Keresés

Részletes keresés

manypenny Creative Commons License 2015.01.26 0 0 113

Gögö!

Ti hol írtátok ?

Gögö Creative Commons License 2015.01.26 0 0 112

Rékaanya,

A fogalmazásnál a tartalmat tudnánk megreklamálni, mert szerintünk ötletes, értelmes, összefüggő szöveget írt, de ők csak 1 pontot adtak rá. De ez nem olyan mint a matek, amit írsz, ott egyértelmű. Itt a magyarban nem tudom, hogy milyen egy 3 pontos és milyen egy 2 pontos fogalmazás. Mire hivatkozzak?

Előzmény: Rékaanya (107)
Lucica75 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 111

Bemásolom a javítási kulcsot, hátha segít, ezt színesítheted:

Tartalom

A szöveg eredeti, ötletes, gondolatgazdag, a megadott mondatok szervesen épülnek a szövegbe. A fogalmazás elbeszél egy történetet/elbeszélés jellegű. 3 pont

Ha a szöveg ötletes, de közhelyes, semmitmondó megállapításai is vannak, és/vagy a megadott mondatok nem illeszkednek kellő mértékben a gondolatsorhoz. A fogalmazás elbeszél egy történetet/elbeszélés jellegű. 2 pont

Szegényes, szokványos, közhelyes gondolatsor, de tartalma a témáról szól, avagy az adott mondatok alig illeszkednek a gondolatsorhoz, de érezhetően elbeszélő jellegű a fogalmazás. 1 pont A megadott mondatokhoz egyáltalán nem kapcsolódó gondolatsor és semmitmondó, tartalmatlan megállapítások, és/vagy a fogalmazás nem elbeszélő jellegű. 0 pont

Előzmény: manypenny (110)
manypenny Creative Commons License 2015.01.26 0 0 110

Trefortban 81-82-től ajánlják meg szóbeli nélkül az odajelentkezőknek . Igazgató bácsi ezt mondta.nem tudom,hogy idén ez mennyi lesz.

A fogalmazás első részére 3-ból 2-t kapott. Ami a szubjektív és így nem tudom.nyilván én azt mondom,hogy kerek egész és nem tudom most fejből a meghatározást,tanárnak pedig hiányérzete volt.

most meg kéne fogalmaznom egy észrevételt vagy mit. van valami mintátok erre esetleg?

 

dorka111 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 109

Akik oda adják be a jeletkezési lapot.

Előzmény: Törölt nick (108)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 108

Trefort: A megajánlás csak azokra értendő, akik ott írták, vagy az összes oda jelentkezőből az első 50-re? (Mi nem ott írtuk.)

Előzmény: dorka111 (105)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.26 0 0 107

Gögö, a fiam nyolcadikos felvételijénél reklamáltam egy pontot matekból és meg is adták. A javítókulcsot kötelező alapul venniük és amikor az áll benne, hogy "ha a c) pontban rossz eredményt kapott és ezzel számolt tovább helyes gondolatmenettel, akkor a d) pontban így kapott eredményért jár a pont", akkor muszáj megadniuk. Érdemes tehát utánaszámolni, a fiamnak épp egy ilyen feladattal sikerült egy ponttal többet kicsikarnunk.  Akkor leültem egy matektanárral az iskolában (nem írásban kellett benyújtani, ennyivel személyesebb volt) és megpróbáltuk meggyőzni egymást. :)

A fogalmazásnál ti mit reklamáltok? Még nincs eredményük, de magyarból eddig 3 pontot vesztett, a fogalmazás az egyetlen kérdőjel. 

Előzmény: Gögö (100)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.26 0 0 106

Manypenny, miért vonták le azt az egy pontot a fogalmazásnál? Azon agyalunk mi is, hogy arra mennyi pontot kaphatott a lányom és mi alapján lehet reklamálni. A külalak sajnos esélyes, tényleg nem ír szépen a gyerek, de az meg nagyon szubjektív. Persze ha ezen múlik, én is reklamálok majd. Bár már ott tartanánk! 

