Keresés

Részletes keresés

ködkürt Creative Commons License 2008.08.10 0 0 756

Hányas Vegas-od van??

MediaManager-t kérte felrakni telepítéskor?

Még arra tudok gondolni, hogy vagy nincs fent, vagy nem működik megfelelően. Nekem is okozott már bosszúságot, de aztán újratelepítettem, megoldódott.

Egyébként ingyenesen letöltehető a netről. Google-ben rákeresel, pl. "Sony Vegas 8 Media Manager" (nyilván ha 7-es a Vegas, akkor étteremszerűen 7!)

 

De csak tipp...

 

Előzmény: wipppy (749)
ködkürt Creative Commons License 2008.08.10 0 0 755

nincs tippem:(

 

Előzmény: wipppy (749)
ködkürt Creative Commons License 2008.08.10 0 0 754

afoley!

ha nem jelenik meg a video, csak a hangsáv. az általában kodek-probléma szokott lenni. Mivel csináltad a videót? Netán fényképezőgéppel?

Egyébként, normális esetben, ha a timeline-on látod a video+audio sávot is, kijelölöd valamelyiket (ráklikkelsz), nyomsz egy U betűt (ungroup), ezután külön külön tudod kezelni a két sávot. A kívánt helyen az S betűt megnyomva kéttévágod az audiót. Ha meg más hangot akarsz alárakni, egyszerűen kitörlöd (Delete bill), és behúzol egy tetszőleges, mp3-at, wav-ot, stb. Ennyit tudtam segíteni, de kérdezz bátran, ha valami nem világos.

 

köd

 

 

Előzmény: afoley (751)
wipppy Creative Commons License 2008.08.08 0 0 753
Most vissza olvastam 1 kicsit ... látom néhány embernek bele olvadt az idő sáv , de én néztem nekem sehova sincs eltűnve . Meg azt nem tudom hogy ha váltok texturákat kb a 3 -ik szöveg fajtánál már kilép a program és akkor tűnik el az idő sáv ! De valaki segítsen!Kérlek titeket! Még is valami ötletet mondjon már valaki... lehet kezdő vagyok még itt a fórumnál , de akkor is szánjatok már rám 1 kis időt!
Köszönöm.
wipppy Creative Commons License 2008.08.08 0 0 752
Köszönöm a segítséget!...
afoley Creative Commons License 2008.08.08 0 0 751

Hi,

 

Teljesen amatőr vagyok a progiban, még csak ma kezdtem el használni. Hogyan tudnám a legegyszerübben megcsinálni egy adott, általam készített videó alatt levő hangsáv kicserélését egy másikra?

Igazából megpróbáltam magam csinálni és beilleszteni a videót, de akárhova húztam be, csak a hangsáv rajzolódott ki a videó részen nem látszott semmi, csak pörgött a számláló... Próbáltam a beállításokat is, de hiába...

És a hangsávot sem tudtam ugy szerkeszteni, vágni mint mondjuk a Sound Forge-ban (abban elég járatos vagyok).

Előre is köszönöm a segítséget!

ködkürt Creative Commons License 2008.08.08 0 0 750

Hali!

Annak nem sok értelmét látom, hogy egy videonak önmagában áttetsző legyen a háttere, ugyebár ha nincs mögötte semmi, akkor nincs minek átlátszódnia. Amúgy értem mit akarsz kérdezni, de sztem nmem lehet elmenteni "háttér nélkül" a videót.

Ha ilyesmi a cél, mint a webalpon, amit belinkeltél, sztem valami flash megoldás lehet. Ahhoz meg nem nagyon értek.

Egyébként, ha a timeline-ra beraksz alá valamit - képet, vagy akár más videót - akkor ilyesmit fogsz látni.

 

 

2

 

Nem biztos hogy a legjobb példa, mert nem tökéletesen homogén a háttere a superman jelnek. De a lényeg látszik.

 

köd

Előzmény: tibric (748)
wipppy Creative Commons License 2008.08.08 0 0 749
Hi !

Tudna nekem valaki segíteni?Még rettenetesen kezdő vagyok a program használatában.Lenne egy problémám , be linkelek egy képet ... azon rajta van hogy mi a gond!Lehet már többször is volt ez a probléma , de ha lehet le írná valaki még egyszer hogy mit csináljak? Valaki segítsen! Könyörgöm!

http://kepfeltoltes.hu/view/080808/bug_www.kepfeltoltes.hu_.jpg


Köszönöm előre is !

