Keresés

Részletes keresés

syrius Creative Commons License 2011.11.27 0 0 6599

Kössz (a cinkék nevében is)

Előzmény: manhattani (6598)
manhattani Creative Commons License 2011.11.27 0 0 6598

Szerintem a legtöbb háziállateledel boltban. Magam a Karinthyn, az üzletsor kb. közepén veszem. Tavaly 60 Ft. körül volt.

 

Jópofák a kis dögök, egy hete már megjelentek, akkor kipróbálták a golyót és repültek tovább. Aztán reggel láttam, hogy a házunk kapujában is van kiakasztva, akörül vagy négyen is tornásztak.

 

Most, hogy itt ettek, megnéztem a kapuban lévőt, valami másfajta, nagy barna foltokkal. Úgy látszik, ezt szeretik :-)

Előzmény: syrius (6597)
syrius Creative Commons License 2011.11.27 0 0 6597

Cinkék páz házzal errébb is feltüntek. Nálam nem volt ilyen golyó, így lenmagot szórtam nekik, de nem nagyon fogyasztották. Ez a golyó hol kapható, mert én is "begolyóznék" a tülélésükre.

Előzmény: manhattani (6596)
manhattani Creative Commons License 2011.11.27 0 0 6596

Ahogy itt gépelek, a lábamnál megjelentek a cinkék :-)

Az erkélyajtó felé áll, és ott van kinn nekik egy cinkegolyó. Megmarkolják a hálóját és csipkedik ezerrel. Aki hasonló élményekre vágyik, akasszon ki az is. Tapasztaltból mondom, hogy néhány óra alatt megtalálják. Egy ilyen golyó néhányuk tél-túlélését szolgálhatja.

 

manhattani Creative Commons License 2011.11.27 0 0 6595

>az összes többi helyen pórázon vezetik a gazdik a kutyáikat (akkor is, ha "nem bánt") és persze összeszedik utánuk, amit elhullatnak, ...

 

Ez nem életszerű. Az ablakomból rengeteg kutyát látok sétáltatni, és nagyon kevés van pórázon. De nincs is rá szükség, szerintem. Aki fél a kutyáktól, el tudja kerülni őket.

 

Szeretek haverkodni a kutyákkal, eddig egyetlen egy volt, amelyik figyelmeztetően morgott, hogy ne menjek közelebb, egy Rotweiler. Azt meg erre tenyésztették és idomították, semmi gond.

 

A kutyagumit meg alapból össze kell szedni, aki nem, azt én is büntetném.

 

Mindamellett tőlem lehet másik kijelölt kutyafuttató hely, ahol lehetnének játékaik. A meglévő sincs bekerítve, sőt összeér a buszmegállóval, de ezzel sincs semmi baj.

Előzmény: quizas (6594)
quizas Creative Commons License 2011.11.26 0 0 6594

Ha a kutyafuttató létrehozása azzal jár, hogy az összes többi helyen pórázon vezetik a gazdik a kutyáikat (akkor is, ha "nem bánt") és persze összeszedik utánuk, amit elhullatnak, akkor támogatható. Különösen, ha a fenti területet is fejlesztik egy kicsit. Ha x milliót beletesz az önkormányzat (a kutyagumigyűjtőbe is befektetett, az ürítésük is pénz), akkor majdan szankcionálhatná azt, aki nem tartja be a szabályokat.

 

Ha a fönti ÉS a lenti futtató megfelelő méretű, kulturált és elkerített, nincs több kifogás: aki nem képes ennyit gyalogolni azért, hogy az állata legálisan szaladgálhasson, az nem érdemli meg, hogy kutyát tartson. Nem mintha az érett volna rá, aki a kutyagumiról nagyvonalúan elfeledkezik. :-(

Előzmény: Sinbiciklis1 (6587)
sandor53 Creative Commons License 2011.11.23 0 0 6593

Vajon mikor nyit az új Aldi?

* * BPO-700 * * Creative Commons License 2011.11.20 0 0 6592
manhattani Creative Commons License 2011.11.18 0 0 6591

Esetleg az óráddal és a pénztárcáddal...

