Keresés

Részletes keresés

A306 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 320
Én holnap megyek. Szintén dec. 31 van a szerződésemben.
Előzmény: RN506 (319)
RN506 Creative Commons License 2008.12.16 0 0 319

Csak szeretném jelezni, hogy mi csüt.-ön ( 18-án) megyünk műszaki átadásra. Úgy gondolom, hogy itt az adásvételi szerz.szerint, sűrgősségi sorrendben rendezik az átadásokat. Nekünk dec.31. lenne a birtokbaadás időpontja.

Igyekszünk mi is a műsz.ellenőrömmel tüzetesen végignézni a dolgokat. Jan. 31-et jelöltek meg haszn.vétel időpontjaként. Jan.1-től ketyeg a 3000,- Ft/nap kötbér.

 

megyerizs Creative Commons License 2008.12.15 0 0 318
Gratulálok!
Nekünk nem szóltak még műszaki átadásról.
Mikor hívtak Téged ezzel kapcsolatban?
Előzmény: Roan1 (317)
Roan1 Creative Commons License 2008.12.15 0 0 317
Sziasztok!

Én ma voltam a műszaki átadáson, ezért gondoltam, megosztom a tapasztalataimat.

Összességében a ház még eléggé úgy fest, mint egy építési terület, de azért egész jól állnak a lakások, a közlekedők és a kert is. Műszaki ellenőrrel mentem, és tudom ajánlani mindenkinek, nekem behozta az árát. Maga a kivitelezés meglehetősen igényes volt, jól voltak lerakva a járólapok, szépen fugáztak, jók voltak a nyílászárók, minden előírás/megrendelés szerint.

Azonban a falak festése nem volt szép, arra kértem még egy fedőréteget, és volt két hiba, ami később igen csak sokba került volna, ha nem vesszük észre. Az erkélyajtómon volt egy repedés az üvegen. Mivel koszos volt az üveg (azt csak birtokba adásra takarítják meg), ezt nem biztos, hogy könnyű észrevenni. Pedig egy thermoplán üveg cseréje nem kevés pénzbe kerül...

A kádban pedig két apró, szemmel alig látható helyen lepattant a zománc, ami csak pár év múlva jelentene problémát, de akkor lehet, hogy teljes kádcserével járt volna.

A minőséggel egyébként én is, és a minőségi ellenőr is meg volt elégedve - természetesen leszámítva a soroltakat, amik szállításból/oda nem figyelésből adódtak, semmint a szakértelem hiányából.

Röviden ennyi,

üdv

R
Előzmény: megyerizs (316)
megyerizs Creative Commons License 2008.12.15 0 0 316
Mi tegnap néztük meg a házat. Már nem volt állvány , viszont egy megállni tilos táblát kiraktak a ház elé.
Mondjuk az király lesz, ha nem lehet parkolni a háznál:(
Remélem csak ideiglenes.
Mi kaptunk papírt, hogy január 31-ig fizessük be ill. értesítsük a bankot,hogy utalják a fennmaradó összeget. Persze én úgy tudom, hogy csak az érvényes jogerőre emelkedett lakhatási engedély után fog a bank utalni, amit az eladónak kell eljuttatni a banknak.
Műszaki átadásról mi nem hallottunk semmit.
Előzmény: Lakó_001 (314)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.12.04 0 0 314
Én tegnap reggel voltam kint az építkezésnél, az én lakásom már majdnem készen van, lent van már a parketta is, a burkolat is majdnem kész, a fürdőben hiányzik egy kevés bordür, mert elfogyott a készletük, újra kellett rendelni. Nekem azt mondták, hogy dec.17-től válasszak időpontot műszaki átadásra, mert már úgy áll a lakás, a lakhatási engedély pedig január végére várható.
A kazán típusáról nem tudok semmit, de bízom benne, hogy nem követnek el olyan hibát, mint a Ciprus háznál.. Remélem le lesz rendesen tesztelve átadás előtt.
Előzmény: megyerizs (313)
megyerizs Creative Commons License 2008.12.03 0 0 313

Hidd el sokan beköltöznének az albi helyett.

Volt valaki mostanában az építkezés körül?

