Keresés

Részletes keresés

tundee74 Creative Commons License 2010.08.10 0 0 49493

Sziasztok lányok!

Ezer éve nem írtam, próbáltam kicsit elszakadni a baba-témától.

 

Andyro

Remélem beindul a "tejgyár" hamarosan.

 

Fixor

Tűszőnövelők +++++

 

Sith

Egy-két hét, és a kezedben tarthatod a kisfiadat ! Könnyű szülést kívánok.

 

Nálunk egy hete volt a fagyis beültetés , három embriót kaptam vissza.

Próbálok "laza" lenni , nem agyalni ....  de nehéz .

 

Mindenkinek kitartás , és sok-sok +++++ energia , amihez épp kell !

andyro Creative Commons License 2010.08.10 0 0 49492
Lányok!

Elemes elektromos hintát nem szeretne eladni valaki? Szükségem lenne egyre!
Jó hír: a görög szénamag mintha bevállni látszana. Nagyon köszönöm!
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 49491
Ha tudok segítek, írj egy emailt az infóval.
Előzmény: rabbitbaby (49490)
rabbitbaby Creative Commons License 2010.08.08 0 0 49490

sith,

vállalsz diétás tanácsadást így a finisben? Most egy másik kolléganőhöz csapott be a ménkű...

Előzmény: Törölt nick (49489)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.08 0 0 49489

Igen, holnap töltöm a 38. hetet:). Még mindig döbbenetes számomra.

 

Hát már egyre nehezebben viselem. Még 1 hétig zárva a bölcsi, szeptembertől meg mennek a lányok óviba. Na attól még tartok eléggé, hogyan lesz a beszoktatásuk, egy újszülöttel.

 

 

Előzmény: coriella (49488)
coriella Creative Commons License 2010.08.08 0 0 49488
sithonia: már 38. hétbe lépsz! :-)) Sok sikert Neked! Hogy vagy?
Előzmény: Törölt nick (49477)
coriella Creative Commons License 2010.08.08 0 0 49487
"Egyenlőre még annyi van amennyi kell..."

Andyro: akkor nyugodj meg most már! :-)))

"...ill. minimálissal néha a fagyasztottból kell este pótolni de kínszenvedés."

Szerintem a pótlással is tágítod a pocit, inkább etesd meg újra előbb, vagy hagyd cicin.

"Lassan veszek egy kengurut ..."

Inkább hordozókendőt vagy mei-tai-t ajánlok. :)

"...meg egy ragasztót és a cicin hagyom."

Nekem a kórházban azt mondták, hogy egészséges újszülött 24 órából 24-et lenne cicin. Semmi gond nincs azzal, ha sokat szopizna.
Előzmény: andyro (49482)
andyro Creative Commons License 2010.08.06 0 0 49486
Szia!

