Keresés

Részletes keresés

nemethla Creative Commons License 2015.11.30 0 0 15179

A K bajonett szerencsédre internacionálisan K, Pentax K vagy Chinon K, vagy akár orosz K, mind ugyanaz. Mint az M42x1, ahol az 1 a menetemelkedés értéke mm-ben))

Előzmény: LionKmp (15178)
LionKmp Creative Commons License 2015.11.30 0 0 15178

Sziasztok! K bajonett, az vajon mind egyforma? És az ugyanazt jelenti mint a "Pentax K"?

 

Berendeltem egy pk-fx adaptert fuji-x-hez ebayről, mert m42-es nagylátószöget nem sikerült beszerezni, ez viszont a második szuperjónak kinéző K obi amit elcsíptem a piacon. Ha el nem viszik mire hétvégén megnézném, a másikat is hagytam veszni, m42-re várva!. Addigra viszont a pk-fx mount adapter nem jön meg, hogy rápróbáljam mielőtt kifizetem. Ezért kérdezem.

 

Fejemet fogom, mert a márkanevet meg se néztem, csak a számértékeket (28mm f/2.8), tisztaságot, működőképességet, így nem tudok most utánaolvasni. Az üveg mondjuk szokatlanul átlátszó volt, szóval lehet, hogy nem bevonatos, az nagy hátrány?

pagrus Creative Commons License 2015.11.30 0 0 15177

Vivitar (Kiron) 2/24 Minolta MD végű objektívet cserélnék M42-es makró objektívre

 

nemethla Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15176

Mert ez itt pl értelmetlenül a 3x-osa: http://www.jofogas.hu/budapest/Pentacon_M42___es_kozgyuru_sor_36129503.htm?first=1

 

De igen, egyébként olyanra, mint amit te is mutattál a linken

 

Előzmény: nemethla (15175)
nemethla Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15175
Előzmény: Kersti (15174)
Kersti Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15174
Előzmény: nemethla (15173)
nemethla Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15173

Az adapter semmit nem ér az érintkezőkhöz, de ha tutira akarsz menni ( és valamivel olcsóbb is ), akkor az m42-höz használj M42-es közgyűrűket, erősebbek is. A Fotga közgyűrűt meg használd csak az elektronikus eredeti obikhoz.

Előzmény: Kersti (15172)
Kersti Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15172
nemethla Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15171

Nem szokta elérni az adapterek vége-alja az érintkezőket. De ha tudsz pontosabb adatot ( milyen adapter, oly4/3, milyen közgyűrű,) valós képpel, akkor könnyebb a válaszadás.

Előzmény: Kersti (15170)
Kersti Creative Commons License 2015.11.29 0 0 15170

Üdv mindenkinek!
Olyan kérdés merült fel bennem, hogy a az általam használt FOTGA  +10, +16  makró közgyűrűkre ráakaszthatom a Helios ill.Industár 61 L/Z obimat a rátekert M42-M4/3-os átalakítóval.
Az adapter nem teszi tönkre a makrógyűrű AF érintkezőit?

_mirmur_ Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15169

en se nagyon foglalkoznek a mikrokarcokkal. ellenben azert illo megemliteni eladaskor, ill. arat mersekelni. igy korrekt szerintem.

Előzmény: Kersti (15165)
Kersti Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15168

Jahno, monyesz thanks!

Jahno Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15167

Mikrokarc ne zavarjon, legtöbb obi amúgy is olyan.

Előzmény: Kersti (15165)
monyesz Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15166

A karcok a bevonaton vannak, eltüntetni nem lehet őket. Vegyél egy napellenzőt, és tedd fel, használd. Kerüld a helyzteket, mikor ellenfénybe kerülhetsz.

Együtt lehet élni vele.

Előzmény: Kersti (15165)
Kersti Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15165

Most vettem kézhez a kintről behozott MC Helios 44-3-at.
Háááát....a látatlanba vétel átka: az első lencsén mikrokarcok körbe-körbe.
A menet felőlin kevesebb és enyhébbek.
A belsejében viszont egy porzsáknyi por(na jó kicsit túlzok, és egy két pont ami valószínüleg kis koszdarab.
Kérdés: a mikrokarcokat valahogy el lehet(vagy szabad-e egyáltalán kisérletezni vle házilag)távolítani?
A port ki lehet takarítani egy optikussal?És ennek mennyi lehet a költsége?

Milyen mértékben rontják a fenti dolgok a kép minőségét?(gondolom a mikrokarcok visszatükröződést okoznak majd)
Köszönöm a válaszod.

taki66 Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15164

Üdv!

 

Írtam PÜ-t, de ez reális ár!!

 

Nagyon baba kis obi, nem marad el a nagyteso a Volna-9 mögött!!

 

 

Szép fényket hozzá!!

Előzmény: Kersti (15161)
_mirmur_ Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15163

Első körben, örülök, hogy az oldallal meg vagy elégedve. Használd egészséggel.

 

Amit kaptál ár, szerintem piaci ár, kb ekörül szoktak ezek menni. Jókat hallottam/láttam róla, nekem nincs, nyilatkozni sem igen tudok emiatt róla.

A 44-3-at is árában vetted kb. Szóval megnyugodhatsz. :) Pláne ha szép és jó működésű is.

