Keresés

Részletes keresés

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3739

Az biztos.

Előzmény: 0l0 (3738)
0l0 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3738

Lehet, hogy a legjobb módszer a spártai: hideg vízzel, röviden. Pára gond megoldva. :)

Előzmény: Törölt nick (3736)
Belzer Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3737

Értem a problémát. 

 

Előzmény: Törölt nick (3736)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3736

Ha kádban ülve zuhanyzol akkor minimális gőz keletkezik.

Ha zuhanykabinban akkor maximális szokott főleg ha álldogálnak sokáig.

 

Van ugyan gyári páraelszívója a fürdőnek, de lópikula a hatása. Többen is fürödnek egymás után, a lakás pedig szépen telítődik párával.

 

Na ezt lehetne talán megfogni valami furmányos módszerrel, de itt most pont az lenne a lényeg, hogy a zuhanykabin kabinjellegér használnánk ki. A hidegvízcsöces módszer pont tökéletes, mert totálisan nulla a fogyasztása, elromolhatatlan, és előmelegíti saját magát egyúttal. Ez simán járható út, kipipálva. (részletkérdéseket meg lehet oldani)

 

most azon agyalunk, hogy ott ahol nincs ilyenre felhasználható hidegvíz, ott hogyan lehetne megoldani. :)

 

A kész elektromos páralecsapató gép inkább a teregetéskor hasznosítható, zuhanynál más megoldást is ki lehetne találni. Eszembe jutott a hurrikán, hátha ennek a működése segíthet.

 

Ez egyébként elméleti agyalás, ötletelés. OIO is szereti az ilyesmit, de ma kidőlt a sorból.

Előzmény: Belzer (3735)
Belzer Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3735

Ezt a zuhanyzás utánra írtam :-)) 

Nem használok ilyet amúgy, mindig csak gondolok rá :-)) 

Kéne egy elszívó ami kiviszi a levegőt a fürdőszobából, de jobb a párátlanító fürdés után fél órára. 

Amúgy gondolom van ajtó a fürdőszobán és azt csukva is tartjátok fürdés alatt, tehát mitől lesz teli a szoba gőzzel? 

Előzmény: Törölt nick (3734)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3734

Nem ezen agyalunk hanem a vízpára a kicsapatása a levegőből ami a szobába jut gőz formájában, majd a falakon lecsapódva a penészgomba hasznosítja. A vízlehúzóddal lehúzott víz már lecsapatott vízpárának minősül :) Nekem is van ilyenem a fürdőben és a kocsiban is.

Előzmény: Belzer (3731)
0l0 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3733

Ez most nekem messzire vezet, ebben a formában.

Előzmény: Törölt nick (3730)
0l0 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3732

Nagyon ötletes, okos megoldás (igaz lustáéknál nem működik :-))

Illetve a zuhanykabinból kijutó pára kérdését nem kezeli. Az ugyanis nem megoldható, hogy lezárjuk a zuhanykabint teljesen a zuhanyzás idejére, mert akkor megfullad benne az ember.

Előzmény: Belzer (3731)
Belzer Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3731

Nálunk nincs zuhanykabin, csak egy csempézett épített zuhanyzó rész üveg ajtóval. Zuhany után fél perc http://www.aqua.hu/leifheit-51520-powerslide-ablakmoso-40-cm-348346.html egy ilyennel és nincs víz sehol. 

Előzmény: Törölt nick (3723)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3730

Előzmény: Törölt nick (3729)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3729
Előzmény: Törölt nick (3728)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3728

A bojleres bemenős hidegvíz zseniális ötlet!!! Duplán hasznosul, hisz elő is melegíti a vizét :)

Viszont panelban ez se játszik be.

A zuhanykabint azzal a vízlepergetős cuccal kéne bekenni amivel az autók szélvédőjét szukás, de az műanyagon nem biztos, hogy jó, csak üvegen.

 

Nem tudsz olyasmiről ami egy hosszú hengerben tölcsér, és megforgatja a benne levő levegőt, mint a kúpos-tárcsás porleválasztók? Ez egy "hurrikán" a víz meg a falán összegyűlik, lefolyik.

