Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7742

Aki meg melózna, annak valahogy sose jut... 

Előzmény: jet set (7741)
jet set Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7741

Igen, a magyarok többségének fáj a munka.

Előzmény: Törölt nick (7740)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7740

Szegény ők, nem jött be a számításuk - de ha esetleg problémájuk van, innen üzenem, hogy nem kötelező ott melózni :) 

Előzmény: Hhp3 (7737)
geodo1 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7739

nehéz az élet, mit lehet mondani.

Előzmény: Hhp3 (7737)
Törölt nick Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7738

ezek szerint a MC is favorizálja a CitiLife-ot - amúgy már rég levették volna a listáról. nem?

 

valami business megfontolásnak kell lenni a háttérben, mert amúgy a Life valóban nem egy prémium kártya...

Előzmény: Hhp3 (7737)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7737

Fura dolgok ezek.  En mikor eloszor mentem be, azt hittem en vagyok a kakukktojas a cibes gold mc-vel, mert azt meg ingyen adtak, es elso eves dijat is elengedtek.  Gondoltam minden jottmentnek adtak es mindegyik azzal jarkal be.  Aztan kb fel eve en is elcsiptem egy beszelgetest bent, hogy a bunos a citilife, utaljak az ott dolgozok is, mert nyugis melora szamitottak, ahol be-be esik ritkan 1-1 ember.

Előzmény: dev/null (7736)
dev/null Creative Commons License 2014.02.19 0 0 7736

N aezért kicsit haragszom a MC-ra. Beengedte a premiumok közé azt a Citilife kártyát, amit 70K ért boldog-boldogtalan megkap. Na ennek az egyenes következménye, hogy a MC váróba nem vihetsz már be embert csak platinával, és kaja csak 12-2 között van ingyen. Beszélgettem a múltkor erről, és mesélték, hogy egy csomó magyar ezzel járkál be. Amióta megszüntették, hogy ingyen beviihetsz embert, azóta nagyjból helyreállt a "rend".

Előzmény: zsoltissimus (7733)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7735

Nincs ilyen kártyám, mert nincs egy éves folyamatos munkaviszonyom, de főleg azért nem, mert Wizz kártyát használok már szinte a megjelenése óta, nekem jobb az, és arra gyűjtöm inkább a pontokat. Majd ha lesz elég munkaviszonyom, akkor igénylek, mert a reptéri váróért már megéri a havidíját, főleg, hogy az ajándék pénz több, mint a 12x690 Ft.

a szabályzatot nem rég olvastam.

 

Előzmény: Hhp3 (7734)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7734

"Nekünk az oktatáson mondták"

 

vs.

 

"megkapja kártyával együtt a teljes szabályzatot, az olvasásra és az értelmezésre van 30 napod"

 

tehat, _felteve_, hogy neked magadnak is van ilyen kartyad, te magad sem olvastad el a szabalyzatot, megkevesbe ertelmezted, siman benyaltad amit mondtak neked.  ezek alapjan enyhen rosszindulatu azzal takarozni, hogy ott a szabalyzat, olvasd el.

 

Előzmény: zsoltissimus (7733)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.18 0 0 7733

Eleve csak magánszemélyek igényelhetnek CitiLife kártyát. Nekünk az oktatáson mondták, hogy a MC árfolyamán váltanak. Egyébként pedig mindenki, aki igényelt ilyen kártyát, megkapja kártyával együtt a teljes szabályzatot, az olvasásra és az értelmezésre van 30 napod, hogy eldönthesd, kell-e vagy sem. Ha nem kell, akkor nem aktiválod a kártyát és nem jön létre a szerződés, további kötelezettséged nincs. Ha 30 napon belül aktiválod, akkor jár az ajándék 10000 Ft.

Előzmény: Hhp3 (7731)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7732

lassuk akkor.

 

visa:

"A devizaváltás a VISA Kártyatársaság és a Bank megállapodása alapján alkalmazott napi árfolyamokon történik az alábbi módokon"

 

tehat nem a hivatalos arfolyamon.  a visa es a bank megallapodott valamiben, amit nem tudunk mi.  az, hogy a modok micsodak (hany valtas tortenik milyen deviza eseten) az reszletkerdes, senkit nem erdekel.  az arfolyam viszont tuti, hogy nem a hivatalos visa.

 

mastercard:

az MC dollart csinal belole, ha meg nem volt az, eddig hivatalos arfolyam.  de utana:

 

"a Kártyaszámla
devizanemére (HUF) váltja át a Banknak az adott Kártyatípusra
meghatározott, a könyvelés napján érvényes eladási
deviza árfolyamán."

 

azaz pontosan az tortenik, hogy a citi a hasara csap es kitalal aznapra egy arfolyamot es azon valtja at a hivatalos arfolyamon keletkezett USD-t.

