Keresés

Részletes keresés

emke Creative Commons License 1999.11.11 0 0 239
bocsi az előbbi helyesírási hibákért, de kicsit felkavart...
emke
emke Creative Commons License 1999.11.11 0 0 238
Most hallgatom.
Az első benyomásom: Zsuzsi tele van görccsel.Ezért nem képezi szépen a hangokat, elharapja a szavakat.
First part:
Szóljon a dal:még meg kell emésztenem.New.Komment később, de az feltünt, hogy Bródy a jól bevált szövegkliséket használja. Tipikus példája annak, hogy hogyan sűrítsünk össze néhány sorban száz dalt...kicsit politikai íze van.A "hallgass a szívedre" a Roxette:Listen to your heart című annó Fidesz által indulónak titulált szám lereagálása.
Miért hagytuk...:tényleg, miért?
A Kárpátiék: Itt Zsuzsi úgy énekel, mintha mesét mondana. Pedig nem mese volt...Halász Juci stíl.
Ahogy lesz, úgy lesz: elmegy
Ne vágj ki:úúúú,úúúúú, ez jobb mint eredetibn.De tényleg.
Bolyongok:Népi motívumok, ami az általam tisztelt és szeretett József Attila mellett megfér.A szeretni helyett valami xeretni félét hallok. De lehet, hogy én vagyok süket...
Százéves pályaudvar:tiszta görcs, NEM A LELKÉBŐL ÉNEKEL!!! Igazán zenei újítás nincs.
Hej tulipán:speci ez a dal eredetiben jobb, nem kell zene alá. De ez saját szájíz...
Second part:
Ha fordul a világ: Zsuzsi ne akarjon Bíró Ica lenni, csak azért, hogy a Menyhárt előadja zenei "tehetségét".
A lány, akinek..:ismét a Halász Juci szindróma.Milyen é betű képzése??Kiscsit mintha az orrából énekelne.
Dal az ártatlanságról:kicsit fel van tuningolva...
Kertész leszek:miért nem engedi ki Zsuzsi a hangját a lelkéből. Mitől pattant meg??Mi történt?
a "lálálá" nincs nem mesemondó verseny. Végre hallatszik a basszus valahol.Kicsit sok a szintetizátor túltengés van. Kozsó papára emlékeztet...
Valahol egy lány:nincs benne lendület, még egy lapáttal rá lehetett volna tenni. Ez a dal Zsuzsi az 1981-es Koncert felvételen százszor dinamikusabban énekelte. talán mert fiatalabb volt?? És a rendszer is más volt...
Ha én rózsa volnék:Az az igazság, hogy ez az a szám, amitől farramászok. Nem tudom miért, de soha nem szerettem. Most sem leszek bele szerelmes.
Jöjj kedvesem: 1256984654944 változat, ami gazdagítja (???? sicc...) a gyűjteményemet.
Hát kb, így egyszuszra. És tényleg ezek az első benyomások.

Nem tudom, hogy feltünt e neketek a lemezborítón A Tin..i. Zsuzsi ebből is látszik, hogy képtelen nélküle élni.
Hát ennyi.

Useless Creative Commons License 1999.11.11 0 0 237
Hogy a saját kérdésemre válaszoljak, nagyon sok Zsuzsa-dal van, aminek segítségével ki tudom magam szomorkodni. Én ilyen szomorkodó emberke vagyok. Ha valami bánat ér, akkor azt nem vidámsággal vezetem le, hanem úgy, hog jól kiszomorkodom magam. Ezek a dalok ebben nagy segítségemre vannak:

Mama kérlek
Hol van már az egyszervolt...
Az első villamos
Szavak
Vasárnap délután
Egy lány sétál a domboldalon
Osztálykirándulás

Emke! Én még nem vettem jegyet, de akkor ezek szerint csak ülőhelyre szólnak a jegyek? A küzdőtéren is székek lesznek?? Ugye nem??? Én a küzdőtérre szerettem volna jegyet venni, és előre nyomultam volna, mint az "Ég és föld között" alkalmával. Ha csak ülőhely van, akkor már nincs értelme jegy után rohangálni, mert a jókat úgyis elkapkodták. A fenébe...

