Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20654
Szia Bcsklimás!

A beltéri egységből a kondenzvíz az esővízcsatornámba megy. De nem is olyan a szag, mintha szennyvízlefolyóba kötötték volna. Azért az nagyon durva lenne.

A bűzelzáró a légkondi melyik részén van?

Karbantartást nem kérhetek (az ingyenes lenne), mivel a környékünkön nincs olyan szerelő, aki a Generali Line-nal foglalkozik. Így olyannal tudtam csak beköttetni, aki -bár jó minőségű klímákat szerel- de nincs velük szerződése. Magyarul (és ezt borzasztó leírnom) nincs garancia a légkondin. És karbantartás csak akkor kérhető, nem?
Előzmény: bcsklimás (20639)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20653
Szia Légkondoktor!

Milyen jó minőségű fertőtlenítőszerre gondolsz? Mert először megpróbálnám én magam. Egy tisztítást 5 ezerért csinál az általam felkért szerelő, az már 10 ezer, s most nem úgy állok anyagilag.

Írtam Zekinek is, hogy igazából a villanyszerelő ténykedése után kezdtem el érezni ezt a szagot. Ami nem olyan büdös, mégis. És nem is minden nap. De télen is éreztem, amikor nem volt bekapcsolva a készülék. Nem lehet, hogy a kondenzvízcsövet elmozdította? Igen kicsi a lejtést az én szobámnál.
Előzmény: Légkondoktor (20638)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20652
Szia Klímakirály!

A használati utasítás azt írja, hogy "kapcsolja be a ventilátort 3-4 órára, hogy kiszárítsa a készülék belsejét". Tehát a ventilátorral tudom kiszárítani?

Egyébként, ha sok pénzem lenne, nem kellene sokáig gondolkodnom, hogy milyen légkondit vegyek. Elhiheted! Csak az a baj, hogy az általam vásárolt gagyi és az általatok leírt klassz minőségűek között van kb. 200 ezer Ft/darab. Jah, és aki egyedül neveli a gyerekét és házrészletet is fizet...
Előzmény: klimakiraly (20637)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20651
Szia Zeki! Köszi a gyors választ!
Igazából nem a legelejétől érzem, kb. egy hét eltelt. És akkor jött a villanyszerelő, hogy mégse a levegőben lógjon a vezeték. Az nem lehet, hogy ő csinált valamit rosszul?
Előzmény: Törölt nick (20635)
Tutivesztes Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20650
Megnéztem, a Samsung az hatalmas, nekem túl széles, de rettenetesen látványos a működése. A Hitachinak csak az előlapja bézs-barna selyemfényű műanyag kerettel, de az oldallapja az fehér, ami annyira nem szép, szemből viszont elfogadható, és nekem jobban bejön (a mérete miatt is) mint a MontBlanc. Bővebben privátban, ha érdekel:)
Előzmény: gy_sanyi (20644)
MeKrisz Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20649
igen :)
Előzmény: Törölt nick (20648)
MeKrisz Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20647
Szia! - igazad van!

mek2(kukac)freemail(pont)hu

és várom az ajánlatokat, meg , hogy egyáltalán mit érdemes/hogyan...

Köszönöm a segítséget!
Előzmény: Törölt nick (20494)
viricsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20646
Ó királyom, én csak egy porszemnyi szerelő vagyok, nem szakértő. :-))
Egyébként az a bizonyos tavalyi eset Buzablansnál, ütött szeget a fejembe, hogy az ő gépe, ill. az ugyanolyan tipusú cseregépe valahol a gyár és a végfelhasználó közötti úton szedhetett össze valami jó kis gombafertőzés félét, ami a gép beindítása után a nedvesség hatására aktivizálódott, jól elbüdösítve a gépet.
Előzmény: klimakiraly (20643)
viricsi Creative Commons License 2009.04.14 0 0 20645

Ha Budapest környéki vagy, küldj egy emailt nekem és ingyen, bérmentve kimegyek beleszagolni a klímádba. Ha esetleg van valami gond, akkor jutányos áron megoldjuk.

Jó esetben csak a "kínai műnyagszagot" érzed, amin nincs mit segíteni.

