Keresés

Részletes keresés

akos_rinf Creative Commons License 2007.05.25 0 0 219
Szia Emese!

Köszönöm, hogy írtál!
De meg is lepődtem rajta, mert én tényleg azt gondolom, hogy ez a rep.jegy ár a legjobb, valóban nagyon drága, de hát nagyon messze van Dominika.
És egy légitársaságnál sem lehett olcsóbbat találni, sajnos.
Leírnád, hogy hol voltatok, mikor, és melyik irodával ennyi pénzért?
Engem nagyon érdekel, de szerintem most már másokat is. :-)
Az étkezésre viszont a napi 10000 ft körüli ár valóban nagyon sok...
Várom válaszod! Ákos
Előzmény: uemese (218)
uemese Creative Commons License 2007.05.25 0 0 218
Szia Ákos!

Én sajnos éppen nem nyaralok, de nem írtam semmit eddig, mert szerintem egy repjegy 160.000-ért iszonyat drága.
Mivel mi közel ennyiért töltöttünk el 2 hetet all inclusive, egy négy csillagos szállodában, azt hiszem én soha nem fizetnék csak az utazásért ennyit. Még akkor sem, ha az apartman ingyen van. (mondjuk én szállodapárti vagyok, szeretem a nyüzsgést, és az embereket körülöttem :) ) De akkor még mindig ott van az étkezés, ami 10.000-ért naponta közel megduplázza az árat.
Szerintem iszonyat drágán jöttök így ki, több mint duplája lesz mint amiért mi voltunk.
Előzmény: akos_rinf (211)
Éloin Creative Commons License 2007.05.24 0 0 217

Aha, köszi.

Azóta letettünk Dominikáról, máshová megyünk, túl hosszúnak találom az utat és mi speciális jeggyel mentünk volna (ergo ha marad hely a gépen utazhatunk, ha nem maradunk Párizsban -AirFrance volt a kiszemelt társaság). Így azért bonyolultabb a helyzet, de talán egyszer:)))

Előzmény: SMN (213)
akos_rinf Creative Commons License 2007.05.24 0 0 216
Szia!

Köszönöm, hogy írtál!!
Előzmény: SMN (215)
SMN Creative Commons License 2007.05.23 0 0 215

Mi tavaly november utolsó hetében voltunk kint. Igaz mi csak 1 hétig voltunk, de tulajdonképpen végig nagyon jó idő volt. 1 nap volt kicsit esős, de az mondhatni jól esett az embernek.

A hurrikánokról egy ismerősöm (aki 9 éve él Dominikán) annyit mondott, hogy az idő alatt amióta kint él, 1x kellett "bedeszkáznia" az ablakokat...

Az én véleményem, hogy az itthoni időjárásból (is) kiindulva mindenképp ősszel vagy télen indulnék útnak. :-)

A repjegy illetékkel 170-ért nagyon korrekt. Az aircometnél szoktak még jó árak lenni, de azzal az a baj, hogy Madridból indulnak a járatai a Santo Domingoba mennek. Az pedig azért elég messze van Puerto Platatól.

Ha jól beszéled a spanyolt, vagy az angolt (esteleg még beszélik a németet és a farnciát is többnyire), akkor könnyen elboldogulsz, de ha nem akkor inkább kérj AI-t. Az biztos... Szállodán kívül, ha látják, hogy túrista vagy, akkor pl. képesek egy 0,5 literes kóláért elkérni 4-5 dolcsit is. Bár mindenhol hülyére akarják venni a túristákat... itthon is...

Előzmény: akos_rinf (208)
SMN Creative Commons License 2007.05.23 0 0 214
Ezt a szállodát én nem ismerem. :-(
Előzmény: huziga (207)
SMN Creative Commons License 2007.05.23 0 0 213

A szállodák és környékeik mondhatni patyolat tiszták. Azokon kívül pont olyan, mint máshol...

