Keresés

Részletes keresés

Sándor111 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 262

Menet közben is rakjál fel fotót a munkádról. Hasznos tanácsokat kaphatsz azoktól, akik a technikai részletekben jártasabbak.

Előzmény: kusz77 (261)
kusz77 Creative Commons License 2014.12.26 0 0 261

Elsosorban csili, paradicsom es etkezesi paprikat szeretnek nevelni. meg par darab dinnye, tok, meg uborka lenne meg hozza. Ezekhez szeretnek vilagitast alulemezbol hajtott lampaernyore. De ha ilyen sok wattszam szukseges akkor lehet 10 wattosakat rendelek.

Előzmény: Sándor111 (260)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 260

Az igazság az, hogy elég sokféle megközelítés létezik. A marihuánások pl. min. 50W/négyzetlábban gondolkoznak:

 

"I know I always saw figures (for flat grows with reflectors) of anywhere between 50-75w/ft2, but it would be amazing to discover this for vert where the bulbs lumen output is being spread all around rather than partially redirected on a smaller focused area."

Itt van egy segédlet az átváltáshoz:

 

http://www.metric-conversions.org/area/square-feet-to-square-meters.htm

 

vagy így is kalkulálhatsz:

1ft² = 0.092903m²

 

Ezen megközelítés alapján több Watt-al fogsz dolgozni, de kisebb a valószínűsége, hogy a növények igényének alálősz.

Előzmény: kusz77 (258)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 259

0,5 négyzetméter esetén minimum 150W (ha több jobb, ui. ebbe némiképp az ablakon bejövő fény is bele lett kalkulálva.) Ennek megfelelően számold ki.

Előzmény: kusz77 (258)
kusz77 Creative Commons License 2014.12.25 0 0 258

Sziasztok!

 

Otthoni palanta neveleshez szeretnek ledes vilagitast csinalni 2 db propagatorhoz (kb 40 palanta). Ekkora mennyiseghez mennyi kek es mennyi piros ledet erdemes hasznalni? 3 wattos ledekben gondolkozok. 15 kek + 2 piros eleg lenne?

Sándor111 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 257

OK, várom a folytatást. Addig is megkérdezném, milyen szerszámok stb. szükségesek ahhoz, hogy az ember saját maga ilyen lámpákat össze tudjon rakni? Írnál egy listát ezekről közelítő árakkal felsorolva? Csak hogy képben legyek, hogy ha ilyenre adnám a fejem, mivel kellene számolnom. Bár valahol olvastam, azt írtad, hogy ha a műhely nincs eleve meg, akkor igen borsos hobbi lehet a dologból. A know-how-ról nem is beszélve.

Előzmény: Lacika71 (256)
Lacika71 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 256

Csináltam magamnak lámpákat,a ledeket Kínából rendeltem,az elektronikát magam építettem.

Jelenleg 75db piros 3W-os és 3db 100W-os kék van,ez az alap. Ezt kiegészítettem 3db 3W uv,6db 10000K 10W fehér és 3db 3W infra leddel. Elosztva három alulemezen,minden fényerő 0-100% között potival állítható. Szabályozható ventilátoros szellőzés és időzítő. Nagy hirtelen ennyi. Foglalatos lámpát nem tudok csinálni,legfeljebb lemezest,amilyen nekem is van. Bocsi,de mennem kell. Nemsokára folytatom.

Addig is egy kis olvasni való:

https://www.facebook.com/groups/388906717924181/?fref=nf

És tessék ellátogatni a honlapjukra is,érdemes regisztrálni,sok jó írás van. De persze mind angolul.

Csak egy rövid részlet: a növényeknek szükségük van a zöld fényre is és a meleg sugarakra ahhoz,hogy ugyan úgy nőjenek,mint a természetes élőhelyükön. Tulajdonképpen ez az oldal azért jött létre,hogy a gyártók által tesztre bocsájtott lámpákat teszteljék és véleményezzék és összehasonlítsák őket egymással. És mindezt dokumentálva próbálgassák különböző növényeken.