Bocsi hülye vagyok úgy akartam írni hogy a babát megviseli-e mert Richi megérezte. Napközben rengeteget sírt aznap. Éjjel aludt.
A teát iszom a jelek szerint turbó fokozattal mert én a 3dl vizet felforraltam és ráöntöttem a 2 kávéskanál magra napi 2-3 szor már 2 nap.
Na változás még 0.
Krisztam: várom a mailt.
Sith: hogy vagy-tok????
Előzmény: Shannah (49485)
Shannah Creative Commons License 2010.08.05 0 0 49485
Szia,
azt is időszakosan ittam, amikor nem szedtem a bogyókat. Reggel beáztattam 5 percig egy kis kávéskanálnyit kb. fél liter vízben, aztán kb. ugyanennyi ideig főztem, majd leszűrtem és napközben iszogattam. A frontok engem nem viseltek meg, csak a babát. A mai napig mindent megérez, de mára szerencsére nem olyan nyugtalanok az éjszakák, havonta átlag 2-3 éjszaka ébred meg párszor, de akkor is hamar vissza tudom altaltni. Teliholdkor előfordul, hogy hajnal 2-6 között nem nagyon alszik, csak pörög :) Ha eső jön, akkor mormota üzemmódba kapcsol és 12 órát alszik :)) Szeretem az esőt! A tavasz ilyen szempontból nekem nagyon bejött :D
Előzmény: andyro (49483)
krisztam1977 Creative Commons License 2010.08.05 0 0 49484
Szia! Megkaptam az e-mailt, hamarosan válaszolok.
Én is ittam a görögszénamagot, elég szörnyű íze van, sajnos nekem nem segített, de nem is ittam csak kb 1 hétig :(
Remélhetőleg tejcsi hamarosan nő és elég lesz, de ahogy írtad, elég jó az étvágy is, így aztán a kereslet kínálat be tud állni remélhetőleg hamarsosan. Ne add fel!!Sikerülni fog!!!
Vigyázz magatokra!Hamarosan írok:)
Előzmény: andyro (49483)
andyro Creative Commons License 2010.08.04 0 0 49483
Szia!
Ugye a front nem viselt meg??
Te hogy ittad a görög szénamagot? Mármint milyen gyakran és mennyit??
Előzmény: Shannah (49481)
andyro Creative Commons License 2010.08.02 0 0 49482
Hát lányok köszi. Egyenlőre még annyi van amennyi kell ill. minimálissal néha a fagyasztottból kell este pótolni de kínszenvedés. A homeós bogyókat már 3. hete szedem. Egyenlőre nem akaródzik gyarapodni a mennyiség túlzottan pedig már sörözök is. De szerintem nem csak az én mennyiségemmel van a gond. Ma kétszer mértem meg egyszer 150 egyszer 160 fért a kis Manó pocijába. Megdöbbentő mennyit eszik. És ha nincs fullon akkor annyira ordít hogy levegőt sem kap. Ha benn van a mennyiség akkor nyugis és alszik vagy vigyorog.
Lassan veszek egy kengurut meg egy ragasztót és a cicin hagyom.
Előzmény: Shannah (49481)
Shannah Creative Commons License 2010.08.02 0 0 49481
Andyro,
én is ittam görögszénamag teát néha, na attól nagyon beindult a tejci! Vigyázni is kell vele, ha hajlamos vagy a mellgyulára.
Előzmény: andyro (49474)
Fixor Creative Commons License 2010.08.02 0 0 49480
Andyro: Irtam!! ;)
Előzmény: andyro (49478)
Fixor Creative Commons License 2010.08.02 0 0 49479
:)
Akkor nemsoká megérkezik Samu.:)
Örülök hogy minden oké.

Én 10én megyek 10.napi uh-ra. Addig növesztgetem a petesejtjeimet.
Előzmény: Törölt nick (49477)
andyro Creative Commons License 2010.08.02 0 0 49478
Húú akkor te is a finisben vagy már! Hogy telik az idő!!! Hogy bírod a hőséget?
Akkor kitartás és sokkal könnyebb szülést mint nekem volt!
Fixor: írtam
Előzmény: Törölt nick (49477)
Törölt nick Creative Commons License 2010.08.01 0 0 49477

Fixor!

 

Nem tüntem el, vagyok.

 

Kiváncsi vagyok mikorra kapsz időpontot.

 

Én holnap töltöm a 37. hetet. Más újdonság nincs:)

Előzmény: Fixor (49476)
Fixor Creative Commons License 2010.08.01 0 0 49476
Sziasztok.
Csak gondoltam közlöm,hogy ma reggelre megjött,igy viszont jöhet a következő project.:)))
Hétfőn telózok Kaáliba uh időpontot kérni.
Jelentekzem ha időpont van.
Kéretik megint nagyon drukkolni!
Puszi Mindenkinek!

Sith Te nagyon el vagy tűnve!
Tündérke? Tünde?
És a többiek? Irjatok már pár sort,kivel mi van!!
Puszi
andyro Creative Commons License 2010.07.29 0 0 49475
Ne kérj bocsánatot minden tanács jól jön! Nagyon köszönöm. Kavarni nem akarom de ha nem válik be a homós bogyó ezt is próbálom!!!!
Előzmény: tammia (49473)
andyro Creative Commons License 2010.07.29 0 0 49474
Akkor még van egy kis reményem ha 2-3 hét kell neki hogy beinduljon. Háát nagyon várom. MA este a fagyiból vettem ki neki mert már csak 50 volt a ciciben sajnos. Igaz előtte 1 órával evett de ez nála este nem számít. Hízás: igen én is hízok, mert mióta hazajöttünk eszek és iszok mint a güzü hogy legyen tej. Pihenés gyerek mellett ugye 0 így legalább ezt megteszem. Szóval az alakomat nem mostanában nyerem vissza de ha ez az ára hát nem érdekel!!!
Előzmény: Andi 1976. (49472)
tammia Creative Commons License 2010.07.29 0 0 49473

szia andyro,

 

bocsánat, hogy így kívülállóként, a partvonalról beleszólok, de lenne egy jó tanácsom. Nálam a görög szénamag használt. Bioboltban kapható, kb 1000 forint egy dobozzal. Apró magok - semmi más - egy-két kéváskanálnyit forróvízzel leöntesz, negyedórát ázik benne a mag, aztán teaként megiszod. Mazochisták a magot is elrághatják, bűnrossz íze van. Nekem még a védőnő ajánlotta a nagyfiamnál, 3 nap alatt bedurrantotta a tejcsárdát. Előnye, hogy annyit iszol, amennyit gondolsz, illetve kitapasztalsz. A gyerkőcre nincs hatással.

