Keresés

Részletes keresés

érdeklődő 49 Creative Commons License 2012.01.02 0 0 221

PVR-es Sharphoz is értesz ???

Előzmény: raww (220)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 220

Hello!

 

Úgy működik ez a funkció, hogy egy külső merevlemezt kell csatlakoztatni a tv-hez (nem pendrive), azt ő magának leformázza (ezután nem lehet másra használni) és erre rögzíti az adást. Ajánlott hogy olyan merevlemezt használjatok ami nem az usb-ről kapja a tápot (2,5"-os), hanem külön van neki (3,5"-os), vagy ha mindenképp 2,5-es akkor nagyon rövid usb kábellel.

 

Üdv

Raww

Előzmény: Pavlyuchenko (200)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 219

Hello!

 

Az érintett tv-k 2007-esek, akkor még így számozták őket. Viszont a hír így nem igaz mert sajnos félrefordították. Nincs visszahívás, itt a hivatalos változat:

Az elmúlt napokban egy szerencsétlen félrefordítás miatt téves információk jelentek meg több európai médiában

A Reuters tévesen egy ingyenes megelőzési programot (safety inspection and rework programme) visszahívásnak (recall) értelmezett.

 

A Sony biztonsági ellenőrzést végez az LCD televíziókon

 

Budapest, 2011, októberben 13., csütörtök (MTI) - A korábbi médiaértesülésekkel szemben a japán elektronikai óriás Sony nem hív vissza 1,6 millió LCD televízió készüléket, csupán felajánlotta a korlátozott számú alkalommal meghibásodott termékek ellenőrzését és javítását.

A Reuters brit hírügynökség szerdán jelentette, hogy a vállalat világszerte 1,6 millió LCD televíziót hív vissza, miután egyes készülékek meghibásodtak, füstölni kezdtek, vagy egyes alkatrészeik megolvadtak.

A Sony Europe Ltd magyarországi fióktelepe azonban csütörtökön az MTI-hez eljuttatott közleményben arról tájékoztatott, hogy a Japánban előfordult 11 meghibásodásra hivatkozó, japán nyelvű írásban a helyi hírügynökségi képviselők tévesen visszahívásnak fordították a vállalat akcióját, miközben az csupán biztonságellenőrzési és utólagos javítási programjának keretében ajánlotta fel ügyfeleinek az ingyenes segítséget.

A vállalat szerdán és csütörtökön is hangsúlyozta, hogy eddig nem jelentettek személyi sérülést, vagy a televíziókon kívül másra átterjedő vagyoni káreseményt. A társaság egyúttal felhívta a figyelmet arra, hogy a 2007 júniusától az európai piacon megvásárolható Bravia LCD televízió típuscsalád KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660 KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000, illetve KDL-40X3500 modelljeit korlátozottan érinti a lehetséges probléma.

A Sony magyarországi képviselete egyúttal arra kérte az érintett típusok tulajdonosait, hogy lépjenek kapcsolatba a legközelebbi szervizközpontjukkal. Tájékoztatása szerint a Sony szerviz képviselője haladéktalanul ellenőrzést hajt végre, és  az érintett alkatrészt szükség esetén a lehető leghamarabb megjavítja.

Forrás: MTI 2011. október 13., csütörtök 15:44

Előzmény: Digger (201)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 218

Hello!

 

Mi a pontos típusa a tv-nek? BX320? A másik 2 tv-ben van digitális tuner?

 

Üdv

Raww

Előzmény: Pedro4444 (210)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 217

Jah és miért pont az ex402? Csak mert tavalyi modell, és az idei utódja hasonló tudásban a BX420, ami már minden formátumot kezel usb-ről (DVIX HD), és megkapta a Bravia Engine 2 képjavítót, ami a másikban még csak az 1-es.

 

Üdv

Raww

Előzmény: Guszty44 (215)
raww Creative Commons License 2011.12.30 0 0 216

Hello!

 

Usb-ről tud feliratot kezelni, de csak nagyon korlátozott formátumban, de frissítés ebben mindenképp segíteni fog. A mai Sony Tv-ken van sztereó rca hang kimenet, amelyiken esetleg nem lenne (bár szerintem van minden Sonyn), ott pedig menüben beállítható hogy fejhallgató kimenetnél szóljon-e a tv hangszóró is.

Előzmény: Guszty44 (215)
Guszty44 Creative Commons License 2011.12.17 0 0 215

Sziasztok!