Előzmény: Törölt nick (20634)
gy_sanyi Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20644
Ha megnézted a Hitachit meg az MB-t akkor nagyon kiváncsi vagyok a véleményedre. Nekem Dedrecenben vagy Nyíregyházán kellene egy bemutatóterem ahol megtudnám nézni ezeket.
Előzmény: Tutivesztes (20632)
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20643
JaJa.

1 napos klímák is beposhadnak.

És ugye a klímák a helység levegőjéből is "eltárolják" a porszemeket (szag is maga az anyag) .. ki is a szakértője? őöőŐőőő viricsi kitalálta ki a memóriát :-)
Előzmény: windy12 (20642)
windy12 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20642
Szerintem a beltéri funkciói közül az egyik leghasznosabb - persze az alap funkciók után - az önszárítás. Azt nem értem, hogy a gyártók miért nem programozzák be minden készülékbe, hisz mind tudja, csak a szoftvert kellene úgy beállítani, hogy 10 perc késleltetéssel állítsa le a beltéri ventillátort a vezérlés. 0 forintba kerülne ez, még annyibe sem, mint ezüstre lefújni az előlapot.
Előzmény: Légkondoktor (20638)
Scroll-comp Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20641
Jó lenne tudni hogy hova van bekötve a kondenz víz. A mosdóbol, külső esőcsatornából is visszamehet a szag. Mivel felrakása óta megvan a szag szerintem itt kell keresni a gondot.
Előzmény: Törölt nick (20634)
bcsklimás Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20640
A japán klímagyártók eddigi tapasztalatom alapján nem túl nagy designerek, bár a ShikiSaiKan (Sanyo) vagy a Daiseikai (Toshiba) azért nagyon szépek, csak magas az áruk. A nagydarab beltérinek többnyire műszaki oka van, a nagyobb felületen kisebb sebességgel kell átmozgatni a kívánt levegőmennyiséget, tehát halkabb lesz a gép, ezenkívül a nagyobb felület hőátadó képessége is jobb, tehát gazdaságosabb is. Valamit valamiért.
Előzmény: Tutivesztes (20632)
bcsklimás Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20639
Ha már az első néhány nap után érezted, akkor lehet, hogy a beltéri egységből a kondenzvizet a szennyvízlefolyóba kötötték és kihagyták a bűzelzárót ezért visszajön a csatornaszag. Sajna azt a klímatípust amit írtál, rendszerint nem a legmagasabb képzettségű "szerelők" szokták installálni, úgyhogy én simán szakszerűtlen beépítésre tippelek. De látatlanban ez csak tipp, természetesen. Kérj egy karbantartást, és vizsgáltasd át. Ennek az előnye az, hogy a takarítás-fertőtlenítés mellett átnézetheted a rendszert, kérdezhetsz a szerelőtől, átalakíttathatsz.
Ha minden jó, akkor hosszabb leállás előtt kiszárítás (ahogy az előbb az Alfások írták) és szezon előtt tavasszal ( ha fűtesz vele akkor ősszel is) tisztítás.
A kihívott szerelőt válogasd meg!
(Engem már hívott ügyfél azzal, hogy most rakták föl a klímáját, de nem működik. A szerelő ezzel nem törődött mondván, ő csak felszerelni tud, javítani nem és lelépett.)
Előzmény: Törölt nick (20634)
Légkondoktor Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20638

Klímák tömkelege van, amelyiknek nincs a funkciói között az önszárítás, a klímát használók 99%-a kikapcsolás előtt nem szárítgatja a berendezését, és mégis elenyésző számú az ilyen jellegű probléma. Nem mondom, hogy az önszárítás haszontalan funkció, de igazából nagyobb a marketingértéke, mint a valós, ezért kár lenne lecserélned a már meglévő berendezést. Meg kéne nézetni, hogy kifolyik-e rendesen a kondenzvíz a készülékből, valamint a kondenzvízcsőből. Ez nagyon fontos, ez legyen az első lépés, mert általában innen kezdődnek a szagos bajok.

Érdemes azzal megnézetni, aki felrakta és egyúttal jó minőségű fertőtlenítőszerrel átmosni, befújni a beltéri egység minden elérhető zugát.Ha ezzel megvagytok, és még mindig szaglik, akkor lehet továbblépni.