 

Ismet csak remelem, hogy nem sok embert paliztal ezzel be, akik elhittek amit mondasz.  Amugy en egy ideje (kb 2 eve) mar atszoktam arra, hogy autoberlesnel adom a hitelkartyat, de az auto visszavetelekor jelzem, hogy egy masikkal fizetnek.  Igy a zarolast feloldjak, a hitelkartyan nem keletkezik visszafizetendo terheles, a tenyleges fizetest pedig egy kevesbe lehuzos bank kartyajaval ki tudom fizetni.

Előzmény: zsoltissimus (7724)
Hhp3 Creative Commons License 2014.02.17 0 0 7731

remelem a tobbi infod pontos, mert ez nem.

 

http://bud.hu/utazas/szolgaltatasok/vip_szolgaltatasok?prk=

 

"Az exkluzív váróba díjmentes belépést biztosít bármely, magyar bank által magánszemély részére kibocsátott prémium MasterCard bankkártya"

 

hiaba van barhany premium kartyad mas orszagbol, csak magyarral engednek be, es magyarral sem, ha ceges.

Előzmény: zsoltissimus (7715)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7730

Személy szerint szinte minden külföldi vásárlást itthon váltott euróval végzek, az utcai váltóknál 1-2 Ft-os a marzs, és így mindig látom is, mennyi az annyi. :)

Sparks Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7729

Ezt pedig ha elolvasom, akkor épp az van leírva, hogy a Citi deviza eladási árfolyamán történik a második váltás (ha nem USD-ben vásároltunk). Kettős váltás van és a második a lehúzós. Szóval külföldön továbbra is használhatatlan ez a kártya.

Az MC kiváló árfolyama csak az EUR-USD esetén áll fel, az USD-HUF esetén már a pár hozzászólással ezelőtti 10 Ft feletti különbségen megy a váltás, a dupla váltás meg még tetézi az egészet. 

Előzmény: zsoltissimus (7724)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7728

Nakkor külföldön nem használjátok, hvan jobb kártyátok.

Előzmény: jet set (7727)
jet set Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7727
Magasabb havidíjjal, alacsonyabb visszatérítéssel? Inkább használok másik kártyát külföldön.
Előzmény: zsoltissimus (7725)
kivi000 Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7726

ööö, ezt én így értem:

XXX -> MasterCard árfolyam -> USD -> Citi árfolyam -> HUF

Tehát simán benne a lehúzós Citi árfolyam.

Előzmény: zsoltissimus (7724)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7725

Talán pár hónappal-évvel ezelőtt más volt a szabályozás. Mi a megoldás? Régi kártya visszaad, új igénylése nálam! :)

zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7724

Tessék:

 

https://www.citibank.hu/hungary/homepage/dokumentumok/cb/cb_04.pdf

 

Forinttól eltérõ devizanemben végrehajtott tranzakciók elszámolása
16. A Bank mind a forintban, mind a devizában felmerült Költéseket
forintban számítja fel.
A VISA típusú Hitelkártya esetén a VISA International Inc Kártyatársaság
(a továbbiakban: VISA Kártyatársaság) a forinttól eltérõ
devizában végrehajtott Tranzakció összegét a Banknak forintban
(továbbiakban HUF) küldi meg. A devizaváltás a VISA Kártyatársaság
és a Bank megállapodása alapján alkalmazott napi árfolyamokon
történik az alábbi módokon:
– amennyiben a Tranzakció eredeti devizaneme nem amerikai
dollár (USD), elõször USD-re, majd ezen USD összeget forintra,
– amennyiben a Tranzakció eredeti devizaneme USD, úgy a
Tranzakció eredeti összegét forintra,
váltja át és küldi meg a Banknak, majd ezen forint összeg kerül
terhelésre a Kártyaszámlán a VISA Kártyatársaság által történõ
feldolgozás napját követõ banki munkanapon (könyvelési nap). A
Tranzakció eredeti devizaneméhez és a Tranzakció forintban terhelt
összegéhez kapcsolódó keresztárfolyam értéke a Számlakivonatban
kerül feltüntetésre.
A MasterCard típusú Hitelkártya esetén a Költés devizaneme és a
Kártyaszámla devizaneme (HUF) közötti átváltást a Bank oly módon
teljesíti, hogy a Tranzakció devizanemében kifejezett összeget
a MasterCard International Inc. Kártyatársaság (a továbbiakban:
MasterCard Kártyatársaság) az adott Tranzakcióra vonatkozó
elszámoló pénznemére (USD) a MasterCard Kártyatársaság
által meghatározott, a Tranzakció MasterCard Kártyatársaság
által történõ feldolgozásának napján érvényes vételi árfolyamon
átváltja, majd ezt követõen a MasterCard Kártyatársaság elszámoló
pénznemében kifejezett Tranzakció összeget (USD) a Kártyaszámla
devizanemére (HUF) váltja át a Banknak az adott Kártyatípusra
meghatározott, a könyvelés napján érvényes eladási
deviza árfolyamán. A Kártyaszámla devizanemétõl eltérõ devizanemben
a Kártyaszámla devizanemére történõ banki átváltási
árfolyamról a Kártyabirtokos a CitiPhone-on vagy a Bank fiókjaiban
bármikor tájékozódhat, vagy azt a Bank honlapján megtekintheti.

