Keresés

Részletes keresés

EDE Creative Commons License 2002.01.23 0 0 120
Orads te igen hülye !

Az önkormányzat speckó fideszes tagjai is igennel szavaztak.
Vazzeg szerinted milyen befolyása van egy önkormányzatra egy VOLT pénzügyminiszternek ??????

Kötött egy szerződést, hogy segít Ő és a cége . Megtette, megkapta a lét.

Szerinted kötött valaki az ipari minisztériumból szerződést OGY-vel, hogy ha elintéz neki egy autópályépítést egy kis MOL-t meg Dunaferrt akkor kap valamit ??? Egy lófaszt !
Ráadásul nem OV mint VOLT miniszterelnök beosztottai segítik. Meg ugye Simicskát is a VOLT pajtások nevezték ki oda ahol van. Meg az APEH-ből is a választások előtt tüntek el fideszes cégek adatai. Vazzeg én naponta szembesülök a korrupció hihetetlen elharapódzásával , és ez nagyon nem a hangzatos harc a korrupció ellen.
És ha már autós topic akkor nézzél már utána , hogy a közterületeken való parkolásért mekkora bevételekből milyen keveset kapnak az Önkormányzatok. Ha ilyen szar üzleteket kötnék már rég kirúgtak volna.

Mondom ezt én aki kurvára utáltam a kommunistákat, de ez ami itt megy az már a BALKÁN!

Előzmény: Ordas (117)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 119
Jajj, senki nem mondja, hogy nem lop a fityesz. De azt nekem NE egy MSZP rajongo mondja, mikor partja joval tobbet lopott. Azert alljunk mar meg!

Konkretumokra meg azert vagyok kivancsi, hogy lassam, gagyi TV fele megvezetest hallok, vagy megfontolt tenyeket.

Csakhogy a fityesz een beszeljek:

Senki nem jott a Jaray uggyel

Előzmény: turbo2 (118)
turbo2 Creative Commons License 2002.01.23 0 0 118
Az csak egy dolog, hogy ki lop meg ki nem.

Sokkal nagyobb baj, hogy a gyakorlatban minden törvényességet félretéve teszik amit tesznek és a teljes politikai tisztogatási plattform is jól látható.
Vagy minek neveznéd mondjuk a HE- kft megbízásait, amik alahngon is erősen túlfizetettek voltak, majd ez a kft szervezi a kampányukat. Mi van ? Ugye élhetek a gyanúval, hogy esetleg az adófizetők pénzéből kampányol a FIDESZ, és a korábbi megbízások valójában előre fizetett tranzakciók voltak.

De talán a Simicska féle akciók minimum nem etikusak, ennek ellenére mondjuk mintha valami állami kinevezést hallottam volna valami kis gagyi bankba.

Az MFB által konszolidációnak nevezett ügyletek is enyhén szólva csípik a szemét az ambernek.

Az, hogy az űbergyenge fociba miért ölnek milliárdokat, az megint rejtély. Azt nem lehet elfogadni, hogy majd utána ha lesz pénz. Egy csomó sportág a semmiből csinált eredményt.

De ezt itt kár boncolni szvsz a kicsit iis intelligensebbje azért lát is nem csak néz.

Előzmény: Ordas (113)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 117
1. MP parttag volt, csak most nem MSZPs :) hAt politikai befolyas, mint egy part min. elnok jeloltje, mint egy kormany VOLT penzugyminisztere. Haaaat... Naivitas RULEZ. Az kulon szep, hogy amit o allitott (volt lobbi), az MSZPs elvtarsai siman letagadtak(ott se jart).

"Kedves Nezoink! Most kozvetitjuk az Orban-Medgyessy vitat. Medgyessy Petert kapcsoljuk a Gyorskocsi utcabol." :)

2. Azert megneznem a szerzodest. De neked allando vesszoparipad a kozponez. Mibol ment a 100k$? ahny lelegezteto gepet lehetne belole venni!

