Keresés

Részletes keresés

ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 837

Na megint. Mi akarta (vagy csak úgy magától), hogy fejlődjön az a szem?.... Vagy nem akarta abban az állatban semmi, csak úgy fejlődött magának, magától...... Vagy netán volt valami, ami arra késztette azt a kis állátot, hogy másnap megint próbálkozzon?......

Előzmény: Rejtélygyilkos (820)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 836

Itt megint megkérdezném. Na és mi hajtja azt az evolúciót?......

Előzmény: Rejtélyvadász (819)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 835

Én csak szóltam - egy másik ember meg próbálkozott......... Tehát Ő segített magán, ha sikerült neki.......

Előzmény: Törölt nick (818)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 834

Hát igen, rám is rám támadt, pedig eddig még semmivel se cáfolta......... Mondom megint - a hangok, a rezgések, a gravitáció, az elektromágnes  erőt hordoznak és így talán hatnak valahogy. Ezt nem tudom, hogy akarja megcáfolni......

Előzmény: Semmisem (817)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 833

És mi lehet az az erő, ami hajtja ezt az evolúciót?.......

Előzmény: emem (816)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 832

Nos igen, nagyon nehéz a szemmel mit kezdeni. Aki pedig megpróbálja az ostoba és hülye Emem szerint......

 

Én megpróbáltam és nagyon meg vagyok elégedve az eddig elértekkel. Több olyan dolgot is bevetettem, amit nem igen találtam, hogy valaki csinálta volna....

Előzmény: Rejtélyvadász (815)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 831

Nos, akkor abban egyetértünk, hogy a szemüveg nem javítja meg a látást. Mégis rengeteg embernek felírnak szemüveget. A természetes javítást pedig szóba se hozzák az orvosok. Nem is olyan rég még művelni se lehetett a szemtréninget, most azért már nincs betiltva...

 

Na és a fordított kérdés. A szemüveg rontja e a szem helyzetét?  Tehát hogy nem járul e egy kicsit hozzá, hogy az emberek ellustuljanak, ne törődjenek a szemükkel úgy, mint kellene. Mert a szemüveg nagyon gyors megoldás. Ez nem evolúció Emem.

 

A lézeres szemműtét se más szemüvegnél. Ezt is elvégzik talán 1 percen belül. De ez is csak egy szemüveg, csak már rá van vésve a szaruhártyára. Van egy hítránya is rögtĐn - hogy már nem is veheted le...... Attól, hogy leszednek néhány mikron szaruhártyát - más nem nagyon változik meg. Tehát a szokásaid, a szemgolyód alakja stb .......

Előzmény: emem (814)
ghepard Creative Commons License 2012.07.25 0 0 830

Nem tudom miért szégyelljem magam Emem, mit is kellene mondanom Neked. Meg kell hajolnom előtted, vagy mit........

Előzmény: emem (813)
repcsepista Creative Commons License 2012.07.22 0 0 829

mmm...emem mmm

 monduk hang de firhanggg...

 na mutáció cia cia ciaouuu...

 te remtŐkkk.. ami képünkre...zakrojtye tofa...te te te...

 bucke kozákkk...

Előzmény: emem (828)
emem Creative Commons License 2012.07.22 0 0 828

nem. az_evolúció_ tény.

annak darwini magyarázata, az egy elmélet.

Előzmény: Rejtélyvadász (825)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.07.22 0 0 827

 

 

Igazad va. Az alábbi megfogalmazásban én kizárólag Darwin írására gondoltam. Nem magára az evolúció fogalmára.

 

 

 

 

 

Előzmény: Semmisem (826)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.21 0 0 826

Darwin, fajok eredete egy faj evolúciós elmélet. NYilván érthető, h lehet világnézet is, könnyű elfogadni, mert logikus. Készen kaptuk, viszsük ,D

 

Az evolúció, ahogy írod nem elmélet, a "dolgok" változása, fejlődése. Szerintem érdemes külömbséget tenni. Fajok evolúciójára vetített szintézis és evolúció, mint folyamat között.