Előzmény: Sparks (7722)
Sparks Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7723

Én ma is csak azt találtam, hogy a Citilife MC árfolyama USD esetén 235,9 Ft, ezzel szemben a hivatalos MC árfolyam 226,92 Ft. Nekem ez nem úgy tűnik, mintha MC árfolyamon menne a váltás: forrás itt.

Előzmény: Sparks (7722)
Sparks Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7722

Na most akkor hogy is van ez? Nekem van ilyenem már sok-sok éve és a szutyok citi árfolyamon megy a keményen lehúzós váltás. Ezért is fizetek külföldön az Axa MC-vel, ami valóban Mastercard árfolyamon vált, nincs trükközés. 

Használtam régebben 1-2 alkalommal külföldön a Citilife kártyát is csak próbaképp kisebb összegekkel, de mindig vagy 15 forinttal rosszabb volt az árfolyam, mint amit az ember ép ésszel gondolna (300 vs. 315 Ft). 

Ezek szerint a Citi lemondott a lehúzós politikáról és a dupla váltásokról? Lehetne erről olvasni valami hivatalosat? Mert az, hogy itt a fórumon egy nick azt írja, hogy azon vált az nagyon szép és jó, de a valóságalapját is szeretném olvasni a Citibank hivatalos oldalán is. Szóval hol is van ez leírva? Mert ha így van, akko halleluja...  

Előzmény: zsoltissimus (7703)
jet set Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7721
Gondolom mint régi ügyfelet megbecsülnek, ezért én fizethetem a citi árfolyamot.
Előzmény: zsoltissimus (7703)
gambl-R Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7720

Igazabol nem a varo miatt kellett volna.

Előzmény: zsoltissimus (7715)
gambl-R Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7719

Svajci bankokkal nem foglalkozom! :-)

Előzmény: leveling (7714)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7718

Így van, de a partnerüzletekre ez nem vonatkozik, ott korlátlan ideig megvan, pl. Lidlben mindig 3%, Libri 2%, Baumax 3%, Kika 5%, Euronics 3%, Cinema City mozik 10%, Hertz 20%.

De gondolj arra, hogy az ajándékba kapott 10000 CitiLife Ft eleve több, mint a 12x690 Ft. Ha nem tetszik, akkor 1 év után leadod a kártyát és kész. És van még két különleges tulajdonsága: 1. ha partnerüzletben vásárolsz bármit min. 20000 Ft értékben, és ezt jelzed a Citi telefonos üfsz-án, akkor megkapod 0%-os kamatra akkor is, ha nem tudod visszafizetni az 51 napon belül. 2. Ha 50000 Ft felett vásárolsz, és szintén jelzed, akkor pedig kedvezményes kamatra megkapod, és egyenlő részletekben töltheted vissza. Ez akkor jöhet jól, ha pl. otthon elromlik a hó végén a mosógép, bojler, stb. és hirtelen venni kell egy újat. Természetesen mindenről részletes tájékoztatást kapsz postán is a kártya kézbesítésével.

Előzmény: Törölt nick (7716)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7717

Ha mostanában nem repülsz, de szeretnél könnyített hitelbírálattal CitiLife World MC-hoz jutni, és megfelelsz a korábban írt feltételeknek, akkor 21-én a szentendrei úti Baumaxban, 22-én pedig a Váci útiban megtalálsz.

Törölt nick Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7716

"Élelmiszer üzletekben 3%, benzinkutaknál 2%, minden más vásárlás után 1% visszajön CitiLife Ft-ok formájában"  -   de már csak az első hat hónapban!!  utána mindenre csak 1%.

 

vásárlások után terhelik a 0.3% tranzakciós illetéket, tehát nettó marad 0.7%.   Nem nagy szám, jó pár olyan kártya van, ahol 2-4%-ot kapsz (pl Wizz).

 

na, csak mert így korrekt a kép.

Előzmény: zsoltissimus (7701)
zsoltissimus Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7715

Szerezz a helyi bankodtól egy gold mc-t, és máris mehetsz a váróba! :)

Előzmény: gambl-R (7713)
leveling Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7714

Akkor marad a UBS :)

Előzmény: gambl-R (7713)
gambl-R Creative Commons License 2014.02.13 0 0 7713

Sejtettem...

Előzmény: zsoltissimus (7712)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!