Keresés

Részletes keresés

knight bandit Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13423
Gerével van egy interjú a tegnapi vagy tegnapelőtti Magyar Nemzetben ahol kifejti hogy fogja a leverni a külföldi borokat ár/érték arányban ha azok szabadon bejöhetnek EU csat után
különösen BZoli figyelmébe ajánlom ... :)
Előzmény: alexandrosz (13406)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13422
680,- volt, nem hiszem hogy csak ez a típus lesz belőle, szvsz a Chard. nem erre való.

Az év végi céges ajándékokról még, hogy dühöngjünk: kaptunk Nagyrédei 2002es Kékfrankost; a címkén ló betűkkel: az Év Borászata_!! (kinevezék magukat?) Újbor... színe mint halovány pirkadaté...

A bevágott cikkemre nem hörögtök; nem a kampányduma érdekelne; hanem az, h. az EU tagsággal akkor mégis lehet szőlőt telepíteni amíg elérjük a 100e. ha-t? Mert minap Takler, Vylyan és mások is sírtak, hogy elkés(t)ünk ezzel... (jó hogy én kérdezem ezt akinek tudni kellene; de erről eddig nem pofáztak)

Előzmény: Hatvani Szabolcs (13420)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13421
Látod, hogy lebuknak úgyis, aztán a bizalmat meg nehéz visszaszerezni. Remélem, észrevetted, hogy ketten is dicsértük Vesztergombi Kékfrankosát! :-)
Előzmény: shiraz (13419)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13420
Én is vettem tegnap Konyári újborokat (Sándorné, Lyra Muscat és Cab. sauv. rozé). A rozé ugyanolyan jó, mint a tavalyi. Ezek szerint ne várjak sokat a világfajtától?
Előzmény: Cirfandlia (13418)
shiraz Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13419
néha elfut a pulykaméreg amikor a pofátlanság csúcsait ostromolják. de elmúlik 3 perc alatt :)))
Előzmény: Hatvani Szabolcs (13417)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13418
Tegnap lementem a a sarki boltba tejért, aztán vettem helyette egy üveg bort. Kuriózumnak tartottam; mivel 2002es Chardonnay!! volt Konyáritól (Boglár)! alacsony ára érthető mivel illatban csak a ki nem szellőzött újborjelleg (van egy kis penetráns illat mindben; az enyémben is volt!) és a nem túl magas alk. ellenére szeszes illat. Íz nem fajtajelleges, üde érzetű, kis szénsav -erjedésből visszamaradtnak tűnt- sav kerek, semmi extra; csak nem értem miért kell sárdoné újbort kihozni?

Tegnap a nyugatin és Blahán lévő Kaisersben SEM volt Scheller Olasz; ez így karácsony előtt nem túl jó; mivel az éves borvásárlások nagy része most realizálódik!
Viszont láttam 2000es Nyakas S. Bl.-t! és még mindíg van a 97es BIN 58as Hilltopból! Lassan múzeális tétel lesz...

Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13417
Ajándék bornak ne nézd a fokát... :-)
Előzmény: shiraz (13415)
shiraz Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13416
de ez csak a HVG-t minősíti, off egyébként is egy vicclap, on.
Előzmény: shiraz (13415)
shiraz Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13415
ja meg az is hulye aki megveszi...
Előzmény: VKati (13410)
shiraz Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13414
azért néha tényleg túl messzire megy Sümegi úr nagyisten. bajai jégbor. a szomorú az hogy egyik kedvenc városomat is gyalázza ezzel. van bőre neki vhol...
üdv
Előzmény: VKati (13410)
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13413
Neked is boldog ünnepeket, bandika!

Majd a Virgin Vintage Sauv. blanc-ról kérünk beszámolót. Vesztergombi Kékfrankos pedig tényleg kellemes. :-)

Előzmény: bandika (13411)
BZoltan Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13412
"Milyen egy jó jégbor?"

:) legesleges legelso sorban nagyon ritka es nagyon nagyon draga

Azt ugye tudjuk, hogy a jegbor tualjodnekkepen december-januarban (esetleg februarban) szuretelt megfagyott szoloszemekbol keszitett bor. Rendkivul edes es ugyanakkor hatrozott savakal es komplexitassal rendelkezik.

Nehez mufaj.

z

Előzmény: VKati (13410)
bandika Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13411
Kedves bortársak!

Leesett az első hó, én is behavazódtam rendesen, így nem volt módomban mostanság e kies topikot élvezni, illetve az ünnepekig már nem is lesz.

Így ezúton kívánok mindnyájótoknak nagyon kellemes karácsonyt, és borélményekben gazdag újesztendőt. Remélem jövőre végre sikerül személyesen is beesnem egy talira.