 

http://hu.wikipedia.org/wiki/Evol%C3%BAci%C3%B3

 

http://thor.hu/?ertelmezo_mn_evol%FAci%F3_szotar

 

Hogy az egészet kissé kössük is a topic címéhez végre: a zenei oktáv! ha végig halad a fejlődés az oktávon az evolúció, ha megszakad akkor ... ? ,D

Előzmény: Rejtélyvadász (825)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.07.21 0 0 825

 

 

Az evolúció az nem tény, csak egy elmélet...

 

 

Előzmény: emem (823)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.21 0 0 824

MAi napon 4:32 1500m, 400mes rekortán pályán, egyedül, szeles időben. Semmilyen tünet nem jelentkezik. Abordatörés is már szinte teljesen rnedben, azért is szuper mert gyakorlatilag végig edzettem vele. A térd malőr előtt sem futottam ilyen időt, és tudom, h ez még nem a vége. 

Előzmény: ghepard (812)
emem Creative Commons License 2012.07.21 0 0 823

Darwin sok mindenben tévedett, ettől még a darwini evolúció egy ugyanolyan megkérdőjelezhetetlen tény, mint a gravitáció.

Előzmény: Rejtélyvadász (819)
emem Creative Commons License 2012.07.21 0 0 822

ghepardnak időskori makula degenerációja van?

vagy volt, csak meggyógyította?

akkor meg miről beszélsz?

Előzmény: Törölt nick (818)
emem Creative Commons License 2012.07.21 0 0 821

az nem érint, ha az olvasását mellőzöd, annak viszont kifejezetten örülnék, ha az ide történő írással is ezt tennéd.

eggyel kevesebbet kellene átugrani.

Előzmény: Semmisem (817)
Rejtélygyilkos Creative Commons License 2012.07.20 0 0 820

 

Darwin óta eltelt több mint 150 év...

 

ha szerinted az evolúció azt jelenti, hogy a semmiből egyszer csak előugrott egy szem, akkor semmit sem tudsz az evolúcióról...

 

ami persze ne gátoljon abban, hogy magabiztos kijelentéseket tegyél arról, amiről semmit sem tudsz, jogod van hozzá.........

 

 

 

Előzmény: Rejtélyvadász (819)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.07.20 0 0 819

 

"....inkább meg se kérlek, hogy ezt fejtsd ki részletesen, akkora baromság....."

 

Az evolúcióról Darwinnak ez volt a véleménye, a "Fajok eredete" c. könyvében :

 


" Ha be lehetne bizonyítani, hogy létezett olyan bonyolult szerv, amely nem jöhetett létre számos apró, egymást követő módosulás révén, akkor elméletem teljesen megdőlne".

 

Ha egy szerkezet 124 alkatrészből áll és csak akkor üzemképes, ha mind a 124 rendelkezésre áll, mert már egynek a hiánya is működésképtelenné teszi az adott szerkezetet, akkor nem tud az a valami fokozatosan kialakulni. Az ilyen felfedezésektől félt Darwin, ezért nem merte sokáig publikálni a szóban forgó írást. Ő ezt így fogalmazta meg: 

 

"Van sok ember, aki éveken át téveszméket kerget, és amikor erre gondoltam gyakran végigfutott hátamon a hideg és megkérdeztem magamtól; én vajon nem egy fantazmagóriának szenteltem az életemet?"

 

 

Előzmény: emem (816)
Törölt nick Creative Commons License 2012.07.20 0 0 818

De emem ,ghepárd ebben a témában már sokszor nyújtott magán is kipróbált segítséget !

 

Előzmény: emem (814)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 817

NEm hinnám, h orási bűn nem elhinni valamiről, h abszolút igaz. Ma már cska nagyon ekvés ember tud eredeti módon gondolkozni. Nagyon kevesen mernek valóban gondolkozni, elhiszik rögötn amit hallanak és olvasnak. Az eredeti gondolkodókat, a "másképpen" gondolkodókat mindig is kinevették, lebarmozták (mint most te), esetleg elítélték és kivágezték, volt amelyiket keresztre feszítették. Minél kevesebb az eredeti gondolkodó annál nyugalmasabb a birka élete. 

 

Úgyh folytasd  te már jó úton vagy. MAjd egy ideig esetleg mellőzöm ennek a topicnak is az olvasását. 

