Keresés

Részletes keresés

e_dora Creative Commons License 2005.03.17 0 0 191

Ebben tökéletesen egyetértünk. :)

(ezt csak később olvastam, úgyhogy az előzőmet oszd le kettővel:)

Előzmény: Atti act (188)
e_dora Creative Commons License 2005.03.17 0 0 190
má ne haragudj atti, de nekem te nagyon furcsa vagy, olyan kenetteljes nyilatkozatokat írsz ide, mintha sajtóattasé lennél a MMnál vagy mittomén a pápa...

"A Machine Mouse tudja, hogy most milyen stílusban játszik." ?!

1. honnan tudod, hogy ők mit tudnak, minek vannak a tudatában, és mit gondolnak!?

2. milyen retardált hülye az a mai világban, aki nem ismeri a könnyűzenei stílusokat?

3. mi ez az egész szakmafétis? kozsó is a szakma része, hadd ne kommentáljam...

 

Különben meg zenesuliba jártam, tanultam pár hangszeren, van egy hangtechnikus végzettségem, valamint hallottam a zenekar 4 dalát - most akkor ez jobban feljogosít rá, hogy elmondjam, hogy b*szottul nem tetszik? vagy menjek el még a ZAK-ra is? mintha a zenekar egyes tagjai láttak volna már életükben kottát.. lol.

 

Éskülönben, ha a "MM tudja"... megkérdeztem a zenekar 3 néhai oszlopos tagját és szerzőjét a fenti kérdésről. Egyikük ezt mondta: "plázarokk", a másikuk ezt: "zárai-vámosi-vanhalen-diszkó, gyalázat", a harmadik, Bence pedig, hogy hibás a modulálás - szerintem még ő volt a legkedvesebb :))

 

Te és én is írtam, hogy pl a megvédelek relatíve tetszik, és vannak itt különböző vélemények, pl a tiéd, szóval ezzel semmi gond, de ne gyere már ide megszabni, hogy ki mit mondhat meg gondolhat!

Előzmény: Atti act (189)
Atti act Creative Commons License 2005.03.17 0 0 189

Szia Alanis32!

 

Örülök, hogy a régi rajongók közül, Te is ott leszel március 26.-án.

Meghallgatjuk, majd véleményt nyilvánítunk.

A Machine Mouse tudja, hogy most milyen stílusban játszik.

A szakma része a zenekar is.

 

Előzmény: Alanis32 (187)
Atti act Creative Commons License 2005.03.17 0 0 188

Tudomásul vettem a véleményedet. Én kíváncsian várom a közeljövő eseményeit.

 

Előzmény: e_dora (186)
Alanis32 Creative Commons License 2005.03.16 0 0 187

Fú most annyi minden kavarog a fejemben.....először is elmondanám hogy én egy megrögzött nosztalgiázó hülye tyúk vagyok (ráadásul a nickemből nem nehéz kitalálni a koromat), aki általában iszonyúan tud örülni, ha régi kedvenceit vmilyen formában újra látja. Lásd pl. a GN'R esetében akár az Adler's Appetite, akár a Velvet Revolver. De ott csápoltam a Szigeten a Sex Action koncertjén (és ott leszek a PeCsában 26-án), és véremet adnám egy klasszik felállású Sing-Singért.

 

Ráadásul Atti act abban igazat adok neked, hogy nem lehet 10 év után úgy előjönni, hogy ugyanazt játsszam, mint 10 évvel ezelőtt, az idő ugyanis múlik, bármennyire is utáljuk érte.

 

DE!!!! Az, hogy újat adunk, modernizálunk, sappara, az nem egyenlő azzal, hogy lemegyünk gagyiba, vagy ellopjuk egy befutott csapat kliséit. És bármennyire is utálom beismerni, az MM esetében erről van szó (bár én még csak 1 új nótát hallottam/láttam, azt is csak egyszer). 

 

Aztán: a stílusmeghatározás szerintem egyetlen "szereplő" feladata: magáé az adott előadóé.....sem a nagyérdemű, sem a szakma nem tudja annyira jól behatárolni egy együttes stílusát, mint maga a zenekar. Ráadásul elég gagyi banda lehet az, aki maga sem tudja, milyen stílusban játszik, hiszen akkor semmi irányvonala nincs annak, milyen dalokat írjanak, nemdebár? (És mielőtt bárki félreérti, ezzel nem azt akartam mondani, hogy az új MM-nek nincsen stílusa!!!!)

 

Végszónak pedig: mindettől függetlenül én is azt kívánom, hogy sikerüljön nekik, és meg fogom nézni őket mindenképpen élőben, mert az sokat számít! 

