Keresés

Részletes keresés

akos_rinf Creative Commons License 2007.05.14 0 0 208
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy kaptunk egy apartmant 2 hétre Puerto Platára. 1 évig használhatjuk fel.
Mikor érdemes menni? Mi igazából pihenni szeretnénk, tehát a cél, hogy jó idő legyen, és ne legyen hurrikán, vagy más környezeti csapás. :-)
A másik a repülőjegy... Van valakinek tapasztalata, hogy hol a legkedvezőbb?
Én 170.000 ft-ért találtam a legolcsóbbat. Ami sztem nagyon jó.
Mi a véleményetek az apartmanokról? Mert szívem szerint én is inkább egy utazási irodánál választanék egy akciós utat all inclusivvel.
Itt ebben az apartmanban lehet kérni AI-t, de sztem nagyon drága.
Májustól-Szept-ig: kb.9250 ft, szept-májusig: 11000 ft.
huziga Creative Commons License 2007.05.10 0 0 207

Sziasztok!

 

Végre rátaláltunk álmaink szállodájára Punta Cana-n. A Majestic Colonial Punta Cana-t néztük ki. Ha járt már valaki ebben a szállodában, légyszi ossza meg velünk tapasztalatait!

 

Köszi!

Andi

Éloin Creative Commons License 2007.05.07 0 0 206

Nagyon köszi a választ!

Egyiptomban ugyan kipróbáltam a helyi vírust, de pl: Thaiföldön (pedig ott aztán semmi fertőtlenítés nem volt, utcán ettünk helyi sütödéből, hmmm a banános palacsinta... stb) semmi gond nem volt.

Előzmény: l34 (205)
l34 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 205

Szia Éloin!

Nem tisztább és nem is koszosabb mint más ország. A szállodák igényesek, minden nap takarítják a szobákat is és a kerteket is. Csapvizet ugyan nem ittam, de nem vagyok oda az alkoholért, mégsem lett semmi bajom. Ha más országban nem volt bajod,(hányás-hasmenés ilyesmi..)  biztos, hogy itt sem lesz.

 

Úgy tudom augusztustól októberig tart a hurrikán szezon, de 2005-ben a Katarina július elején tarolt. Onnan tudom, hogy július 01-től mentünk volna az Álomhajó útra a Karib tengeren, de lemondtuk. Nem bírtam volna azt a 10 napot egy tornateremben.

 

Amúgy jó utat kívánok! Dominika gyönyörű!

Éloin Creative Commons License 2007.05.02 0 0 204

Kedves Dominika fanok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire tiszta ez az ország, csak azért kérdem, mert ide mennénk nászútra júniusban (végefelé) és kismama vagyok. Alkoholt nem ihatok 'fertőtlenítésre'  és gyógyszert sem nagyon szedhetek.

És júniusban még nincs hurrikán, ugye????

 

Köszönöm a válaszokat!

Üdv: Éloin

gertrud84 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 203

Sziasztok!

 

Hétfőn indulunk. Végre eljön ez a nap is. Már nagyon vártuk! Ha megjöttünk és valakit érdekel rakok fel pár képet. Addig is kellemes készülődést minden Dominikára indulónak!

l34 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 202
Bocsi, tényleg nem. Vista-val utaztunk.
huziga Creative Commons License 2007.04.20 0 0 201

Szia!

 

Köszi, megkaptam! De nem írtad meg, hogy melyik irodával utaztál?

 

Andi

l34 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 200
Megkaptad a képeket?
Előzmény: huziga (199)
huziga Creative Commons License 2007.04.14 0 0 199

Szia!

 

Szívesen megnézném a képeket a szállodáról. Email címem: romposandrea@freemail.hu

Ha megtennéd, írnál még pár sort a szállodáról? Ja és még egy kérdés: melyik utazási irodával voltál?

 

Köszi!

Andi

Előzmény: l34 (198)
l34 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 198

Szia!

Kedden jöttünk haza Punta Cana-ról. A Bavaro Hoteleket láttam, de csak kívülről.. :)

A Natura Park hotelben voltunk. Ez egy 5*-os szálloda, nagyon szép kívül-belül, ha gondolod küldhetek pár fotót priviben. Sajnos ide nem tudok képet feltölteni, mert túl nagy a mérete..

Előzmény: huziga (193)
Babyspice Creative Commons License 2007.04.11 0 0 197
Köszi a válaszokat!
gertrud84 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 196

Szia!

