Keresés

Részletes keresés

Róka69 Creative Commons License 2015.11.29 0 0 101712

Mindkettő jó, de mihez kel?

Előzmény: yashicamat124g (101711)
yashicamat124g Creative Commons License 2015.11.29 0 0 101711

Karácsonyi álmodozásokhoz kérek segítséget,

portréhoz, makróhoz, vagy csak telének:

 

Canon 85/F1.8 USM EF objektív + közgyűrű

vagy:

Canon 100/F2.8 USM EF Macro objektív

 

Köszi, de lesz még kérdésem.

tomicandy Creative Commons License 2015.11.28 0 0 101710

Köszönöm! 

Előzmény: Gyula65 (101708)
B-Rambo Creative Commons License 2015.11.27 0 0 101709

Meglepően jól, vedd meg nyugodtan!

Előzmény: Mókus87! (101705)
Gyula65 Creative Commons License 2015.11.27 0 0 101708
Előzmény: tomicandy (101706)
Töck Jenő Creative Commons License 2015.11.27 0 0 101707

A kérdéses objektívet nem ismerem, de a gyakorlat az, hogy a váz kitobjektív viszonylatban az objektív a gyenge pont. Nekem az volt a logikám, hogy megvettem a kitobjektívet a vázhoz, ismerkedni elég a vázzal, később pedig rázósabb helyekre - ahová sajnálok egy jobb objektívet - oda megfelel. Később vettem mellé jobb minőségű telét és nagylátószögüt is. Nem csinálnám ma sem másképp. Persze a Canon 18-55 IS mentes kitben nem volt drága. Ha már vannak régebbről objektívjeid, akkor azokkal lehet használni és tárgytalan amiket itt összezagyváltam. De kitben azt szokták adni ami rájuk rohadt.

Előzmény: Mókus87! (101705)
tomicandy Creative Commons License 2015.11.27 0 0 101706

Üdv!

 

Két optika közül kellene választanom. Nikkor AF-S 50mm 1.8G vs. 1.4G. Megéri-e a jelentős többletköltséget az 1.4-es, vagy csak fényerőben van különbség? Nagyon megköszönném, ha valaki tudna segíteni tapasztalataival és/vagy szakértelmével! 

Mókus87! Creative Commons License 2015.11.27 0 0 101705

Sziasztok! Tudom, hogy félig OFF kérdés, de érdeklődni szeretnék, hogy a Nikon D5300-as vázzal kinek mik a tapasztalatai ? Csak teszteket találok róla, de főként dicsérik a képminőségét. Kitobik is kihozzák vajon belőle a jó képminőséget ? Első nekifutásra csak egy 18-105-ös Nikon obit tudnék rátenni, de nem tudom, hogy bánna a 25 megapixellel..

theraphosa Creative Commons License 2015.11.26 0 0 101704

Sok jót olvastam róla, de szívesen meghallgatom a topkilakókat is.

Előzmény: Róka69 (101703)
Róka69 Creative Commons License 2015.11.25 0 0 101703

Érdemes venni, szerintem jó kis obi, éles kicsi...és jó a minősége.

Előzmény: theraphosa (101702)
theraphosa Creative Commons License 2015.11.25 0 0 101702

Canon Ef-s 24 2.8 STM-el van valakinek tapasztalata?

Levente.hu Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101701

  Egy kis félreértés van, én nem próbáltam 5D3-on, csak 5D2-n, és pont arra lennék kíváncsi, hogy, azon milyen ez a két objektív, mert nálam simán lehet a váz bénasága is, illetve akadhatnak azon kompatibilitási gondok. Hosszú távon örülnék a Sigmának, mert egyértelműen jobb(és akkor beruháznék az 50/1.4 Art-ra is), de ha nem megy jól az AF az újabb vázakon, akkor ez van.

 

Érdekes mód a Canon 35/2 IS +6D kapcsán is hallottam arról, hogy úgy viselkedik sötétben, mint a Sigma, lelassul. És kicsit ez az érthetetlen, hogy a C 50/1.4 meg nem így viselkedik, pedig mindkettő Canon. A problémával rendszeresen szembesülök, és kénytelen vagyok az 50-est használni, csak sokszor túl szűk.