3. Es vmiert az MSZPseket gyozkodni kellett.

4. Jajjjjj! Meg a kampanyterv ellpasa egy orizetlen parkolobol is a Fidesz muve. Fidesz kommando jarja a varost! Vagy netan az MSZP sajat maga torette fel a kocsit? MP magahoz tort be? En mar semmin se csodalkoznek. Fidesznek mi haszna lenne ebbol? Mert MSZPnek jol jon kampanycelokra. GYANUS!

Legalabb elertuk, hogy EGY banyarol szolsz. Mert annyi van. Tehat aki rokonsagban al a kormannyal az dogoljon meg. Adja el mindenet, szaggassa meg ruhait, szorjon hamut a fejere... Dunaferr ugyet nem hozod elo?

Azertmert az APEh adocsalok utan nyomoz, gaz? Meg esetleg a Verebes utan? Kire gondoslz meg?

Előzmény: Johny Bravo (114)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 116
Tipikus es jellemzo :)
Előzmény: Johny Bravo (115)
Johny Bravo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 115
És az összes többi "érved" is pontosan ennyit ér mint ez.

Nincsen gyomrom mindet megcáfolni egyesével.

Nem érdekel.

Előzmény: Johny Bravo (114)
Johny Bravo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 114
Egyetlen egy dolgot emlitek.

Az általad véres zászlóként lobogtatott Gresco-szerződésről mindössze ennyit érdemes tudni:

1. MP nem volt párttag, tehát befolyással való üzérkedés nem állt fönt.
2. Magánember magáncégének szerződése (ha jól tudom megbizási szerződés) volt, létező, legális célra.
3. Mszp-tagokat kellett meggyőznie (lobbi), amivel senkinek nem ártott, fideszék is támogatták a döntést.
4. Amitől hányok: az "ügy" kipattanása előtt betörtek MP-hez, és ellopták a személyes adatait tartalmazó számitógépét.

Különösen ezen legutóbbira lehetsz nagyon büszke, Ordas koma, ez már a demokrácia netovábbja.
Igen, gondolom ez a Te álmaid rendszere.

Ahol a miniszterelnök apjának bányájának kavicsait kötelezően árusitania kell az állami MOL-nak. Ez a demokrácia.
Ahol az APEH ÁVH-t megszégyenitő módon nyomoz a kurzus számára kinos dolgokat művelők után. Ez a demokrácia.

Előzmény: Ordas (113)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 113
Erdekes, a ti mondandotokat erzem demagogianak.

De egy kerdes: tehat konkretan mit lopott az Orban kormany es mit nem lopott a Horn kormany?

F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.23 0 0 112
1-et értek :-)))
Előzmény: Johny Bravo (111)
Johny Bravo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 111
Részemről vége, ez nem vita, ez demagógia.
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.23 0 0 110
Az igazi baj nem az eltéréssel van, hanem azzal, hogy a direkt "félretervezett" ráta miatti többletbevételt a jelenlegi kormány arra költötte, amire jólesett neki, parlamenti felhatalmazás nélkül. Ez durvább, mint BÁRMI amit lopás cimén az elődök el tudtak követni.

Az autópálya meg épülget, ez igaz. Aztán majd újraépülget, mert ugye némi hozzáértésbeli hiányosságok fellelhetők benne. Igaz, ez már nem a fidesz baja lesz, de már megint a mi pénztárcánkból megy.

Előzmény: Ordas (109)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 109
Ill. forditva. Joslat mindig kedvezobb. De megse 10-20%-kal ter el...
Előzmény: Ordas (108)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 108
Nem, ugy ertettem:

(ev eleji joslat)-(valos)=3%

Hornekna Tocsikolni, CW Bankozni, VIPezni, stb. volt penzuk... Jo mar...

Előzmény: F14A Tomcat (106)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 107
1. bevasarlo centerek. Csak tudod, pl.a Westend telket bagoert adta el a fovaros. Netan vmelyik Demszky kozeli ceg kapott belole?