Előzmény: Sándor111 (250)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.24 0 0 255

100%-ban szinte sohasem hasznosul még a legjobb UFO fénye sem. Az összes lámpa csak próbálja optimalizálni a teljesítményét egy adott szituációra. Aztán attól függően, hogy a növény az alábbi ábrán éppen melyik szakaszban van, hasznosul a kibocsátott fény. Sorry, de csak erre tudok válaszolni.

 

Előzmény: indiganos (254)
indiganos Creative Commons License 2014.12.24 0 0 254

Vili.. te, Sándor111, és minden ledre, aminek a dobozán a megfelelő tartományt látom,  igaz, hogy 100% hasznosul? Vagy ez speckó led az UFO-nál?

 

Illetve arra a fontosabb kérdésre nem válaszolt senki, hogy a linkelt fénycsőhoz vajon kapok-e burát könnyűszerrel?

 

Valami olyasmit is magyarázott a srác a botlban, hogy nem mindegy, hogy 150W-amit felvesz, vagy amit lead, mert ez nem ugyanazt jelent. Na ezt én végképp nem értettem.

Előzmény: Sándor111 (253)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 253

Még egyszer leírom:

Néhány adat az alkalmazható fénycsövekről:

Daylight (6500K színhőmérséklet)

A kibocsátott fényspektrumból:

kb. 35% esik a 400-500nm hullámhossz tartományba

kb. 5% esik a 640-680nm hullámhossz tartományba

Tehát a fényáram mintegy 40% esik a növények által hasznos tartományba.

 

Coolwhite (4000K színhőmérséklet)

A kibocsátott fényspektrumból:

kb. 25% esik a 400-500nm hullámhossz tartományba

kb. 3% esik a 640-680nm hullámhossz tartományba

Tehát a fényáram mintegy 28% esik a növények által hasznos tartományba.

 

Warmwhite (2700K színhőmérséklet)

A kibocsátott fényspektrumból:

kb. 10% esik a 400-500nm hullámhossz tartományba

kb. 3% esik a 640-680nm hullámhossz tartományba

Tehát a fényáram mintegy 13% esik a növények által hasznos tartományba.

 

Ha valakit nem zavar ez az alacsony hatásfok, az egy dolog, engem igen. 6500K-nál 60% csak téged boldogít, a növényt nem. Ez nekem nem boldogító. Az UFO csak hasznosat bocsát ki, ott helyes a 100%. Egy 225W-os 6500K-s CFL ad le ugyanannyi hasznos fényt, mint egy 90W-os UFO. Az is csak "hasznos" sok kék és kevés vörös kombináció. (225x40%=90.) Ráadásul ott 3 fokozat van a CFL-nél semmi sem változtatható. Sajnos technikai részletekkel nem tudok szolgálni, a helyedben ezt a forgalmazó által foglalkoztatott kontaktszeméllyel levelezném le. Ez csak angolul megy, ha Mo.-on nincsen forgalmazó. Persze van, de az meg baromi drágán akarja neked ugyanezt eladni.

Előzmény: indiganos (251)
indiganos Creative Commons License 2014.12.23 0 0 252

Meg nekem az idő is nagy ellenségem kezd lenni. Eredeti tervek szerint dec 21-én este szerettem volna palántázni :) és február közepe tájékány fóliasátorba ültetni. Aztán a második kör palánta... van rengeteg csili magom délkelet ázsiából, egy kistelepülésen éltem hosszú ideig, és elraktam mindig párat, amit ettem.

Tavaly a csajom március elején vetette el a csiliket, amit hozott, és nem is a legfényesebb erkélyre tette, alig lett rajta termés. De máshol is úgy tűnt rövid volt nekik a napsütéses órák száma. Most arra gondoltam, hogy megtolom őket rendesen fénnyel, fóliával... és árulom, mint őstermelő... mindent, a palántát, meg amit készítek belőle... pl egy ilyen ázsiai csili palántáért amit fénnyel küldtek elkérek 500 HUF-ot arra gondoltam, a piacon :) ennek van értelme meg legál?

indiganos Creative Commons License 2014.12.23 0 0 251

Jól értem azt, hogy az általad linkelt ledre hiába van 6000-6500K, valójában 60%-át a fénynek nem ezen a spektrumon bocsátja le? Erről szól a grafikon, és erről beszélsz? És az UFO-nál ez mennyi? 100%?