Előzmény: Törölt nick (20634)
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20637
Szia!

Mindig szárítsd ki mielőtt leállítód, ha nincs mindig kedved akkor vegyél egy olyat ami ezt megteszi automatikusan. Egyszer kihagyod és már dohos is a szaga, szedheted szét takaríthatód.

http://www.alfa-klima.hu/klima/klima_ontisztitas.php
Előzmény: Törölt nick (20634)
Tutivesztes Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20636
Ójaj, azt hiszem megyek hozzátok megnézni...Hitachitok nincs kiállítva? Amúgy az nem barna-bézs színű? Vagy ennyire jók a reklámképek?:(
Előzmény: windy12 (20633)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20634
Sziasztok!

A segítségeteket kérném.
Ne kövezzetek meg, de nekem csupán Generali Line klímám van, erre futotta.
Az egyik szobában (tavaly szerelték) már pár nap után éreztem valami érdekes szagot. Ez akkor is jelentkezett, amikor nem használtam a készüléket. Nem volt borzasztó, alig érezhető, mégis... Néha télen is éreztem.

Szerintetek, légkondi tisztító spray-től ez elmúlik? Nehéz a tisztítást -és most ne a felhasználó-nevemből induljatok ki- elvégezni? Feltétlenül szükséges hozzá szakember?

Előre is kösz a gyors választ!
windy12 Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20633

A MontBlanc valószínű meg fog győzni. Az egész előlapmozgatás nagyon egyszerűen és profin van megoldva, nem találkoztunk meghibásodással. De mondom, a MontBlanc-kal egyáltlán nem találkoztunk hibás géppel, tehát azt gondolom, hogy nem választasz rosszul.

 

Ha mégis Hitachinál döntesz, akkor is jó gépet választasz, japán, tartós, jó minőség, bár mivel ez egy egyszerű fehér készülék, lehet, hogy lenne ár-érték arányban jobb is.

Előzmény: Tutivesztes (20632)
Tutivesztes Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20632
Hát igen:))
Keresek egy helyet Budapesten ahol meg lehet nézni élőben a Hitachit is, de a méretei alapján elég böszmenagynak tűnik. A Samsung szép, de úgy éreztem a hozzászólásokból hogy a japánokat meg sem szorítja, de ha Dr. Klíma nem ezen a véleményen van, az jó, így már bátrabban nézegetem. Azt olvastam hogy az új MB is A energiaosztályos (még a 3,5 Kw is, ami nekem kéne) és ha műszakilag is megbízható, akkor nyerhetne... Találtam képet felszerelt állapotban a Hitachiról, hát öhöm, élőben csak szebb lesz:)
(az ugye csak egy téveszmém hogy a Samsung MontBlancnál az egész előlap mozgása csak plusz kütyü, és nagyobb hibaszázalékot jelent?:D Esetleg véridióta vagyok?)
Előzmény: gy_sanyi (20631)
gy_sanyi Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20631
úgy látom egy cipőben járunk... :-) Pár napja kezdtem én is tájékozódni, hasonlóak az elvárásaim mint amiket Te írtál, és én is a Samsung Mont Blanc és a Hitachi általad írt termékét találtam esélyesnek.
Még egyiket sem láttam élőben(húsvét után mindenképp megnézem) de itt azt mondták, hogy a hitachi design az elég gyenge. Vagyis szerintem nekem marad a Mont Blanc mert az LG inverteres meg még ennél is drágább.

Tegnap megnéztem minden fellelhető anyagot, videót(youtube) még az új Panasonicról is de nem tetszik.
Előzmény: Tutivesztes (20629)
Dr. Klíma Creative Commons License 2009.04.13 0 0 20630
szia

Nem csak a japán készülékek a jó készülékek! A kérdés mindig az, hogy mik az elvárásaid. A meghibásodás az LG és Samsung berendezéseknél sem vészes. Olyannyira nem vészes, hogy nem is nagyon van......az meg hogy pl egy samsung sorozattal sok probléma van (volt), az meg annak tudható be, hogy tervezési hiba.......Tudtommal minden hibára meg volt a megfelelő javítás, így senki nem maradt hoppon....