Előzmény: emem (816)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 816

"többek között ez is bizonyítja a darvinizmus tarthatatlanságát"

 

inkább meg se kérlek, hogy ezt fejtsd ki részletesen, akkora baromság.

még szerencse, hogy egyyaránt otthonosan mozogsz a szem anatómiájában és az evolúcióban is.

Előzmény: Rejtélyvadász (815)
Rejtélyvadász Creative Commons License 2012.07.20 0 0 815

 

A szem is egy olyan része az embernek, amelyet jelenleg nagyon nehéz gyógyítani. De nem is lehet rajta csodálkozni. 124 alkatrészből áll. És, ha csak egyetlen alkatrész nem funkcionál, az vakságot jelent. - többek között ez is bizonyítja a darvinizmus tarthatatlanságát - Azt megállapítani, hogy melyiket kell "cserélni", hát, elég fogós lehet.....

 

 

Előzmény: ghepard (812)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 814

akkor sokadszor: nem a tapasztalataiddal van a baj, hanem a tájékozatlanságodból adódó rosszindulatú, félrevezető és ezért veszélyes véleményeddel.

 

szemüveg: ki mondta azt, hogy a szemüvegtől meggyógyul a látás? hol hallottad ezt a hülyeséget?

a szemüveg segítségével javul a látás, például már nekem is kell olvasószemüveg.

meggyógyítani (bizonyos esetekben) korrrekciós lézeres műtéttel lehet, biztos hallottál már róla.

más esetekben, például az időskori makula-degenerációnál, szintén vannak biztató fejlemények.

hadd ne gyűjtsem ki most az ezzel kapcsolatos eredményeket, az valóban hosszú időbe tellne.

Braco és az emberi hang mit tudna segíteni ilyenkor?

 

 

Előzmény: ghepard (812)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 813

"Nicsak Emem, mekkora meglepetés. Nem is hiszem el. Emem, hát hogy a francba lehet veszélyes a gondolat. Hát a gondolattal egy molekulát se tudsz megmozdítani, a tudat meg a hit menjen a francba, meg Braco is a maga csendjével, nem?"

 

ghepard, szégyelld magad.

ahelyett, hogy érdemben reagálnál a felvetésemre, egy ostoba ezoterikus tréfával próbálkozol.

ezzel pedig csak megerősíted a hozzászólásaiddal kapcsolatos véleményt.

ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 812

Nos én tapasztalatnak nevezem, de nem terjesztem, csak ide irogatok. Megosztom tapasztalataimat, észrevételeimet. Próbálom megérteni, mi miért történt...... Nos, mint az előbb írtam a Braco topikban, ott már ne folytassuk azt a témát, Mirdad jogosan reklamált.

 

Ha mind hülyeség meg ostobaság amit irogatok, akkor még egyszer mondok egyet. Már kérdeztem, kértem egyszer, de nem válaszoltál.

 

Rengeteg ember bajlódik most szemproblémával. Itt nem nagyon lehet gyógyszereket felírni a jobb látás érdekében. Legalábbis nem tudok róla, hogy vannak gyógyszerek, amitől jól fog látni az ember. Tehát az orvostudomány, az orvosok nagyon sok esetben szemüveget (is) javasolnak. Azt kértem akkor, hogy mutass nekem egyetlen embert, akinek a szemüveg megjavította volna a látását...... Tehát hordja nem tudom meddig és aztán hip hopp és már jó is a látása, nem kell több szemüveg............. Tudsz ilyen emberről?  És ha igen, mi az a csodaszemüveg?

 

Na majd csak szerdán jövök, mint minden héten, egész októberig........

Előzmény: emem (808)
ghepard Creative Commons License 2012.07.20 0 0 811

:)

Előzmény: emem (809)
Semmisem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 810

Folytasd.

Előzmény: emem (808)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 809

pontosan annyira gondolom komolyan, mint te az uborkás esetet.

Előzmény: ghepard (806)
emem Creative Commons License 2012.07.20 0 0 808

az, amit folytatsz, illetve amit abból kritizálok, az nem dumcsizás, hanem az ostobaság terjesztése.

a sajnálatod pedig hidegen hagy, mert fel sem fogod, hogy miről beszélek.

Előzmény: ghepard (807)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!