 

A 16 ezer forintos UFO teljesítménye gyenge. Hosszú idő alatt jön meg... de ami ezeknél is nagyobb problémám velük, hogy nem látom át mi van ha valami nem oké, kell-e táp hozzá, az mennyiért, hol veszem meg? Ha kiég egy izzó vajon kapok-e bele olyat könnyen? Mint írtam antitálentum vagyok elektronika területén.

 

A hideg fehér neoncső viszont még nekem is átlátható. Most pl azt mondták a város legnagyobb ilyen típusú boltjában, hogy talán van 58W-os hideg fehér (6400K) 150 cm- hosszú neon cső 790 forintért... na ez eddig így pompásan is hangzott... megrendelésre... de mint kiderült talán megrendelésre, biztosat január 5-e után tudnak mondani, mert fel kell hívni a gyártót. További 7700 HUF egy dupla foglalat. Szóval talán lenne január közepére 116 W hideg fehér fényem 9300 forintért...

 

Ennél biztosabbnak és jobb ajánlatnak tűnik ez http://www.greenspace2010.hu/index.php?route=product/product&path=244_375_614&product_id=1200&sort=rating&order=ASC . Pl ez tutire megjön január 5-e körül. A boltba azt mondták, hogy a 60 CM-es neonokhoz már 6000 forint körül van bura. Ebben az esetben 10 000 HUF-ért 150W megfelelő fényem.... ez jobban hangzik, viszont nem vagyok benne biztos, ehhez a fénycsőhoz tudok venni burát vagy bármi foglalatotm, szerintetek ez lehet probléma egy megye székhelyen?

 

Előzmény: Sándor111 (248)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 250

Itt írod:

 

"Például uv, infra ami ezekben nincs,tehát az én palántáimnak nem kell megszokni az uv sugárzást ami a napon éri őket,tehát,ha a hőmérséklet engedi rögtön ki lehet ültetni."

 

-  Itt konkrétan miről írsz? Milyen plusz elemeket raksz a kütyüidbe?

 

- Adsz el olyan kütyüt, ami csak ezen pluszokat tartalmazná és E27-be becsavarható?

 

Előzmény: Lacika71 (167)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 249

Meleg fehérrel kombinálva meg még tovább csökken a hatásfok...

Előzmény: Lacika71 (247)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 248

A tapasztalat az tényleg rendkívül fontos. Sajnos nekem meg semmi sincs az UFO-kal.

A magam részéről a kukorica égőket preferálom leginkább, szintén az általad elmondottak miatt. Alig várom, hogy megérkezzenek. Aztán majd meglátjuk, hiszen még őket sem használtam. A hidegfehér LED is csak 40%-ban hasznosítja a fényt, ez mint többször írtam engem zavar. 100W-nál 60W csak úgy a levegőbe? Sok egy kicsit. Múltkorában körbejártam egy kicsit a hidegfehér ledekkel kapcsolatban a témát és bekértem egy LEDERTEK hidegfehér kukoricaégő spektrumát. Erről van szó:

 

http://www.ledertek.com/eproducts/87.html

 

Ezt küldték vissza (kiollózva az ezer adatot tartalmazó pdf-ből):

 

 

Ez pedig gyakorlatilag tökugyanaz, mint egy hidegfehér CFL spektrumképe, azaz első ránézésre, számolgatás nélkül látszik az a bizonyos 40%.

Előzmény: Lacika71 (247)
Lacika71 Creative Commons License 2014.12.23 0 0 247

Beszéljünk egy kicsit ezekről a hőn áhított 90W-os ufo lámpákról:

Elég sokról hallani,hogy nagyon rövid időn belül elég a hőleadó lemezen a szigetelés és javíthatatlanul tönkremegy. És emellett pont ugyan az a baja,mint szinte mindegyik gyári lámpának. Nagyon kis helyre össze van zsúfolva az egész. Ez két okból is gáz,mert általánosan rossz a hűtésük és egyfelé néznek a növények,nincs elosztva a fény megfelelően... Tehát én biztosan nem erőltetném. Sokkal inkább rendelnék hideg fehér 100W-os ledet és tápot és a neheze már megvan. Az Angol csili őrültek is ezt használják és később még tesznek meleg fehéret is mellé.

