Keresés

Részletes keresés

DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22356

Használd nyugodtan ISO 25-nek.

Az alacsony érzékenységű filmeknél minimális az érzékenységcsökkenés az évek múltával. 
Én Xtol 1+1, 6 perc @ 20°C -ra hívtam, tök jó lett.

Előzmény: BUSZNYI (22355)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22355

Urak. Ehhez kapcsolódva én is találtam a hűtőben AGFA APX 25 filmet(lejárt 2003.01.13). Nos botor módon 25 ISO-nek kezdtem el fotózni. (közepén tartok).

Szóval megnéztem mit ajánl hívónak : Rodinal 1+25, Rodinal special, Studional Liquid 1+15, Refinal, Atomal FF.

Nekem itthon jelenleg bekeverve van D-76 ill. tudok Xtolt csinálni. vajon milyen idővel hívjam?

Tudom lutri lesz és nem is életem fő műve lesz rajta (remélem) de ha segítetek talán használható mard.

Előzmény: DJ Szegecs (22354)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22354

A hétvégén megvolt az előhívás.

Emlékeztetőül egy 1974-ben lejárt Kodak Panatomic-X-ről van szó, amelyre egykoron ISO 32-es érzékenységet adott meg a gyártó.

Azt gondoltam, hogy egy negyven éve lejárt filmnél kevés lehet a +1 blende túlexpó, ezért ISO 10-ként fotóztam el.

D76-ban hívtam elő, b31 tanácsát megfogadva  1+1-es hígításban. A gyári papírján ehhez 9 perces hívási idő tartozott.
5 perces előmosás előzte meg a hívást. 

 

Nem tapasztaltam alapfátyol erősödést (amire pedig fel voltam készülve), ugyanakkor a normálisnál fedettebb lett a nega.

Mivel nincs több tekercsem ebből a filmből, így nem fogom tudni kipróbálni, hogy milyen lett volna rövidebb idővel, vagy kevesebb túlexpóval ;)

Előzmény: Törölt nick (22349)
Hollik7 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22353

Eladó néhány használt nagyító objektív akár nagyításra vagy fotózásra :

Schneider Kreuznach Componon     50mm f/4     6000Ft     sn:12861283

Schneider Kreuznach Componon  105mm f/5.6   6000Ft     sn:7443527

Meopta Meogon S                             80mm f/4       8000Ft     sn:8144

Bp.

Hollik7 Creative Commons License 2014.03.17 0 0 22352

Eladó néhány használt nagyító objektív akár nagyításra vagy fotózásra :

Schneider Kreuznach Componon     50mm f/4     6000Ft

Schneider Kreuznach Componon  105mm f/5.6   6000Ft

Meopta Meogon S                             80mm f/4       8000Ft

Bp.

 

 

 

-Minarik- Creative Commons License 2014.03.16 0 0 22351

79-es PXP-t hasznalok nevleges ASAn gyari idovel xtol 1+1-ben. Probalgattam maskent, de nem lett jobb. Szerencsem volt az anyaggal. Nehez tanacsot adni, ha csak egy roll van.

http://www.flickr.com/x/t/0095009/photos/8053628@N07/12627896175/

Előzmény: arry_ (22350)
arry_ Creative Commons License 2014.03.16 0 0 22350

Egy 40 éves filmet én törzsben hívnék.... hasra ütésre :-)

Előzmény: DJ Szegecs (22348)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.15 0 0 22349

Szia! Ha az 1+1 módszert választod (Mint sok más hívónál is.), jobb érzékenység kihasználásra számíthatsz *, és valamivel finomabb szemcsére.

 

 

* Pl. egy friss Tmax100 esetén, közelebb lesz a tényleges ISO a névlegeshez, persze ez a hívásidőtől is függ.

Előzmény: DJ Szegecs (22348)
DJ Szegecs Creative Commons License 2014.03.14 0 0 22348

Van egy 40 évvel ezelőtt lejárt Kodak Panatomic-X rollfilmem, amelyet D76-ban szeretnék előhívni.

A filmhez mellékelt papíron törzsoldhathoz (stock), ill. 1+1-es elöntéses módszerhez is vannak megadva idők. 

Melyiket érdemesebb választani?

(X-tolnál nálam jobban bevált az 1+1-es hívás, de D76-tal nem dolgoztam még.)