 

Mi London Gatwick-ről megyünk április 30-án két hétre AI ellátással a Thomas Cook-on keresztül 650 fontért biztosítással együtt. Igaz mi Puerto Plata-ra, de most néztem a neten, az ár nem sokban különbözik Punta Cana-tól. Ha Angliából mész akkor a Tui-t vagy a Thomas Cook-ot tudom ajánlani, ők a Sunset cég útjait értékesítik. Remélem tudtam segíteni.

 

Üdv: gertrud

Előzmény: Babyspice (194)
uemese Creative Commons License 2007.04.06 0 0 195
Szia Babyspice!

Nem vagyok igazán reprezentatív minta, mivel csak egyszer voltam júliusban Cabarete-ban, múlt évben.
Nem tudom mi számít nem jónak, vagyis mire értetted. Mivel meleg volt 30 fok mindig, esni kétszer esett egy rövid ideig a 14 nap alatt, így aztán szerintem tökéletes volt.
Persze lehet, hogy csak mázlink volt, de tényleg jó idő volt végig.
Előzmény: Babyspice (194)
Babyspice Creative Commons License 2007.04.05 0 0 194

Sziasztok !

Mi Júliusban szerettünk volna nászútra menni Cabarete-ba, de mindenki lebeszélt erről, mert állítólag Július már nem jó és inkább Punta Cana-ba menjünk.

Mi erről a véleményetek ?

Mi Angliában élünk és innen is mennénk,de az árakkal sem igazán vagyunk tisztában. Itt 14 éj Cab.-ban all Inclusive 700 font /kb.260e. Ft/  Ez jó ár az otthonihoz képest ?

Válaszaitokat előre is köszönöm !

huziga Creative Commons License 2007.04.04 0 0 193

Sziasztok!

 

Szállodákkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Párommal november végén, december elején mennénk Punta Canara, nászútra. A kérdésem az lenne, hogy ki melyik szállodát választotta? Elsősorban a magyar utazási irodák által szervezett utak érdekelnének. Mi 4 vagy 5 csillagos szállodára gondoltunk. Néztük a Grand Paradise Bavaro Beach-et és a Melia Caribe Tropical-t. Valamekyikőtök nyaralt már az említett szállodákban? Ha igen, mik a tapasztalatok? Ja és az is érdekelne, hogy melyik szállodánál , vagy melyik partszakaszon igazán fehér homokos a tengerpart? Várom a véleményeket.

 

Köszi!

Andi

ancsa26bp Creative Commons License 2007.04.03 0 0 192
Sziasztok,

mi nyár végén szeretnénk menni Dominikára. A cél Punta Cana. Tudtok esetleg segíteni, hogy hol találhatnánk olcsó szállást, ha nem 4-5 csillagos szállodába szeretnénk menni? Illetve melyek azok a német utazási irodák, ahol ennyivel olcsóbban lehet foglalni utat?
Koszi
Ancsa
uemese Creative Commons License 2007.04.03 0 0 191
Üdvözlök minden fórumozót!

Igazából én nem készülök Dominikába (sajnos), viszont voltam már ott, múlt nyáron, és ahogy végigfutottam a fórumot, eljesen elfogott a vágy, hogy azonnal induljak vissza. :)

Csodálatos két hetet töltöttünk Dominikán, Cabarete-ban, közel Puerto Plata-hoz, egy kisebb városban, egy rettenetesen szuper (óriási területen fekvő) szállodában.
Szóval jó utat mindenkinek, és aki még csak tervezgeti a kikapcsolódást, annak csak ajánlani tudom Dominikát. Nagyon nyugis, igazi pihenésre alkalmas ország, de fakultatív programokkal igazi aktív nyaralássá alakítható az a pár hét.

Bár csak beleolvasgattam az előző hozzászólásokba, de láttam, hogy többen külföldről indultok (Anglia, Ausztria). Ha az anyagiak is számítanak (nekünk számítottak, így tényleg alapos kutatómunka után választottam induló országot, és irodát, és tökéletesen bevált :)) akkor Német irodákat keressetek. Müncheni indulás a legolcsóbb, de Dortmundba, Düsszeldorfba, és Münsterbe talán egyszerűbb fapadossal elrepülni, és a magyarországi irodák árainak negyedéért, sőt még olcsóbban is meg lehet oldani egy két hetes dominikai utat.
Mi múlt nyáron augusztus elején voltunk kinn 2 hetet, Müncheni indulással, odajutással együtt fejenként 850 euró volt az út.

Felmerült még Kuba is, ha jól olvastam. Bár ez eléggé off, de ha van hely, ahova szívesebben mennék vissza, mint Dominikáa, az Kuba. Egyszerűen az a hely tökéletes. (És rám teljesen más benyomást tett, mint Dominika, hiába vannak közel egymáshoz)
Szóval jó készülődést mindenkinek :)
Emese
doryka77 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 190
Szia,
Hep A és B nem árt, a többi szerintem teljesen felesleges Dominikára.
Előzmény: Bejjus (188)
vicorex Creative Commons License 2007.04.02 0 0 189

mi nem olttattuk be magunkat :)

nem lett semmi bajunk.