Majd írd meg, hogyan tetszik a lemez! Főleg a "Szóljon a dal" kritikádra vagyok kíváncsi!

Lappantyú Creative Commons License 1999.11.11 0 0 236

Nem, azt hiszem, ezt a koncertet most kihagyom. Kicsi szabotázs...

Én, ha igazán szomorú vagyok, őszintén szólva nem KZs-t hallgatok (hanem mondjuk Jan Garbareket).

Az én kedves dalaim a következő lemezeken foglalják el méltó helyüket:
Valahol
Menetrend
Újhold
Fordul a világ
És nagyon szeretem még az Unplugged lemezt, az egy nagyszerű válogatás. (Sőt, még annál is több valamivel.)

Emke, sok igazság van abban, amiket leírtál! Hej, de sok... (A lemezvásárláshoz sok sikert, aztán ne keseredj el túlzottan!)

Lappa

Előzmény: Useless (234)
emke Creative Commons License 1999.11.11 0 0 235
Drágáim!
Most megyek, és megveszem Zsuzsi új albumát. (Bocsi, de eddig nem volt rá időm...)Ha jól tudom, nekem ez lesz a 17.
Useless! Miért vagy szomorú. Nem tudom, hogy ki hogy volt ezzel, de igazán akkor (anno középiskolás koromban..) szerettem meg a Zsuzsit, amikor magam alatt voltam. Aztán megmaradt...
Dal tippek: Utcák, Hajszál (hozzáteszem, az utóbbi évek egyik legjobban sikrült Bródy szerezeménye..).
A dalokhoz visszatérve: nem a Zsuzsiban van a HIBA!!!!
A Bródy nem tud mostanában jókat írni. Olyan Zsuzsis számokat. Mert valljuk be kedveskéim, Zsuzsi a Tini nélkül halott!
Lappa! Gyere a koncertre. Ja, nem akar valaki helyet cserélni? Már nem kaptam jegyet a színpad elé, csak valamelyik kakasülőre... :-(
A könyv tényleg olyan, mint egy lányregény. A Vámos Bródyja tényleg klassz, és egyedi hangvételü.
emke
Useless Creative Commons License 1999.11.11 0 0 234
Lappa drága!

Köszönöm hogy felajánlottad a könyv kölcsönadását, élni is fogok vele! :-)) Tényleg úgy döntöttél, hogy nem jössz a koncertre?:-((

Nekem borzasztóan tetszik a "Miért hagytuk.." promóciója. Fekete ruha, lehajtott fej, magába roskadás. Ez az igazi Zsuzsa-jellem, és nem a mosolygós, "Csodálatos világ"-ot hirdető. A legtöbb dal hanem is pesszimista hangvételű, de mindenképpen borongós. Nagyon sok dalban ott a halál, az elmúlás.

Lenne egy kérdésem. Ti milyen Zsuzsa-dalokat hallgattok, amikor úgy igazán kiakarjátok szomorkodni magatokat?

medwe Creative Commons License 1999.11.10 0 0 233
Szia emke, köszöntelek a szűzbeszéded
alkalmából, jó vitákat kívánok neked
itt a törzsasztalon.
Szerintem itt nem Koncz Zsuzsát bántják,
hanem néhány rajongót bánt a másféle vélemény. De ez is benne van a pakliban.

Most hallgattam meg a legújabb Koncz-lemezt
és van néhány észrevételem.
Továbbra is kaqkktojásnak érzem magam
ebben a társaságban, mert már nem vagyok
KZS rajongó, de hátha valakit érdekel...