Nálunk amúgy szenteste a hagyományos halászlé mellé sült vagy rántott pisztráng várható, asszem 2001-es Hilltop Virgin Vintage Sauvignon Blanc társaságában. A másnapi töltöttkáposztához meg majd valami jobbfajta veres, tán Vesztergombi Kékfrankos a Monarchiától, legutóbb az ízlett nagyon.

VKati Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13410
Tegnap: HVG-től ajándékba kapott Sümegi Borászat: Jégbor - Bajai Rajnai Rizling 1999. Nem ittam még soha jégbort, de szinte biztos vagyok benne, hogy nem ilyennek kell lennie. A múlt héten kóstolt Kracher-féle Beerenauslese sokkal több ízjegyet, komplexitást mutatott. Ennek a bajainak nem volt semmi lecsengése, az üres pohárnak szinte semmi illata nem maradt. Milyen egy jó jégbor?
Hatvani Szabolcs Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13409
Bortársak!

Tudtok valamit Halmosi József szekszárdi gazdáról? A kollégámtól most csakliztam el egy palack 1998-as Kadarkát... :-)

BZoltan Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13408
edrose,

ja azota utannaneztem es valoban a mult szazad 2-3. evtizedere teheto a Libanoni Chateau-k epitese, beuzemelese. Ugy tunik, hogy a bor vilagaban vigyazni kell, hogy mit mosolyog meg az ember :)

z

Előzmény: edrose (13405)
korcsi Creative Commons License 2002.12.20 0 0 13407
28-a jó, lehet hogy 27 is
Előzmény: csite (13393)
alexandrosz Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13406
Kezembe került a 2003-as borkalauz. Azért vannak érdekes dolgok benne... Pl. én Gerétől igazán komoly bort nem ittam mostanában, ennek ellenére csupa 85-90-es borokról olvashatunk, hosszú litániákat...szerintem nem jó megtéveszteni a vásárlókat. Aztán volt még néhány óriási hülyeség benne. Persze jobb, mintha nem is lenne ilyen kiadvány.
Ma esti bor (ahelyett, hogy a céges karácsonyi party innám halálra magam): Nagyrédei Chardonnay barr. '99: No, ez tényleg megér minden forintot, lévén cca. 600-ba került.
;o)
edrose Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13405
BZoli, csak Libanon védelmében tenném hozzá, hogy a franciák már a XIX. században is sertepertéltek (volna) arrafelé, az I. VH után viszont Libanon tényleg francia mandátum lett, és valószínű, hogy a telepesek telepítettek és/vagy borászkodtak is, mint É-Afrikában, s így egy kicsit több alapjuk van a mai libanoniaknak Chateau X-nek nevezni egy bort, mint nekünk, és szvsz jobban is hangzik, de mindenképp kevésbé furcsa, mint mondjuk a Chateau Kurucz... Van ott egy város amúgy, amit Chateau Beaufort-nak hívnak, lehet, hogy van több is.

Lokator, én a libasülthöz a vereset is nagyon szeretem, persze valami könnyűt, már a hűtőben van két comb, amihez még Wunderlich Kékoportót kell vegyek, mert nagyon dícsérik a topictársak...

bejaaa Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13404
28 nekem se, előtte bármikor, 29-én necces, utána elutazom ( és viszem Szilveszterre a jégbort amit most kaptam)
B.
Előzmény: Törölt nick (13399)
loribor Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13403
Valószínűleg a 15 évnyi dohányzás is sokat tesz az ízek ellen.Több ,mint 2év után se tisztul ki rendesen az emberfia ízileg,illatilag.
loribor Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13402
Egyébként tényleg úgy van sokszor , hogy érzem mitől jó nekem a bor (egy jó illat ,jó íz),de keresem emlékeimben mi az ami miatt kellemes az az illat ,íz.Pl. ettem egy jó áfonyás camamber-t és a borban azt az ízt érzem ,ahogy keveredik az érett sajt az áfonyával ,de abban a pillanatban mikor a bort iszom gőzöm sincs hogy ez pont az az íz, csak a kellemes emlék van meg . Hüje példa volt :-(, de érzékeltetni talán jó.
loribor Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13401
Köszi skacok a hozzászólásokat a felvetett témámban,ismét sokat tanultam ,de sajna nagyrészt csak este tudok csevegni is meg kóstolni is. Én magam egyébbként nem világlátott ,de természeti embernek tartom elég sok illatot ismerek(virágboltban dolgozom,faluban-tanyán éltek nagyszüleim),de borban állítólag nem mindig ismerek fel minden illatot, illetve nem mindig mindet és néha mást is.Mivel imádok enni is:-))))))) kajában és fűszerben is szeretem a sokfélét, de kajában sem mindig a legjellemzőbb fűszert ismerem fel. Mindenesetre sokat próbálok enni és kóstolni :-))))))))),de sajnos az említett mentor is hiányzik,aki jó értelemben "útmutatást" adna . Addig marad a saját ízvilágom az egyes borokról és marad az ízlik-nem ízlik metódus.
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13400
Eccerüen kifli lusta kimozdulni a városból és ezzel a dumával takarózik:)))
Előzmény: BZoltan (13389)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13399
28-at kivéve bármikor:)
Előzmény: csite (13393)
Törölt nick Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13398
Szóval már megint tekereg?:)))