 

Szükségem lenne egy nagyon fontos információra. A Sony KDL-32ex402 tud feliratot kezelni USB-ről? Eredetileg úgy tudom nem, de remélem egy firmware frissítés segyt rajta. Kinek van tapasztalata erről? Azért fontos mert egy ilyet szeretnék venni, de ez picit rontana a képen. Másik kérdésem lenne, hogy a jelenleg futó modellek közül egyiken sincs RCA audio line out kimenet? Minden gyártó leszokott róla? Mielőtt a fülhallgató kimenetet ajánlanátok helyett a kettő között az a lényeges különbség, hogy az egyik állandóra kikapcsolja a hangot a TV-n, a másik meg nem. De lehet rosszul tudom...

 

előre is köszönöm,

 

Guszty

Törölt nick Creative Commons License 2011.12.12 0 0 214

Köszi a segítséget! Megoldottam a gondom, ma visszavittem  a Sony tv-t és hoztam egy Samsung UE D40 6500-öst és már viszi is a vinyón a 3D filmet.

Előzmény: K.K. (213)
K.K. Creative Commons License 2011.12.11 0 0 213

Igen ezek a dupla képesek valóban 3D-s filmek, kiterjesztésük valószínűleg .mkv vagy .m2ts ezeket direktbe sajnos a Sony tv-k nem tudják lejátszani (illetve le vannak tiltva).

Az, hogy kihasználd a tv 3D lehetőségeit létezik néhány megoldás: vagy wifin keresztül a PC-ről elindítva(itt be kell szerezni routert és WiFi adaptert...), vagy HDMI kábel a PC és tv között PC-ről elindítva vagy a tv-re kötött médialejátszóval/blu ray lejátszóval, amin pl. van USB csatlakozási lehetőség.

sajnos ez van...

Előzmény: Törölt nick (211)
Törölt nick Creative Commons License 2011.12.11 0 0 211
Előzmény: Terdan (207)
Pedro4444 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 210

Sziasztok...Érdekes kérdésem lenne hozzátok.Nemrég vásároltam egy xb32-es braviát.Már a lakásba van egy 107-es samsung plazma,és egy philips 81 centis led tv.mind a három kifogástalanul müxik.Mikor álitottam be a csatornákat a sony-n,arra lettem figyelmes hogy az össze létezö csatornát befogtam..(kábel tv-m van,62 csatornára vagyok elöfizetve,sima kis csomag)most a braviával nézek megse tudom számolni mennyit,HBO-k egész tömkelege,cinemax német adok stb több száz csatorna..Azt hittem a szolgáltatonál van hiba,és majd ugyis visszaveszik,de ekkor döbbentem meg hogy a másik kettö tv-nél az alap csatikon kivül semmit nem tudok befogni..Számlám ugyanugy csak az alap fizetés jön ki,semmi extra..Hogy a francba lehet ez???Már mindent átnéztem a neten,de semmi,azért irok ide,kinek van hasonlo tapasztalata..Mert már ezért BAROMIRA MEGÉRTE megvenni ezt a franko kis tv-t..:D:D:D:D Mostmár csak olyan ötletek kellenének hogy tudnám ezt a jelet a többi tv-re is átvinni a sonyrol??:D:D:D Mert csak az képes fogni igy a csatikat...:D:D:D:D:D

haka1 Creative Commons License 2011.12.11 0 0 209

Sziasztok!

 

Köszönöm szépen a segítséget de az enyémban nincs ilyen menüpont a beállításoknál. Esetleg valakinek valami más ötlete lenne?

Üdv: haka1

Előzmény: Kócsa (206)
pisti.75 Creative Commons License 2011.12.04 0 0 208

Én úgy tudom ,hogy a Tv-hez regisztrálod kell, és formázni. De utánna a számíógépeden nem fog működni , csak a Tv ismeri fel .

Előzmény: Terdan (207)
Terdan Creative Commons License 2011.12.04 0 0 207

Sziasztok!

 

Ma vettem egy Aldis 2 TB-os külső HDD-t és a gépem kezeli, de a Braviám nem tud mit kezdeni vele. FAT 32 az stimmel, és USB 3-as (egy angol fórumot olvastam olyat, hogy Braviák nem tudnak mit kezdeni USB 2.0 felett igez ez ???). Valaki próbált már USB 3-as racket használni, úgy hogy ment is neki? Esetleg valami ötlet, hogy mi lehet a baja? 