 

persze azt nem mondom, hogy mi tettük jól...

 

attól is függ, hogy merre akarsz járni majd.

ha a dzsungel közepén, akkor valszeg jobban van oltásokra szükség, mintha a szállodában vagy végig.

 

Előzmény: Bejjus (188)
Bejjus Creative Commons License 2007.04.02 0 0 188

Sziasztok!

 

Én egy hét múlva utazom Dominikára. Az oltásokat  viszont az utolsó pillanatra hagytam. Sajnos épp hőemelkedésem is van, így egyik orvos sem hajlandó beadni nekem ezeket.

Szerintetek mennyire fontos a védőoltás? Melyik betegség ellen vettetek fel?

 

Köszi:

Bejjus

 

nissanputy Creative Commons License 2007.04.01 0 0 187
Vízalatti fényképezőgép bérbeadó nyaraláshoz! Olympus X-760-as, 6 megapixeles fényképezőgéppel, 3 méterig vízálló. A képek lemezre mentése megoldható (512mb-os kártyával!)! Bérleti díja napi 1000 ft. További információ e-mailben!
gubancka Creative Commons License 2007.03.30 0 0 186

Köszi a választ!

Akkor megnézem ezt az aqua pack-ot! :-)

mano2006 Creative Commons License 2007.03.30 0 0 185
Szia Vicorex! Ha egy pár kérdés erejéig igénybe vehetném a türelmedet ,akkor szivesen feltennék pár kérdést magánban dominika-maldív témakörben. Köszi előre is. A mail címem az adatoknál.
Előzmény: vicorex (184)
vicorex Creative Commons License 2007.03.30 0 0 184

én egy ilyen kisebb aquapak-ot vettem, ami azt hiszem kompakt gépekhez van, mert azért a nagyobbik digi gépünket nem mertem volna egyelőre próba nélkül a víz alá rakni (az túl drága ahhoz), de van egy kisebb kompakt digi gépünk is, aminek a piaci értéke már nem túl sok, a víz alatti képeket ezért erre a gépre bíztuk :)

amúgy én nem merültem vele le, szóval egészen a felszín közelében fotóztam csak, max 1 méterre volt a vízfelszín alatt, ott teljesen jól működött.

elvileg 4-5 méterig is le lehet vele menni, de az az igazság, hogy a legtöbb reef max 2-3 méter mélyen van, de egy csomó helyen a másfél méteres vízben is lehet snorizni, szóval nem is kellett, hogy merüljek vele, minden ott volt egész közel :)))

egyébként a képek között volt egy két víz alatti az albumomban, cápák, ráják is voltak azzal fotózva...

 

a Coral Canoa-ban nem fogtok csalódni ;)

 

próbáljatok minnél több útra elmenni amúgy !

Előzmény: gubancka (183)
gubancka Creative Commons License 2007.03.29 0 0 183

Vicorex!

Te melyik aquapack-ot vetted meg? Meddig bírta víz alatt? Mert ha jól értem víz alatti felvételeket is csináltál vele, ugye?

 

Előre is köszi: Dóra 

gubancka Creative Commons License 2007.03.29 0 0 182

Nagyon jók a képek! Egyébként meggyőztél, mi is Bayahibe-re megyünk a Canoa Coral-ba... :-)

 

Előzmény: vicorex (181)
vicorex Creative Commons License 2007.03.29 0 0 181

feltettem egy csomó képet a dominikai nyaralásunkról (is), ha valakit érdekel...

 

 

Itt találhatóak...
t.dorka Creative Commons License 2007.03.27 0 0 180

Igen tudom, csak mégis reménykedek.

Mindenképp érdekel, amit Dominikáról írsz, bér az is abban a térségben van :-(

Jó utat Nektek!

Előzmény: l34 (179)
l34 Creative Commons License 2007.03.27 0 0 179

Szia Dorka!

2 éve júliusban utaztunk volna Kubába, pont a Katarina idején... Családi okok miatt - így utólag hála istennek - nem tudtunk elmenni.

Lehet, hogy csak kitalálósdi, de akkor minden tv csatorna "jól kitalált, megrendezett" képeket mutatott róla...

Az áprilisi Dominika választás viszont jó ötlet!

Én 02-án megyek, majd megírom milyen az idő.. :)  persze csak ha érdekel...

Előzmény: t.dorka (178)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!