Előzmény: nemethla (101698)
nemethla Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101700

Az új vázakkal az a meglátásom, hogy sok minden MEO-s feladatot userre bíztak. Odabent a gyártósort csak megakasztja ez a művelet )). Viccet félre: az 1D/Ds mkI-II-es vázaimmal sose volt back-frontfókusz gondom. Amelyik obi az egyiken jó volt ( a keresőben látottak általában meggyőzőek voltak ), az a másikon is, és 350D, 40D-ken is. Amióta az MKIII-akat nyúzom, hasonló a helyzet, az egy nagylátó uwa zoomot kivéve: annak az s-en más microadjust kell, mit az aps-h-n. De a többi obimra egyiken se kell microadjust.. pedig van köztük 1987 novemberi..

És annyit tudtam meg az 5D III AF rendszeréről, hogy messze bonyolultabb a 6D vagy persze az 5D mkII- énél. A részletezésbe nem mentek bele, engem az első 5 bővatett mondat meggyőzött.

Előzmény: Primary92 (101699)
Primary92 Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101699

Azt még mindig nem bírom épp ésszel felfogni, hogy miért lehet megoldás az, ha összeállítják az objektívet és a gépet. Nem mind a kettőt egy jól definiált pontos referenciához kellene állítani?

Előzmény: nemethla (101698)
nemethla Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101698

Az a 35L beteges, vagy nincs az 5D3-hoz illesztve. Sajnos az 5D3-ak AF-je túlbonyolított, ezért is Arni barátom megszívott egy vázállítást 25 ezerért, és tényleg nagyot javult. ( a szívás a gariidő miatt volt ) 1,2/50L és 1,4/24II L volt a munkadarab, amikhez egyenként a vázat igazítani kellett. Lehetett. Ettől a C 35/1,4-e a régi is jobb sztem, mint a Sigma )

 

Előzmény: Levente.hu (101695)
Levente.hu Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101697

 Köszönöm a lehetőséget, de gondolom Bp-i vagy, én meg jelenleg az ország nyugati pontján, így olyat keresek, aki napi szinten használ S Art-ot 5D3 vázon.

Külföldi fórumokon nagyon vegyesek a vélemények, teljesen eltérő tapasztalatokkal, gondoltam nem árt itthon is tájékozódni.

 Dokkolós kalibrálás, FW frissítés után jó fényben a Sigma 35-ös nem pontatlanabb, mint a Canon 50/1.4. A gond akkor van, ha kevés a fény, pl. egy esti táncjelenet fotózásánál, ahol még F2-F2.8-ra rekeszelve is nehéz éleset lőni, de ha átrakom rá az 50-est az még vígan dolgozik. Viszont a Canon 35L ugyanúgy belassul, ami most tök nagy csalódás.

Előzmény: ntwrk (101696)
ntwrk Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101696

Kipróbálhatod a gépemen. Tényleg szeretném, ha a sigma működne, de sok jót nem jósolok.

Előzmény: Levente.hu (101695)
Levente.hu Creative Commons License 2015.11.04 0 0 101695

Felhasználói tapasztalatokra lennék kíváncsi Sigma Art objektívekkel. Kifejezetten autófókusz érdekel, 5D Mark III-as vázon, random tévesztés, sebesség, és sötétben való pontosság, belassulás kapcsán.

Sigma 35 1.4 Art, és 50 1.4 Art is érdekel, főleg Canon 35L, 50/1.4 objektívekkel összevetve. Itt van előttem a 35-ösből mindkettő. Eddig úgy voltam vele, hogy a Sigma néha szeret téveszteni egy kicsit, akár jó fényeknél is, illetve sötétben belassul, vadászik, és simán behazudja az éleset. A Canon 50 1.4 ezzel szemben sötétben is jól működik. Mindezt 5D, 5DII vázakon. Viszont most itt van a Canon 35L és tapasztalatom alapján semmivel sem jobb, mint a Sigma 35-ös, sőt... állványról tesztelgetve, még ha csak kicsit is, de gyakrabban téveszt mint a Sigma, és kevés fényben ugyanúgy elveszik. (az 50/1.4 valamivel tovább működik, és ha nem talál fókuszt, akkor sose jelez vissza éleset)

 

 Szóval döntenem kéne, hogy melyik marad, eredetileg a fókusz miatt döntöttem volna a Canon mellett, de egyáltalán nem győzött meg. Minden másban a Sigma sokkal jobb, élesebb, alig van CA, az építési minősége sokkal jobb, stb. Ugyanakkor a Canon az mégis csak saját rendszer, lehet, hogy az 5D3-al már jobb lenne, mint a Sigma. Az is nagyon érdekelne, hogy a Sigma Art sorozatot hogy kezeli az 5D3 AF rendszere. (pl. a kettős keresztszenzort kihasználja-e, vagy azokat lekapcsolja?)