Üdv. István
tibric Creative Commons License 2008.08.07 0 0 748
Úgy értem tudom hogy ezzel a módszerrel tudnék most a fekete részre bármilyen hátteret tenni ha az alatta lévő timeline-ra behúznék valamit, de én nem hátteret akarok betenni hanem azt szeretném hogy a háttér áttetsző legyen. A lennti hozzászólásom linkjén található oldalnál jobban nem tudom elmondani mit is szeretnék.
tibric Creative Commons License 2008.08.07 0 0 747
Köszi a gyors helpet!
Ez így OK!
De a háttér ezzel a módszerrel szimplán fekete lesz és nem áttetsző nem?
Vagy lehet egyáltalán videóban áttetsző hátteret készíteni vagy ezt amit az alanti weblapon is linkeltem csak flash-el lehet megcsinálni???
ködkürt Creative Commons License 2008.08.07 0 0 746

vegas

 

nagyobb kép:)

Előzmény: ködkürt (745)
ködkürt Creative Commons License 2008.08.07 0 0 745

Hali!

 

Berakod a video-ta timlinera, majd a videofx-ből a chroma keyer-t egyszerűen ráhúzod. felugrik egy ablak, ott ráklikkelsz az ecsetre, majd az ecsettel a videon a kék háttárre, ezzel felveszed azt a színt. ki tudod választani a color palettán is ugyanebben az ablakban a kívánt színt, de egyszerűbb az ecset.

 

 

 

vegas

 

 

köd

Előzmény: tibric (744)
tibric Creative Commons License 2008.08.07 0 0 744
Sziasztok!
Sony vegas 8-at használok és a következő dolgot szeretném megcsinálni de nem tudom lehet-e ezzel a progival.
Adott egy bluebox videó. Ennek a videónak szeretném a kék hátterét áttűnővé vagy áttetszővé tenni, mint egy .png képnél tehát csak a szereplőmnek kellene látszania.
Egy példa hogy érthetőbb legyen milyet szeretnék: Katt ide
Természetesen az alul megjelenő figurára gondolok.
Nagyon fontos lenne ha tudna valaki segíteni megköszönném!
ködkürt Creative Commons License 2008.08.06 0 0 743

Csak egy ötlet:

Próbáld újratelepíteni a Media Managert is.

Letölthető a netről is, ha beírod a gúgliba.

 

De ez tényleg csak egy tipp, nem biztos, hogy segít.

 

köd

Előzmény: lsalover (742)
lsalover Creative Commons License 2008.08.01 0 0 742
hello.
Én is egy kezdő vagyok..de korábban már próbáltam összerakni ezt-azt Vegassal..és akkor szeretettel használtam a "Video Event Fx" -eket...
A mai nap is szerettem volna egy videot feldíszíteni, de nem volt semmi az "Event Fx" parancs alatt..mintha törlődtek volna a"plug-in"-ok...
Valaki nemtudna segíteni, hogy nyerhetném vissza őket?
már újra is telepítettem az egészet, de semmi változás.
ballpen Creative Commons License 2008.08.01 0 0 741
Köszi a választ! Pár hete megoldódott, egy másik fórum képe segített, ahol valakinek ugyanez volt a baja. Hihetetlen, de ott volt az az idősáv valóban, csak teljesen, láthatatlanul beleolvadt a szerkesztőablak alsó szegélyébe. Ilyet... :D
Előzmény: Morthond (740)
Morthond Creative Commons License 2008.07.28 0 0 740
Ez az idősáv az ablak alján egy olyan területen van, amit az egérrel át lehet méretezni. Lehet, hogy csak annyi történt, hogy összenyomtad? Bár már nagyon régi a kérdés, biztos megoldódott azóta.
Előzmény: ballpen (736)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.18 0 0 739
Megoldódott. Új kodekpakk...
Előzmény: Törölt nick (738)
Törölt nick Creative Commons License 2008.07.17 0 0 738
Láma kérdés:

Van egy digit fényképezőgéppel készített .avi fájlom. Be akarom importálni, de nem hajlandó, azt mondja "the video stream is not ide....". Ennyinek van hely.