Sándor111 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 246

2DB 90W-os UFO persze még jobb lenne 1/2 m2-re de az pénzben már húzósabb...

Előzmény: Sándor111 (245)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 245

HA a pénz nem számít (na meg a felfüggesztési nehézségek), akkor inkább ezt a 90W-os UFO-t javasolnám fél m2-re:

http://www.aliexpress.com/item/QUAD-BAND-90W-LED-Grow-Light-Hydroponic-Plant-Grow-Light-Indoor-Hydroponic-System-Plant-UFO-30/1564937480.html

 

Ennek 3 funkciója van a mellékelt képek alapján:

1. tiszta kék fény (palántázásra). 90:18=5db említett 36W-os tudna ennyi kéket produkálni. 5x15$=75$. Ez egyébként árban még mindig több, mint az említett 90W-os UFO = 67$.

2. Tiszta vörös,

3. A kettő keveréke.

 

Palántázáskor az 1. és a 3. funkció kihasználható.

Fedex IE     3-8 days  Free Shipping, azaz egy héten belül megkapod.

 

 

A 36W-os 45nap alatt megjön, de ha peches vagy csak két hónap múlva.

 

Ezt a CFL-t már nem venném meg

http://www.greenspace2010.hu/index.php?route=product/product&path=244_375_614&product_id=1200&sort=rating&order=ASC

 

ezen ideje túllépni. Engem személy szerint zavar, ha tudom az elején, hogy a befektetett munka csak félig hasznosul. Akkor keresek inkább olyan megoldást, ahol egészen. Ilyen megoldás márpedig van, még ha várni kell rá akkor is jobb szerintem.

 

Tápot nem tudom milyet használsz, én mint írtam sohasem használok vásárolható lötyiket ha ingyen még jobb is van.

Előzmény: indiganos (244)
indiganos Creative Commons License 2014.12.21 0 0 244

 

Jogos, felületetesen olvastam az angol szöveget, pedig még el is mentettem magamnak. A fél négyzetméter 150 watt már jobban is hangzik.

 

A giliszta tea is megnyugatóbb ebben a formában :)

 

A következő hónapok elsősorban a palantázásról fognak szólni, ahhoz ez megfelelő színtartomány, igaz?

 

http://www.greenspace2010.hu/index.php?route=product/product&path=244_375_614&product_id=1200&sort=rating&order=ASC

 

Amúgy kertészként amatőr kezdő vagyok, elektronikában meg inkább antitálentum. Ezért sem állnék neki itthon barkácsolni, időm sincs rá.

 

ez a 36 wattos cucc nem nagyon kevés? Kell ehhez is a táp, amit most használok? És ami még fontosabb, ez mennyi idő alatt érne ide?

 http://www.aliexpress.com/item/E27-36W-18Red-18Blue-36SMD-Free-Shipping-LED-Grow-Light-for-Flowering-Plant-and-Hydroponics-System/2046706289.html

Előzmény: Sándor111 (243)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.21 0 0 243

Ezt írtam:

 

1.

Mekkora területet kell megvilágítani? Erre vonatkozóan szórnak az adatok, de ha napfény nélküli esetet veszünk alapul, akkor ez 0,5 négyzetméter esetén minimum 150W körüli érték.

 

valamint:

 

(A lumen érték az embereknek van, a növényeknél a watt számít! /The lighting industry measures light intensity in lumens. Lumens represent how intense or bright a light source is to the human eye. For plant growth, intensity should be measured in watts (ie: 600W or 1000W lamp) or watts per square foot./)

 

Ill: ezt:

 

Nekem a nyáron csírázott faeper csemeték vannak az ablakban egy közel 80x30cm-es területen. Ezen van egy 20W és 32W-os CFL, amiből ugye csak 21W hasznos. Ha a területet negyed m2-nek veszem, akkor némi jóindulattal a fele fénymennyiséget kapják annak, amennyit kellene. Persze ehhez hozzájön egy kis külső fény is de még így is nyurgulnak mivel bár keletre néz az ablak, a szomszéd ház sokáig beárnyékol ahogy megy fel a nap.