Előzmény: manypenny (96)
dorka111 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 105

Azon a már említett régebbi fórumon azt írták, hogy a Trefortban az írásbeli alapján első 50 gyereknek ajánlják meg a felvételt. (Persze ennek csak egy töredéke fog tényleg oda menni.)

Előzmény: kishatos (99)
Lucica75 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 104

Egy ismerősöm volt, neki megadtak 1 vagy 2 pontot, nem vonnak le! :-)

Előzmény: Gögö (100)
Gögö Creative Commons License 2015.01.26 0 0 103

Köszönöm. Most meg ezen izgulhatok. :)

Előzmény: Törölt nick (101)
Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 102

Trefortnál szerintem írásbeli pontra értendő, de lehet, h tévedek (bárcsak tévednék...)  :)

Illetve lehet, h most lejjebb lesz ez a ponthatár valamivel.

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 101

Szerintem nem adhatnak kevesebbet, de én nem fellebeztem, annyira egyértelmű volt a pontozás. Én megpróbálnám.

Gögö Creative Commons License 2015.01.26 0 0 100

A magyarban 1 pontot tudnék reklamálni a fogalmazásnál, a többi teljesen objektív. A fellebbezésnél mi történik? Megnézi egy másik tanár és akkor az van amit ő mond? (Nehogy a végén kevesebb pontunk legyen mint volt.) Van olyan itt, aki már fellebbezett? Érdemes volt?

Előzmény: manypenny (96)
kishatos Creative Commons License 2015.01.26 0 0 99

A Trefortban azt mondták, hogy bizonyos írásbeli ponthatár felett megajánlják a felvételt szóbeli nélkül. Kb. 80 pontot mondtak a tavalyi eredmény alapján. Csak arra nem emlékszem, hogy ebben benne vannak-e a hozott pontok (max. 10 pont), vagy sem?

Törölt nick Creative Commons License 2015.01.26 0 0 98

A reményt szerintem sose adjuk fel! Abban reménykedem, h mindenütt lejjebb ment a ponthatár, és pl. behívnak az Eötvösbe. A jelenlegi pontunkkal (74+50) tavaly még épp lemaradtunk volna...

Egyébként a lányom is kitűnő tanuló, 5-6 dicsérettel, és mi háromfelé jártunk felkészítőre, és mégis... Tehát üzenem azoknak, akik nem jártak, vagy csak későn kapcsoltak, hogy nem (csak) ettől függ a jó írásbeli. A stressz mindenkit máshogy érint, sajnos minket nem túl jó irányba húzott.

Szerintetek ha az Eötvös, Fazekas nem teszi ki a pontokat, honnan fogjuk tudni, h ott milyen a szint? 

Lucica75 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 97

Hú, ez izgalmas! Ha úgy látom, én is fellebbezek, vesztenivalónk valóban nincs :-)

69-71 az jó!

Előzmény: manypenny (96)
manypenny Creative Commons License 2015.01.26 0 0 96

kezemben a dolgozat.magyarban talàltam 2 pontot plussz a fogalmazàsnàl 9-t kapott de megreklamàlom a maradèk 1-t is.veszteni valònk nincs max.nem adjàk meg.Magyar tanàr azt mobdta hogy idèn a magyart nagyon elrontottàk a gyerekek.biztatò vokt amikir azt mondta hogy a fogalmazàs kimagaslòan jò lett de ugye azt az 1 pontot levonta mert ez szubjektiv dolog.ès 69-el valòsxìnûleg behìvjàk de ugye màr 71 lesz az 69.:)

kishatos Creative Commons License 2015.01.26 0 0 95

Mi is már csak próba szintjén írtuk... Sajnos valamikor az ősszel robbantak a hormonok. Ha ez hamarabb történik, akkor hagyjuk az egészet (járt előkészítőbe), ha meg később, akkor reális esély lett volna... de most annyira ki van az egész gyerek fordulva, hogy nem is tudom, mi lenne a jobb. Az a gond, hogy nem vagyok biztos, hogy nyolcadikra normálisabb lesz... Sokkal hamarabb serdülnek már ezek a gyerekek, az a bomba, ami eddig nyolcadikban ketyegett, nálunk hatodikban robbant.... legalábbis nálunk. Egyedül vagyunk ezzel vagy más is jár ebben a cipőben?