Előzmény: sandor53 (6590)
sandor53 Creative Commons License 2011.11.18 0 0 6590

Mindenki óvakodjon attól, hogy ismeretleneket beengedjenek a házaikba és lakásaikba. Nálunk is jártak gyanús alakok, akik felajánlották a rossz ablakok kijavítását és ől is 20.000 forint előleget akartak... Hivatkoznak Önkormányzatra, Intéző Bizottságra, égre és földre, csak pénzhet jussanak, utána eltűnnek.

Előzmény: Sinbiciklis1 (6584)
manhattani Creative Commons License 2011.11.16 0 0 6589

Semmi kifogásom az új kutyafuttató ellen, de mivel tőlem távol esne, úgy tisztességes, ha tartózkodom (vagyis nem szavazok).

Előzmény: Sinbiciklis1 (6587)
sandor53 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 6588

Teljesen hivatalos és az ma is. 1992-ben volt egy időközi önkormányzati képviselői választás a Gazdagrét felső része kerületben. Független jelöltként indult a társasházunk egyik IB tagja az azóta elhunyt Weöres Tiborné és nyertünk. A kutyafuttató az ő ötlete volt, meg is valósult.

Előzmény: Sinbiciklis1 (6587)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.11.13 0 0 6587

Tudtommal az hivatalos(volt), de pl. az Állatorvossal szembeni réttől (ott össze szoktak gyűlni) kicsit távol esik. Zártat szeretnének/nénk, ahol pl. leásott gumik, létra, stb. is lenne.

Előzmény: manhattani (6586)
manhattani Creative Commons License 2011.11.11 0 0 6586

Ez jó, majd mondom nekik, ha legközelebb jönnek :-)

 

Kutyafuttató: egyről, egy nem hivatalosról tudok, a lefelé menő 153-as Tűzkő utcai megállója mögött, néha felsétálok oda a parton, semmi gond. Engem nem zavarnak az akárhol sétáló kutyák... főleg, hogy a szilárdabb termékeket a legtöbb gazdi összeszedi.

 

(Egy lány vitt egy közepes kutyát, nem emléxem a típusára, a kapunk előtti szép kis parknál a kutya megállt és fölemelte a lábát. A lány: "Ide?? De bunkó vagy!"

A kutyában föltámadt az esztétikai érzék és továbbment :-))  )

Előzmény: Sinbiciklis1 (6585)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 6585

Ja, épp azért, hogy ne az egész lakótelep legyen qtyafuttató.

Előzmény: manhattani (6583)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.11.11 0 0 6584

felveszik a lakás hőtérképét + az elöl hagyott értéktárgyakat...

Előzmény: manhattani (6583)
manhattani Creative Commons License 2011.11.11 0 0 6583

Most az egész lakótelep az... :-)

 

Más: nálatok jártak a lakás-zöldkártyások?

A hét közepén becsöngetett hozzám két fiatalember, hogy az önkormányzat elrendelte, hogy minden lakásra meg kell csináltatni a zöldkártyát, ők egy cégtől vannak, és szívesen felveszik a lakás hőtérképét húszezer forintért.

 

Kicsit gyanús, mert ilyesmit az önkormányzattól nem hallottam. Ti?

Előzmény: lildiko (6582)
lildiko Creative Commons License 2011.11.11 0 0 6582

Gondolom azt, hogy legyen kutyafuttató.

Előzmény: manhattani (6581)
manhattani Creative Commons License 2011.11.10 0 0 6581

Bocsánat, biztos az én hibám, de nem értem pontosan hogy miért is peticionáltok?

Előzmény: GKK! (6580)
GKK! Creative Commons License 2011.11.09 0 0 6580

Írják alá minél többena Gazdagréti Kutyafuttató Petíciót, és csatlakozzanak a GKK-hoz! Szeretettel várjuk!

http://www.facebook.com/pages/Gazdagr%C3%A9ti-Kuty%C3%A1sok-Klubja/142617452505879?sk=wall

csnemarika Creative Commons License 2011.11.08 0 0 6579

A Csikihegyek utcában lakunk, át kell költöznünk pár házzal arrébb.

Teljes lakáskiürítés, nem tudtok egy olcsó költöztető céget?

Teherutó biztos fog kelleni, de 10 ház különbséggel.

 

manhattani Creative Commons License 2011.11.07 0 0 6578

>és egy tetőn lévő játszótér még mindig egészségesebb, mint az út melletti.