 

Előre is köszi, mindne ötletnek örülnék!

 

Terdan

Kócsa Creative Commons License 2011.12.03 0 0 206

Szia!

 

Esetleg segítség: A KDL 32 BX 320  TV-nél az indítási hang kikapcsolása a következő: "HOME" gomb > beállítások > beállítás > indítási hang.

üdv.

Előzmény: haka1 (205)
haka1 Creative Commons License 2011.12.01 0 0 205

Sziasztok!

 

A közelmúltban vásároltam egy KDL32EX402 tipusú készüléket. A bekapsolásnál egy hangjelzést ad a készülék. Tudja valaki hogy ezt a hangjelzést hollehet kikapcsolni?

A válaszokat előre is köszönöm: haka1

SzLa Creative Commons License 2011.12.01 0 0 204

Sziasztok,

 

új vagyok ebben a világban, most vettünk egy SONY KDL-40EX720-at, és az lenne a kérdésem, hogy milyen formátumra kell konvertálni a HD .mkv filmeket, hogy USB-ről le tudjam játszani és a felbontás is megmaradjon HD-nak? Vagy ez csak DLNA-n fog menni. És ott melyik formátumot ajánljátok? MP4?

 

Köszi!

 

Üdv.,

SzLa

Törölt nick Creative Commons License 2011.11.22 0 0 203

Sziasztok!

 

Segítséget szeretnék kérni Sony Bravia KDL32EX310 TV csatorna beállítási problémában. Digi előfizető vagyok (Budapest), a TV automatikus behangolása után, a digitális csatornák közül hiányoznak a közszolgálati (M1; M2; Duna..) csatornák. A szolgáltató azt mondta, hogy az alábbi értékeket kell a TV-n beállítani:

 

 

kezdő frekvencia: 121000

Végső frekvencia: 858000

Konstelláció: 256

 

A probléma csupán annyi, hogy a TV-n a digitális csatorna beállítást csak automatikusan lehet megtenni, a kézi beállítást nem lehet kiválasztani... Tudna valaki segíteni?

paatti2 Creative Commons License 2011.10.20 0 0 202

Sziasztok!

Nekem egy KDL-24EX320 tipusu készülékem van.Az érdekelne,hogy ehhez a tipushoz milyen külső merevlemezt érdemes venni. 1-1,5 TB-osra gondoltam,és lejátsza e az NTFS-es fílmeket?

Digger Creative Commons License 2011.10.13 0 0 201

tűzveszélyes TV-ket hív vissza a sony.

Tűzveszélyes tévéket hív vissza a Sony

1,6 millió, 2007 óta Európában eladott Bravia lcd-tévét érinthet a probléma. A Sony az egész tévégyártó üzletágát leállíthatja. Tovább »

forrás: Index.hu

 

a cikk szerint a következő típusok érintettek:

 

KDL-40D3400, KDL-40D3500, KDL-40D3550, KDL-40D3660, KDL-40V3000, KDL-40W3000, KDL-40X3000,  KDL-40X3500

ezek olyan fura típusjelek. amennyire én tudom, a kdl után 2 db betű szokott lenni (bx, ex, zx), aztán 3 szám, nem négy.

rosszul tudom, vagy van vmi megfeleltetés?

Pavlyuchenko Creative Commons License 2011.10.09 0 0 200

Köszönöm szépen a segítséget hapondragon!   Külső vinyóval sikerült regisztrálni és felvenni műsort.

 

Viszont jelenleg az a problémám, hogy a regisztrálás és formázás óta nem ismeri fel a laptop a HDD-t. Így amit rögzítettem azt nem tudom elmenteni, meghát amúgy is használnám a vinyót.

Erre esetleg van valami tanácsod?

Előzmény: hapondragon (198)
K.K. Creative Commons License 2011.10.09 0 0 199

Nekem egy lcd monitorom játszadozott, nem mindig kapcsolt be.

Egy próbát megér: a szellőzőnyílásokon keresztül erős porszívóval nekiesni (hátha)

Előzmény: Dr.Doolittle (197)
hapondragon Creative Commons License 2011.10.03 0 0 198

Hello. Ha jól tudom, akkor minimum 32GB-os adattár kell a tévének, kisebb pendrive-okkal nem fog menni. EZ azért kell mert elméletileg minőségromlás nélkül képes felvenni akár FullHD jelet is, ami nem kis adatmennyiség egy filmnél, vagy meccsnél mondjuk. Próbáld ki egy külső vinyóval, de előbb szedd le róla az adatokat, mert le fogja formázni.

