Keresés

Részletes keresés

Mono SE Creative Commons License 2021.02.13 -1 3 1043

zsenikre immunis vagyok ;Đ

Előzmény: Jolida (1041)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.13 -1 4 1042

xnc bácsi, ki tetszett felejteni a triódákat és uborkásüvegeket a nyomrúságosan szerény mantrájából

Előzmény: naiv_ (1039)
Jolida Creative Commons License 2021.02.13 0 0 1041

"Öcsike"

 

Na, bakker, ezt se mondták rád úgy hatvan éve, úgyhogy vedd "megtisztelésnek". :-ppp

Előzmény: Mono SE (1038)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.13 -1 3 1040

Te legalább konkrétumokat írsz, üres fecsegés helyett.  Mindkét cikk figyelemre méltó, az egyikben a fejlesztő szépen elfilozófálgat az analóg és digitális technika összeéréséről a HIFI világban, amely mikor említettem itt korábbi megszólalásomban, eretnekké béleyegzésemmel járt...
A másik pedig az akkori (kb. 20 évvel ezelótti) CD olvasók technikáját elemzi. Ezek még olyanok voltak, ha belerúgtál ugrott a tű... a maiak pedig nehéz terepen sem veszítik el a tracket, s a benne lévő infót, mert köztes RAM-ba olvasnak, ha kell többször is, ahonnan már gond nélkül lehet kiolvasni. Igaz, már ezek is kikoptak az autókból (az enyémben sincs sajnos már), mert a szilárdtest tárolók lenyomták őket. De normál, épeszű körülmények között, hacsak a játszódat nem teszed a hangszóró membránra ez nem játszik...  

Előzmény: btamas70 (1034)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.13 -3 0 1039

Öcsike (azért nevezlek, így, mert nyelvöltögetésed óvodai viselkedési formákat idéz), hablatyolásod nem éri el az LSB-met. Fecsegésed természet közeli népek sámánjainak, füstben bedrogozott öngerjesztő, forgótánc közbeni értelmetlen szellemhajtó, ráolvasó mormolására emlékeztet.
Ott ez rendben is van, ez viszont egy konkrét világ, mérhető, létező paraméterekkel. Üres (és sokszor trágár) fecsegések helyett, mozdulj el inkább a kokrétumok irányába, hogy komolyabban vehető legyél - hol a fénykép a csodálatos, profi  lemezjátszó állvnyodról (asztalodról)?
Amig megtalálod, hallgass gamafon lemezeket elérzékenyülésig ájultan, a maguk 300-4000 Hz savszélességében, 25-30 dB-s jel-zaj viszonnyal, lehetőleg rugós motorral, rátehed nyugodtan egy összecsukható, alulábas kemping asztalkára, nem veszítesz semmit... Ha elfáradtál, ráteheted mindezt orosz-csöves erősítődre, egy korban hozzáilló mikrofon segítségével  - de választhatsz Neumann kondenzátor mikrofont is - hogy dekódold, mit jelen az egyenszilárdásgú átviteli lánc...:). Tűnyomás beállítással nem kell fáradoznod, ha elkopott, nyúlj a varró dobozodba...  
  

Előzmény: Mono SE (1038)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.13 -3 6 1038

Butuska, te (kölcsönvett;)) oszcilloszkóp nélkül nem tudod két lemezjátszó közül a jobbikat kiválasztani, te csak ne hablatyolj itt senkinek "vakpróbáról".

 

Egy egyszerű analóg lemezjátszó működését, annak fizikáját nem értetted meg eddigi audiolandi pályafutásod során, hogyan értenéd meg egy cd játszó mechanikai működésével, vagy a kiolvasással, hibajavítással kapcsolatos fizika kérdéseit és problémakörét, amiknek mellesleg több évtizedes szakirodalma van. A nagy mellénnyel előadott "mérnökségedre" a wc tartály működését nem bízná értelmes és előrelátó ember, nemhogy egy hifilánc beállítását.