Én a nővéreimmel és anyummal voltam kint, az egyik nővérem szintén kismamaként utazott. Akkor kb. 4 hónapos terhes volt. Nem volt semmi probléma. Leszámítva, hogy nem bírt a kívánósságával és a töménytelen kajakínálatból nem tudta eldönteni, hogy mit ne egyen, úhogy 1ik nap sikerült mindenfélét összeennie, de az is csak egy gyors "szaladással" végződött neki... :-))

Ja, és semmilyen védőoltást nem adattunk be magunknak. Nem volt semmi bajunk. És nagyon fincsi alkoholmentes koktélokat tudnak összeütni kifejezetten kismamáknak. :-))))

 

 

Előzmény: Éloin (204)
SMN Creative Commons License 2007.05.23 0 0 212
Hali! :-)
akos_rinf Creative Commons License 2007.05.23 0 0 211
Szia Andi,

Köszönöm, hogy írtál! :-)
Én is nagyon csodálkozom, hogy senki nem reagált arra amit írtam.
Dehát biztos mindenki nyaralni van... :)
Én is az American-nél találtam ezt a jegyet, ami 110.000 ft+60000ft illeték.
És állítólag már BP-i indulás.
Máshol nem találtam ilyen "jó" áron.
Jó utat Nektek! (Ti már biztos, hogy mentek, de miénk még nem tuti)

Ákos
Előzmény: huziga (209)
huziga Creative Commons License 2007.05.22 0 0 210

Bocs, elnéztem a repjegy árát. Szóval a 170 000-ben az illeték is benne van?

 

Andi

huziga Creative Commons License 2007.05.22 0 0 209

Szia!

 

Igaz én még nem jártam Dominikán, de idén készülünk a párommal nászútra. Gondoltam írok neked pár infót, mert látom a többiek nem nagyon írnak.

Mi november végén december elején szeretnénk menni, mert akkor már nem tart az esős időszak. Az egyébként májustól-októberig van. A hurrikánra úgy augusztus-október között lehet számítani.

A repjegy illetékkel együtt van 190 000-ért? Az American Service Travel utazási irodában folyamatosan van akció. Szeptemberig ha jól tudom 110 000 Ft-ért + illeték. Igaz ez bécsi indulással van, de odáig is segítenek a kijutásban.

Az AI árakkal kapcsolatban nem tudok nyilatkozni, mert mi csomagáron szeretnénk utazni.

 

Jó utat neked!

 

Andi

akos_rinf Creative Commons License 2007.05.14 0 0 208
Sziasztok,

A segítségeteket szeretném kérni abban, hogy kaptunk egy apartmant 2 hétre Puerto Platára. 1 évig használhatjuk fel.
Mikor érdemes menni? Mi igazából pihenni szeretnénk, tehát a cél, hogy jó idő legyen, és ne legyen hurrikán, vagy más környezeti csapás. :-)
A másik a repülőjegy... Van valakinek tapasztalata, hogy hol a legkedvezőbb?
Én 170.000 ft-ért találtam a legolcsóbbat. Ami sztem nagyon jó.
Mi a véleményetek az apartmanokról? Mert szívem szerint én is inkább egy utazási irodánál választanék egy akciós utat all inclusivvel.
Itt ebben az apartmanban lehet kérni AI-t, de sztem nagyon drága.
Májustól-Szept-ig: kb.9250 ft, szept-májusig: 11000 ft.
huziga Creative Commons License 2007.05.10 0 0 207

Sziasztok!

 

Végre rátaláltunk álmaink szállodájára Punta Cana-n. A Majestic Colonial Punta Cana-t néztük ki. Ha járt már valaki ebben a szállodában, légyszi ossza meg velünk tapasztalatait!

 

Köszi!

Andi

Éloin Creative Commons License 2007.05.07 0 0 206

Nagyon köszi a választ!

Egyiptomban ugyan kipróbáltam a helyi vírust, de pl: Thaiföldön (pedig ott aztán semmi fertőtlenítés nem volt, utcán ettünk helyi sütödéből, hmmm a banános palacsinta... stb) semmi gond nem volt.

Előzmény: l34 (205)
l34 Creative Commons License 2007.05.04 0 0 205

Szia Éloin!