Rollei Creative Commons License 2014.03.13 0 0 22347

Azt a papírt, amit a Busznyi mondott, kiviteli nyilatkozatnak hívják, ha jól emlékszem. Ha szükségesnek érzed, ragaszkodjál hozzá, mert általában lusták záradékolni, de arra készülj fel, hogy ha úgy adódik, akkor tételesen ellenőrizhetik a cuccokat kifele is. Egyébként az általad említett gépekkel valószínűleg a kutya sem foglalkozna sem kifele, sem befele, mert bőven belefér a szokásos úti holmi kategóriába, ami mint tudjuk, mindenhol vámmentes. Amúgy meg befele egy udvarias mosollyal meg kell kérdezni a kollégát, hogy miből gondolja, hogy ez harmadik országos áru, és hogy nincs meg otthon a blokkja? És hogy szerinte mennyi lenne az elkövetési érték, ha csempészed, és ezért valóban szeretné-e a procedúrát végigjátszani? Aztán vagy röhögve továbbenged, vagy kirakatja a csomagodat, de asszem a gépedet nem fogja bántani...

 

 

Előzmény: ihagee (22334)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.13 0 0 22346

Jo kis kihivas. VAdaszgatom az oreg  gepeket az ocskasboltokban en is. Egyenlore nem sok sikerrel. Viszont felfedeztem, hogy a "kozelben" van fotos borze evente. Oda elmegyek, ha ossze tudom hozni a meloval.

Előzmény: pacs_425 (22342)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.13 0 0 22345

Most jottem ra ennyi ev utan, hogy en tulajdonkeppen azokat a noket szeretem, akiknek kurva jo a feherjeszintezise, a savbazis-egyensulya, a zsir es kotoszovet aranya, nem beszelve a vekonybel perisztaltikajukrol.

Meg arra is, hogy akinek a fotozas esztetikai kategoria, annak egy negativ gyonyoru tonusu, aki meg technokrata, az gammagorbe alakot lat benne.

Előzmény: Törölt nick (22344)
Törölt nick Creative Commons License 2014.03.13 0 0 22344

Szia! Mi az, hogy gyönyörű a tónusa? Szerintem a tónus a hívás meredekségétől függ leginkább*. Egy adott hívás meredekséget (pl. 0,6gamma) sokféle film/hívó/hívás technológiával el lehet érni, ami különbözni fog, a szemcse (nagyság és „milyenség”), érzékenység, élesség…  

 

Ha van egy „kedvenc” tónusvilág ami tetszik, annak leginkább meghatározója egy hívás meredekség (gamma érték** Teszem fel 0.8 ). Ha ilyen meredekségre hívsz egy Tmax100; Acros100; Foma100; Efke100; stb. stb. És ugyanazt a témát lefényképezed mindegyikre***, annyira hasonló képeket, kapsz, hogy nem, vagy csak nagyon nehezen tudsz különbséget tenni a képek között…

 

* 85-95% ban, a maradék a film színérzékenysége, és a gamma görbe alakja.

** Pontosabban a denzitás határok

*** A hívás során jelentkező tényleges ISO figyelembevételével.

Előzmény: -Minarik- (22341)
Rőth Sándor Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22343

Az Olympus XA az egyik uj kedvencem, Foma 100 @100 ASA Xtol Jobo. 

 

 

Előzmény: pacs_425 (22342)
pacs_425 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22342

Kellene, de nem olyan könnyű az, érzék is kellene hozzá, abból meg mindenkinek annyi van, amennyi jutott.

Szóval nálam megmarad a dolog szabadidős tevékenységnek a régi gépek buzerálásával körítve, és mindenből igyekszem a legjobbat kihozni görcsölés nélkül.

A minap rendbetettem egy ócskapiacon működésképtelenül gubárált Olympus Trip 35-öt, mostanság lövöm a próbaképeket vele.

Ez egy nagyon jópofa kis masina, remek lesz ha a végén az én mércémmel mérve használható kép is születik.

 

Előzmény: -Minarik- (22341)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22341

26 db 100-as 35mm-es efkebe belefutotta az ebayen, ami nem "buy it now" volt. 

Gyonyoru tonusu film. Van 10 roll is, de eloszor fenykepezni kellene megtanulni. Ha erted mire gondolok.

 

Előzmény: pacs_425 (22340)
pacs_425 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22340

Van ami itt, van ami ott olcsób.

