Keresés

Részletes keresés

jobbhorog Creative Commons License 2011.01.06 0 0 1900

A "First Nice" egyszerűen szar. A régi (most már kicsit emlékszem, Bellarom) típusú 100 g-os csoki viszont eltűnt.

 

 

(Az Aldiban még van, Choseur néven...)

Előzmény: Zitka (1899)
Zitka Creative Commons License 2011.01.06 0 0 1899

ahogy nézem a spájzban :-), a régi meg az új is First Nice néven fut, csak a dizájn más.

Vagy másik csokira gondoltál?

 

 

Előzmény: jobbhorog (1897)
H_G Creative Commons License 2011.01.06 0 0 1898

Az olcsó csoki a Fin Carré, nem?

 

 

 

Előzmény: jobbhorog (1897)
jobbhorog Creative Commons License 2011.01.06 0 0 1897

Újabb jó termékek tűntek el a Lidlből:

 

1. A sajátgyártású 100 g-os jó minőségű csokoládécsalád, amelynek ára 169 ft körül volt, sajnos a márkanévre nem emlékszem. Ehelyett van egy gyalázatos minőségű 99-ért és egy rossz minőségű 139-ért.

 

2. Eltűnt a prémium minőségű 200 g-os "kiskondás" márkájú Bacon-szalonna (379 Ft volt), ehelyett van gyalázatos minőségű - márkanév nélküli - ugyanennyiért, vagy 100 g-os jó minőségű 359 Ft(!) ért.

 

A krémfehérsajt továbbra is kapható, az ára  is változatlan (299), viszont a minősége hihetetlenül visszaesett, mintha teljesen más áru lenne, ehetetlen.

caterina3 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1896

Igen, elvileg lehetne ez is, de megkérdeztem a boltvezetőt, és azt mondta, hogy a lejárat miatti akcióktól eltekintve teljesen egységes áraik vannak országosan (elvileg).

Előzmény: Degeczi (1895)
Degeczi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1895

elképzelhető, h önállóak, az országos akcióktól eltekintve egyedi árképzéssel

 

ilyenek a benzinkutak (hiába azonos cég, pár utcányira egymástól is más árai lehetnek), de pl. a Mediamarkt üzletek is

Előzmény: caterina3 (1894)
caterina3 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1894

Sziasztok! Lidlben engem még tudomásom szerint soha nem csaptak be, még véletlenül sem, nemhogy szándékosan, viszont egy érdekes jelenségre figyeltem fel. Ez némiképpen off, mivel Aldi-téma, de témáját tekintve most mégis iderímel, és kíváncsi vagyok a véleményetekre, vajon miért csinálhatják, miként profitálhatnak ebből. Az országban több helyen szoktunk Aldiban vásárolni, és rendszeresen vesszük a Hofer Extra elnevezésű, 50 dkg-os kávét. Ez a pesti stb. üzletekben tapasztalatom szerint 649 Ft, viszont már másodszor figyeltem fel arra, hogy egy Pest megyei kisváros Aldi üzletében jóval drágábban adják, a múltkor 700 forint körül, most legutóbb pedig 729-ért kaptuk meg, ha jól emlékszem. Nem nagyon értem, miképpen juthatnak hozzá a különbözethez. Mindenesetre mint jelenségre mindenképpen felhívnám a figyelmeteket, mert meglehet, hogy nem egyedüli eset.

Zitka Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1893

Minden hiper-szuperes topikon vannak ilyen összeesküvéselmélethívők. :-))

Egyik se gondolja végig, hogy ha beütik a gépbe, attól még nem tehetik zsebre az összeget.

 

 

 

Előzmény: Degeczi (1892)
Degeczi Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1892

Nem csak a helyesírásod katasztrofális (hacsak nem arra gondoltál, h "akciókkal becsalnak a Lidibe"), de legalább gondold végig: ha szándékosan csalna egy pénztáros ezzel, ugyan mire menne vele?

 

A kasszába-, és nem az ő zsebébe kerülne az így jogtalanul szerzett többlet...