 

Itt szerepel az, amire emlékeztél. Ez pedig csak angolul EGY PÉLDA ARRA, hogy a növényi növekedés szempontjából a fényintenzitás wattban, nem pedig lumenben mérendő. Felette van: 0,5 négyzetméter esetén minimum 150W körüli értékre van szükség. Mint írtam, két hosszúkaros lámpám van: az egyikbe megy a 43W-os kukoricaégő, a másikba a 36W-os említett, ez összesen 79W de csak negyed m2-re, azaz fél m2-re átszámítva ez 158W. Ez 8W-al TÖBB, mint amit minimumnak írtam. (Persze az egész rém elméleti és csak közelítő hipotézis, ezért nincs sok értelme tovább részletezni. A lényeg az én szempontomból csak annyi, hogy nem hiszem, hogy ellentmondtam volna magamnak.)

 

A "giliszta tea" egy hülye amcsi elnevezés a "worm tea". Azt jelenti, hogy amikor még a trágyagiliszta (Esenia Foetida) a konyhai hulladékot még nem dolgozta fel teljesen, de a kapzsi kis kertész máris trágyát szeretne úgy is hozzájuthat, ha ezt a néhány hetes trutyit rostára teszi és sima vizet átönt rajta. A víz kimossa a gilisztán már átment anyagokat, ami a Földön a legjobb kaja a növényeknek, és kész a "giliszta tea". Ennyi.

Előzmény: indiganos (242)
indiganos Creative Commons License 2014.12.21 0 0 242

 

Csak 36 watt az általad linkelt lámpa, és te magad írtál 600-1000 wattról négyzetméterenként. A másik problémám vele a 60 napos szállítási idő. Illetve abban sem vagyok 100%-ig biztos, hogy a tápom és a foglalat megfelelő-e ehhez a lámpához.

 

Igen, más is mondta már a levél problémákra, hogy tápanyag hiány. Szerzek valami fémekben gazdag tápoldatot. Esetleg pár csilit átültetek, hátha az is segít, de a citromfát csak tavasszal szeretném kiültetni.

 

Giliszta-tea??? ne... nem akarom tudni

Előzmény: Sándor111 (239)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 241

Érdemes odafigyelni az olcsó, műanyag búra nélküli kukorca ledekre. Ezek sajnos (szerencsés esetben csak) jókora áramütést okozhatnak. Ha van rajtuk műanyag búra, akkor nincs gond. Gondolom a növényvilágításra használt verzióknál is ugyanez lehet a helyzet. Erről szól ez a videó:

 

https://www.youtube.com/watch?v=rNf6VSj6M-E#t=58

Sándor111 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 240

Ha már annyit írtam a (kompakt) fénycsövek növények számára 40%-os hatásfokáról, akkor mellékelem, mi alapján mondtam ezt. Az alábbiak oli64t levezetésére támaszkodnak:

 

Az alábbi diagramból látható, hogy a fotoszintézis milyen fényhullámhossznál, hány % -ban hatásos.

A fotoszintézisnél ezek működnek (mindegyiknek meg van a maga funkciója):

* chlorophyll-A,

* chlorophyll-B,

* és a carotenoids

A második diagramból látható, hogy a fotoszintézisnek legnagyobb hatásfoka (kb. 80%)-a

400-500nm és a 640-690nm sávba esik. A 440nm és a 680nm pedig majdnem eléri a 100%-ot.

 

 

 

Fényforrások spektrumképét az alábbi diagram szemlélteti:

Az y tengely: a viszonylagos energia %-ban.

100%-os energiaszintet kap az az összetevő, amelyiknek a legnagyobb az energiája. Az összes többi hullámhosszhoz tartozó energiaszintet ehhez viszonyítjuk. Tehát pl. ha egy hullámhosszhoz 50% viszonylagos energia tartozik, akkor annak a 100%-os csúcshoz képest fele akkora energiája van.

x tengely: a fény összetevőjének hullámhossza

 

(On the left of the chart is the percent of relative energy. The highest energy output of the light source is plotted as 100% Relative Energy. The 100% peak is used to compare the energy levels of all other wavelengths of light produced by that light source.

The bottom of the chart shows all of the wavelengths of visible light energy that the light source produces. For example, if a wavelength is at 50% relative energy, that peak has half the energy when compared to the 100% peak.

