Keresés

Részletes keresés

Sanya_67 Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2515
MIndkettő monitor jófajta de mintha úgy olvastam volna, hogy az L220X jobb.
Előzmény: ik (2514)
ik Creative Commons License 2010.09.14 0 0 2514
Sziasztok!
Segítsetek már légy szíves egy döntésben - akinek van összehasonlítási tapasztalata - 2 monitor közül...
Új Dell2209 v. alig használt Lenovo L220x? Döntően fotózáshoz kellene.
Köszönöm.
Üdv.
Sanya_67 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2513

Ez érdekes dolog.  Asus 8800GT kártyát használok ha analógra dugom és 60 Hz-re eresztem kicsit mosottabb a képe, mind DVI-n.

Azonban ha 72 v. 75Hz-re teszem 'kiélesedik' és a látható kép szemre nem különbözik a DVI-től...

Előzmény: Black Dragon (2512)
Black Dragon Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2512
Sziasztok!
Adott egy EIZO FlexScan 1932 19" monitor.
Az lenne a kérdésem, hogy mennyivel lesz jobb a képminőség ha DVI kábelt használok?
Köszi :)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.09.06 0 0 2511
Elvileg a monitorguru.hu oldalom már kapsz Dell 2410-est rev02-vel, pixelteszttel, kalibrációval 132-ét...
Előzmény: Mateuszkusz (2510)
Mateuszkusz Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2510
Sziasztok!

Hát, én is monitor vásárlása előtt állok. :)
22", 23" vagy 24" monitorban gondolkozok.
Fő felhasználási terület: fotózás, videószerkesztés, filmnézés és egyéb szokásos dolgok
Amit néztem:
24"
-Dell U2410 rev A01
-HP ZR24W

23"
-NEC EA231WMi
-Dell U2311H

22"
-HP ZR22W
-Dell U2211H
-Dell 2209WA

Ezek közül melyiket ajánlanátok? Esetleg más ajánlás? ár: max. 150e, de inkább maradnék 130e alatt( a 24-es Dell ugye annyi)
És külön érdekelne hogy a fullHD monitorok közül melyik és a nem fullHD közül melyik. (még nem döntöttem el, hogy melyik lenne nekem jó)

Előre is köszönöm!
emkorec Creative Commons License 2010.09.03 0 0 2508
Sziasztok!

Szemezek az LG w2220p-vel, láttam hogy valakinek már ajánlottátok. Ez ugye e-ips paneles, azt mondják több helyen, hogy egy kalibrálás után "csodákat" lehet kihozni belőle. A kérdés inkább a színtér. Ugye AdobeRGB-t nem tud, de nem is dolgozom vele, a gépem és a PS+CameraRAW is sRGB-re van állítva nálam (a megrendelőm amúgy is monitoron nézegeti a képeket első körben, egyszerű windowsos gyorsnézegetővel), aztán meg nyomdába kerül és tudtommal a nyomda meg sem közelíti az AdobeRGB-t.

Egyszóval ajánlott-e ez a monitor nekem? Egyáltalán kinek van szüksége az AdobeRGB-re? Mármint a grafikusokon kívül...
y3k Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2507

Nem is lesz, azon csak digi jel megy kifele.

Előzmény: Ca-non (2506)
Ca-non Creative Commons License 2010.09.01 0 0 2506
Lenne még egy kérdés.
A laptopomon HDMI kimenet van. Ebből kellene analóg vga kimenetet varázsolni. mindenféle átalakító kombinációkkal próbálkoztam de nem volt kép. Van erre valamilyen jó és olcsó megoldás?
Előzmény: y3k (2504)
Ca-non Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2505
Köszönöm a gyors választ!
Előzmény: y3k (2504)
y3k Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2504

Nem, sima atalakito, sogor-koma a ket csatlakozo.

 

Előzmény: Ca-non (2503)
Ca-non Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2503
Még egy kérdés. Ha a kártyán az egyik kimenet HDMI és ezt alakítom át DVI-re akkor nem ront a képminőségen ez? /a DVI-hez képest/
Előzmény: y3k (2487)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2502
Én nagyobbra váltanék ezért ha érdekel egy garanciális Eizo 1931 akkor küld mélt...
Előzmény: zöldhátú (2500)
y3k Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2501
Hasznalt Eizo ha igy kozelitjuk meg, augy meg S2233W.
Előzmény: zöldhátú (2500)
zöldhátú Creative Commons License 2010.08.31 0 0 2500
Sziasztok! Kérdezném tisztelettel, hogy a topik-célra milyen monitort ajánlotok 22" alatt? A kérdés sajnos nem technikai, hanem anyagi okokból érdekes. Válaszotokat előre is köszönöm.
arnyekxxx Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2499
A videokártya programjában (vagy akár a win színkalibrálásánál) nem tudsz állitani a kékes tónuson?
Előzmény: bigyus1 (2498)
bigyus1 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2498

Üdv!

 

A MCDonaldsos képnézegetéshez, lehet, hogy jó az ami van, de ha egy baráti társaságnak szeretném megmutatni, akkor nagyon zavar, hogy  egyáltalán nem hasonlít arra amit fotóztam. Tudom, hogy csak rossz van vagy rosszabb, de szeretnék kevésbé rosszat. Köszönöm a választ, még nézelődöm.

Előzmény: Sanya_67 (2490)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2497
Ne már nekem sincs itt kalibrálva mégsem sávosodik.
Előzmény: Unown (2496)
Unown Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2496

Az állítgató progi (MagicTunes) szarakodik, állandóan újra indulgat. Ezért aztán ki is szedtem az autómatikusan induló programok közül. De ha jól sejtem, ettől nem változik semmi. A beállítások egyszer megtörténtek, azok eltárolódtak, érvényesek. Ha elindítom a programot, azok az értékek jönnek fel. Ha leokézom őket, nem változik semmi.