 

Magának nem tudná így mással kifizettetni az otthoni levesbevalót, mert azt egy másik pénztárosnál veszi meg, viszi ki ő is ugyanúgy, mint egy normál vevő (legföljebb kedvezményt kaphat rá, vagy dolgozói kártyát használhat, mittudomén - de a lényeg, h nem viheti ki csak úgy)

 

Mivel az efféle zöldségeken nincs vonalkód, és gyakran darabra vannak, valóban könnyen elüthetik a kódját, ha nem figyelnek - még az sincs kizárva, h akár olcsóbban kaptál így meg vmi egészen mást...

(de ha pusztán a károdra tévedett is a pénztáros, a föntiek miatt aligha szándékosan - és végképp nem lehet általánosítani ez alapján)

Előzmény: jacint53 (1890)
Zitka Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1891

Nem lehet, hogy egyszer bevitték, a második összeg meg le van mínuszolva???

 

Nem vetted észre, hogy van ott egy doboz zöldség...? Fejből sztem nehezen tudja "becsempészni" a vonalkód számsorát...

 

 

Előzmény: jacint53 (1890)
jacint53 Creative Commons License 2010.11.05 0 0 1890

Ki csaptak már be  LIDL-be? Engem már kétszer  megprobáktak  akkor észre vettem. De ma Kistarcsarcsai Lidl-be  állitólag vettem két csomag leves  zöltséget  csekéky 369  Ft.-rt     idő 11 ór 28 perc

J   nem vettem csak ugy le számláztákNagyon ravasz  részösszeg alatt   szerpelt és át siklottam rjta.

Szóval vigyázni   a LIDL-be CSALNAK !

szenyor Lopez Creative Commons License 2010.09.18 0 0 1889
Az a baj, hogy nincs virsli és felvágott ízfokozók és tartósítószerek (füst imitációk) nélkül. Így aztán lehet, hogy az egyik finomabb, mint a másik, de messze vannak a valóban egészséges élelmiszerektől...
Előzmény: Spanci (1887)
Tudi66 Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1888
Éljen a Lidl!!! 168-ft a dreher.!!!!!!!!:)
Előzmény: Spanci (1887)
Spanci Creative Commons License 2010.09.17 0 0 1887
Vettem Bécsi roppanóst:o) Én elég kényes vagyok a virslire, de ez nagyon finom volt, még úgy is, hogy este főztem meg (na azzal óvatosan, mert hamar reped, tehát csak rövid ideig kell főzni forrástól számítva), és másnap bevittem a melóba és mikróban melegítettem fel. Kifejezetten jó íze van, bár nem olcsó. Viszont nem kell érte piacra menni, szóval korrekt az ár.
Degeczi Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1886
rég vettem utoljára, nem tudom, de biztosan megvan 2x annyi

viszont optikán ennyivel jobb is: abszolút nyom nélkül elpárolog, míg a W5 nem teljesen
(bár lehet, h szemüvegen nem vészes a különbség, nem tudom, arra nem használtam)
Előzmény: Spanci (1885)
Spanci Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1885
Mennyire jön ki darabja, mert amit vettem az kb. 6 froncsi.
Előzmény: Degeczi (1882)
caterina3 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1884
És az olasz nektarinok is jók szoktak lenni.
caterina3 Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1883
Szerintem a gyakorta kapható, nagy gumójú (lengyel vagy cseh?) zeller kifejezetten jó, és többnyire még olcsó is.
Előzmény: H_G (1877)
Degeczi Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1882
pl. Tescoban a pénztáraknál

20, előrenedvesített kendő van egy ragasztószalaggal visszazárható tasakban, ez szemüveghez valszeg teljesen jó is, mert elfogy mielőtt kiszáradna,
objektívekhez viszont ritkábban kell, ott azért lenne jobb a külön csomagolt
Előzmény: Spanci (1880)
Spanci Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1881
Kedves vagy:o)
Előzmény: Zitka (1879)
Spanci Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1880
Vettem 4 dobozzal, ha elfogy kipróbálom az általad ajánlottat, de vajon melyik részlegben keressem a hipermarketben?
Előzmény: Degeczi (1878)
Zitka Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1879
Előzmény: Spanci (1875)
Degeczi Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1878
nekem annyira nem váltak be a W5 cuccok