Ti tnem tudjátok milyen kazán lesz beépítve?

Ugyanaz fogja a fűtést és a melegvizet is adni, vagy a melegvízre külön kazán lesz?

 

Van a Ciprusháznak egy fóruma és szegényeknek teljesen elszúrták a fűtésrendszert, valakinek mér az órája (de pörög mint vadállat), a másiknak meg áll a nullán.

20-30Ezreket fizetnek a 40m2-es lakásokra fűtésszámlát. Sokan nem is merik bekapcsolni inkább vettek hősugárzót, meg fagyoskodnak.

Azért egy új lakásban illene korszerűnek lennie a fűtésnek és a sok milliós lakásokat jól megcsinálni.

Kukkantsatok bele.

Nagyon durva!

Előzmény: legallyfoxy (312)
legallyfoxy Creative Commons License 2008.12.02 0 0 312
ha esetleg megbírságolnak a bírság még mindig nincs annyi mint egy havi albérletem.
megyerizs Creative Commons License 2008.12.02 0 0 311

Úgy gondolom, hogy ha valaki kp-ben fizet, akkor esetleg már műszaki átadáskor is megkaphatja a kulcsot, de a hitelesek biztosan csak a használatbavételi engedély megadásokor.

A szerződésben amúgy is az van, hogy a bank a h.engedély megléte után fizeti a fennmaradó részt.

Vagy, ha valaki nem kulcsrakészre kérte a lakást.

 

Nekem is van egy pár ismerősöm, akik engedléy nélkül költöztek be, de Ők építették a házukat. Nem volt, aki nem adta volna oda a kulcsot.

A306 Creative Commons License 2008.12.01 0 0 310
Szia legallyfoxy,

Amennyire én tudom két gond lehet:

- ha hitelt veszel fel nem fizet a bankod, ergo nem kapsz kulcsot.
- ha fizettél, és az önkormányzat "észre veszi", hogy bent laksz, megbírságolhatnak.

Bár lehet, hogy tévedek, mivel nem vagyok jogász, viszont láttam már néhány ilyen társasházépítést.

Üdv.
Előzmény: legallyfoxy (309)
legallyfoxy Creative Commons License 2008.11.29 0 0 309
"De kulcsot csak a használatbavételi engedély után kapunk."
biztos ez? az egyik jogász tanárom is azt mondta h használatbavételi engedély nélkül lakott a lakásában jó sokáig.
halaloszto Creative Commons License 2008.11.29 0 0 308
"De kulcsot csak a használatbavételi engedély után kapunk.

Műszaki átadáskor nem adnak.

Anélkül pedig nehéz lesz beköltözni, nem?
"

Es ha betorok a sajat lakasomba, akkor mit csinal? Feljelent?

vajk
Előzmény: megyerizs (268)
breekaa Creative Commons License 2008.11.21 0 0 306

Onnan Tudom, hogy szerdán összeültünk a kivitelezővel, az ügyvéddel, a közvetítővel, a mi ügyvédünkkel, és átbeszéltük, hogy mi legyen velünk, mert mi ugye még csak regisztrációs szerződést kötöttünk eddig. Na a lényeg, hogy jó fejek voltak nagyon, és rendkívül rugalmasak! Sok mindennel támogatták hogy meg tudjuk venni a lakást, és ott mondták, hogy mivel 2 hónapon belül mindenképp meg lesz a jogi (használatbavételi eng.) átadás, így akkor már bármelyik banktól vehettünk volna fel hitelt! De végül hiába minden jóindulatuk, mert a hitelek nagyon durvák mostanság. Nekünk hirtelen másfélszer annyi lenne a havi törlesztőnk, mint amikor eldöntöttük, hogy megvesszük a lakást, és így már nem anyira jópofa a lakásvásárlás.

Én is sajnálom, de nem baj :) biztosan sok lakás vár még ránk :))

Előzmény: megyerizs (305)
megyerizs Creative Commons License 2008.11.20 0 0 305
Én csak a műszaki átadásról hallottam, hogy december végéig meg akarják csinálni.
Milyen biztos infoból tudod, hogy meglesz a használatbavételi engedély is?
Sajnálom, hogy nem leszünk "szomszédok".
Igy nagyon sokat buktok a lakáson?