2. Leszarod Sztalint? Megkerdenem. Ha Hitler lenne diszpolgar? Feltetelezem elsonek mennel tuntetni.

3. Nem ti mondjatok, hogy szabad verseny? Ja, hogy autopalya kozbeszerzes nelkul epul, de MAGYAR munkaerovel az baj. Itt meg jo lenne. Mas kerdes, hogy Hormon Gyufaek SEMMI autopalyat epitettek.
Tudod, ha olcsobb az a villamos. Magyar metro is becsoffadt.

4. Honnan tudod a szechenyi terv elore leosztott volt? Sajnos Vasarhelyiek, Konrad, Eorsi amokfutasat ellensulyzoni kell. Kiadvanyoknak a feladata, hogy polgarnak joga van tudni mi tortenik itten. De olvastad mit csinalt MSZP imazskapcsan?

5. Ha latnad athent, tudnad, marmost jobb olimpiat rendeznenk, ui 2000 oktoberben igy alltak:

4,5 millios varos akkor kapta meg a 2. es 3. metrovonalat
atletikai palya, sportcsarnok nincs
megnyito unnepseg stadionja (Olimpiakosz Pireusz) meg mindig 35 ezres
zsufolt, budos varos, keves szalloval

Es ok belevagtak!

MAs dolgo, hogy 2-3szor kndidalni ell, hogy nyerjunk, s a kandidalas is jo reklam. Ne hidd, hogy Peking most eloszor payazott. Tehat 2020-24 korul klassz olimpiat rendezhetunk, ha addig nem jonnek vissza a balllibek.

Uff, demagog meg te vagy.

Előzmény: F14A Tomcat (102)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.23 0 0 106
Legalább a nyilvánvalót ne ferditsd el! "Fityeszlegalabb 3%-ra jol becsulte."... Tavaly 6.9% volt az infláció!
Előzmény: Ordas (104)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.23 0 0 105
Újabb, ám még durvább demagógia: Egeszseguggyel PONT te pedalozol? Talan nem Grescoznikene, meg VIPelni, Tocsikolni, hanem 94 es 98 kozt KELLETT VOLNA lepni. Nem kritizalni, hanem amikor lehettt VOLNA, akkor lepni.

Tessék mondani, mi a f.szból? Mintha azért lett volna a Bokros csomag, mert állambácsinak nem volt egy kanyi vasa sem! Most viszont volt - jó bőven! - ám most se léptek! Ez most számonkérhető, mert lett volna miből!

Előzmény: Ordas (103)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 104
Gyulara NEM az orszag 52 szazleka szavazott, hanem akik elmentek, annak 52%-a. Osszlakossag (szavazo kepes) alig negyede. De akkor is inkabb az MSZPre voksoltak.

Ja, mivel az MDF negyven evi szarbol nem tudott 4 ev alatt varat epiteni, MSZP gyozott a demagog dumajaval (ui. MDF sok nepszerutlen lepest volt kenytelen meghozni, amugy valoban voltak hibaik). SEMMI nem valosult meg belole. Inflaciot messze nem tudtak 10% alatt tartani, mint igertek, inkabb 20 let. Fityeszlegalabb 3%-ra jol becsulte.

Mas kerdes, hogy USA recesszio elenere meg igy is 5%-os a gazdasagi fejlodesunk (neteknel 0,6%). S ezt a fityesz csnalta.

Nem muszaj demagognak lenni.

Előzmény: Johny Bravo (100)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 103
Tehat onmagaban az imazskozpont a gaz? Elarulom MINDENHOL van. USAban, Franciaorszagban, mindenhol. s ez bizont penzbol megy. Az mondjuk kulon sajnalatos, hogy egyes allatok rossz hirunket keltik. Pl. USA nagykovet itt van 2 honapja es asszongyamekkora antiszemitizmus van itt, sehol nem tapasztalta. akkor tessek Lipcseebe, Parizsba, milanoba menni. Na meg vissza USAba. Tudod, azok a fergek, akik ilyeneket ultetnek el a kulfoldiek fuleben... Haaaaat, vhogy jova kell tenni. tudod, leszar egy madar... Ugy latszik te szarosan hagynad magad. Az kulon undorito, hogy sajat egyes polgaraik szarnak le.