 

Előzmény: Atti act (185)
e_dora Creative Commons License 2005.03.16 0 0 186

Szerintem a stílus maghatározása nem a mi feladatunk, azt a szakma eldönti.

 

 

Hehe, hát azé mán ehhez nem kell külön szakma. Ezek nyilvánvaló dolgok. Ami meg a produkció minősítését illeti a nagyérdemű által - kit érdekel?! "Egymillió légy nem tévedhet?" :) Itt a fórumon eddig is szubjektív vélemények hangzottak el, illetve ha szakmaiak, azok tényekkel alátámasztva.

Előzmény: Atti act (185)
Atti act Creative Commons License 2005.03.16 0 0 185

A Rádayban fellépett a Machine Mouse 2005. március elsején.

Nagyon tetszettek az új dalok és jó volt hallani a régieket is.

Ha akarod Dóri, láthatod őket élőben hamarosan. Szerintem a stílus maghatározása

nem a mi feladatunk, azt a szakma eldönti. A produkciót meg majd minősíti a

nagyérdemű. Nagyon szép volt ez a gondolatod: -ennyi év után megérdemlik a sikert. Én is így érzek.

Előzmény: e_dora (184)
e_dora Creative Commons License 2005.03.16 0 0 184
ja és félre ne érts, semmi rosszat nem kívánok nekik.. a lelkesedést mindig is nagyra becsültem minden egyes tagban, és ennyi év után megérdemlik a sikert, a maguk választotta porondon. (csak ettől még nekem nem fog tetszeni, amit csinálnak.)
Előzmény: e_dora (183)
e_dora Creative Commons License 2005.03.16 0 0 183

Rádayban mikor mi volt?

A rajongó dologban nem értek egyet veled, én ha egy zenekart igazán szeretek, akkor abban az általuk képviselt szellemiség (tagok jelleme, szövegek mondanivalója, image) és a játszott zene (stílusa, minősége, hangulata, tüze) az, ami engem megfog.  Ha ez megváltozik vagy eltűnik (mint jelen esetben), akkor megszűnik vele a rajongás is. Semmi köze a múlthoz, nosztalgiához. Szeretek új bandákat is, sőt, ha már MM, akkor ajánlom a figyelmetekbe Pelét, aki ha majd hamarosan kijön az új bandájával, talán megmutathatja, hogy miről beszélek azzal, hogy "szellemiség" "tűz" meg "rockzene" (pumacipő rulz!)... A közönség meg, lehet, hogy új, de semmivel sem hülyébb, mint a régi, nem indokolja a lebutulást, a diszkót. A MM a siker érdekében popzenét játszik, ennyi az egész. Engem meg nem izgat. Ha igényes popzenét akarok hallgatni, akkor beteszek Abbát. :)

Előzmény: Atti act (182)
Atti act Creative Commons License 2005.03.16 0 0 182

Szia Dóri!

 

Igen, már hallottam egy részét a Ráday klubban.

Nagyon bejön, 2005-ben ez kell. Véleményem szerint napjainkban nem lehet

az új közönséggel kizárólag a régi számaikat elfogadtatni. Frissiteni kell a hangszerelést a szövegeket. Sokat kell újra élőben játszaniuk. Sok új nótát

kell írniuk. A múltnak voltak gyönyörű pillanatai, profi dalai. Féltve őrzöm a szívemben. Mostantól is úgy mint régen a jelenlétemmel támogatom őket ahol

fellépnek. Mitőlünk régi rajongóktól elvárható lenne egy kis optimizmus a banda

jövőjével kapcsolatban. Örülni kell az ujjászületésnek. 

Előzmény: e_dora (181)
e_dora Creative Commons License 2005.03.16 0 0 181

Szia,

 

a site most sajna kicsit hendikeppes, a szerver nyüglődik, vendégkönyv megállt.. de majd jó lesz, köszi a reflektálást.

 

Az irigykedést nem igazán értem, én nem-tetszés jeleit véltem felfedezni, az pedig urambocsá, akár nem-tetszést is jelenthet. :) Pl. nekem nem tetszik a mostani.

Te már hallottad?

Előzmény: Atti act (180)
Atti act Creative Commons License 2005.03.16 0 0 180

Szia Dóri!

Régi MM rajongó vagyok. Gratulálok ahhoz, hogy létrehoztad a weboldalt.

Már nagyon aktuális volt, hogy ez a profi banda is helyet kapjon az interneten.

Minden infót elolvastam. A történet precíz és pontos. Az interjú még egyoldalú,

remélem a többieket is sikerül majd mikrofonvégre kapnod. Itt a fórumon még

rengeteg a zűrzavar, sok hozzászólásban irigykedést fedeztem fel a jelenlegi

Machine Mouse iránt. Remélem idővel ez letisztul. Nézzünk előre és szorítsunk a

sikerekért. Március 19. Kaposvár, március 26. Petőfi Csarnok.