 

Ahol alatta egyszerre vagy tíz autó mozog állandóan? Nem is tudom... :-)

A telepi játszóterek a nagyobb forgalmú utaktól távolabb vannak, vagy nagy rézsü aljában, ilyen gond nincs szerintem.

Előzmény: Törölt nick (6575)
Tibman Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6577

Engem már az érdekel, hogy a Spar épületével mi lesz. Egyre nagyobb a valószínűsége annak, hogy igaza lesz annak, aki azt írta itt, hogy be fog zárni. A Kaiser's felújítása jövő héten kész lesz, de már nem Kaiser's-ként nyit ki, hanem Spar-ként, a felirat legalábbis már kint van. Két Spar egymással szemben pedig tényleg nem hiszem, hogy megmarad. 

sandor53 Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6576

A közösségi funkcióval gondolom mindenki egyetérthet, a vállalkozó aligha, bár az Aldi tetején megvalósuló parkoló az ő befektetését is megkontrázhatja. A gond a közösségi funkcióval meg ismét csak az, hogy a hely azelőtt a Cserepes kertje volt, amit ha beépítenek, akkor csökken a gazdagréti lakótelep zöldterülete és tarthatunk tőle, hogy az önkurmányzat ugyanígy fog tenni más zöldterületeinkkel is.

Előzmény: Törölt nick (6575)
Törölt nick Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6575

"Az a zöld tető meg a játszótér baromság. A zöldet csak a környező házak magasabb emeleteiről látnák, és nem hiszem, hogy bárki kiülne az ablakba egy napos vasárnapon, hogy gyönyörködjön a zöldben.

 

Játszótér: kis sétatávolságra több játszótér is van. Akármikor arra járok, általában üresek. Valaki fölliftezne a csemetével a parkolóházra?"

 

Speciel ez a része jópofa, és egy tetőn lévő játszótér még mindig egészségesebb, mint az út melletti. Hogy minek a parkolóáz, azt már kevésbé értem. Arra a területre valami közösségi funkció kéne. Ennél még a pláza is jobb, mert abban esetleg nyit egy kávézó, fitness, könyvesbolt, stb...

 

Előzmény: manhattani (6568)
manhattani Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6574

>a mélygarázsok előnyösebbek volnának, bár a lakótelep parkolási gondjait nem oldanák meg.

 

Minden ház elé mélygarázst Gazdagréten!

Előzmény: sandor53 (6572)
manhattani Creative Commons License 2011.11.06 0 0 6573

Úgy látom, az épülő áruház tetején lesz parkoló. Akkor lőttek a Kaiser autósforgalmának.

sandor53 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 6572

Sajnos ilyen gyenge a híráramlás. A parkolóházzal egyébként az alapvető probléma, hogy azelőtt a Cserepes iskola kertje volt, amit ha beépítenek, csökken a lakótelep zöldterülete. Ha mindenképpen építeni akarnak a mélygarázsok előnyösebbek volnának, bár a lakótelep parkolási gondjait nem oldanák meg.

Előzmény: Törölt nick (6566)
sandor53 Creative Commons License 2011.11.05 0 0 6571

A csatolt térképet megnyitottam,sajnos kevéssé lehet használni, mert nagyításkor a jelzések elmosódnak. Pedig amit a barna színezésű területekről írnak-jelölnek biztosan fontos lehet. Ugyanis az Aldi és a cserepeskertje helyére tervezett parkolóház is ilyen. Ugyanilyenek a mellettük álló 3 alvégi kis kocka garzonházak és a 2 kertes téglaház a Spar mögött, de ugyanilyenek a Törökugrató utcai iskola,óvoda,közösségi ház, a Csíkihegyek utcai iskola,stúdió,óvoda és a Gazdagréti téri óvoda területei is. Nem látom, de gyanakszom, hogy ezek is "fejlesztésre" szánt területek, ahol esetleg a kerteket eladják vállalkozóknak, akik építkezéseikkel gondoskodnak majd arról, hogy ők haszonhoz jussanak, a gazdagréti polgárok meg úgy érezzék, hogy minden zöldet beépítenek és megszűnnek a zöldterületek.

Előzmény: Törölt nick (6565)
Sinbiciklis1 Creative Commons License 2011.11.04 0 0 6570

Azért nem tudom, szoktatok-e a Naprózsa utcában autózni, vagy a Nagyszeben téren gyalogolni? És majd valamikor a metrót ki akarják hozni idáig.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!