Keresés

Részletes keresés

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.04.07 0 0 25332

Lassan a Bp-Esztergom vasútvonalról is készíthetne egy látképet(drón-videót) a Drone Media Studio:

 

http://mno.hu/belfold/madartavlatbol-nezheti-meg-a-felbehagyott-autopalyat-1280811

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25326)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.04.07 0 0 25331

Ha jól tudom, akkor hidegkúti az illető:

Papladek Miklós 06 1 3769582

 

(Nálunk régebben kiválóan remekelt többször is - ha helyben nem sikerült, a 195/95 l hűtőt a hátán elvitte az emeletről és visszahozta megjavítva -azóta is mükszik)

 

...ja korrekt volt és nem rabló!

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25330)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.04.07 0 0 25330

Pl. a lent említett Jármai úr telefonszámára.

 

Köszi.

Előzmény: Schaumari Gyüttment (25329)
Schaumari Gyüttment Creative Commons License 2015.04.07 0 0 25329

Háztartásigép- (konkrétan hűtőgép-) szerelőre lenne szükségem, sürgősen. Előre is köszönöm a segítséget.

senior 43 Creative Commons License 2015.04.05 0 0 25328

Ilyen az, amikor a közigazgatási feladatot összevonják a hagyományőrzéssel. Az eredmény: egyik sem sikerült! Amúgy, állítólag sokat vitatkoztak rajta, pedig elég lett volna megnézni Pilisvörösvárt. Egyébként, errefelé svábul tudnak, nem németül. (némi túlzással)

Előzmény: Oféli (25327)
Oféli Creative Commons License 2015.04.04 0 0 25327

Elég vicces németséggel készültek el ezek az új utcanévtáblák, és itt most nem a sváb nevekre gondolok. Hanem mondjuk arra, hogy a Straße, Gasse szó egy csomó helyen kisbetűvel szerepel, a Gróf Karátsonyiban nem lett lefordítva a gróf szó - pedig szerintem úgy lett volna helyes -, a személyneves utcák vicces írásmódját pedig képviselők is szóvá tették a legutóbbi ülésükön. Az is érdekes, hogy a Mély utcát beolvasztotta a táblakihelyező brigád a Kert utcába. Vajon látta, jóváhagyta ezeket valamilyen (németül is tudó) illetékes?

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.26 0 0 25326

Egy kicsit visszaugorva a vasút projektre, itt egy link, mely kommentálja is az elsődleges hírforrást.

/Nem a helyet nézni, hanem a témát!- már aki finnyás erre./

Íme:https://balrad.wordpress.com/2015/03/26/m4-es-autopalya-fustbe-ment-tervek/

 

Azért így már foghatóbb, amit korábban leírtam a témában, ugye?

Nem csak a médiában repkednek a spontán g..ik, hanem kihat ez máshova is bőven. :-(

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.24 0 0 25325

"Azért érzek én itt egy kis gyámoltalan dilettantizmust..."

 

:-))))

Aranyos megfogalmazás...

 

Nem diletteantizmusban szenvedek(ünk) igazándiból, hanem dilemmánk van, hogy elsüssük-e az atomfegyvert, ami Solymárt esetleg romba dönti.

...és ezt a témát nem én hoztam fel, hanem egy hivatalos képviselő, aki csitított, mikor vagdalkoztam dolgokkal a saját károm okán fenyegetve, ha nem oldódik meg a dolog.

Szó szerint így hangzott: "Ezt ne hangoztassam, mert...    ...és akkor...stb. így nem kap támogatást többet Solymár"

Előzmény: senior 43 (25324)
senior 43 Creative Commons License 2015.03.24 0 0 25324

A társulást nem lehet elszámoltatni? Volt a vezetőségében lakossági képviselő is! Azért érzek én itt egy kis gyámoltalan dilettantizmust...  Persze, ez országos, a közpénzek elköltését senki sem látja át, ezért bárki bármit mondhat, se cáfolni, se megerősíteni nem lehet. Nincs pénzügyi kultúra, de ellenőrzés se, ismeretek se, következmények se, felelősség se.  Ezért van az őrült tülekedés a hatalomért!

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25323)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.22 0 0 25323

"Nem olyan bonyolult dolog ez! Az egyik oszlopban le kell írni a szállítói számlákkal alátámasztott kiadásokat, a másikba pedig a befolyt támogatásokat (lakossági, önkormányzati, állami, európai uniós)"

 

Nem hát, nem olyan bonyolult, bár ez az ÁFA-t nem fizet a punijó egy kicsit kacifántossá teszi a számolást.