Igazából kb. 10eFt-os összegről van szó, de akkor is durva ez a 3600ft/m2.
Előzmény: breekaa (303)
Roan1 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 304

Sziasztok!

 

Most nincs itt az alaprajz, hogy leellenőrizzem, de nálam a közlekedőben alapból járólap van. Ez akkor most hogy van? Bár, nálam kicsi a lakás, az "előtér" alig több, mint egy nm... Lehet, hogy emiatt.

 

üdv

 

R

Előzmény: megyerizs (300)
breekaa Creative Commons License 2008.11.20 0 0 303

Sziasztok!

 

Nekünk a burkolat árlistán nem jelezték, hogy a burkolásnak külön díja van.

Mi sajnos egyébként nem vesszük meg a lakást, mert nem úgy alakult e helyzet, ahogy kezdetben szerttük volna.

Egyébként teljesen friss (biztos) infó, hogy 2 hónapon belül meg lesz a használatba vételi engedély, uh nemsokára költözhettek!!! :)

 

Mindenkinek sok sikert a továbbiakban, és jó költözködést!!!

 

Üdv

Előzmény: megyerizs (302)
megyerizs Creative Commons License 2008.11.20 0 0 302
Mi még júliusban a megbeszélésen jeleztük.
Nagy átverés az egész.
Ezek szerint a sima csempézés 3600Ft/nm és nekem is ennyi volt a papíron, tehát nem a különbözettel számolta a csaj.
El tudnád küldeni nekem a xls-t,amit a Rózsa a csempézésért küldött Neked?
Csak, hogy megmondjam Neki, ne nézzen madárnak.
Előzmény: Lakó_001 (301)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.11.20 0 0 301
Szerintem ez az utólagos módosításnak a felára. Mikor jeleztétek, hogy ti padlóburkolót akartok? Én is fizetek ilyen 3600/nm-t, mert a párom szerint alacsony lett a csempézés a fürdőben, és kértünk még egy sort, utólag.
Előzmény: megyerizs (300)
megyerizs Creative Commons License 2008.11.19 0 0 300

Sziasztok!

Valaki kért feláras burkolatot?

Egy kicsit meglepődtem, amikor jött egy e-mail a burkolatokról.

A közlekedőben a tervek szerint laminált padló van, mi oda járólapot kértünk, aminek a munkadíja 3600Ft/m2.

Amikor megkérdeztem a Rózsától, hogy ez a különbözeti díj (járólaplerakásdíja-lamináltpadló lerakásának díja), akkor azt mondta, hogy igen.

Kicsit utána néztem, hogy milyen árakon rakják le a járólapokat kb. 2-3eFt-ért,  a laminált padlót 1500Ft/m2-ért.

EGy kicsit felháborítónak tartom, hogy ennyire le akarják húzni az embert.

Nem nagy területről és összegről van szó, de bosszantó.

 

Járt még valaki így?

megyerizs Creative Commons License 2008.11.18 0 0 299

Szia,

Rendben.

Írj priviben és megadom az elérhetőségét.

Zs

Előzmény: Lakó_001 (298)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.11.18 0 0 298
Érdekelne ez az asztalos, tudsz adni elérhetőséget? Esetleg írok az email címedre, amiben válaszul elküldöd, és akkor nem lesz publikus.
Előzmény: megyerizs (297)
megyerizs Creative Commons License 2008.11.17 0 0 297
Mi áprilisba adtuk be a papírokat, majd szeptember elején telefonáltak, hogy adjuk be újra és október 16.án írtuk alá a szerződést.
Hogy utaltak-e már valamit azt nem sikerült kideríteni, mivel nem hívtak vissza a pikkolósok, hogy megérkezett-e már a szocpol.
Majd csak a használatbavételikor utalják a maradék 80%-ot.