Nyugodtan merem ajánlani az LG klímákat is, de a vásárlás érdeklődj több helyen és pontosan legyél tisztában, hogy mit veszel....
Előzmény: Tutivesztes (20629)
Tutivesztes Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20629
Elolvastam szinte mindent amit írtatok, de erősítsetek meg...A többség japán klíma párti, a Hitachi, Sanyo, Daikin, Toshiba kvartett nem összevethető egy Lg-vel vagy Samsungal, mégha a csúcskategóriás modellről lenne is szó.
2 versenyző maradt, még nem néztem meg személyesen, de gondolom számíthatok egy beköhintésre a szakértő uraktól hogy melyik miért igen vagy nem...a dizájn másodlagossá vált a döntésben, a minőség az első:)
SAMSUNG AQV12AWAN / AQV12AWAX MONT BLANC
HITACHI RAS35WX8 B / RAC35WX8 B

Köszönöm mindenkinek az eddigi segítséget, természetesen megingatható vagyok a hitemben, nem az ünnepekre való tekintettel...nem gondoltam hogy ennyire összetett dolog a klímavásárlás, ez sem lesz az én szakmám, már látom.
tutetem11 Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20627

uhh most kicsit mellbevágott az ár:-)

2 évvel ezelőtt  60 körül kaptam lg-t meg előtte dimarsont is....

De azért köszi az infót.

Esetleg a régi klimám leszerelése és áttelepitése az nagyon macerás?

Vagy anyagilag nem éri meg?

Erről van infód?

Előzmény: Klímaszerelő (20622)
durkonorbi Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20626
Mivel az itt lévőktől is sok segítséget kaptam a kútklímám kivit a elezéséhez, ide is beteszem az előzetes eredményeket: ez úgyis csak érdekesség lesz itt, de mégiscsak a házat temperálja, szóval szerintem belefér a topikba! :)
Köszönet sok mindenkinek, van aki ki is maradt, ne haragudjon meg rám! :)


***

Röviden a lényeg (ha kész lesz úgyis írok róla egy komolyabb anyagot, részletesen.... ): 5 kw-os Toshiba High wall betérikról van szó - fan coil üzemre alakítva, a kút 14°C-os vizével itatva!!! Köszönet windy-nek a beszerzésben nyújtott segítségért!!!!
(délelőtt Eki társunkank, és az Apukájának hála - köszönet mégegyszer!!!! - a 6-os csövek (4 db) kiforrasztásra kerültek, és 8-asok mentek a helyére, majd a másik oldalhoz hasonlóan egy 12-es gyüjtőbe torkollottak... )

Fél colos csöveken kapja a stabilan 14C-os kútvizet, jelenleg szigeteletlenül mennek a csövek, párásodás nincs, a beltériben sincs kondenzáció! A fojtótekercsnek (kösz az ötletért Lajoszakinak) hála, olyan 27Watt körül megy a venti (az 54 helyett), itt már hosszútávon is elviselhető a hangja, nem zavaró, de tervezek még egy 15Watt - ha bírja a motor is - körüli fokozatot is, így lesz 3 fokozata majd a konfigurálhatóság miatt (gyenge (alvós)üzem, közepes és a full, ami nagyon erős... )!

Ezzel a teljesítménnyel érezhetően hűvös, de nem zavaróan hideg a kifújt levegő, mint sok klíma esetében - ami nekem fontos, mert kicsik a szobák, ahova bekerülnek, így ez növeli a komfortérzetet és a kisbabához is be tudom így tenni!!!!!! A dolgozószobámban ahova délután odasütött a nap, natúrban 27C körül volt, 10 perc járatás után (alig csorgadozó vízzel is!!!!) a hőfok már lement olyan 22°C körülre.

A beltéri ki lett belezve, elektronika helyére bekerült a fojtótekercs, gyüjtőcsövekről ki a fél collos cső, mindez az eredeti vezetékelés helyén, szóval kivülről nézve olyan a beltéri mintha hozzá sem lett volna nyúlva!

Szóval mostmár előre, rendszerkiépítés, beltéri átalakítás!!! :)


****

Na elvégeztem egy kútklíma tesztet a hőmennyiségekre is!!!!