Előzmény: 0l0 (3727)
0l0 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3727

A zuhanykabin a szétcsapódó vízzel szemben védi a környezetét, de ami a falán lecsapódik (vagy rácsapódik) annak jelentős része nem jut el a lefolyóba, hanem ismét elpárolog. (lehetne esetleg valami  extra vízlepergető, hidrofób anyagból csinálni a zuhanytálcával együtt, hogy ez ne így legyen... :-)

 

Egy teljesen zárt zuhanykabin jelentene megoldást, valamilyen levegőelszívós párátlanítóval egybeépítve.

Itt viszonylag meleg 100% körüli páratartalmú levegőről van szó, vagyis nem nagy kunszt a víz nagy részét kicsapatni belőle, nem kellene mondjuk egy komplett nagy teljesítményű páramentesítő készülék bele. Akár a bojler felé áramló hideg víz is nyelhetné a kondenzációs hőt.

Olyan zuhanyfülkéről már hallottam, ami visszaforgatja megtisztítva a fürdővizet. Legalább a kondenzátummal itt is meg lehet ezt tenni, hogy egy szivattyú visszasajtolja a rendszerbe :-))

Előzmény: Törölt nick (3726)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3726

Én nagyon sokáig abban a hitben voltam, hogy a zuhanykabin lényege a páralecsapatás... Más logikát nem láttam benne, aztán kiderült, hogy pont a "lényeget" nem tudja egyik sem, inkább eszetlen fejjel anyázzák a penészes falat.

Előzmény: 0l0 (3724)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3725

Egy kupola kéne a tetejükre, amiből ventillátorral lehetne levezetni a gőzt egy függőleges kürtőn ami egy páralecsapatóba torkollik. A függőleges részt kéne valahogy meghűteni, a falán kicsapódna. Vagy valami alternatív módon egy "hurrikánt" előidézni ott benn ami szintén kicsapná a vizet.

 

Nekem panelfürdő jár a fejemben, abból is az a fajta ami a ház közepén van, tehát falfúrás, ablaknyitás elfelejtve. A meglévő páraelszívós gyári megoldás ugyan működik, de gyenge.

Előzmény: 0l0 (3724)
0l0 Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3724

Valóban logikus, ezen már én is többször töprengtem a zuhany alatt miképp volna érdemes megcsinálni. Nem egy bonyolult dolog, többféleképp is meg lehet valósítani, de hogy létezik-e ilyen gyártásban azt nem tudom.

Előzmény: Törölt nick (3723)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.22 0 0 3723

Létezik szerintetek olyan megoldás ami a zuhanykabin páráját fogná meg? nem találták még fel a páralecsapatós zuhanykabint, mint totál logikus dolgot?

 

Marad a kabin mellé szerelt, lefolyóba kivezetett páralecsapató?

mosodas Creative Commons License 2016.01.12 0 0 3722

Ok, köszönöm.

 

Gyorsan kiverem a fejemből, mert a végén még tényleg veszek valmi javasoltat. A semmire. 

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.12 0 0 3721

A picit magasabb páratartalom miatt érzitek jól magatokat. Ha száraz lenne, de ugyanolyan hőfok, azt hidegebbnek éreznétek.

 

Ettől függetlenül a párátlanító nagyon jó dolog, fürdőszobába mindenképp tennék, de gázsütős konyhában is hasznos fitcsőr.

Előzmény: mosodas (3719)
Petya79 Creative Commons License 2016.01.12 0 0 3720

A picit magasabb páratartalommal önmagában még nincs baj (lásd pl: passzívházak esete).

Előzmény: mosodas (3719)
mosodas Creative Commons License 2016.01.12 0 0 3719

Hello!