 

A Pest Megyei Kormányhivatal nem csak "úgy" lett megkeresve, mert esetleg unszi a helyi illetékes kontakt, hanem mert nem reagáltak a felvetett problémákra Solymáron. A solymári jegyzőt a kormányhivatal kereste meg "hivatalból", majd továbbította az általa hallottakat, kapottakat a panaszos felé...és erről nyilatkozik is "Emese" a tájékoztató levelében.

Tehát nem folytat le vizsgálatot saját hatáskörben, v. továbbítja a megfelelő részleghez ellenőrzésre, hanem bekéri a helyi jegyző "tájékoztatását", majd azt magyarázatként továbbmantrázza!

Előzmény: senior 43 (25319)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.22 0 0 25322

Ha már a jogi vircsaftoknál tartunk:

 

Te, v. akárki aki érintett a csatornaprojektben, az a Solymári Viziközmű Társulásnál "ír alá".

Mi a francot kérsz te számon az Önkormányzaton? - hiszen ő csak egy megbízott bonyolító.

Igazándiból nem is állsz vele jogviszonyba - ez ügyben!

Vagy mégis..., mert csak stróman a viziközmű, vagy egy és ugyanaz a kettő, de mégse?

Mivel nem közvetlen önkormányzati pénzről beszélünk, ezért a pü. bizottság esetleg széttárja a karját...és elküld a társulathoz. Az meg közben rég zárszámadott az elmúlt évről, oszt agyesz-bugyesz.

Persze lehet perelni a bíróságon, na de...ugye.

Előzmény: senior 43 (25320)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.22 0 0 25321

Ennek a "meglévő kiegészítésének" az oka a társulási törvényben van.

A kutya ott van elásva, többek közt, hogy rendkívüli közgyűlést a tagok 10%-a hívhat össze.

Na hívass össze egyet, mert nem tetszik valami, mondjuk a kerekhegyi V. ütemnél.

(megjegyzem a jövőbeni "hatosék" helyzete matematikailag még nullább lesz!)

Előzmény: senior 43 (25320)
senior 43 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 25320

A közcélú beruházásoknak szabályai vannak, ide tartozik a szabályos elszámolás is. Már ott kezdődtek a bajok, amikor nem engedték a Hudweit-ben és Kerekhegyen az önálló társulást, hanem a "meglévőt" kiegészítették...

senior 43 Creative Commons License 2015.03.22 0 0 25319

Nem olyan bonyolult dolog ez! Az egyik oszlopban le kell írni a szállítói számlákkal alátámasztott kiadásokat, a másikba pedig a befolyt támogatásokat (lakossági, önkormányzati, állami, európai uniós) és külön-külön összeadni. Ezután lehet megkérdezni, hogy hol a differencia? És, nem a kormányhivatalnál, nem is a jegyzőnél, hanem a pénzügyi bizottságnál, nyilvánosan. Ezért kapják a pénzüket. 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25317)
ZerindVezér Creative Commons License 2015.03.22 0 0 25318

Pedig ott csak 255 eFt önrészre vágták le a népet.

Lásd: 444.hu/2014/10/08/akiknek-a-legnagyobb-csapas-hogy-az-unio-tamogatta-oket/

 

Ezzel szemben van ahol csak ennyire:

  • Áprokán 168 ezer forint,
  • Dömsödön 188 ezer forint,
  • Dunaharasztiban 174 ezer forint,
  • Kiskunlacházán 185 ezer forint,
  • Majosházán 144 ezer forint,
  • Makádon 181 ezer forint,
  • Ráckevén 164 ezer forint,
  • Soroksáron 163 ezer forint,
  • Szigetbecsén 179 ezer forint,
  • Szigetcsépen 206 ezer forint,
  • Szigetszentmártonban 134 ezer forint,
  • Szigetszentmiklóson 176 ezer forint,
  • Taksonyban 165 ezer forint,
  • Tasson 186 ezer forint
  • Szabadszálláson 200 ezer forint
  • Nádudvaron 125 ezer forint
  • Földeák 130 + 50 eFt (ez utóbbi a házi bekötésé, merthogy az is benne van!)
  • Bp. XVIII.ker  40 eFt (csak a külső, de ezt teljes egészében az önkormányzat átvállalja)
Előzmény: sussoger (25316)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.21 0 0 25317

Muhaha, bruhaha, na haggyá máá! ;-)

 