Nem tisztább és nem is koszosabb mint más ország. A szállodák igényesek, minden nap takarítják a szobákat is és a kerteket is. Csapvizet ugyan nem ittam, de nem vagyok oda az alkoholért, mégsem lett semmi bajom. Ha más országban nem volt bajod,(hányás-hasmenés ilyesmi..)  biztos, hogy itt sem lesz.

 

Úgy tudom augusztustól októberig tart a hurrikán szezon, de 2005-ben a Katarina július elején tarolt. Onnan tudom, hogy július 01-től mentünk volna az Álomhajó útra a Karib tengeren, de lemondtuk. Nem bírtam volna azt a 10 napot egy tornateremben.

 

Amúgy jó utat kívánok! Dominika gyönyörű!

Éloin Creative Commons License 2007.05.02 0 0 204

Kedves Dominika fanok!

 

Érdeklődni szeretnék, hogy mennyire tiszta ez az ország, csak azért kérdem, mert ide mennénk nászútra júniusban (végefelé) és kismama vagyok. Alkoholt nem ihatok 'fertőtlenítésre'  és gyógyszert sem nagyon szedhetek.

És júniusban még nincs hurrikán, ugye????

 

Köszönöm a válaszokat!

Üdv: Éloin

gertrud84 Creative Commons License 2007.04.27 0 0 203

Sziasztok!

 

Hétfőn indulunk. Végre eljön ez a nap is. Már nagyon vártuk! Ha megjöttünk és valakit érdekel rakok fel pár képet. Addig is kellemes készülődést minden Dominikára indulónak!

l34 Creative Commons License 2007.04.24 0 0 202
Bocsi, tényleg nem. Vista-val utaztunk.
huziga Creative Commons License 2007.04.20 0 0 201

Szia!

 

Köszi, megkaptam! De nem írtad meg, hogy melyik irodával utaztál?

 

Andi

l34 Creative Commons License 2007.04.20 0 0 200
Megkaptad a képeket?
Előzmény: huziga (199)
huziga Creative Commons License 2007.04.14 0 0 199

Szia!

 

Szívesen megnézném a képeket a szállodáról. Email címem: romposandrea@freemail.hu

Ha megtennéd, írnál még pár sort a szállodáról? Ja és még egy kérdés: melyik utazási irodával voltál?

 

Köszi!

Andi

Előzmény: l34 (198)
l34 Creative Commons License 2007.04.12 0 0 198

Szia!

Kedden jöttünk haza Punta Cana-ról. A Bavaro Hoteleket láttam, de csak kívülről.. :)

A Natura Park hotelben voltunk. Ez egy 5*-os szálloda, nagyon szép kívül-belül, ha gondolod küldhetek pár fotót priviben. Sajnos ide nem tudok képet feltölteni, mert túl nagy a mérete..

Előzmény: huziga (193)
Babyspice Creative Commons License 2007.04.11 0 0 197
Köszi a válaszokat!
gertrud84 Creative Commons License 2007.04.06 0 0 196

Szia!

 

Mi London Gatwick-ről megyünk április 30-án két hétre AI ellátással a Thomas Cook-on keresztül 650 fontért biztosítással együtt. Igaz mi Puerto Plata-ra, de most néztem a neten, az ár nem sokban különbözik Punta Cana-tól. Ha Angliából mész akkor a Tui-t vagy a Thomas Cook-ot tudom ajánlani, ők a Sunset cég útjait értékesítik. Remélem tudtam segíteni.

 

Üdv: gertrud

Előzmény: Babyspice (194)
uemese Creative Commons License 2007.04.06 0 0 195
Szia Babyspice!

Nem vagyok igazán reprezentatív minta, mivel csak egyszer voltam júliusban Cabarete-ban, múlt évben.
Nem tudom mi számít nem jónak, vagyis mire értetted. Mivel meleg volt 30 fok mindig, esni kétszer esett egy rövid ideig a 14 nap alatt, így aztán szerintem tökéletes volt.
Persze lehet, hogy csak mázlink volt, de tényleg jó idő volt végig.
Előzmény: Babyspice (194)
Babyspice Creative Commons License 2007.04.05 0 0 194

Sziasztok !