Úgy néz ki túl vagyok a félév összes vizsgáján, mivel tegnap kinyitottam 1 Konyárit remélem mára kiszellőzött és hozza azt a kellemes beltartalmat amit várok tőle:)

Előzmény: erica77 (13386)
kifli Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13397
"Egy borrt kortyolgatva asszocialhatok edesanyam csokjara, de felismerni nem fogom benne :"

attól függ hanyadik üveget kóstolod. még elefántpuszira is asszociálhatsz, sőt fel is ismerheted, ha eleget ittál már:-)

Előzmény: BZoltan (13392)
Cirfandlia Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13396
most olvastam:

A csatlakozás legnagyobb potenciális agrárnyertese a szőlő- és borágazat

Kecskemét, (MTI/MTI-ECO) - A kormány minden segítséget megad a magyar bor külpiaci népszerűsítéséhez, ezért Angliában, Németországban és Oroszországban a közeljövőben koncentrált marketing akciókat indít - mondta a Földművelésügyi és Vidékfejlesztési Minisztérium politikai államtitkára csütörtökön Kecskeméten.
Szanyi Tibor a Kiskunsági Mezőgazdasági Szövetségszékházában tartott alföldi borankéton közölte: a kormányzat jövőre létrehozza a magyar borok külföldi marketingjét szervező Nemzeti Borirodát.

Az államtitkár hozzátette: azt is tervezik, hogy a külföldi áruházláncokban bemutatott borok után fizetendő polcdíj felét a magyar termelőktől a kormány átvállalja.

Szanyi Tibor úgy vélte: a magyar mezőgazdaság egészét tekintve az európai uniós csatlakozás legnagyobb potenciális nyertese a szőlő- és borágazat.

Leszögezte: ez a lehetőség csak akkor válik valósággá, ha a szőlő- és bortermelők összefognak, kialakítják közös fejlesztési stratégiájukat, egységes marketingjüket s nem utolsósorban a koncentrált értékesítést végző szervezeteiket, amelyek létrehozását a kormány szintén támogatja.

Rámutatott: jelenleg 60-70 ezer hektár termő szőlőültetvény van Magyarországon, s a csatlakozási tárgyalások szerint 100 ezer hektárral lépünk be az európai közösségbe.

Szanyi Tibor az értékesítési zavarok enyhítését célzó kormányzati intézkedésekre emlékeztetve hangsúlyozta: az Európai Unió nem teszi lehetővé az árjellegű támogatásokat, de fejlesztésre, például az elöregedett ültetvények újratelepítésére jelentős mértékű uniós források vannak, a marketing akciókra pedig, 20 százalékos kormányzati támogatás mellett 50 százalékos uniós támogatás nyerhető el.

Az államtitkár kiemelte: e két utóbbi célra pályázható uniós támogatások nincsenek benne abban a támogatási keretben, amelyet a lezárult csatlakozási tárgyalások tartalmaznak.

Szanyi Tibor Koppenhágában megkötött megállapodást sikerként minősítette, leszögezve, hogy az összes kvótához kötött mezőgazdasági termékre a jelenlegi tényleges termelésnél jobb pozíciót értünk el.

Megítélése szerint a közvetlen kifizetésű, 25 százalékos európai uniós támogatással és a 30 százalékos nemzeti kiegészítéssel - amire lehetőséget kaptunk - a magyar mezőgazdasági termelők a jelenleginél több jövedelemhez jutnak.

Megjegyezte: az úgynevezett közvetlen kifizetésekre a vidékfejlesztésre szánt uniós források 20 százalékát is átcsoportosíthatjuk, de véleménye szerint ezzel a lehetőséggel nem szabad élni, a vidékfejlesztési támogatásokból inkább munkahelyeket kell létesíteni.

shiraz Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13395
tudtommal megegyezik
Előzmény: BZoltan (13394)
BZoltan Creative Commons License 2002.12.19 0 0 13394
"a kémiánál maradva nem feltétlen egyezik meg analitikailag pl a mango aromaanyagaival"

en eg pont ugy tudom, hogy analitikai egyezes van... most akkor mi az igazsag???

z

Előzmény: Cirfandlia (13391)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!