 

Te csak figyeld oszcilloszkópon, jön-e a villamos, vagy tanulmányozd fényképeken az állványok működését, legalább egyre többen járnak a topikba a korlátolt idiótaságok és a korlátos fizikai ismereteid messzemenő, "tudományos" kivetítésein szórakozni. A zárva tartó plázamozikat már lenyomtad, irány a világűr, benned - és hatalmas tudásodban - bízik az emberiség! „Save Our Souls”;)

Előzmény: naiv_ (1037)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.13 -7 0 1037

 "...a komolyabb CD játszók hangjában nagyon is számít, hogy mi van alatta" (kommersz cuccal nem hallod meg)
A CD játszó műszaki herkentyű. Ez a műszaki eszköz pontosan ismert elvek szerint, a fizika törvényei alapján működik. Ezek után vezesd le, hogyan befolysálja a hangminőségét az alatta lévő állvány!
Ha ez megvolt, tarthatunk egy vakpróbát, s ha 2x10 próbából 50% + hibatűrésnél jobban felismered, éppen mit hallottál, még a villanyórát s a matyómintás USB kábelt is elhiszem neked...

Előzmény: PP_Stereo (1025)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.12 -2 5 1036

"a kolléga"

 

baxxki, a te kollágád, én inkább veszem feleségül xnc-t 

Előzmény: tibtiborkaba_new (1035)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.12 -2 0 1035

"ezért azt hallod, ami a lemezen van" - a kolléga azért jó érzékkel rátapintott a CD játszás alapvető problémájára...

 

:D

Előzmény: btamas70 (1034)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 -1 4 1034

"ez az okkult világ"

 

Akkor tehát Ed Meitner "okkultistát" sem szabad komolyan venni.

https://www.stereophile.com/content/ed-meitner-audio-maverick

http://www.industrial-electronics.com/DAQ/optical_discs_digital_data_and_vibrational_jitter_effects.html

Tuti mérési hiba lehetett, hiszen a lemezjátszós topik helikopterhajózója szerint ilyesmi a "digitális világban" (jelentsen az bármit is) elő sem fordulhat, "hiszen":

 

"jól meghatározott rendben olvassuk ki órajelre a biteket ... blablablabla ... s ezért azt hallod, ami a lemezen van"

Előzmény: naiv_ (1023)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 1033

  Đ Đ Đ Đ Đ Đ Đ Đ

Előzmény: Mono SE (1032)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.12 -2 0 1032

na mennymárapicsába te is a fényképpel! ;))))))

Előzmény: btamas70 (1031)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 1031

Fényképet mondjuk kérhettem volna, de inkább látni-hallani kellene...

Előzmény: Mono SE (1030)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.12 -2 0 1030

Láttad a kart, volt a kezedben? Nem simli?

Előzmény: btamas70 (1029)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 1029

Hét végén rákérdezek, de szerintem az olcsóbb megoldás fogja érdekelni (nem fogok megsértődni, ha elviszed).

Előzmény: Mono SE (1028)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.12 -2 1 1028

te meg ne idiótákkal diskurálj, hanem arról, hogy nálad van-e bigi scorpió karja, vagy elengedted?;)

Előzmény: btamas70 (1026)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 -1 5 1027

Ééés.. megérkezett a slusszpoén!

 

"a lemezjátszó (mint rezgésérzékelő eszköz)"

 

Még jó, hogy nem mindjárt szenzor...

Előzmény: tibtiborkaba_new (1024)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 -1 5 1026

"be_inzertál egy linket, még időszámításunk előttről"

 

Ez csak egyetlen dolgot demonstrál.

 

Időszámításunk előtt még volt "népi" audiokultúra. Mivel a hifizés nem töksüket masiniszták észjátszó hobbijaként funkcionált, a jó rendszereken magától értetődő hatások létezéséről nem nyíltak értelmetlen viták! Itt ui. nem nüanszokról beszélünk, hanem jelentős, akár vakteszten is kimutatható előrelépésről. Egy középkategóriás CD-játszó hangja lényegesen többet javul egy jó asztalkára vagy állványra helyezve, mint az alábbiakban citált "rút kiskacsáé".