Erről annyit mondanék, hogy lassan egy éve egy lakossági megkeresésre (nem én voltam, csak elkértem a levelezést!), a pénzügyi keretekről, a Pest Megyei Kormányhivataltól, mint felettes szervtől, az a válasz érkezett, hogy megkeresték a helyi jegyzőt és tőle kértek információkat a felvetett kérdésekre a csatornaprojekt finanszírozását illetően. A levélben leírták ua. azt a blablát, amit helyileg is hivatalosan hallhatsz. A szerencse az a dologban (kvázi rábaßtak illetékesék, de nagyon), hogy a magyarázatot - nyilván helyi bemondás alapján - túldefiniálták (az idióták). - "Köszönjük Emese!" :-)

A "gond" tehát az, hogy a leírt számszaki adatok többen vannak, mint kellene, vagyis van olyan összeg, ami kiszámítandó és nem alapadat - csak hát ugye... a kettő az nem egy érték, azaz nem egyezik! :-OOOOOOOOOOO

 

Csak némely hivatalosság azt hiszi, hogy összejátszással (helyi-megyei) és kifárasztással meg lehet úszni.

Hát...?

Ennyire nem kéne hülyének nézni, pláne ha "Bagoly mondja verébnek, hogy nagyfejű."

...és még egyszer innen a látatlan távolból is: "Köszönjük Emese!" - sokat segítettél, pedig nyilván nem akartál. :-)

Előzmény: senior 43 (25315)
sussoger Creative Commons License 2015.03.21 0 0 25316

Legyőzte Tárnokot a nyugdíjas kommentelő

A 73 éves nő nem kapta meg az általa kért közérdekű adatot, kommentelt, beperelték. Tovább »

forrás: Index.hu

Előzmény: ZerindVezér (25314)
senior 43 Creative Commons License 2015.03.20 0 0 25315

Elvileg létezni kell egy pénzügyi bizottságnak, amelyik megvizsgálja a beruházás bevételeit és kiadásait, arról jelentést készít és azt a testület elfogadja. Mindez nyilvános, utólag is megtehető. Ha mégsem, akkor már most érdemes gondolkozni a következő választáson.

Előzmény: ZerindVezér (25314)
ZerindVezér Creative Commons License 2015.03.17 0 0 25314

Számolgassunk:

370 eFt -245 eFt = 125 eFt x 404 db érdekeltségi egység =                                50,5 mFt
Gigakráterek (= szabványon aluli  gammatr miatti hibák) közelítőleg =             50-100 mFt
Meg nem fizetett szennyvíztisztító kapacitás-bővítés (Auchan fizette)=          50 - 200 mFt
                                                                                                                                          

 

 

Kérdés: az összesen 150-300 mFt extraprofit kinek a zsebében landolt?

 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25310)
SolymáriKörnyezetvédőkEgy Creative Commons License 2015.03.16 0 1 25313

TISZTA SOLYMÁRI ERDŐT!

 

TAVASZI ERDŐTISZTÍTÁSI AKCIÓ

 

 Március 21.

8:00 - 12:00

 

Találkozó:

 

Róka utca – Kert utca – Turista utca kereszteződése


Minden kéz számít!

 "Sok kis cseppből lesz a folyó!"

 

 

TOVÁBBI INFORMÁCIÓ:

 

SOLYMÁRI KÖRNYEZETVÉDŐK EGYESÜLETE


http://ske2083.webnode.hu/

 

 https://www.facebook.com/groups/642954965732532/

 

GYEREKEKNEK AJÁNDÉK!  :)

 

Együttműködő partnereink, támogatóink:

 

Pilisi Parkerdő Zrt.

Magyar Madártani és Természetvédelmi Egyesület

Depónia Kft.

WWF

Solymár Vöröskereszt Alapszervezet

Nagycsaládosok Solymári Egyesülete

Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.15 0 0 25312

Óh én lüke...

 

Hát hiszen lehetnének nagyobb célok is:

 

Esetleg egy solymári stadion...Pancsó(ló) 2...?

avagy egy kisvasút:

 

http://vastagbor.blog.hu/2012/08/23/kisvasuttal_bovul_a_felcsuti_alomorszag

 

...számunkra csak a képzelet szab határt. :-o

 

 

Előzmény: Kerekhegyi másodrangú (25310)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.14 0 0 25311

Bocs erre nem válaszoltam:

 