Mi Júliusban szerettünk volna nászútra menni Cabarete-ba, de mindenki lebeszélt erről, mert állítólag Július már nem jó és inkább Punta Cana-ba menjünk.

Mi erről a véleményetek ?

Mi Angliában élünk és innen is mennénk,de az árakkal sem igazán vagyunk tisztában. Itt 14 éj Cab.-ban all Inclusive 700 font /kb.260e. Ft/  Ez jó ár az otthonihoz képest ?

Válaszaitokat előre is köszönöm !

huziga Creative Commons License 2007.04.04 0 0 193

Sziasztok!

 

Szállodákkal kapcsolatban szeretnék segítséget kérni. Párommal november végén, december elején mennénk Punta Canara, nászútra. A kérdésem az lenne, hogy ki melyik szállodát választotta? Elsősorban a magyar utazási irodák által szervezett utak érdekelnének. Mi 4 vagy 5 csillagos szállodára gondoltunk. Néztük a Grand Paradise Bavaro Beach-et és a Melia Caribe Tropical-t. Valamekyikőtök nyaralt már az említett szállodákban? Ha igen, mik a tapasztalatok? Ja és az is érdekelne, hogy melyik szállodánál , vagy melyik partszakaszon igazán fehér homokos a tengerpart? Várom a véleményeket.

 

Köszi!

Andi

ancsa26bp Creative Commons License 2007.04.03 0 0 192
Sziasztok,

mi nyár végén szeretnénk menni Dominikára. A cél Punta Cana. Tudtok esetleg segíteni, hogy hol találhatnánk olcsó szállást, ha nem 4-5 csillagos szállodába szeretnénk menni? Illetve melyek azok a német utazási irodák, ahol ennyivel olcsóbban lehet foglalni utat?
Koszi
Ancsa
uemese Creative Commons License 2007.04.03 0 0 191
Üdvözlök minden fórumozót!

Igazából én nem készülök Dominikába (sajnos), viszont voltam már ott, múlt nyáron, és ahogy végigfutottam a fórumot, eljesen elfogott a vágy, hogy azonnal induljak vissza. :)

Csodálatos két hetet töltöttünk Dominikán, Cabarete-ban, közel Puerto Plata-hoz, egy kisebb városban, egy rettenetesen szuper (óriási területen fekvő) szállodában.
Szóval jó utat mindenkinek, és aki még csak tervezgeti a kikapcsolódást, annak csak ajánlani tudom Dominikát. Nagyon nyugis, igazi pihenésre alkalmas ország, de fakultatív programokkal igazi aktív nyaralássá alakítható az a pár hét.

Bár csak beleolvasgattam az előző hozzászólásokba, de láttam, hogy többen külföldről indultok (Anglia, Ausztria). Ha az anyagiak is számítanak (nekünk számítottak, így tényleg alapos kutatómunka után választottam induló országot, és irodát, és tökéletesen bevált :)) akkor Német irodákat keressetek. Müncheni indulás a legolcsóbb, de Dortmundba, Düsszeldorfba, és Münsterbe talán egyszerűbb fapadossal elrepülni, és a magyarországi irodák árainak negyedéért, sőt még olcsóbban is meg lehet oldani egy két hetes dominikai utat.
Mi múlt nyáron augusztus elején voltunk kinn 2 hetet, Müncheni indulással, odajutással együtt fejenként 850 euró volt az út.

Felmerült még Kuba is, ha jól olvastam. Bár ez eléggé off, de ha van hely, ahova szívesebben mennék vissza, mint Dominikáa, az Kuba. Egyszerűen az a hely tökéletes. (És rám teljesen más benyomást tett, mint Dominika, hiába vannak közel egymáshoz)
Szóval jó készülődést mindenkinek :)
Emese
doryka77 Creative Commons License 2007.04.03 0 0 190
Szia,
Hep A és B nem árt, a többi szerintem teljesen felesleges Dominikára.
Előzmény: Bejjus (188)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!