Előzmény: e_dora (179)
e_dora Creative Commons License 2005.03.15 0 0 179

a demón még ügyködünk, az sajna senkinek nincs meg "eredetiben", én a sajátomat bedigiztem már, de nagyon pocsék, most kaptam bootleggertől az övét, és azt még nem vizslattam meg, lehet, hogy abból vmi jobbat ki lehet hozni, vagy talán a kettőből egyet, haha, de pl érdekes mód mindkettőnknek van, hogy ugyanaz a szám ment tönkre (pl az aidser asszem).. én is arra várok, hogy előkerüljön valakitől egy kevésbé agyonhallgatott kazetta, vagy vmi krómos tisztességes változat, mert az egyém egy olcsó gagyi normálra lett átvéve, és többezerszer lejátszottam..

egyébként engem egész váratlanul ért a kazettaamortizáció, sosem gondoltam, hogy ez ilyen durva, mert évekig hallgattam őket, aztán mikor megszaporodtak a cdim, akkor beraktam őket egy dobozba, naivan, és mikor elővettem, jött a pofáraesés...

Előzmény: as_roma (176)
Locsmándi Bence Creative Commons License 2005.03.15 0 0 178

Szia as!

 

Köszi, jól esik ezt olvasni! ;-)

Előzmény: as_roma (176)
as_roma Creative Commons License 2005.03.15 0 0 177
ahamm... vitrin
Előzmény: as_roma (176)
as_roma Creative Commons License 2005.03.15 0 0 176

szia Dóra!

 

Gratulálok az oldalhoz, szuper  lett :))))

 

Miután belehallgattam a számokba újra erős hiányát érzem a kaziknak :(((

Sajnos a Deep Press kazim elszakadt, a demo pedig valahogy eltünt. 

Sz'al ha ebben valaki tudna segíteni, azt nagyon megköszönném.

 

Szia Bence!

Most jutott eszembe, hogy az egyik koncerten bedobott pengetődet mekkora becsben tartottuk, vitrinn stb...  :))) De szép kis idők voltak...

Csak hogy tudj róla milyen kis rajongóid voltak... :)))

 

 

 

 

 

Előzmény: e_dora (175)
e_dora Creative Commons License 2005.03.15 0 0 175
ja a 77-ben írták, hogy a Machine játszott egy NO-koppintást Menedék címmel.
Előzmény: e_dora (174)
e_dora Creative Commons License 2005.03.15 0 0 174
köszi a plusz infókat, így már értem, miért lóg ki hangzásában a 3. (metál)dal - más gárda írta.. volt is itt a fórumon vki, aki emlegetett egy NO feldolgozást tőlük...
Előzmény: Locsmándi Bence (172)
Locsmándi Bence Creative Commons License 2005.03.15 0 0 173

Tenyér széllel való tompításos játékmód a gitáron.

Előzmény: worchester (171)
Locsmándi Bence Creative Commons License 2005.03.15 0 0 172

Sziasztok!

 

A 4 számos, Danubius-os interjút meghallgatván mindenek előtt szeretném leszögezni, hogy Dandó Zolit tehetséges zenésznek tartottam már akkor is, amikor ő magát még nem annyira (Reaktor stúdiós felvétel Séf úrral anno, én voltam a hangmérnök - ő emlékszik). A Hooligans néhány számára felfigyeltem, mind zeneileg, mind hangzásilag, mikor megtudtam, hogy ő áll mögöttük, csak örültem. Zolinak ez a munkája is tisztességes, és amennyire az általam hallgatott internetes rádió-felvételből megítélhető, jól is szól. Lehet, hogy 1-2 dolgot nem pont úgy oldottam volna meg, mint ő, de ezek már csak nüansznyi, izlésbeli, szóra sem érdemes dolgok.


Innetől jöjjön a véleményem a 4 elhangzott számról:

 

100 000 perc


Masszív a gitárhangzás. Tetten érhető a Rasmus hatás a gitáralapban időnként felbukkanó tercszólamban. Lehet, hogy az én hibám, de a szöveg érdektelen. Pedig, egyébként azt mondják, nem vagyok teljesen hülye hozzá. Lehet, hogy a szöveg rossz, vagy csak az előadás. Csipáék (Bigdaddylaca által írt) szövegei időnként elkapják a figyelmemet, a zenében jó helyen, jókor jönnek, jól. Itt ilyen jellegű dramaturgiát nem találok. A zenekari rész felesleges, céltalan, a modulálás öncélú, nem nő ki sehonnan, nem konzekvens - szerintem zeneileg hibás, bár összhangzattanilag megmagyarázható.