Egeszseguggyel PONT te pedalozol? Talan nem Grescoznikene, meg VIPelni, Tocsikolni, hanem 94 es 98 kozt KELLETT VOLNA lepni. Nem kritizalni, hanem amikor lehettt VOLNA, akkor lepni.

Nem mondom, hogy rozsas a helyzet.

Zaraskent: mit gondolz, ha egyesek elhiresztelik roliunk, hogy igy-ugy szarok vagyunk, SZERINTED jonni fog a kulfoldi toke? NEM. S az fura, ezek az elemek maguk alatt is vagjak a fat. Ui. ha - ne adj isten - ti kerultok hatalomra, Mo. mar reg egy bunois allamnak lesz elkonyvelve. ONGOL.

Előzmény: Johny Bravo (98)
F14A Tomcat Creative Commons License 2002.01.23 0 0 102
Kedves Ordas!

Demagógia a köbön, amiket irsz!

1. Epultek Bevasarlocenterek, de muemlek renovalasra alig jut. tortent vmi a falfirkak ellen? Nem.

A bevásárlócenterek egyike sem a főváros pénzéből, csak a fővárosban épültek. Ezek a helyi adók révén eszelősen sok bevételt hoznak a városnak. További néhány tucat épülésével már nehéz egyetérteni - szvsz nincs szükség többre -, de a fennmaradásuk, fenntartásuk nem a lakosság problémája.

Műemlékek renoválását viszont ÁLLAMI és nem FŐVÁROSI pénzekből kellene finanszirozni. A műemlékek ugyanis a NEMZETI és nem csupán a FŐVÁROSI kincsek közé tartoznak.

Falfirkák ellen meg mi a f.szt kéne tenni? Megfogdosni egyesével a firkálókat? Mert más módszer ez ellen nincs! Esetleg kétnaponta újrafesteni a falakat? Ezt ugye nem gondoltad komolyan???

2. Sztalin mai napig Bp diszpolgara.

Lesz...om! Közöm nincs hozzá! A látszatokból elegem van! Attól az életem se nem jobb, se nem rosszabb. Ámde az összes ilyen marhaság (ezeket diszkvalifikáljuk, azokat rehabilitáljuk, ezt innen eltávolitjuk, azt meg visszaépitjük) az én a Te meg az Ő adóforintjaiból finanszirozódik, miközben tényleg FONTOS dolgokra nem jut pénz.

3. No meg a nemet villamos ugyek. Mindenki mondta, hogy jo allapotu, megeri, de ok tovabbra is sajat part erdekeiket tartottak elobbre

Ahha... Ja. Ócska régi villamosok YES, magyar cég támogatása (GANZ) NO. Igen, ebben tényleg van logika, csak MILYEN?

4. Az országimazs epitese szokasos dolog,

OK, egyetértek! De akkor ugyan már tessék országimázst épiteni, és nem hülyeségekre adni pénzt a haveroknak. Mert az ezüsthajó kormányfő forgatásai ugye halálos mértékben emelik az ország imázsát, hogy csak a legnagyobb marhaságot emlitsem!

A Széchenyi tervvel önmagában véve még csak nem lenne baj (kivéve, hogy előre leosztott volt!), ámde a reklámozása egyrészt visszataszitó, másrészt állati drága (szvsz szükségtelen!).

5. Es ahhoz mit szolunk, hogy Demszky es mar az MSZP is orul az olimpinaka?

Én is örülnék neki, ha megvalósithatónak tartanám. Nem tartom annak. Mindazonáltal ez az a kérdés, ahol a megosztottság nem politikai jellegű, úgy hogy nem is értem, miért hoztad föl.

Ami pedig a Bp-i parkolás kérdéseit illeti, hát abban nagyjából egyetértünk. Ám szerintem BÁRKI lehet a polgármester, EZT nem fogja tudni könnyedén megoldani. Csak megemlitem: Nem egyszemélyi döntésként jönnek létre a parkolási társaságok. Másrészt, a belvároson kivül nem is a főváros intézi ezeket.

Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 101
Nem egeszen. Miutan Argentina hallgatott az IMFre, okros hallgatott, fityesz nem.
Előzmény: Johny Bravo (99)
Johny Bravo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 100
Ja, Clinton ügyvédként már dolgozott.

"Az kulon szegyen, hogy Hormon Gyufat ilyen eloelettel tettek meg miniszterelnoknek"

Erős kisebbségben vagy ezzel a véleményeddel. Az ország lakosságának 52%-a szavazott Gyulára. Az már nem jó, ha több, mint az ország felét szégyelled. Akkor már veled lehet a baj.

Előzmény: Ordas (89)
Johny Bravo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 99
Sötét vagy, mint a ház. Bokros bácsi nélkül már Argentina sorsára jutottunk volna.

Senki nem mondta, hogy szociálisan érzékények voltak. Mindössze megmentették az országot a gazdasági összeomlástól. Cserébe le kellett mondani pár dologról.

Előzmény: Ordas (90)
Johny Bravo Creative Commons License 2002.01.23 0 0 98
"Ez a mi penzunk dolog erdekes, ui. az orszag a mi penzunkbol megy. Tudod adok."

A mi pénzükből megy oké. De a mi pénzünkből ne reklámozzák azt, hogy a mi pénzünkből megy.

Nem tudom, kiüti-e a tarkódat a szemeden keresztül a gerenda, hogy azt reklámozzák a Te adódból, amit azért csinálnak, mert te kvázi megkérted őket rá (választás), hogy csinálják neked/helyetted.

Fiktiv példa: Szerződést kötnek Veled, hogy havi 5 milliót forgatva vezess egy boltot. Ebben az esetben nem arra kérnek, hogy az 5-ből 1 millióért az reklámozzad, hogy "Én ezt a boltot vezetem", hanem azt az 1 milcsit is fektesd be, add a dolgozóknak, vegyél rajta árut, stb.

Érdemes lett volna gazdaságpolitikát hallgatnod kicsit. Ott ugyanis elmondják, hogy a szufficites (többletes) költségvetés ugyanúgy rossz, mint a deficites (hiányos). Előbbi ugyanis azt jelenti, hogy nem költötték el a pénzt.

Márpedig a szutyok fidesznek arra van sok 100 milliója, hogy az összes minisztériumát és a szecska-tervet reklámozza, akkor ez bizonyára már szufficitből keletkezik. Nincs hova költeni, mi? Az egészségügybe nem férne el ez a kib.szott sok pénz? Dehogynem, persze, csak akkor nem fideszkét reklámoznák.

"En orulok a pozitiv orszagkep kialakitasnak, korona usztats se gaz nekem."

Én jobban örülnék, ha pozitiv országkép helyett az orvosok és nővérek 2x annyit keresnének. Az országimázs pénzéből meg lehetne oldani...

UI: mielőtt ezt a butaságot is idekevered, a szándékosan alultervezett infláció révén évvégére elért 300 milliárd sem a fityisz eredménye. Ezt is a mi zsebünkből szedték ki, hogy legyen mit osztogatni, nem ők gazdálkodtak ilyen jól. Inkább a sikkasztás kategóriájába tartozik...

Előzmény: Ordas (89)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 97
Helyes. Vegre egy jo gondolat. Nekem az fura, hogy MPeknek akkor lett hirtelen fontos, mikor kampany lett. Emlekezzunk szept 11 utan nem sokkal asszonta lepjunk vissza a kandidalastol NYC javara. Rohej, ilyen megkeres utoljara a 60-as olimpiai palyazatunknal volt Moszkva javara. Peddig jobban alltunk, mint a kesobbi gyoztes Roma.

Miert ne jonnel vissza? Tok jo a topic. Vagy meggyoztek az erveim? :)

Nem gondoltam, hogy majdnem 100at megel!

Előzmény: Törölt nick (96)
Törölt nick Creative Commons License 2002.01.23 0 0 96
Mért ne értenének egyet vele? Én is egyetértek vele. Csak éppen pénz nincs ilyen faszságokra. Persze, ez már nem a fidesz problémája lesz.