 

Mostanában elkezdtem nézegetni a páratartalmat.  Azt látom, hogy átlag 60% körüli, hol picit alatta, hol picit felette. Mikor kint 90% vagy a feletti a páratartalom akkor bent reggelre lesz 70%. Mindenhol, minden helyiségben. Egységes az egész ház, ha 60% van, akkor mindenhol az van, fürdő picit magasabb (itt van elszívó), míg be nem áll az is.  Penészesedés nincs, ablak pára /kinti/mínusz 7-10 körül jelenik meg. Szellőztetés változó, napi kettő azért megvan. Mi jól érezük bent magunkat.

 Mégis. Már bujkál bennem a kérdés, nem sok ez? Igaz semmi jele nincs. DE, Ilyen értékekhez ti vennétek páramentesítő gépet vagy sem? 

Prézlivagány Creative Commons License 2016.01.11 0 0 3718

Sziaszto

 

Hogyan lehet tömbé formálni a Kálcium kloridot?

Akarok egy ceresites formát készíteni.

selgir Creative Commons License 2016.01.11 0 0 3717

nálunk van, szedi a vizet, öröm nézni

 

non-stop mehet, mikor hová van beállítva:)

Előzmény: marek.z (3716)
marek.z Creative Commons License 2016.01.05 0 0 3716

Elektromos páramentesítőkkel kapcsolatos tapasztalatok érdekelnének.

 

Mire érdemes figyelni? Hogyan érdemes használni, költségek stb. Milyet nem szabad venni, mi az amit mindenképpen tudnia kell?

 

főként gyakorlati tapasztalatok érdekelnének.

Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3715

Danke schön!

Előzmény: Nick_X14XE (3714)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3714

Ilyesmi:

Csak a belső oldalon van. De a gurtni és a kefe között nem húz a cúg.

Előzmény: Törölt nick (3713)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3713

Muti azt a bigyót! :)

De a toknak 2 oldala van. Vagy kívülre is tettek?

Előzmény: Nick_X14XE (3711)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3712

"Valószínűleg télen nem fogom huzigálni, hanem felhúzom"

Ez viszont biztosan nem jó, _nagyon sokat_ szigetel a lehúzott redőny. (Illetve a redőny és az ablak közötti levegő, a szőrszálhasogatók kedvéért.)

Télen, éjszakára érdemes mindig lehúzni.

Előzmény: Törölt nick (3710)
Nick_X14XE Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3711

"Retkes redőnyt pont ezért utálom." "Nekem még nincs fent a redőny"

Nem lehet, hogy kicsit túlaggódod?

Nekem a legegyszerűbb 200Ft-os kefés átvezetéssel van megoldva a gurtni átvezetése a tokon (vakolható, külsőtokos redőny).

Ha méregetem a hőmérsékletet a környékén, semmiben nem különbözik az ablak többi részétől. Ez alapján nem találnám meg hol van lyuk. :)

Az ablak alsó részén viszont jópár fokkal kevesebb, vsz a műkő külső párkány miatt. :-/

Előzmény: Törölt nick (3710)
Törölt nick Creative Commons License 2016.01.04 0 0 3710

A nappaliban 20 fokon méred az 55%-ot, perpill kint minusz sok van. Na ahol ez beszabadul, ott az 55%-os páratartalom relatíve 90% fölött lesz és kicsapódik azonnal, a beszabadulás iránya az a falad.

 

Retkes redőnyt pont ezért utálom. Valószínűleg télen nem fogom huzigálni, hanem felhúzom, és bedugózom azt a lyukat. Vagy eszkábálok oda valami automatizmust ami bedugózza, vagy lezárhatóvá teszi.

 

Nem igaz, hogy nem képesek úgy megcsinálni, hogy ilyen ne legyen. Meg lehetne oldani egy ablaktokon átmenő csővel, amiben egy szorosan illeszkedő betét van (szőnyegszerű) ezt időnként cserélni kell. Nade így nem lenne ott az a lyuk.

 

Nekem még nincs fent a redőny, de előre félek hogyan fogja a májsztró szétbarmolni. Az is röhej, hogy nem nyomnak ragasztót a toktoldók és a tok közé, csak összeqrják és behajítják. A tok körbeszigetelése, rendes beépítés e meg ismeretlen fogalom. Szövegelés bezzeg van.

Előzmény: Prézlivagány (3709)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!