 

Játékos


Számomra érdektelen szám. Az ilyen zene nem izgat. Ügyes Zoli delay-es gitárszólója, bár én még tovább vittem volna onnan, ahol most vége van, egy torzabb, dögösebb szólóval, melynek a most hallható rész egyfajta felvezetése lethetett volna.

 

Megvédelek


Ez a szám  a már nélkülem és Vedres Joe után, valami Balázs nevű gitáros sráccal készült, meg nem jelent, 3. lemezről való. A feltételezések szerint semmi köze a korábbi I Protect You-hoz. Nekem úgy rémlik, hogy ez akkor, azon a 3. lemezen még egy Neurotic Outsiders feldolgozás volt, vagy egy olyan szám, amit Raga írt gitáron (nem emlékszem tisztán). Jó, ahogy az elején a riff kimegy sztereóba. Csupa frázis, klisé a szöveg, a verse dallam sematikus módon követi az alap VIm-IV mozgását. Alapvetően az az érzésem, hogy az alap jobb és jobban szól (ez, sajnos, ennél a minőségnél csak sejthető), mint amit ez a szám megérdemelne.

 

King of The Night


Ha már eddig is durvának tűntek a kritikáim (pedig vigyáztam, hogy pro és kontra is szóljak), akkor vigyázz, mert most viszont letaglózó is lesz!
A nyitó riff még jó is, bár nincs sok köze az utána jövő texturához.
András helyenként veszettül hamisan énekel (pl.: give me the keys honey OF YOUR HONEY). Nem tudom, hogy ilyen ökör-hibát miért hagynak/hagytak benne egy lemezanyagban.

Sajnos, ahhoz intellektus és némi nyelvismeret, dramaturgiai érzék is szükséges, hogy valaki belássa, hogy ez a szám miért volt korábban lassabb: ez egy geci csábítónak a nyelvöltögetős, nyálcsorgató megnyilatkozása. Ez a tempó a szövegtől teljesen, eléggé idegen.
Szomorú a tény, hogy úgy érezték, ehhez a nótához hozzá kell nyúlniuk. A két évvel ezelőtti, pelés-pokis-bencés formációban ennek lett volna némi kuriózum íze (volt is róla szó), de így, sajnos, nincs.

 

A fentieket azért írtam, hogy világos legyen, miért nem lettem benne a zenekarban. És emelett, mint szerzőjük, minden jogom megvan, hogy véleményt nyilvánítsak. A dalokat meghallgatva úgy érzem, jobb, hogy így alakult - ők is jobban jártak Dandó Zolikával, és nekem is jobb a magam útján...

 

Remélem, ettől kezdve mindenki megérti őket és megért engem!

Előzmény: e_dora (154)
worchester Creative Commons License 2005.03.15 0 0 171
mi az a palm mute ?
Előzmény: e_dora (161)
Alanis32 Creative Commons License 2005.03.14 0 0 170

Sziporka, mint sziporkázó, vagy mint szipogó?:o)))

 

Egyébként én már nagyjából jövök kifelé, de még néha rámjön a köhögés meg a szipogás....jellemző módon mindenki körülöttem túlesett rajta és amikor már mindenki meggyógyult én akkor kezdtem....na ez vagyok én.

Előzmény: Locsmándi Bence (169)
Locsmándi Bence Creative Commons License 2005.03.14 0 0 169

Sziporka fórum!

Mindenki jól van?

 

b.

Előzmény: e_dora (168)
e_dora Creative Commons License 2005.03.14 0 0 168
fú, te is? nekem a torkom meg a nátha. úgyhogy olyan poénokat kérek, amiktől tüsszögni fogok, mer az jólesik :)
Előzmény: Alanis32 (167)
Alanis32 Creative Commons License 2005.03.14 0 0 167
nem ér szegény beteg engem röhögtetni mert megfulladok a köhögéstől!:o))))))))))))
Előzmény: e_dora (166)
e_dora Creative Commons License 2005.03.14 0 0 166
ma csak egy pu, de holnap az egész világ! :)
Előzmény: Alanis32 (165)
Alanis32 Creative Commons License 2005.03.14 0 0 165

PuTegnap, de ez szar volt, bocs!

Előzmény: Locsmándi Bence (164)
Locsmándi Bence Creative Commons License 2005.03.14 0 0 164
puMa?
Előzmény: e_dora (163)
e_dora Creative Commons License 2005.03.14 0 0 163
neki is pumacipője volt... ;)
Előzmény: Locsmándi Bence (162)
Locsmándi Bence Creative Commons License 2005.03.14 0 0 162
Előzmény: e_dora (159)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!