 Az 5D3 amúgy gyorsabban tekeri-e a fókuszmotort mint a korábbi 5D-k? (ugyebár az 1D-k érezhetően gyorsabbak)

Nem vagyok maradéktalanul elégedett a Sigma Art fókuszával, de könnyen lehet, hogy ez inkább a váz hibája. Örülnék neki, ha hosszabb távon is beválna, mert amúgy nagyon szerethető objektív, nagyon jó ár/érték aránnyal.

Mokshamann Creative Commons License 2015.11.02 0 0 101694
Előzmény: vplaca (101691)
Mokshamann Creative Commons License 2015.11.02 0 0 101693

Én is már rég terveztem a projektet. Számomra az előnye a kis méret és a kis súly. Másrészt stabilizált az obi, ami ennél a cudar fényerőnél sok esetben jól jön.
Csináltam pár tesztképet az obival.
Íme:
 

Előzmény: vplaca (101691)
Primary92 Creative Commons License 2015.11.02 0 0 101692

Használt már valaki Tamron 20-40/2.7-3.5-öt?

vplaca Creative Commons License 2015.11.01 0 1 101691

Erre már én is gondoltam, csak sok értelmét nem láttam.

 

A 10-18-al kéne kipróbálni :)

Előzmény: Mokshamann (101681)
tezsparker13 Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101690

Sziasztok!

 

Szemezgetek a Sigma 17-50 2.8 objektívvel. Több tesztben is láttam és hallottam, hogy zörög egy kicsit belül valami, ami aggaszt kicsit. Tudtok tapasztalatot mondani róla?

 

Köszönöm!

nemethla Creative Commons License 2015.10.30 0 0 101689

Yes, én 1D-ket használok..

 

Előzmény: Mokshamann (101688)
Mokshamann Creative Commons License 2015.10.29 -1 0 101688

Valójában a 10-22-t szintén FF-en használom, de ott 14-22-ként van korlátozva, mert a 14 alatt már belelóg a tubus a képbe. Én elégedett vagyok vele. Így nincs értelme 14mm alá menni, max ha 1D-n használja valaki, mert akkor 12-től már jó. 12mm alatt már tükröt tör. :P 

Előzmény: nemethla (101687)
nemethla Creative Commons License 2015.10.29 0 0 101687

Kb azt hittem, ezt találtál. Barkácsban meg a 10-22-ről olvastam, hogy 12mm-re korlátozva szintén jóképű. de az nem ez az árfekvő.

Előzmény: Mokshamann (101686)
Mokshamann Creative Commons License 2015.10.29 -1 0 101686

Köszönöm, ismerem ezt az obit. Ilyenem nem volt kéznél, csak az alábbi volt itthon és végre volt egy kis időm barkácsolni. :) Hobbi-obi-nak kiváló lesz. :) 

Előzmény: nemethla (101685)
nemethla Creative Commons License 2015.10.29 0 0 101685

Ja, és az is meglepően jóképű, ár-értékben pláne..

Előzmény: nemethla (101684)
nemethla Creative Commons License 2015.10.29 0 0 101684

Figyu, én próbáltam fullframen a 22-55-öst, és ment.

 

Előzmény: Mokshamann (101683)
Mokshamann Creative Commons License 2015.10.29 -1 0 101683

Ne bántsuk a remekművet és engem se.... :) 

23mm-től kirajzolja az FF-et és ráadásul meglepően jól, még a széleken is. 23mm-re van korlátozva. Alá nem megy, mert ott már belelógna a képbe a tubus, majd a hátsó lencse a tükörbe. Így lett 23-55. A hátsó EF-S vég, ki lett cserélve EF-re. 

Előzmény: nemethla (101682)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!