A legnagyobb felfedezésem a Kertész leszek.
Szerintem ez a régi lemezről levett ének
remixe, azaz újra hanxerelték. Az a szám
a maga fiatalos bájával eszembe juttatta
a régi kázsét.
A többi szám botrányos.
Többször visszahallgattam az első számban
a "hallgass a szívedre" sort, amikor
először hangzik el.
Igen, jól hallottam, bicsaklik és félrecsúszik a
hangja. Hogy hagyhatták benne? Vagy ez volt
a legjobban sikerült próbálkozás?
A magasabb tartományban mexólaló hangok
kapcsán a vokál nagyon jól kiegészítette,
elfedte a sztár hajdan sem túl szép
hangjának megkopását,
éppúgy, mint az utolsó Omega koncerten.
Igaz, Kóbor mindig is hangsúlyozta, hogy
ő nem tud énekelni.
A teljes kép valahogy nem állt össze,
miért ezek a számok és miért ebben a sorrendben.
A dalok mostani hangszerelése pedig klasszisokkal gyengébb
az eredeti számokéinál.
Az egész túl szintetikus és jellegtelen.
Olyan, mint amikor Kadlott Karcsi két umcaumca
között kiad egy szandi és egy aradszky-válogatást:
régi tutti slágerek, ismert énekes,
egyetlen szintetizátor kíséretében.
Igénytelen és olcsó.
KZS lemezén hallani néha gitárt, de az egész
zeneanyag végtelenül lapos és unalmas, még
akkor is, ha hol akusztikus, hol elektromos a
gitár.
Sajnos még azt sem tudom mondani, hogy az
utolsó Koncz lemez olyan mint a zizi: könnyű, színes, olcsó és nem üli meg a gyomrot.
Mert nem színes, hanem nyomasztóan szürke.
Így kell abbahagyni egy pályát?

rumci Creative Commons License 1999.11.10 0 0 232
Életrajzi regény-ügyben abszolút egyetértek. Vámosé tényleg jó. Viszont azt hiszem, Varjasnak ez volt élete utolsó komolyabb munkája, és ezt nem tudom elválasztani a könyvtől.
Előzmény: Lappantyú (231)
Lappantyú Creative Commons License 1999.11.10 0 0 231
Én is csak sugdosok. Zenegér...

Az a Varjas Endre könyv, hát az nekem nagyon nem jött be. (Useless, szívesen kölcsönadom!) Nagyon nehéz életrajzi regényt írni valakiről, az bizonyos. Tulajdonképpen nekem eddig csak a Vámos: Ha én Bródy volnék...-ja tetszett egyedül - de az meg erősen szépirodalmi típusú alkotás, nem igazán életrajzi regény.
Nyilván nehéz lehet elkerülni a dolog "túllihegését" egy-egy életrajzi regényben.

Mostanában elnézem a Zsuzsi plakátjait a városban és legszívesebben ráadnám a cipőmet ebben a hidegben! :)))))

Lappa

Előzmény: rumci (230)
rumci Creative Commons License 1999.11.10 0 0 230
Varjas Endre 1992. Koncz Zsuzsa. Ab Ovo, Budapest. Azt hiszem, ezt osztogatták a díszdobobzos bakelitgyűjteményhez is.
Az említett bizonyos régi párja: Mácsai Pál, korábban – ha jól tudom –: Varga Miklós, még korábban – ebben biztos vagyok –: Boldizsár Miklós. Utóbbi írta az István a király alapjául szolgáló Ezredforduló című színművet, és ő énekelt az Amikor eredeti változatában. Neki és főként édesapjának sokat köszönhet Koncz Zsuzsa pályája egyengetését illetően.
Koncz Zsuzsa utódja Mácsai Pálnál pedig egy általam nagyon kedvelt énekes-gitárosunk lánya. Ez az ember és a lánya is közelebb áll szívemhez annál, hogysem kiadjam őket. Majd valaki más. Annyit még súgok, hogy ez a valaki néhány éve vált ki a legnevesebb magyar énekeltvers-együttesből.
Előzmény: Useless (229)
Useless Creative Commons License 1999.11.10 0 0 229
Szia Emke!