Előzmény: Pavlyuchenko (192)
Dr.Doolittle Creative Commons License 2011.09.29 0 0 197

Sziasztok, kis segítség kéne...

Apámnak van egy régebbi Braviája (a pontos típust nemtom, más városban lakik, nem tudja megmondani, majd elmegyek hozzá és megnézem), és a következőt hibát produkálja: Hetente egyszer-kétszer teljesen leáll a táp, se ki se be semmi, és változó idő 10 perc-1-2 óra múlva egyszercsak meggyógyul, és mintha mi se történt volna. A jelenség nem sokkal fiatalabb, mint maga a tévé (kb 4-5 éves), és számtalanszor vitték már szervízbe, de mire odaértek, persze a hiba megszűnt, szegény fatert már hülyének nézik, hogy tán ez a mániája...

A probléma eleinte elég jól azonosíthatóan akkor történt, de akkor sem minden esetben, ha a szobában lekapcsolták a villanyt. :-) Semmilyen egyéb készüléknek semmi gondja volt ezzel soha, de kicseréltette a villanykapcsolót, mindent megpróbált szegény. Azonban már nincs jellemző összefüggés a két dolog között, leáll, ha kő ha nem.

Találkozott már valaki hasonlóval?

islaz Creative Commons License 2011.09.28 0 0 196

A jó öreg EX402 TV -m CAM -jában nem működik  a DIGI kártya ,viszont Box-ot ad a DIGI ingyen. Érdemes HD box-ra előfizetni , ( ha ez az adott körzetben lehetséges )ami HDMI vel csatlakozik a TV hez.

Előzmény: Digger (193)
islaz Creative Commons License 2011.09.28 0 0 195

Szerintem kikapcsolt TV esetében ( úgy,h.koax kábelt a TV- be dugva) nem is rögzithet a videó. Azért nem ,mert ilyenkor egyszerűen nincs egy TV tuner ,ami az adást fogja. Másik variáns : koax a videóba,videón kikeresni az adásokat , így a felvétel alatt nem kell működtetni a TV-t, a videó tuner-je dolgozik. Harmadik variáns :( elszánt VHS rajongóknak) egy splitter-rel elosztom a koax jelet kettőbe, egy a TV -be, egy meg a videóba,oszt onnantól kezdve  azt csinálok amit akarok.

 

 Éljenek az ANALÓG cuccok !!!

Előzmény: Digger (179)
Róka69 Creative Commons License 2011.09.24 0 0 194

A digitől kapott kártya, a boxba jó....azt nem tudom, a tv..be jó-e, de lehetséges venned kell egy valamilyen nem tudom a nevét, kártya adapter talán....10..en ezer forint az is...de kérdezd meg más topikban, hamarabb kapsz választ.

Előzmény: Digger (193)
Digger Creative Commons License 2011.09.23 0 0 193

van itt valaki akinek működik a DIGI mint kábeltévé HBO-hoz adott kártyája a CAM-ben? én most gondolkodmo azon hogy előfizessek kódolt tartalmakra, és azt hallottam kapni fogok egy kártyát. a TVben (sony EX500) van neki hely, de azt írja a TV manualja, hogy az intelligens kártáyt ne helyezzük köztvetlrenül a CAM-ba, hanem kérjünk hozzá hivatalos kereskedőtől CAM-olvasó eszközt.

most akkor ezut elírták, vagy a DIGI-től kapott cucc az nem intelligens kártya?

Pavlyuchenko Creative Commons License 2011.09.12 0 0 192

Helló!

 

Van 1 Sony KDL-32EX521 TV-m. Ezzel elméletileg lehet USB-re TV adást felvenni. Jól gondolom, hogy csak Sony USB-re engedi a felvételt? Mivel van 2 pendrive-om amit nem sikerült a HDD regisztrálása menüpont alatt elfogadtatni. Frissítést megcsináltam.

dok534 Creative Commons License 2011.08.11 0 0 191

Sziasztok!

Mi a véleményetek a Sony KDL-37EX521-ed modellről?
Ezt néztem ki a családnak. inkább tévézésre, mint filmnézésre.

Szívesen fogadok minden javaslatot.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!