 

És a sok alvás, ez a legnehezebb, de a pihenés után nekem mindig több volt, rengeteg folyadék, szoptatás kezdete előtt egy pohár meleg ital segít beindítani a tejet.

Illetve, ami nálam és több ismerősnél bevált: tészta, eszméltlen mennyiségben, sajna nem csak a tej, hanem az ember segge is nagyobb lesz, de valamit valamiért :)

 

Remélem valamelyiknek hasznát tudod venni!

 

És ha mégis pótolni kell, nem a világ vége, a lényeg, hogy kiegyensúlyozott, nyugodt gyerkőc legyen egy ugyanilyen anyukával :)))

 

Minden jót nektek!

Előzmény: andyro (49471)
Andi 1976. Creative Commons License 2010.07.28 0 0 49472

Szia Andyro!

Nekem 2-3 hét után indult be a tejcsi . Akkor viszont elég hirtelen. Fejni is kellett, mert állandóan becsomósodott. Éjszaka ha véletlenül a szokott időben nem kelt fel Petra mehettem ki fejni. :-)

Nagyon bízom benne, hogí minden rendben lesz nálatok is!!!!!

Kerekedtek mindketten? :-)))))Mi is! :-))))

Éppen ma este mondtam  férjemnek, hogy tavaly ilyenkor is ekkora hasam volt. Csak akkor már a 6.hónapot betöltöttem. Szerinte kissé lökött vagyok:-)))).Most szépen szopizunk, semmi fogyi. Petra betöltötte a 9. hónapot, 9, 2 kg. Hogy én mennyi?   Azt nem mondom meg....:-)))))))))

 

Fel a fejjel és nagyon szurkolok Nektek, hogy jöjjön az a tejcsi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Szia!

Andi

 

Előzmény: andyro (49471)
andyro Creative Commons License 2010.07.28 0 0 49471
Köszi aranyos vagy!
Lányok nektek a homios bogyók mennyi idő után hatottak mert én már az első hetet végig a másodikat félig szedtem 1*5-5 és most már 2*5-5, de sehol semmi plusz tejhozam.
Még elég a tejcsi de kezdem szedni a fagyasztóból sajna.
Azért szépen kerekedünk (mindketten!!!)
Előzmény: Shannah (49470)
Shannah Creative Commons License 2010.07.26 0 0 49470
Andyro,
ne sírj, az nem tesz jót! Tavaly nyáron nálunk is volt ilyen, aztán tojtam mindenre és napokig szinte egész délután cicin lógott G, mert úgy érezte jól magát. Tankolt is rendesen. Pár nap után megint beállt valami rendszer, de néha ismétlődött a dolog és nem tudtam mást kitalálni, csak így nyugodott meg és aludt jól (gondolom jóllakottan).
Roli nagyon édes!!! :)
Előzmény: andyro (49469)
andyro Creative Commons License 2010.07.23 0 0 49469
Köszi lányok a sok pozitív tapasztalat leírásást mert ez tartja a lelket bennem. Tegnap már bőgtem. Richi addig sír még nincs full-on így gyakorlatilag tegnap délután kettőig etetésből álltam. Aztán végre megtelt és aludt 4 órát aztán már helyén voltak a dolgok. Apa szerint az éjszakai nem evést pótolja nappal. (Persze ő viccel.)
Ma lesz meg az 5 nap vegyesen szedett homeos bogyó aztán szünet. Nagyon bízom benne hogy nálam is használ. Még igazán nem tapasztalok változást igaz az igény is hatalmas.
Roli tegnap már kente neki a vajas kenyeret hátha attól majd nem sír. Jót nevettünk neki.
Előzmény: chelszy (49467)
chelszy Creative Commons License 2010.07.22 0 0 49468
Nagyon helyes gyerekek! :)
Előzmény: andyro (49458)
chelszy Creative Commons License 2010.07.22 0 0 49467

andyro én egyáltalán nem szedtem folyamatosan. Ha fejni próbáltam nem jött (csak kb. 50 ml, ugyanazzal a géppel, mint neked van), így fagyasztott tejem nem is volt.