 

Ezzel szemben mit látunk manapság? Tapasztalat- továbbá érvelésmentes fikázást. Mostanában éppen részedről, egyébként mindig jön valaki.  Mert a duma az jön... a duma mindig jön.

Előzmény: naiv_ (1023)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.02.12 -1 6 1025

Egyrészt a lemezjátszó nemcsak rezgésérzékelő eszköz, hanem ami sokkal fontosabb: rezgéskeltő eszköz is, és ez sokkal fontosabb tulajdonsága, mint hogy megy-e a villamos a ház előtt.

Másrészt a HFM óta semmi nem változott sem a fizikában, sem a lemezjátszók működésében, sem a rezgések keletkezésében és azok kezelésében, akkor mi nem tetszik az állványok működésében? Ennek ugyanúgy van elméletete, mint bármi másnak a hangtechnikában. Ha "asztrológiai" prekoncepciód, ellenérzésed vagy komplexusod van a témával kapcsolatban, akkor minek kérdezgetsz, provokálsz olyanokat, akiknek a tapasztalatát, ismeretét meghallani sem vagy képes vagy hajlandó, nemhogy megérteni, vagy vitatkozni róla? Amúgy nincs semmi bajom veled és az 1500 C-vel se, de így csak annyit fogsz fel és használsz belőle, mintha vettél volna 80 ezerért egy vacakot. 

És még valami, a komolyabb CD játszók hangjában nagyon is számít, hogy mi van alatta. Ennek a meghallásához azonban nem elég sajnos a konzumhifi színvonala. Bocs.

Előzmény: naiv_ (1023)
tibtiborkaba_new Creative Commons License 2021.02.12 -1 6 1024

Sok lesz ez így egy estére, Lötyi mellé a kékpöttyös csávót olvasni. Bírom a börleszket, de azért tartsunk mértéket...

Előzmény: jacopastorius (1015)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.12 -6 0 1023

Nem, félreértesz. nem vitatom a lemezjátszó (mint rezgésérzékelő eszköz) megfelelő felállításának a fontosságát. Amire sok módszer lehetséges

vannak dolgok, amit kevésbé értékelek.
- ha valaki ideönt egy kis oktató szöveget, s mellé inzertál néhány méregdrága top állványt, majd a sajátjáról kiderül, az egy asztalka...
  vagy annyi sem derül ki... ezt úgy hívják, hogy farízeusság

- be inzertál egy linket, még időszámításunk előttről, egy HFM-ből (mint bibliából, ami azért kicsit erős...), hogy bizony a CD játszó állvány béfolyásolja a      hangot... Hogyne, ha direkt a hangszórók elé tesszük biztosan elrontja a sztereo képet.
  Különben - itt kezdődik az asztrológia....  (... a CD játszónak, melyben jól meghatározott rendben olvassuk ki órajelre a biteket, s rakjuk össze, s többnyire van egy közbenső tár, mellyel a kiolvásási hibákat, melyek a laser tű mechanikus tévesztéséből származhatnak szépen időt ad újraolvasásra és korrekcióra - helyrehozza... s ezért azt hallod, ami a lemezen van -  nem úgy mint eg yanalóg játszón.... Ezt hívják digitális, adatvesztés nélküli tárolásnak) - ez az okkult világ, az audiofil USB kábellel, s a villanyórával, s ezt nem igen szeretem...  

Előzmény: PP_Stereo (1020)
Mono SE Creative Commons License 2021.02.12 -1 0 1022

 "ruszki 2a3"

 

magyarul: 6B4G

Életem egyik legnagyobb csodálkozása volt, amikor a GE 6550-esek után meghallottam ezeket a ruszki csöveket. Aznap éjjel nem aludtam, egyfolytában cserélgettem a lemezeket, hogy mi minden maradt addig a barázdákban!