Irigykedve nézem $4.70-ért az Ektart a B&H-nál, itt meg majd' 1800-ért vettem ma...

 

Az Efke nagyon tetszik, igaz nem a 25-öst, hanem a 100-ast próbáltam. Didereg pár roll a hűtőben belőle, Horvátországban tervezem ellőni.

Mellesleg hihetetlen árakon megy az eBay-en, drágábban mint a Kodak dia.

Előzmény: -Minarik- (22337)
pacs_425 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22339

Én is!

Addig is lehet róla hosszan olvasni itt:

http://www.apug.org/forums/forum37/125488-new-film-rollei-rpx-25-a.html

Előzmény: BUSZNYI (22336)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22338

En par hete ujitottam negy roll EFKE 25-ost. Kivancsi vagyok majd ra.

Előzmény: pacs_425 (22335)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22337

Az jo ar. New Yorkban 11 dodo.

Előzmény: pacs_425 (22335)
BUSZNYI Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22336

A tapasztalatokra kíváncsi leszek!

Előzmény: pacs_425 (22335)
pacs_425 Creative Commons License 2014.03.12 0 0 22335

Megérkezett hozzánk is, a Fókusznál lehet kapni, 1700 pénzért.

 

 

       

Előzmény: pacs_425 (22233)
ihagee Creative Commons License 2014.03.07 0 0 22334

Ki van zárva, száznál több géppel a gyűjteményben már nem tennék ilyet! Meg aztán -bármennyire furcsa - nincs rá pénzem, az egész utat egy gyermekkori barátom, a meghívó fizeti!! Ihagee

Előzmény: sóhajtó (22333)
sóhajtó Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22333

Az nem opció hogy ott veszel?

És vagy hazahozod, vagy nem attól függően, hogy mi lesz a határon?

Legalább odafelé nem kell félteni :)

Előzmény: ihagee (22332)
ihagee Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22332

Köszönöm szépen a hozzászólásokat, akkor kiviteli papír lesz. Nem hinném, hogy az 1959-es Moszkva-5 vagy a '80-as évekbeli Nikon F801S nagy dolog lenne, de nem akarok értük megint fizetni :)

BUSZNYI Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22331

Van (volt) egy úgy nevezett kiviteli papír amit ki kellett tölteni. Ezen fel soroltad az eszközöket név szerint gyári szám szerint darabra. Ezt kifelé egy vámossal (magyar) le pecsételtettem. Elég nehezen ment mert röhögött, hogy egy mac book többet ér mint az egész cuccom és biztosan nem fogják kérni vissza felé. De én erősködtem, hogy pecsét mert nem megyek addig innen sehova.

Nos mi volt az első kérdése hazafelé a vámosnak?? VAN KIVITELI PAPIR mert ha nincs vám + ÁFA.

 

Ennek viszont az a hátránya, hogy vissza felé is annak a cuccnak kell a táskába lenni ami kifelé ment ;-)

Előzmény: ihagee (22326)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22330

Ez eleg szopas. En masik iranybol kozelitettem. NEm gorcsoltek belepeskor. 

Előzmény: Egy Harmincas Pár (22329)
Egy Harmincas Pár Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22329

Tapasztalatból mondom: kiutazáskor mutasd meg a vámosoknak és ragaszkodj, hogy adjanak valami igazolást róla, hogy kivitted. Vagy ha van bármilyen számlád, adásvételid azt vidd magaddal, hogy hazautazáskor felmutathasd. Én vagy háromszor vittem-hoztam a cuccaimat gond nélkül, mire negyedszerre visszatartották őket a vámon és soktizezres sáp után kaptam vissza őket.

Előzmény: ihagee (22326)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22328

Merrre a tengeren tulra? Maganba is johet...

Ha van meg kerdesed, szivesen valaszolok, ha tudok.

Előzmény: ihagee (22326)
-Minarik- Creative Commons License 2014.03.06 0 0 22327

En legutobb F5, D300 markolattal, negy objektiv, egy vaku es az aprosagok voltak egy valltaskaban. Ez volt a kezipoggyaszom, mert ugye alsonadragot es fogkefet lehet kapni a reptren is ha kesne a csomag. Parizsban egyesevel kuldtek at a masinan a szerkot, de ez volt a legnagyobb nyug. Sehol nem kerdeztek semmit. Profi voltam mint Balog Tibi.

Előzmény: ihagee (22326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!