez valszeg azért alakult így ki, mert a templom a Szent Márk tér kétségtelenül legimpozánsabb épülete.
Előzmény: tefi (69)
tefi Creative Commons License 2003.07.22 0 0 69
Valóban először a székesegyházban voltunk és + is néztük, majd utána mentünk át a Doge palotába !
Előzmény: Fatboy Slim (67)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.21 0 0 68
Két dolog, ami fontos, az egyk az autósoknak:
a kocsit le kell tenni a buszpályaudvaron, a Piazza Europán, különben elvontatnak és kb. 50 rugó a kocsi kiváltásának ára. az első parkolóház ára 19 EUR (!!!!!), ha 1 órára és ha 24-re álltok meg, akkor is.
a másik az, hogy találtunk néhány leeresztett csatornát. úgy láttuk, a házak talapzatain dolgoznak a szakemberek. érdekes látvány.

Fatboy

Fatboy Slim Creative Commons License 2003.07.21 0 0 67
Nem lehet esetleg, hogy nem a Doge-palotában, hanem a Szent Márk székesegyhézban voltatok?
Előzmény: tefi (66)
tefi Creative Commons License 2003.07.21 0 0 66
Szia Szahmet !
Hazaérkeztünk a nyaralásból voltunk Velencébe is.
Óriásit kellett csalódnom.Most voltunk 3-szor a téren. Elhatároztuk, hogy bemegyünk a Doge palotába. Beálltunk a sorba 45 perc után bemehettünk -közbe láttuk,hogy szórják ki a lenge öltözetü lányokat,férfiakat - gyanús volt,hogy nem kérnek pénzt 1 idő után azonban rájöttünk /mert ki volt írva / hogy a Bazilikában vagyunk. Eddig + voltunk győződve,hogy ez a palota. Ezután átmentünk a mellette álló palotába, ott azonban csak a pénztárnál állt előttünk 1 ember és már be is mehettünk. A jegy 11 € volt a felnőtt, a gyereket faggatták,hogy hány éves és amikor mondtuk,hogy 14 múlt adtak neki egy 3 €-os jegyet./Jó üzlet volt /. Egyébként ez a jegy még 3 múzeumba jó ott a környéken. Itt a palotába a kutya nem foglalkozott, hogy milyen ruhába vagyunk, rajtam térdig érő gatya volt és póló volt/nem ujjatlan !/. Kamerát és fényképezőgépet is be lehetett vinni. Igaz,hogy bent az épületbe nem engedték használni, de az udvarán és az ablakokon kifelé lehetett. Ezután mentünk a Grand Canale-n a 82-es vaporettóval 1 kört 75 percig tartott. A 90 perces jegy 5 € volt fejenként. Ezután még 1 laza sorbanállás a 18 órás hajóra /Punta Sabbioni-ba/ csak a 3-ikra fértünk fel. Hazafelé Jesoloba elnéztem 1 körforgalom kijáratot és máris a végtelen sétálóutcán találtuk magunkat, még jó hogy 20 óra előtt volt, így nem volt lezárva. Hazaérve Lignanoba 1 laza pizzával fejeztük be a napot.
Szia.
Előzmény: szahmet (39)
holló Creative Commons License 2003.07.17 0 0 65
Most már tudhatjuk, hogy miért került lakat az ajtajára.
Előzmény: bikercat (63)
Törölt nick Creative Commons License 2003.07.17 0 0 64
Pćrizsban mindenesetre emlékeim szerint szigoruan csak az mehet a WC-re, aki ott fogyaszt. Ezt figyeli a pincér, a csapos, a főúr, a presszóslány, mindenki.
Előzmény: bikercat (63)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!