az autóápolásiak sem (pl. az vízlepergető szélvédőkezelő a Rain-X nyomába sem ér), objektív tisztításra pedig ez a szemüvegtisztító sem, arra sokkal jobb a hipermarketekben kapható "Bril" (a W5-el azért tettem próbát, mert az szimpatikus benne, h egyenként van csomagolva, így bárhová tehető. A Bril egy ideje sajnos egybe van csomagolva, ami nyitás után pár hónap alatt biztosan kiszárad)
Előzmény: Spanci (1875)
H_G Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1877
Az egyszerű parasztos zöldségek (karfiol, krumpli, zeller) az itteniben lengyelek, és jók.

Előzmény: Zitka (1874)
H_G Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1876
Helyben sütött, persze nyilván fagyasztott alapanyagból, de gyakran még meleg (és nem ritkán üres a polc, mert egyszerre csak kevés készül). Engem is nagyon meglepett, minthogy a nagy Tesco itt Óbudán egyáltalán nem brillíroz kenyér terén. A 3 magos kenyér, wellness cipó, bajor barna mind egész kiválóak, ropogósak és tömörek, nem felfújtak. Ráadásul papírzacskó van hozzá, nem nejlon, abban eltéve 3-4 napig is eláll.

Előzmény: Dundikalika (1873)
Spanci Creative Commons License 2010.09.16 0 0 1875
Na végre! Mától lehet kapni, gondolom 1 hétig a W5 szemüveg törlőkendőt, amit lejjebb kerestem. Úgy tűnik ez csak akciós termék, egyébként nem kapható.
Zitka Creative Commons License 2010.09.11 0 0 1874

A zöldség-gyümölcs nálam is tiltólistán van a Lidlben. :-)

Röhej, hogy augusztusban spanyol paradicsomot meg nektarint árulnak, és szinte minden egyéb zöldség is valahonnan Ny-EU-ból importált. :-(((((((

Ilyesmit csak piacon, és megbízható árustól, vagy méginkább kiskertestől v. termelőtől veszek.

 

Visszatérve a pékárura, az olcsó kifli-zsemle tényleg katasztrófális. Igaz, azt máshol se veszek, még három ft-ért sem. Mert brutálisan rossz. Felfújt állományjavító az egész. :-( Inkább szánok rá kicsivel több pénzt, de legyen ehető.

A Lidlben pl. a német típusú magos vagy fehér hosszúkás vágott zsemle nagyon finom! Meg a hagymás v. olívás kenyérke is.  Sőt, most már van gyökérkenyér is, ami az egyik kedvencem.

Előzmény: Spanci (1872)
Dundikalika Creative Commons License 2010.09.11 0 0 1873
A Tesco Express-ben lenne a legjobb kenyér? És honnan jön?
Előzmény: H_G (1870)
Spanci Creative Commons License 2010.09.10 0 0 1872
Az a baj, hogy a Lidl-nél már ránézésre is szar a fehér (mostanában félbarna) kenyérnek nevezett valami.
Persze lehet, hogy a rozsos, meg a nagyon sötétbarna jó valakinek, én nem szeretem. A zsemle és a kifli állaga valami katasztrofális, bár én dolgozó ember vagyok és csak 5 után érek oda, lehet, hogyha reggel mennék még friss lenne. Ahol dolgozom, a Podmaniczky környékén kisboltban, délben is hoznak meleg és tök friss zsömlét.
Ja még azt szeretném elmondani, hogy még véletlenül sem veszek itt zöldséget és gyümölcsöt. Mindet külföldről hozzák, egyszerűen szörnyű az íze és drága is. Egyszer vettem egy karfiolt még az elején, hát az egészet dobhattam a wc-be, annyira keserű volt, ilyet még sosem éreztem karfiol esetén. A paradicsom - szintén külföldről - ízetlen. A barack szintén. Soha nem veszek náluk ilyesmit, kimegyek a piacra, vagy a nem messze lévő zöldségeshez.
Előzmény: szenyor Lopez (1871)
szenyor Lopez Creative Commons License 2010.09.10 0 0 1871
A pékáru mindenhol szar. Másnap millió morzsára széteső kenyér nemnormális dolog...

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!