(See examples below.)

 

Vizsgáljuk meg egy hidegfehér fényű LED spektrumképét (az alábbi ábrán a kék vonal):

 

 

A függvény integrálja adja ki, hogy hol mennyi fényáramot ad le a chip, ez pedig a függvény alatti terület. Ezt közelítőleg könnyű kiszámolni, mert kockás háttérrel rendelkezik a görbe:

Tehát a kék színű (500K-8300 CCT) görbe alatti terület:

640-680nm: 0,75 kocka

400-500nm: 3,50 kocka

a kettő összege azaz az összesen hasznos kb.: 4,25 kocka,

ami az összes (9,25) kocka kb. 45%-a.

a többi sávban (nem annyira hasznos) 5 kocka

 

Vagyis egy hidegfehér fényű LED esetében a fényáram kb. 45%-a hasznosul a növények számára. Mivel egy hidegfehér fényű CFL spektrumképe 100%-ban ugyanígy néz ki, ezek hatásfoka is 40% körüli.

 

 

 

 

Sándor111 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 239

A te lámpád az itt bejövő linkeknél az első.

https://www.google.hu/?gfe_rd=cr&ei=tNiVVKDtCIWu8wfo64KACA&gws_rd=ssl#q=ge+lucalox+relative+power+distribution

 

Ha itt megnézed ennek a lámpának a "relative power distribution" - nm diagramját, azaz a 400W-osat, az ábrán zöld, ami a tied:

 

 

 

akkor azt látod, hogy a kék fény tartományába (kb. 400-500nm) ill a vörös fény tartományába (kb. 600-700nm) nem nagy a fényáram, némi jóindulattal talán 40%, az is túlnyomórészt vörös. Ezt persze jótékonyan kompenzálja a bejövő természetes fény, ami  ha csak a kék égbolt világít be többnyire (mint nálam), akkor kék fényt jelent elsősorban.

 

Újra végiggondolva viszont azt kell hogy mondjam, hogy mégsem vennék/készíttetnék csak olyan lámpát, ami kizárólag kék fényt sugároz. Ha van bejövő természetes fény is (télen ez a sok borús nap alatt szinte csak kék fény még full sun esetén is), akkor nappal egy 50%kék - 50%vörös megoldás összes fénye gyakorlatilag hasznosul, amikor pedig nincs napfény akkor is min. 90%-ban.

 

Én ezt rendeltem most meg:

http://www.aliexpress.com/item/E27-36W-18Red-18Blue-36SMD-Free-Shipping-LED-Grow-Light-for-Flowering-Plant-and-Hydroponics-System/2046706289.html

 

Jobb lett volna egy kukorica égő, de abban 50-50%-os nincs, és olyan kis területet (80x30cm) világítok meg két hosszúkaros lámpával, hogy valószínűleg ez is jó lesz.

 

A levélsárgulás oka valószínűleg vas vagy Mg hiány!

 

http://babylon-grow.eu/katalogusok-i-27.html

ELSŐSEGÉLY HIÁNYJELENSÉGEK ESETÉN

 

Én az ilyet már jó előlre kiküszöbölöm azzal, hogy kétféle rostált komposztból keverem ki a földet amibe ültetem a növényeket, és mindig giliszta teával locsolom őket. Az meg jobb mint a legjobb tápoldat és tök ingyen van.

Előzmény: indiganos (237)
Gyula20 Creative Commons License 2014.12.20 0 0 238

Egy 50-100 W-os kék LED-es világítást nem nehéz összehozni.

A 10 W-os kék LED-ek ára olyan 300-400 Ft.  Mondjuk 10 db-os rendelésnél.

Egy 100 W-os rendszerbe olyan 13-14 db. 10 W-os LED-et tennék.

Max. 70 %- os meghajtást. Már olyan olcsó a LED , hogy nem nagyon érdemes

maxra kihajtani.

Pár darab kapcsoló üzemű táp , esetleg  leddenként  PT4115 / 30Ft/db/

Némi mérés és kézügyesség = max. 6000Ft.

Így lenne jó megépíteni , de sajnos nálam már a 3W-os LED-ek útban vannak,

azzal építek.