Nincs információm, hogy ez befolyásoló tényező lett volna, én az előkészítő munkákért voltam felelős, - azt hogy kuplerájt, vagy Bábel tornyot építenek rá, az már egy következő lépés volt. Egy biztos, amikor a terveket a munkánkhoz kézhez kaptuk, akkor az új 10-es út és a vasút integrált fejlesztése szerepelt benne, ezt kezdték el szétcincálni ingatlanonként, utasítva a: csak a vasút projekt megy kitétellel, 2012-ben! -szerinted(?), ha akkoriban ide devalválódott a történet - kell-e csodálkozni a mai állapotokon? Ebben az időben már megtörtént a vezérigazgató váltás a NIF-ben, Dudik úr személyében és közben Némethné lett a NFM minisztere! Kutakodjál, hova voltak bedrótozva... Majd jött a második fülkeforradalom 2014-ben....... és a birkamenetesek szemében csak (- periférikusan) a médiafronton borult  a bili, akik kicsit megrettentek ugyan a "geci"-zéstől, de azért hisznek a "Szeretet és az összefogás erejében" :-PPPPPPPPPPPPPPPPPP

 

U.i.: Ha jól tudom, manapság Némethné a Paks II. kormánymegbízottja -még!...bár a gecizés után, ki tudja...?

Na mert ugye más dolog a plebsz előtt harcoskodni, arcoskodni, no meg más a közös (bankszámlás) múlt.

Előzmény: senior 43 (25300)
Kerekhegyi másodrangú Creative Commons License 2015.03.14 0 1 25310

T. Illetékesek (is)!

 

A nagy sikerű kerekhegyi csatornázás, mely miatt másfél év múltán is folyamatos gigakráterek keletkeznek, kijavítatlanságra ítélve (ami a hegy innenső oldalán 370 eFt-be került/ingatlan, a túloldalt, Budaligeten 245 eFt/ingatlan ugyanez!!!),

valamint ezzel, a helyi (csőd) projekttel párhuzamosan,

a községi közlekedést ellehetetlenítő, kilátástalan határidejű, EU-s támogatottságot is vélhetően elvesztő vasút projektet is meghaladóan

javaslom belevágni a legújabb trendi irányvonalba, a közvilágítás fejlesztésébe.

Solymár olyan sötétségben leledzik, hogy az orráig sem lát, így azt sem tudja micsoda fényes lehetőségek állnak előtte.

Be kellene hát állni a felvilágosodásban serénykedő önkormányzatok sorába, amíg nem késő és ehhez van is kiváló referenciákkal bíró konzulens szakcég,mely a kivitelezésben is segítséget tud adni, íme:

http://mfor.hu/cikkek/Orban_Rahelek_iden_is_sajat_labukon_allhatnak.html

Szerintem esetleg egyéb külső támogatási pénzekre is számíthatunk, ha a tenderbe majd kiírjuk a "svájci egyetemet is szponzorálunk belőle" jeligét.

tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.03.11 0 0 25309

Izé... a minimat az MOSÓgép, nem? nekem meg MOSOGATÓgépem beteg ...

Jármai urat egyébként ismerem, és kiváló szakember,  mellesleg tisztességes iparos. De nem mosogatógép-szerelő. Sajnos.

Azért köszönöm!

Kihívtuk a szakszervízt, 7 és fél ezer forintért megmondták, hogy menthetetlen a páciens. 

...

Előzmény: che63 (25308)
che63 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 25308

Jó pár éve a Polgármesteri hivatallal szemben levő szerelő volt nálunk, és rendberakta a minimatot. 

Előzmény: tiglathpileser12 (25307)
tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.03.10 0 0 25307

S.O.S.!

 

Tud esetleg valaki mosogatógép-szerelőt ajánlani Solymáron (vagy a környéken)?

 

Köszönöm előre is az ötleteket!

tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.03.09 0 0 25306

... bizony, nagyon messze! én is így láttam vasárnap.

Előzmény: senior 43 (25305)
senior 43 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 25305

és, az egész nagyon messze van a késztől...!

senior 43 Creative Commons License 2015.03.08 0 0 25304

Tegnap végigsétáltam az új úton a vasútállomástól a a felüljáróig. Persze csak a nyomvonalán. Meglepően keskenynek tűnik a holdbéli tájon. És, micsoda ronda környezetben... ez nem olyan lesz, mint az ósan alatti út. A nyamvadt 2x1 sáv garantálja,hogy ha valami történik majd a felüljárónál vagy a körforgalomnál, a temetőig fog érni a kocsisor. Aki fogságba esik, onnan se ki, se be.  Itt fog járni Solymáron kívül Hidegkút és Szentiván népe is! Ezért kellett elhordani a fél hegyet?

tiglathpileser12 Creative Commons License 2015.03.03 0 0 25303

"ha egyszer végre összeáll majd a nagy mű"

 

... igen, és az a gyanúm, hogy mi is megfeledkezünk a sok várakozásról, szenvedésről, annyira fogunk örülni. :) Én legalábbis nagyon.

Előzmény: senior 43 (25302)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!