Örülök felszólalásodnak. Röviden és tömören tükrözi az én véleményemet. Nem tudom, mennyit olvastál el a fórumból, de mint láthatod, ide több olyan felszólalás is érkezett, amely igen élesen kritizálja Zsuzsát. Ez persze nem baj, a hibát sokkal inkább én követtem el, mert reagáltam ezekre. Pedig tudhattam volna, hogy "a disznóval folytatott iszapbírkózás csak a disznónak tesz jót, mert mélyen megmártózhat a sárban." Tulajdonképpen a Koncz Zsuzsát ért igaztalan támadásokat azok legitimálták, akik igyekeztek mellette kiállni.

Én Koncz Zsuzsa magánéletéről nem sokat tudok. Nem tudjátok, hogy van-e véletlenül önéletrajzi könyve? Érdekességként mondom, hogy Pélyen született Törőcsik Mari is. Ez a pici falu két ilyen hirreséget is "felnevelt" :-)))).

Rumci és Emke! Szívesen olvasnék Zsuzsa magánéletéről. Ti bizonyára tudtok segíteni...(ki volt a régi párja? kire cserélte fel?...)

Csütörtök este Fábry vendége lesz KZS!!!!

rumci Creative Commons License 1999.11.10 0 0 228
Na, ez zagyvára sikeredett. második próbálkozás:
„másrészt a régi párjának akarta megmutatni, hogy nem lett volna szabad ejteni őt egy 20 évvel fiatalabbért”
Szerintem jól döntött a „régi párja”... (ezt persze nem az életkorokra mondom) – és persze, abszolút magánvélemény.

Előzmény: rumci (227)
rumci Creative Commons License 1999.11.10 0 0 227
másrészt a régi párjának akarta megmutatni, hogy nem lett volna szabad ejteni őt egy 20 évvel fiatalabbért
Szerintem jól döntött... (ezt persze nem az életkorokra mondom)
Előzmény: emke (226)
emke Creative Commons License 1999.11.10 0 0 226
Sziasztok!
Nem tudom, miért kell bántani a Zsuzsit. Ő legalább a felszinen tud maradni, igaz néha nekem is sántit, amit csinál. Azt viszont becsülöm benne, hogy mindig megpróbált ráfejelni a dolgokra. Az, meg hogy a Szadikhoz(SZDSZ) vonzódik, az egy dolog. Ez a dalaiból teljesen kijön.
Olvastam egy-két kritikát a Neten és más újságokban az új produkcióról.Majd 20.-a után véleményt mondok.
A másik hozzáfűznivalóm:
A Zsuzsira ráfért a fiatalodás.Lehet, hogy azért csinálja, mert elege van abból, hogy a nemzet hajasbabája legyen (amúgy jó kis marketingmunka állt a haja levágása mögött..), másrészt a régi párjának akarta megmutatni, hogy nem lett volna szabad ejteni őt egy 20 évvel fiatalabbért.
És végül:
Zsuzsit lehet szeretni és nem szeretni. Én szeretem. Ő olyan dalokat (verseket???) énekel, ami gondolkodásra kézteti az embereket, és nem a tamtamtam zene döng egyfolytába az ember fülébe.
Hát ennyi.
Ja, a Hungarton kiadta Zsuzsi válogatott kislemezeit. Nagyon jó.
na csók
emke
madám sosa Creative Commons License 1999.11.01 0 0 225
Ezt a topikot tanítani kellene.
Mint az emberi butaság ékes példáját.
Useless Creative Commons License 1999.10.21 0 0 224
Hogy sem Peppersnek, sem Lappantyúnak nem jött be az új Koncz-lemez, elgondolkodtatásra késztet. Hiszen ők azok, akik nagyon jól ismerik Zsuzsa életpályáját. Talán nincs is olyan dal, amit nem ismernek. Ellentétben velem, aki a régi dalokat alig, a nagyon régieket meg nem is ismeri. Peppers és Lappantyú azoknak a nevében beszél, akiknek szinte minden Koncz-lemez ott sorakozik a polcon. Én egy "fiatalabb" generáció nevében, akik csak az elmúlt években ismerték meg KZS-t, vagy csak most kezdik el megismerni. Az utóbbiak számára érvényes az a mondás, hogy "egy üjszülöttnek minden vicc új". Lappantyúék azonban "új vicceket" akarnak hallani, nekik érthetően nem tetszenek a "régi viccek".