Nekem az 5. héten este pótólni kellett táppal, ezt kb. 2 hétig csináltam, aztán kezdtem homeozni. A homeos tablettát kb. 3 hétig szedtem, aztán már volt tejem és kb. a 8. hónap körül szedtem pár napig more milk tablettát (1 hétig), amitől nagyon megindult. Aztán többé nem kellett sem szednem, sem inni teát sem semmi.

Az első 5 hétben ittam teát, de nekem az nem sokat segített.

Előzmény: andyro (49465)
Shannah Creative Commons License 2010.07.21 0 0 49466
Andyro,
nem szedtem folyamatosan, volt, hogy hetekig nem szedtem, akkor ittam teát, vagy ettem a more milk kapszulát. És mindig csak az egyiket szedtem egyszerre, vagyis volt mondjuk 1.5 hét utrica, aztán szünet, aztán ricinus communis, megint szünet, stb... De ha úgy vesszük, szinte az egész szoptatás alatt szedtem valamit és ittam alk. mentes sört :) bár lehet az egésznek semmi értelme nem volt, hiszen az utsó 2 hónap rácáfolt tejmennyiség tekintetében... (most is van, de nem merek kísérletezni, félek, hogy G megharap :D)
G is sírós volt az esti órákban, pontosan az esti fürdés és vacsi előtti időszakban, úgy emlékszem talán 6-7 körül kezdődött és 8-ig nyügi volt. Nem volt vészes, de táncolni kellett vele folyamatosan, vagy hallgattunk zenét, vagy mi énekeltünk :) 8-kor fürdés, vacsi és aztán aludt kb. 11-12-ig, megint kajcsi, majd hajnalig alvás. Ez így ment nálunk egész nyáron, ill. nyár vége felé már csak hajnalban ébredt (Ő ápr. végén született). Amúgy az első időkben G is többet gyarapodott hetente, mint a "papírforma", egészen 8-9 hónapos koráig, bár sosem volt duci baba és óriásbébi sem, csak izmos :) Most lesz 15 hónapos és kb. 11 kg, ami teljesen normális.
Előzmény: andyro (49465)
andyro Creative Commons License 2010.07.21 0 0 49465
Shannah: Jól értem te folyamatosan szedted? Akkor is amikor ár több volt? 5 nap és két nap szünet 5 nap......
Mi most úgy állunk hogy a tápszerhez hála égnek nem kellett még nyúlni. A bogyókat szedem. Csak nem egyszerre kezdtem el a kettőt mert csak egyik volt eddig. (Ultica)
A gyerekorvos Richi egy heti gyarapodása alapján (29dkg) azt mondja nem véletlen nem volt most elég a tejcsi, mert hirtelen nőt meg a Richi igénye és hízta is a dupla mennyiséget mint amennyit egy hét alatt kellene. De hááát KÖVETELI!!!!!
Már 3,78 dkg volt tegnap meztelen. Haza meg 3.28-el jöttünk.
Szót fogadok nem mérem minden evéskor mert tényleg hülyeség!!! Csak idegesítene.

Képzeljétek valamiért minden este a fürdetésig (néha utána is) írtó síros a drága. Nem tudom mi az oka, talán fáradt. Egész nap és éjjel kis angyal de este.......és nem lehet meg vigasztalni.
Előzmény: Shannah (49464)
Shannah Creative Commons License 2010.07.20 0 0 49464
Andyro,
gyönyörű a kisbabád és bátyus is nagyon édes! Gratula! :)
A bogyókat én is így szedtem, ahogy Andi leírta és nagyon jól működött!!! Talán még csak annyit, hogy lehetőleg előtte és utána kb. fél órán kersztül ne egyél igyál, úgy szívódnak fel legjobban. Nekem a homeos doki azt mondta, hogy mikor a bogyókat szedem, azokon a napokon ne igyak tejserkendő teát, csak vizet. Betartottam és nálam így bevált... Amúgy már 3 hónapja nem szoptatok (G. 1 éves kora óta), de még mindig nem apadt el a tejci teljesen :) Amikor 10 hónap körül úgy gondoltam, hogy nem szedek több bogyót, nem iszok teát, mert sokkal tovább nem tervezem a szoptatást, egyáltalán nem apadt a tejem, sőt, még be is csomósodott a cicim, de a mellszívókat addigra már kölcsönadtam, így muszáj volt G. segítségét kérnem továbbra is :) Szóval szerintem nagyban bejátszik a pszichés tényező is!
Előzmény: andyro (49462)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!