Én kaptam egy ajánlatot (1,2m és 1,8m-es részre) mdf fronttal 242000Ft, fenyő fronttal 297000Ft.
Ha valaki tud olcsóbbat, szólhat nekem is.
Előzmény: Lakó_001 (296)
Lakó_001 Creative Commons License 2008.11.17 0 0 296
Sziasztok!
Valaki intézett már Volksbank hitelt? Mennyi idő volt a hitelbírálat, illetve a folyósíthatóságig eltelt idő, ha már esetleg ott jártok?
Van valakinek tapasztalata asztalossal, akivel emberi árakon lehetne konyhát csináltatni?
Roan1 Creative Commons License 2008.11.13 0 0 295

Sziasztok!

 

Én is voltam lakásnézőben, de a B ötödik emelete nem állt ilyen jól: egyedül az erkélyen volt burkolat, belül még el sem kezdték. Az ellenőrző lap szerint 1-2 nappal előtte szereltek fel két radiátort (fürdőszobai nyilván csempézés után), de egyébként csak a fehér falak. Az én szerződésemben december 31-e áll mint birtokba adás határideje, ami a műszaki szempontból még elképzelhető, de az engedélyezési részét tekintve már kevésbé.

 

A hitelről csak annyit, hogy szerintem jobban jár mindenki, hogy most egy nagyobb törlesztővel kezd, ami még később az árfolyam függvénében csökken, mintha az előre bekalkulált törlesztő hirtelen megnő 20 ezerrel. Én legalább is ezzel vígasztalom magam...

 

Üdv

 

R

megyerizs Creative Commons License 2008.11.10 0 0 293

Sziasztok!

 

Szombaton mi is voltunk megnézni a "házikót".

Nálunk is megvan a wc, fürdő csempézés járólapozás, bent van a kád is, fent vannak a radiátorok, konyhában csempe+járólap.

Sajna nálunk rosszul rakták le a járólapot, de egy emberkének szóltunk, azt mondta tud a dologról.

Ő azt mondta, hogy december végére tervezik a műszaki átadást és február végére a költözést.

Majd meglátjuk!

Előzmény: A306 (292)
A306 Creative Commons License 2008.11.10 0 0 292
Sziasztok!

A műszaki átadás akár már idén is meglehet szerintem, de a használatba vételi engedélyt én úgy március környékére várom.

Szerintem decemberben az önkormányzatokban, hivataloknál és a különböző közszolgáltatóknál már a fű sem nő, így januárnál előbb nem hiszem, hogy el tudják kezdeni intézni. Az eljárás jó esetben 30 nap, ergo leghamarabb szerintem február vége jön ki. Hangsúlyozom: az én elképzeléseim szerint.
Előzmény: megyerizs (291)
megyerizs Creative Commons License 2008.11.07 0 0 291

Üdv közöttünk!

 

A mi szerződésünkben február 28.-a  van.

Reménykedem én is  a mihamarabbi átadásban.

A jó az, hogy a szerződésben az van, hogy a 80% fizetése birtokbaadáskor, azaz, ha az ügyfél nem intézte a hitelt, akkor neki előfordulhat, hogy csúszik, persze ha időben elkészülnek a lakásokkal.

 

Előzmény: oribsoka (290)
oribsoka Creative Commons License 2008.11.07 0 0 290

Üdvözlet Mindenkinek!

 

Ma találtam rá a fórumra. Mi a B407-es lakást vettük meg, és mi is holnap megyünk megnézni, hogy hogy áll. Mi is reméljük hogy megtudunk valamit az átadásról, bár nekünk március vége van a szerződésben. De bízunk benne hogy hamarabb lesz belőle.

 

Üdv. oribsoka

RN506 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 289

Ezt az A306. részére írtam.

Üdv: R.

RN506 Creative Commons License 2008.11.07 0 0 288

Remélem a miénk is hasonló állapotban van, ugyanis fölötted kettővel vagyunk.

A fizetési ütemezés szerint a végtörlesztés birtokbaadáskor esedékes. A birtokbaadás pedig a használatbavételi engedélykor lehetséges. Ebből kiindulva, érzésem szerint ez kb. februárra várható.Bár az én adásvételi-szerződésemben 2008. dec. 31. van. Most már sürgősen intéznem kellene a szükséges hitelt nekem is. Köszönöm az infókat a hitelekre vonatkozóan.

Mi is szombaton megyünk megnézni, próbálok valami fix. információt szerezni az átadás időpontjára vonatkozóan.

Üdv: R

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!