A két generáció különböző elvárásokkal bírt az új lemezt illetően. A régi generáció elvárásai és az új lemez nem találkozott egymással. Az új generáció igényeit azonabn teljes mértékben ki tudja elégíteni.

A lemez célja egyértelműen az, hogy az új generációt beavassa az "igazi" Zsuzsa-dalok világába. Hogy az új generáció számára is egyértelművé tegye: a 20, 30 éves dalok ma is ugyanolyan erővel és jelentéstartalommal bírnak, mint évtizedekkel ezelőtt.

A régi generációnak üzenem az új nevében: a lemez elsősorban nekünk készült, de Ti se fordítsatok hátat neki, mert a mondanivaló változatlan, a téma pedig örökérvényű

(Tessék nézni a lottóshowt!!) :-)))))

Lappantyú Creative Commons License 1999.10.20 0 0 223
Megfogadtam magamnak, hogy never ever írok ide, aztán most mégis itt vagyok. :-(((
A meztillábas lemez tragédia. A Peppers által elmondott okokból (mármint Fonográfia) és másokból is. Én személy szerint nagyot csalódtam és most szabotázs is van: nem megyek novemberben koncertre.
Na, most dörzsölheti a kezét a United KZs Haters.
De. Volt egyszer egy lány. És azt én el nem felejtem. És várom, ezerrel, hogy lesz neki még rendes lemeze is. Hogy írnak neki és ő elénekel még olyan dalokat, amelyeknek örülünk, azok is, akik most nem örülnek, mert valami egészen mást vártak.
És várom is, hogy akkor majd az ellenzők követ vessenek rám.
Mert KZs jókat és jól is énekelt már, mondhat bárki bármit, ha azt mondom: szerintem, akkor az szerintem van.
Lappa
Peppers Creative Commons License 1999.10.20 0 0 222
Kedves Useless!
Nem ismeretként, hanem feltételezésként írtam a megjelenések ütemezéséről szóló sorokat - de az igaz, hogy minden további nélkül el tudom képzelni a dolgot. A kiadó és művész közötti szerződésnek mindig része a produkciók ütemezéséről szóló szakasz.
Peppers
Előzmény: Useless (220)
Useless Creative Commons License 1999.10.18 0 0 221
Köszi az információt, de én erre már rájöttem akkor, amikor vitába keveredtünk a szólásszabadságról.
Előzmény: virge3d (219)
Useless Creative Commons License 1999.10.18 0 0 220
A szombati lottóshowban Koncz Zsuzsa lesz a vendég. 19.00 MTV1.

Peppers! Elolvastam a kritikádat! Felcsigáztad az érdeklődésemet a korábbi Koncz-lemezek iránt, azzal, hogy ezt azt új lemezt tartod Zsuzsa eddigi leggyengébb lemezének. Én ezt a lemezt színvonalasnak, és kimunkáltnak tartom. Amivel végképp nem tudok egyetérteni az az, hogy szerinted ez a lemez csak azért jelent meg, mert a Hungaroton előírta, hogy minden évben meg kell jellennie egy új lemeznek. Ez blődség, ne haragudj! Gondold, hogy Zsuzsa aláírt volna ilyen szerződést?