De majd a következő!

indiganos Creative Commons License 2014.12.20 0 0 237

 

Nem rossz az a lámpa, amit linkeltél Sándor111, ty, lehet hogy megrendelem, bár kicsit soknak tűnik a szállítási idő. Ha most rendelem meg úgy nézem januárvégére ér csak ide, és február elején már kezdhetek nyomulni a fóliával. Meg aztán nekem kizáróla a kék tartomány (450-500nm, színhőmérséklet 7000K és 5000K) kéne asszem.

 

A négyzetméter, watt leírás is hasznos volt, illetve a többi magyarázó szöveg. A kalkulátor ugyszintén, bár nálam egy ablak mellett van az egész. A grow shopban azt mondta a srác, hogy szerinte a 400 wattos 6 óra világításnak a napi 9 óra természetes fény mellett elégnek kell lennie. Esetleg az okozhat problémát, hogy régi a lámpa.

 

Viszont a csiliken sárgulnak, majd hullanak a levelek, megnyúltak a törzs, alul már nincs levél, de virágzik, ahogy az összes kaktusz és az orhidea, ez utóbbi erőteljes növekedésnek is indult... nem tudom mi lehet a csilik baja. Bár már 10 hónaposak... az egyenlítő környékéről hoztam a magot, de úgy tűnik kevés volt neki a napsütéses órák száma itthon. Abban bízom, hogy jövőre talán teremni fognak.

 

Talán kék fény kéne még. Egy ilyennel világítok: http://www.promelsa.com.pe/pdf/08522007.pdf

egész konkrétan ezzel: lucalox lu400/ho/t/40ng

 

Mondjuk az biztos, hogy amikor behoztam őket túlöntöztem és penészes a szoba fala is egy hete.

Ami óriási hiba volt, hogy többnyire sima virágföldet használtam.

 

Van sokféle növény amúgy a sarokban, aminek a falait alufóliával és tükörrel fedtem le. Van több fásszárúl, és 4 datolyaszilva palánta is. Gondolom január elején kezdhetem a palántázást, bár annak még nem olvastam utána.

 

Probálok feltölteni képeket is majd.

Minden kritikát, vélemény szívesen fogadnék.

Előzmény: Sándor111 (230)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 236

Na még egyszer! Most talán nem folynak össze a sorok...

 

Azért van egy kis különbség. Ez a két lámpa gyakorlatilag ugyanazt tudja, az olcsóbb úgy tűnik többet ui. legalább három fokozata van a mellékelt képek alapján:

UFO LED lámpa 90 Watt:        89,990.-Ft

http://babylon-grow.eu/led-izzok-led-lampa-90w-p-2725.html

 

UFO LED lámpa 90 Watt:        17,000.-Ft

http://www.aliexpress.com/item/QUAD-BAND-90W-LED-Grow-Light-Hydroponic-Plant-Grow-Light-Indoor-Hydroponic-System-Plant-UFO-30/1564937480.html

Előzmény: Sándor111 (235)
Sándor111 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 235

Azért van egy kis különbség. Ez a két lámpa gyakorlatilag ugyanazt tudja, az olcsóbb úgy tűnik többet ui. legalább három fokozata van a mellékelt képek alapján:UFO LED lámpa 90 Watt        89,990.-Fthttp://babylon-grow.eu/led-izzok-led-lampa-90w-p-2725.htmlUFO LED lámpa 90 Watt        17,000.-Fthttp://www.aliexpress.com/item/QUAD-BAND-90W-LED-Grow-Light-Hydroponic-Plant-Grow-Light-Indoor-Hydroponic-System-Plant-UFO-30/1564937480.html

Sándor111 Creative Commons License 2014.12.17 0 0 234

Kalkulátor a világítás költségének kiszámításához:

 

http://babylon-grow.eu/kalkulator-i-30.html

Lacika71 Creative Commons License 2014.12.14 0 0 233

Készülnek az űrutazásra és ehhez elengedhetetlen a mesterséges növénytermesztés. Webkamerán lehet nézni élőben:

 

http://192.56.191.224/home/homeS.html

 

 És a facebook:

 

http://www.facebook.com/UA.CEAC/photos/pcb.765205903534939/765204693535060/?type=1

 

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!