Előzmény: btamas70 (1017)
somytomy Creative Commons License 2021.02.12 0 5 1021

"mikor elmennnek a dolgok az asztrológia (az okkult "tudományok") irányába"

Mint például amikor valaki kép alapján megmondja, mennyire jó egy lemezjátszó-állvány?

Előzmény: naiv_ (1018)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.02.12 0 5 1020

Milyen "okkult tudományokról" olvasol, mert én nem látok itt semmi ilyesmit, vagy kitörölték?

Szerintem pont te próbálsz tudományoskodni és mérnökösködni, pedig az állványok ügye sokkal egyszerűbb, érthetőbb, és talán sokkal olcsóbb is a jó hang csinálásra, mint a készülékek méricskélése, oszcilloszkópozása. Most ezzel nem bántani akarlak, de ahová ez az állvány dolog is fajult :) Nekem most éppen nincs lemezjátszóm, de a régi állványa megvan, és nem adom el. :)

Előzmény: naiv_ (1018)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 0 5 1019

"inkább elhúzom a számat, mikor elmennnek a dolgok az asztrológia (az okkult "tudományok") irányába"

 

Helyben vagyunk! Végülis te kívánsz magadnak fényképről állvány-hangminőséget jósolni... mit javasolnál, nevessünk rajta, vagy inkább húzzuk a szánkat?

Előzmény: naiv_ (1018)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.12 -7 0 1018

Hogy eddig mit tapasztaltam, leírtam. Hogy még mit fogok, majd azt is leírom. Hogy ki és min nevet, magánügye. Én is nevetek - nem időnként inkább elhúzom a számat, mikor elmennnek a dolgok az asztrológia (az okkult "tudományok") irányába, azon viszont nevetek, mikor kézzel-lábbal kapálódznak egyesek, ezt védendő. 
Neked milyen az állványod? 

Előzmény: PP_Stereo (1014)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 0 6 1017

"adócsőves végfok"

 

Nekem ezekkel az adócsövekkel sohasem volt szerencsém... igazán zenei hang csak 2a3-ból vagy "ruszki 2a3"-ból jött ki. De rajta leszek az ügyön. Előjátékként tegnap hozott a posta két szép nagy DHT uborkát. Szuper állapot, 90% feletti emisszió.  Előre szólok: fényképet akkor sem kapsz, ha feje(d) tetejére állítod a villanyórád;)

Előzmény: naiv_ (1005)
btamas70 Creative Commons License 2021.02.12 0 5 1016

"egy kép beszédesebb"

 

Nem ártana, ha ócska melléduma helyett konkrétan válaszolnál: szerinted hogyan állapítható meg egy hifiállvány / -asztalka hangminősége annak  fényképéről? Mi(ke)t kell rajta nézni?

 

"össze tudom hasonlítani már alkalmatoságokkal"

 

Összehasonlítod? Hogyan? Mivel? Egy másik hifiállvány fényképével? Az emberfia azt hinné, tréfálsz, de alighanem ki fog derülni, hogy teljesen komolyan gondolod.

 

Előzmény: naiv_ (1013)
PP_Stereo Creative Commons License 2021.02.12 -1 7 1014

Ha nem kezdenél el feleslegesen fölényeskedni a nem is tudom mire, akkor talán nem nevetnének ki, és nem fajulna cirkusszá folyton minden nekifutásod. Tényleg nem értem, mire jó ez, viccnek nem jó, akkor meg minek, ha végre megvett, amit szerettél volna. Ha azt írod le, hogy mit hallasz vagy tapasztalsz, annak lenne értelme, amit most csinálsz, annak semmi.

Előzmény: naiv_ (1013)
naiv_ Creative Commons License 2021.02.12 -7 0 1013

Kb. annyit, s kb. azzal a pontossággal, mint amennyit ti az enyémről.
Emellett ha látom, össze tudom hasonlítani már alkalmatoságokkal, illetve azokkal a prospektushegyekkel, melyeket valamelyikőtők inzertált.

De hát sok a szöveg, egy kép beszédesebb...

Előzmény: btamas70 (1009)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!