virge3d Creative Commons License 1999.10.17 0 0 219
Offtopic, de a múltkor észrevettem mennyire hasonlítanak ezek egymásra a Demszkyvel. Akár testvérek is lehetnének...
Előzmény: medwe (218)
medwe Creative Commons License 1999.10.15 0 0 218
kedves Useless!
Milyen szerencse, hogy senki nem hasonlította Koncz Zsuzsát az utcai harcosokhoz, mert akkor itt egy csomóan eltévedtek volna ;o))
Hogy úgy általában szükség van Lajcsira, vagy Zsuzsamamára, azt kétlem, de tény, hogy sokan kajálják. Mindkettőt.
Ettől még nem kötelező mindenkinek szeretni őket, nem?
Előzmény: Useless (215)
Peppers Creative Commons License 1999.10.13 0 0 217
Próbáld a fonografia.hungary.org címen!
Ha így sem megy, írj egy privát emilt, és elküldöm.
Peppers
Előzmény: Useless (216)
Useless Creative Commons License 1999.10.13 0 0 216
A szegedi Fotex-records lemezboltban az eladási listán Koncz Zsuzsa lemeze átvette a vezetést.

Peppers! Sajnos én még mindig nem tudok hozzáférni a kritikádhoz!

Useless Creative Commons License 1999.10.08 0 0 215

A brutális utcai harcosok rendezvényével összehasonlítani a Koncz Zsuzsa koncerteket téves álláspont kialakításához vezet.

Lagzi Lajcsi műsora pedig a legnézetteb a TV2-n. Ez nem azt jelenti, hogy Lagzi Lajcsi rulez, hanem azt, hogy szükség van az ő müsorára. Ahogy Koncz Zsuzsára is.

Előzmény: medwe (214)
medwe Creative Commons License 1999.10.06 0 0 214
Kedves Useless!
Mondjuk nem értenék egyet a betiltásával
(a kolléga talán nem is erre gondolt,
hanem valami közelálló jóakaróra, aki szólna,
hogy zsuzsimama, jó lenne mán abbahagyni)
de az igény szvsz még nem igazol semmit.

Az utcai harcosok szövetsége által rendezett
vérfürdők is meg-megtöltenenk 1-1 sportcsarnokot, meg a qtyaviadalra is sokan
kéváncsiak, de ezalapon ugyammá ne legalizájjuk ezeket.

Most akkor Lagzilajcsi is rulez, mert kajálja a nép?

Előzmény: Useless (213)
Useless Creative Commons License 1999.10.06 0 0 213
Miért kéne őt megakadályozni a lemezei megjelentetésében? Az emberek veszik a lemezeit, megtöltik a BS-t a koncertek alakalmával. Nem értelek...
Előzmény: döbbeNET (212)
döbbeNET Creative Commons License 1999.10.02 0 0 212
Köszöntök mindenkit!
Először vagyok itt, még át kell tanulmányoznom a topicot, de nagyon érdekel a téma.
Már a puszta tény megdöbbent, hogy KZS a magyar zenei életben a látszólagos "profizmus" szintjén képes hosszú évtizedek óta hamisan énekelni, és valami félreértés folytán évtizedek óta meg is tud belőle élni :-)

Peppers által ajánlott oldalon elolvastam a kritikát az új lemezről.
Nos, az új lemez címe valóban megdöbbentő, pláne hogy KZS saját magáról rántja le vele a leplet, amikor költői kérdést tesz fel a lemez címével: "Miért hagytuk hogy így legyen?"
Nos, miért is? Harminc lemez óta senki nem tudta megakadályozni KZS-t újabb lemezek megjelentetésben?
(Bocs ha én is kesztyű nélkül...)

üdv: döbi

Előzmény: Peppers (209)
Useless Creative Commons License 1999.10.01 0 0 211
"A netscape nem találja a szervert. A szerver nincs bejegyezve a DNS-be"
Előzmény: Peppers (209)
rumci Creative Commons License 1999.09.30 0 0 210
Nekem műxik a ludens-web. (A POP3 is. Azzal csak nyáron voltak gondok.)
Előzmény: Peppers (209)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!