 

Lucica75 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 94

Gögö, Frensisko, én a helyetekben nem nagyon izgulnék ;-)

Előzmény: Gögö (92)
Lucica75 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 93

Én is holnap megyek az Eötvösbe, de a korábbi pontok alapján tuti, hogy ide nem hívnak be minket. Nem vagyunk elkeseredve, mert csak kíváncsiság szintjén vágtunk bele, de ilyenkor érzi az ember, hogy ha esetleg többet beleadott volna, sikerülhetett volna... Jó, persze, még kár temetni az esélyt, hiszen még nincsenek meg a lányom pontjai, csak reálisan gondolkozom. :-) Így is nagyon büszke vagyok rá, hiszen az osztályában ketten lettek kitűnőek, és három dicséretet is kapott, és ő a legjobb németes az évfolyamon (két tannyelvűbe jár). Egyébként nem értem, miért nem felvételiznek nyelvből, ha nyelvi osztálya készülnek?

A többieknek gratulálok a jó eredményekhez!!!

Előzmény: kishatos (90)
Gögö Creative Commons License 2015.01.26 0 0 92

Frensisko,

Nekünk is 74 pontos lett. És nekünk is maximális a hozott pontok száma. Fej-fej mellett vagyunk. :)

 

Hát nem tudom, hogy örülök-e, lehetett volna rosszabb is, de jobb is. Nyugodtabb lennék, ha pár ponttal több lenne, szerintem éppen a határon vagyunk, nekünk kell legjobban izgulni, bármi lehet.

 

Nem tudjátok véletlenül, hogy a magyar fogalmazás milyen, ha 3 pontos a tartalma? Nem találok sehol egy mintát a neten. Mi az elvárás hatodikban?

Előzmény: Törölt nick (52)
dorka111 Creative Commons License 2015.01.26 0 0 91

Sziasztok!

Mi a Toldyban írtuk és oda is szeretnénk elsősorban menni, ott már pénteken meg lehetett nézni a dolgozatokat, de mindenki csak a sajátját. Listát ugyan nem lehetett látni, de azt mondták, hogy a legjobb matek is csak 40 pontos lett.

kishatos Creative Commons License 2015.01.26 0 0 90

Sziasztok, mi is a körmünket rágjuk, holnap lesz eredmény, Eötvös.

Nem emlékszem, hogy lett volna arról szó, hogy felteszik a netre is az eredményeket. A jegyzeteim között megtaláltam, hogy az angolosoknak hol volt a ponthatár az elmúlt három évben, hogy behívjanak szóbelizni:

2014 - 124,5 pont

2013 - 128 pont

2012 - 130 pont

Az eddigi adatok szerint az eredmények még a tavalyinál is rosszabbak, tehát 123-124 pont lehet reális a küszöbre... De az is számít gondolom, hogy mennyien jelentkeznek, mert ha magasabbak a számok (és ahogy olvastam azok), akkor lehet, hogy ez dob még pár pontot rá?

Rémes ez a bizonytalanság.

Az én fiam pozitívan élte meg magát a felvételit, volt mindkét tantárgyból pár pont, amit rögtön eldobott, aztán átfutva a megoldásokat, volt pár, amit benézett rosszul elolvasott vagy félreértelmezett kérdés miatt.... magyar szerinte jobb lett.

 

Rékaanya Creative Commons License 2015.01.26 0 0 89

Tipikus fiú! :) A nagyfiam anno kerek perec kijelentette, hogy ő marad az osztályával nyolcadik év végéig, így nem is erőltettük a felvételit. Az írásbelit azért megírta, hogy lássuk, hol tart, de részünkről akkor ennyi volt. :)

Előzmény: manypenny (86)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.26 0 0 88

Akkor Vikinek tényleg jók az esélyei! :) Szurkolunk neki! Mikor lesz a szóbeli?