Vettem a létező legrosszabbnál is rosszab helyzetet: 1 beltéri egységgel (vagyis az átfolyó víz 1/6-oda van használva, a többi elfolyik minden hőelvonás nélkül) néztem, és a szobát 23°C-ról kezdtem el hűteni (itt még gyakorlatban nem fogom bekapcsolni soha!!!)
EER: 3 Szerintem ez nagyon jó, ha azt nézem, hogy ez tényleg a legrosszabb eset!!!
Ha a kapott adatok alapján elvgézek pár - így már reális számítást, akkor ha minden egység be lenne kapcsolva, és ugyanilyen nem ideális üzemet nézek (ha melegebb a szoba, értelemszerűen jobb lesz a hűtési hatásfok, nagyobb deltaT miatt, bár arra még kiváncsi leszek , mennyit megy feljebb a minimálisan elérhető hőfokom - jelenleg ez 21°C!!! ) , akkor a várható EER: 11 !!!!!!!!!! Ez már nem semmi!!!! :) Kívánatos érték!!! :) :) :)

***

Na teszteltem a bojlerből kifolyó melegvízzel is a fan-coilt!!! : )
Nagggyon jó! Kieresztettem kb 15-20 liter vizet (kád aljába 5-10 cm), és bemelegedett a szoba mint állat, ez kb. pár perc volt....
Szóval úgy néz ki beválik a szisztéma, mind hűtésre, mind fűtésre nagyon jó lesz!!!!
Halleluja!!!! :)

***


Szóval nagyon Ok-nak tünik a rendszer, már "csak" ki kell építeni véglegesre!!!!
Jroux Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20625

A szoba tényleg nagyon kicsi manzárd szoba. (A kégli nem, de öten lakju, abból kettő küzd a hőséggel nyaranta)

3,1*3 méter. (Próbáltam Visióval lerajzolni a butorzattal is, de lusta vagyok.)

Egyetlenegy szabad falfelület van a beltéri egységnek, és onnét a klíma még tereléssel is felém fújna.

Az épűlet teljes hossza 12 méter, vagyis a teljes tetőtér 36 négyzetméter.

Erre mondta a klímás, hogy ehhez egy készülék is elég, aminek a beltéri egyságát a két szobát összekötő közlekedőbe lehet elhelyezni. Oda jön fel a lépcső, és meg kell akadályozni, hogy a hideg levegő "lezuhanjon". Erre elég egy odavaló függöny is?

 

 

Előzmény: Tejminátor (20624)
Tejminátor Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20624

Ha klima közvetlenül a bent ülőkre fúj az tényleg gázos én is nagyon utálom, azonban a klimákban van terelés jobbra balra és le fel. Amit én választottam annál modelnél képes közvetlenül maga alá fújni továbbá párhuzamosan a menyezettel. és persze köztes állapotok is vannak!

.

Én amikor váasztottam ezt is néztem, mivel számtalanszor volt olyan élményem, hogy tárgyaláskor a kliának olyan helyére ültettek, ahvá közvetlenül fújt. Kb tíz perc után megkértem őket, hogy vagy átállítják vagy kikapcsolják. Csaknem kivétel nélkül kikapcsolták!

.

Amit a Te klimaszerelőd javasolt, arra inkább azt mondanám, hogy általa javasolt model nem tudja! Szerintem kérdezz meg mást is!

Előzmény: Jroux (20600)
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20623
Ha már Panasonic, még mindig -5°C ad meg fűtésnél, persze fűt az tovább is.

És amit eddig mástól még nem láttam EER és COP érték tól - ig







Klímaszerelés
Klímaszerelő Creative Commons License 2009.04.12 0 0 20622
Szia

Így leírtak alapján kb. 2-2,5 kW-os klímára lenne szükséged. Mindenképp az inverteres javasolt, hisz hálószobáról van szó, és ott fontos a komfort és az alacsony zajszint.
Amit nagyon tudok ajánlani az a Daikin FTX25GV/RX25GV modellje most 155 900 Ft+áfá-s akciós áron. Remek készülék, nagyon csendes, megbízható.
Esetleg egy Mitsubishi Electric MSZ-HC25VA készülék. Szintén inverteres, 2,5 kW-os, csendes, megbízható, szintén japán. Akciós ára: 139 900 Ft+áfa.

Üdv: Klímaszerelő
Előzmény: tutetem11 (20619)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!