Na asszem én ide nem jövök vissza többet.

Előzmény: Ordas (95)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 95
Es ahhoz mit szolunk, hogy Demszky es mar az MSZP is orul az olimpinaka? Hogy Medgyessy Gresco Peter is megkeri hivoit irjak ala az iveket?
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 94
Az országimazs epitese szokasos dolog, a Horn kormany idejen evente 4,8 milliárd forintot költöttek az Allamkincstár és Alamadósság Kezelo Kozponton keresztul marketing es reklamfeladatokra, ezt egyeduli ajanlattevokent az Ogilvy&Mather Budapest Rt. nyerte el. Ciki, hogy nem az országra, hanem a kotvenyek nepszerusitesere hasznaltak fel ezt a penzt.
Előzmény: Johny Bravo (63)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 93
Gumyolodni probalsz? jelzem, legalabb a szarnyakkal tisztaban vagyok :)
Előzmény: Johny Bravo (65)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 92
Nezzuk mi tortent Budapesten az elmult 10 evben.
Epultek Bevasarlocenterek, de muemlek renovalasra alig jut. tortent vmi a falfirkak ellen? Nem.
Felszini kozlekedes halott [Korult felujitas is allami penzbol ment] - ritkulo jaratok, amelyek allapota egyre katasztrofalisabb - pl Ferihegy es varos kozpont kozott nincs felszini gyorsvasuti osszekottetes.
Sztalin mai napig Bp diszpolgara. Nem reg vetettek fel, hogy torolni kene, de ezt a fovarosi kozgyules MSZp-SZDSZ aga megtagadta. Helyes. Ezennel inditvany nyujtok be Hitler Bp diszpolgaranak megvalasztasara.
Orosz allamadossag fejeben nem kellett metro [pedig megvolt a bankgarancia], ellenben 98 tavaszan [nyilvanvalo volt, hogy veszit az MSZP-SZDSZ kormany] gyors szerzodes kotes a "penz nelkul megepitendo" metrorol.

No meg a nemet villamos ugyek. Mindenki mondta, hogy jo allapotu, megeri, de ok tovabbra is sajat part erdekeiket tartottak elobbre

Egesz varos tele van Demszky-karokkal. Egy ilyen telepitese 15000Ft. Csomo olyan helyen is van, ahol 20 eve [karo nelkuli korszak] nem lattam parkolo autot - pl. Novotel szallo elotti fuves resz. Csak nem egy Demszky kozeli ceg telepiti a karokat?
Tovabba gyanus, hogy az SZDSZes es MSZPs keruletek vhogy tobb penzt kapnak...
Gratulalok Demszky "Hozzaerto" Gabor.

En csak ezekert utolaom azt a f@szt.

Előzmény: Ordas (91)
Ordas Creative Commons License 2002.01.23 0 0 91
Atyauristen! Demszkyre?

Elarulnad mi epult itt az elmult 12 ev alatt? Bevasarlocentereken kivul? Csak a kosz no.

Mielot azzal jonnel, hogy a jobbos kormany ugy buntet, hogy nem ad penzt, alarulom DG elvtarsai kormanyoztak 94-98-ban is. Akkor is nagy szar volt.

Metro nem kellett neki orosz allamadossag fejeben BANKGARANCIAval, neki az allampenze kellett.

Jelzem, korut felujitas allamipenzbol ment.

Beszot a hannoveri villamosoknak, meg a MaSZoP is tamogatta azt!

Ekkora aljas, dilletans allatot, jajj, nem sertem meg az allatokat, legalabbis a gerinceseket, tehat egy ilyenaljas amobat meg nem hordott hatan a fold.

Beperli az allamot a metro miatt, amit a masik "okos" irt ala parlent hozajaruals nelkul, aztan veszt es SIKERDIJAT ad a MI penzunkbol haverja ugyvedi irodajanak, cirka 130 milliot!

Gratula, JB a megvezetette ember!

Előzmény: Johny Bravo (71)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!