Ugyanezt a fájlt ugyanezen a gépen a Media Player vagy bármi megnyitja, lejátssza.
tibric Creative Commons License 2008.07.14 0 0 737
Sziasztok!
Szeretném segítsétetek kérni chroma key avagy greenscreen ügyben.
Az a prolémám, hogy a zöld hátterem nem 100%ban és mindenhol egyszínű zöld, hanem ugye vannak árnyalatok átmenetek.
Na most ha kielölök a chromakey pipettájával egy adott területet, akkor nem tudom úgy beállítani a chromakeyt hogy midenhol egyenletes legyen az általam betett háttér és az előtte lévő emberke.
Vagy a sarka zöldül be a háttérnek, vagy az emberem lesz áttetsző.
Hogy tudom ezt kiküszöbölni, mert gondolom hogy ki lehet hiszen a neten olyan színátmenetes zöld háttereket látok amire a végén tiszta tűéles hátteret raknak tűéles emberkével hogy megszólal.
Segítségeket előre is köszönöm!
ballpen Creative Commons License 2008.07.04 0 0 736

Sziasztok!

Jó ideje használom már a Vegas 7-et, de most egy óriási baj történt. Amikor egy effektet, vagy szöveget adunk hozzá a videóhoz, akkor ezeken belül vagy egy idősáv alul, ahol ugye be lehet állítani, hogy hogyan változzon az effekt (elején lassaban, gyorsabban, egyeneletesen stb.) Na ez az idősáv tűnt el. Hogyan tudnám visszarakni? Az újratelepítés nem segített!:(

Remélem tudtok segíteni!

La Veganda Creative Commons License 2008.06.26 0 0 735
Sziasztok!


SOS segítség kellene!


Rengeteg szopás, és próbálkozás után sem tudom megtalálni a render megfelelő beállítását!

A felállás:

digitális fényképezőgéppel készült fotókat használok egy filmben. A a kiírás után a tv-n mutatott képen a fotók 90%.-a bizonyos részeken vibrál, vagy vékony csíkokkal remeg.

A tv, régi , katódsugaras, és sajnos a megrendelés is ilyen tv-re kell.

Van 5lete valakinek? Nagy segítség lenne, ha megtalálhatnám a megfelelő beállítást.
Aviba szeretném kiírni a kész anyagot!


Előre is köszönöm szépen!


La Veganda
tenere_600 Creative Commons License 2008.06.19 0 0 734
Igen, pont ennyivel több a renderelés.
Előzmény: MZ/Y (733)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.18 0 0 733
A dvavi-hoz képest bő 4x-es a pixelszám, ha az adatmennyiség is hasonló arányban nagyobb, nem csoda, ha megizzad vele.
Előzmény: tenere_600 (731)
enyafan Creative Commons License 2008.06.18 0 0 732

Sziasztok!

 

Sony Vegas 8 Pro-hoz létezik valamilyen Quicktime plugin hogy a MOV fájlokat meg tudjam nyitni? Nem szeretném az egész Quicktime-t feltelepíteni.

 

A segítséget előre is köszi!

tenere_600 Creative Commons License 2008.06.08 0 0 731
Sziasztok!
Vegas 8-at használok. Szerkesztett már valaki vele fullHD (1920x1080)anyagot?
Nekem iszonyat lassan rendereli le, másnak is? (gépem:duálmagos 5,7GHz + 4Gb Ram)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.06 0 0 730
Én meg kihagytam az " As"-t. :o)
Előzmény: dredly (729)
dredly Creative Commons License 2008.06.06 0 0 729
Úgy látszik, lassan gépelek... :-)
Előzmény: MZ/Y (727)
dredly Creative Commons License 2008.06.06 0 0 728
Hát azt nem úgy kell... :-)

A 'File' menüben találsz egy olyan parancsot, hogy 'Render As...'.
Ha ezt megnyomod, akkor kapsz egy ablakot, amiben ki tudod választani, hogy milyen fájlba, milyen paraméterekkel szeretnéd menteni, stb.
Azt most kicsit hosszú lenne ide leírni, hogy milyen esetben melyik fájltípust kell választani, erre ajánlom a VEGAS 'Help'-jét.

Üdv

Dredly
Előzmény: )-(itman (726)
MZ/Y Creative Commons License 2008.06.06 0 0 727
Ha a vegas-ban megvágtad, akkor File/Render a megfelelő lépés. A Record-ról fingom nincs, mi lehet. Ahol én láttam, ott arra szolgál, hogy külső eszközről betölts videót.
Előzmény: )-(itman (725)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!