Előzmény: AnnaVikianya (87)
AnnaVikianya Creative Commons License 2015.01.25 0 0 87

Köszi! Igen, tényleg így van, a 14. legjobb. Azért annyira nem vagyok elkeseredve, csak Viki az, aki nagyon maga alá került, s ezért voltam kénytelen én is matekozni, hogy nincs veszve semmi. Holnap már küldjük a jelentkezési lapot. Érdekes olvasnom, hogy az általatok említett iskolák behívják a tanulókat a szóbelire az elért pontok alapján. Itt nem szelektálnak, mindenkinek megadják az esélyt. A hozott pontokat az 5. év vége és a 6. félév alkotja, max. 50 pontban.30 pont szerezhető a szóbelin, ami gyakorlatilag egy beszélgetés, hiszen 8. osztályosnál kisebb gyerekeket nem lehet vizsgáztatni. Nálunk az írásbeli pontok maradnak úgy, ahogy vannak, de azt tudom, hogy az itteni Fazekas a magyar pontokat felezni szokta, a matek az, amit meghagy eredetiben. Ha esetleg érdekel vkit, itt vannak a nyolcadikos eredmények is: 

http://195.199.191.81/konyvlap/letolt/2015/a_8_2015.pdf

http://195.199.191.81/konyvlap/letolt/2015/m_8_2015.pdf

 És igen, Rékaanya, tökéletesen igazad van! Felesleges matekozni, csak olyan nehéz megállni, s ha igazán belegondolok, nekünk még tétje sincs.( hiszen csak hatodikosok )  Csak próbálkozunk...

Előzmény: Rékaanya (85)
manypenny Creative Commons License 2015.01.25 0 0 86

AZ én gyerekemet annyira érdekli az egész felvételi dolog,hogy közölte: .....a gimiben van néptánc (megtudta az osztálytársától pedig én mélyen hallgattam erről:)) oda nem megyek!   köszi kisfiam! én meg itt aggódom magam halálra a pontok miatt :D  mondjuk innen már kicsit rugdosom,tehát nem a néptánc lesz az ami dönt

 

Rékaanya Creative Commons License 2015.01.25 0 0 85

Tényleg! Ez jóóóó! AnnaVikianya, ez nektek jó hír, nézd meg! A matekotok kifejezetten jól sikerült és a magyar sem vészes! :)

Előzmény: manypenny (83)
Rékaanya Creative Commons License 2015.01.25 0 0 84

Most mindenki "matekozik", de amíg nem tudjuk, a többieknek hogy sikerült, nem lehet kijelenteni, hogy a gyerek gyengén szerepelt vagy éppen remekelt az írásbelin. Én azzal nyugtatom magam és másokat is, hogy ez a tehetséges gyerekek számára kiírt verseny, ahol muszáj nehéz feladatsort összeállítani, mert különben minden "versenyző" 100%-ot érne el, az meg, ugye, nem döntene el semmit. Szóval próbáljunk meg türelmesen  (haha!) várni. Ti már tudjátok, hogy várhatóan hány ponttal hívnak be szóbelizni? Vagy azt, hogy tavaly hány ponttól... Az is számít, hogy az adott iskola hogyan számítja a pontokat (írásbeli, szóbeli, hozott pontok). Van olyan hely, ahol a hozott pontszám 50 is lehet, van, ahol csak 10. A szóbeli is lehet többféle, sőt, az Apáczai pl. az írásbelit csak 75 ponttal számolja (megszorozza az írásbelin elért pontszámot 0,75-tel), a Fazekas specmat a matekot veszi 60%-nak, a magyart 40-nek, stb. Csak bele ne őrüljünk a sok kalkulálgatásba! :)

Előzmény: AnnaVikianya (82)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!