Előzmény: Kersti (15161)
Kersti Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15162

Bocsi az elírásokért, de nézzétek el  nekem diszlexiás öregembernek :-)

Kersti Creative Commons License 2015.11.26 0 0 15161

Sziasztok fórumtársak!
Itt az M42-ön "kopasz" vagyok még, de  amugy már nem mai motoros.
A mimur fórumtárs "tollából" láttam egy nagyon szép gyűjteményt a flickr-en régi obikkal.
Ukrajnai származásom révén egy kijevi obikkal kereskedő csaj ajánlgat nekem egy INdustar 61 L/Z-ét és a flickr-es albumba nagyon megtetszetetk ezelle az obival készült képek.
Az ára olyan 11-12e Ft körül lenne.
Mik a vélemények erről az obiról és szerintetek megéri ennyiért?
Előzőleg vettem tőle egy MC Helios 44-3-at, ha minden igaz akkor ma hozza át egy ismerösöm a határon, azt cakk-pakk 9000Ft-ért vettem.(kicsit túlfizettem, úgy érzem, de a fotók alapján nagyon szép, az más kérdés hogy a valóságban milyen lesz.

U.i.:Ja egy Oly E-PL6-os MILC-re lesz.

Előre is hálás köszönet a véleményekér

scatti Creative Commons License 2015.11.24 0 0 15160

Helios 40-ből csak egy fajtám van így nincs viszonyításom, de pl Jupiter 9-ből az alu M39 és az M42-es MC-s képét bárki felismeri pár kép elkészítése után. Persze ez is értelmetlen, mert mikor megvettem az alut csináltam egy összehasonlítást és az mc-s azóta nem is volt vázon...

Előzmény: Rőth Sándor (15153)
katicahaz Creative Commons License 2015.11.21 0 0 15159

Köszi az okossàgokat, a végtelen nem annyira fontos ugyanis fõképp közel képeknél hasznàlom. A helios 44-2 ôt egy video mintája utàn sikerült átalakítanom végtelenre bàr azt is közelképeknél használom, semmi veszteséget nem leltem a sarkoknál sem a végeredményben, ezért gondoltam most is hasonlóra. Nikkor 55/1,2 jòl jönne, sajna lekéstem anno ròla. Köszi, a nikon kocsmàba hamarosan benézek!

 

pater68 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 15158

Ha gondolod, a nikon korcsmában kivesézhetjük.

pater68 Creative Commons License 2015.11.21 0 0 15157

Ilyet ne csinálj. Értelmetlen. Teljes kockán a szélek, sarkok elvesznek. Lesz végtelened, hurrá. Inkább más vázban gondolkodnék helyedben. MILC-ek tudják, amit kell, ha konzervatívabb vagy, a Pentax vázak ua. bázistávolságot tudják, kb. 50 éve.

Előzmény: katicahaz (15154)
Jahno Creative Commons License 2015.11.20 0 0 15156

Annyi pénzért én lehet valami régebbi Nikkorra gyúrnék.

Előzmény: katicahaz (15154)
nemethla Creative Commons License 2015.11.20 0 0 15155

Szia, keresd meg Kalocsay Karcsit. Valószínűleg lehet.

Előzmény: katicahaz (15154)
katicahaz Creative Commons License 2015.11.20 0 0 15154

Üdv. Mindenkinek

 

Lahetséges egy Porst color autoreflex  55/1,4 obit átalakítani, hogy Nikon vázon tudja a végtelent? Pl. úgy, mint a helios 44-2-őt a hátsó lencsetagok +hézagolásásval....

(Lencsés átalakító az szóba sem jöhet....)

 

Köszi előre is.

 

Rőth Sándor Creative Commons License 2015.11.18 0 0 15153

Ha csak a kepet latnad meg tudnad mondani melyik, vagy milyen evjaratu objektivvel keszult? Itt most az azonos gyutavuakra gondolok.

Előzmény: scatti (15152)
scatti Creative Commons License 2015.11.18 0 0 15152

Hogy ne fokozzam a zavart csak az alukról írok, amik Helios 40 néven futnak,mert  a 40-2 jelűek feketék.

Szerintem az a helyzet velük, ami a jupiter 9-ekkel: minél régebbi annál jobban szeretik a képét.

Nekem egy 61-es és egy 66-os gyártásúhoz volt szerencsém. A 61-esnek fix az állvány csatija, a 66-osnak már forgatható. Mindkettő M39 menetes, de később csináltak alut 42 menettel is. Létezik ciril betüs felirattal is és olyan is amin pirossal jelölték a bevonatot, ezek gyakran 0-val kezdődő gyáriszámúak, ezek a legrégebbiek.

Ha full frame vázon használod, szerintem szerencsésebb mint a 75-ös biotar (nekem az rövid volt) bár nagyobb, de az ára kisebb és ugyanúgy pörgeti a hátteret.  Annyira más a képe nyitva, mint 2.8-on, hogy olyan mintha két obi lenne a táskádban, persze ezt cipelésben is érzed:)

Előzmény: hispan.hun (15126)
troppauer Creative Commons License 2015.11.12 0 0 15151

próbálgatom a kis industart, nagyon vonzó a mini mérete. Rá kell állni a kezemnek a méretre, de tetszik a szerkezet.  



Zozzantoz Creative Commons License 2015.11.10 0 0 15150

M100/2.8 volt.

Előzmény: monyesz (15149)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!