 

A prohardveres ICC profilról nem nagyon tudok mit mondani. Az biztos, hogy a színhelyességre nagyon adó pécsi laborban (egyébként: www.dfl.hu ,mindenkinek ajánlom, Budapesetn is van laborjuk) előhívott képeim egész jól hasonlítanak a monitoron látható verzióra. És ez nagy előre lépés volt a TN-es monitorhoz képest.

 

Ha valahogy be tudnám kalibráltatni, biztos sokat javulna a sávosodás, nem?

Előzmény: Sanya_67 (2495)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2495
Valami nem kerek.  Melóban a 214T-k mellett 971P-k szolgálnak, nekem is a 2 db 214T mellett van egy 971P-m de sávosodni biztos nem sávosodik ezt kipróbáltam az Eizo progival..., szar állítgatni mert csak progiból lehet, de jó monitor azért...
Előzmény: Unown (2493)
y3k Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2494

A 971p-nek vannak nyugei, ezek ismertek sajnos.

A profilnak meg ott kell lennie ahol irod, de a prohardverrol letoltott lehet tobbet ront mint hasznal.

 

Előzmény: Unown (2493)
Unown Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2493

Sziasztok!

 

Nemrég cseréltem le a TN-es Samsung 2243 monitoromat egy S-PVA-s 971p-re (szintén Samsung). Kalibráltatni nem tudtam, mert vidékre (Pécs) nem járnak a kalibrálást hirdető emberek. Összességében sokkal elégedettebb vagyok a képével (főleg saját fotók utómunkálataira használom), a prohardveres teszthez mellékelt ICC profilt és beállításokat használom. Van azonban néhágy bosszantó apróság.

 

1. Filmnézésnél a mozgásban lévő kontrasztos élek mentén (pl. arc szélén lelőgő fekete haj) erős vörös elszineződés látható. Ha megáll a mozgás, az elszineződés is megszűnik. Erre nem is igazán keresek megoldást, tudomásul veszem, csak gondoltam megosztom tanulságul.

 

2. Fokozatosan világosodó/sötétedő átmeneteknél a régi monitoromnál is erősebben jelentkezik sávosodás. Mondjuk "valódi" fényképeknél még nem nagyon vettem észre, de "mesterséges" képeknél (pl. Win7 bejelentkező képe, vagy PS-ban direkt ilyen célra készített átmenetes kép) nagyon látszik, filmeknél is erősen kijön. Ez azért kicsit elkeserít, mert ebből a szempontból sokkal jobbra számítottam. Ezen javíthana a kalibrálás?

 

3. A Win7 indulásakor, még az "Üdvözöljük!" felirat alatt egyszer csak kicsit sötétedik a kép, majd az indulási folyamat vége felé egyszer csak kicsit világosodik.  Ráadásul ha a képernyő beállításoknál a színkezelés menűben a fent említett ICC profilt (ami egyedüliként szerepel a listában) kijelölöm, és rákattintok a kiejölés alapértelmezettként gombra, akkor megint változik a kép. Olyan, mintha a színkezelés kapcsán több profil is a gép fejében lenne, és ezek egymást zavarnák. Nem tud valaki valamilyen leírást, ami alapján rendet teremthetnék a gépemen a színkezelés tekintetében?

 

Előre is köszi

 

 

Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2492

Nem kell olyan messze menni, előttem meg 2 db Samsung 214T monitor csücsül.

Aztán némelyik beszarik és ahelyett hogy javítanák bezúzzák.

Előzmény: poppadom (2491)
poppadom Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2491
Orommel tapasztaltam, hogy itt Szingapurban a meloban 2x Eizo S1921 van :))) Mekkora pocsekolas amugy irodai munkara hasznalni ezeket :)
Sanya_67 Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2490

Max matt kijelzős notit kerestem volna, de oly mindegy.  Ha a McDonaldsban kell a képeket mutagatni akkor jó lesz a meglevő noti kalibrálva, otthon meg tehetsz mögé egy 21"-os L985EX Eizo-t a hardverapróról 37e-ért.

Előzmény: y3k (2489)
y3k Creative Commons License 2010.08.30 0 0 2489

Nem nagyon fogsz talalni igazan erre alkalmas kijelzot, jellemzoen TN panel kerul notikba.

persze vannak jobbak rosszabbak, de a legrosszabbon is sokat tud segiteni egy kalibralas.

Előzmény: bigyus1 (2488)
bigyus1 Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2488

Sziasztok!

 

A segítségeteket szeretném kérni, és talán ez a topic felel meg a legjobban erre.

Van egy nemrég vásárolt Acer laptopom, amit főleg azért vettem, hogy képeimet be tudjam mutatni barátaimnak, ismerősöknek  különböző helyeken. Nos ez a laptop LED kijelzővel rendelkezik és a képeken enyhe kékes fátyolszerű elszíneződés van.

Ez nagyon zavaró, hogy nem a megfelelő színek jönnek elő.

Képnézegetésre (nem szerkesztésre), Ti milyen laptopot javasoltok, amin elfogadhatóak a színek? Max. 250 e huf- ig megyek el.

A válaszokatelőre is köszönöm.

y3k Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2487
Teljesen felesleges.
Előzmény: Ca-non (2485)
Black Dragon Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2486
A VGA kimenetek esetében a DVI azért (nagy általánosságban) jobb kép minőséget biztosít, mint az analóg kimenet.
Előzmény: Ca-non (2485)
Ca-non Creative Commons License 2010.08.29 0 0 2485
Köszi a gyors választ!
Ezek szerint a képminőség miatt (DVI-n) felesleges Matroxot használni?
Előzmény: y3k (2484)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!