Keresés

Részletes keresés

Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120765

Lyaa, hogy hencegjek is: 1981-ben Békéscsabán a "Premfotó" országos kiállításon szerepeltem vele :)

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120764)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.06 0 1 120764

"természetfotósok már nagy sebességű kamerával nyomják, másodpercek alatt csilliárd expót nyom és kiválogatja a legjobbat"

Többnyire aszondom, a képet nem a gép készíti, hanem az ember. Nos, ezexerint mégiscsak a gép készíti, vagy a természetfotós nem ember :)

(sose éreztem késztetést arra, hogy szembe futó qutyát fotózzak élesre... ezt filmre kattintottam anno dacumal 1979-ben:

hát, nem éles. És?)

Előzmény: Jahno (120762)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.06 -2 1 120763

Végignéztem most pár nemzetközi és  hazai, nívós természetfotós és egyéb témájú fotópályázat díjnyertes képeit, hogy lássam mennyire képtelenség lenne egy pentaxal megcsinálni ezeket a képeket.  Nem nagyon találtam olyat amit egy pentaxal technikailag nem lehetne elkészíteni. Persze ezek a képek nem a fényképezőgépek technikai paramétreitől lettek ilyenek. Természetesen leméretezve élveztem a képeket számítógépen nézve.

 

Ma már minden képet kizárólag internetre leméretezve használok, átlagosan 1 mb méretben és képeket is így nézek, leginkább mobilon vagy számítógépen. Néha csinálok 2 méteres nagyításokat is nagyon élvezhető minőségben. A pentax a magas iso képességével mindig az élmezőnyben volt. Lehet, hogy az élességállító algoritmusa nem a legjobb, de számomra jól használható. Nem vagyok technikaellenes. Biztos van a fejlesztéseknek értő kezekben értelme. Nekem ezek nem érnek meg egy két millió forintot. Az átlag juzernek, de sok profinak sincs szüksége a legtöbbjére. A képek felhasználási mérete leginkább csökken. Sokkal nagyobb szerepe van a témának mint a technikai paramétereknek. Persze aki reggeltől estig szembefutó kutyákat akar fényképezni, ami manapság renesszánszát éli, vagy gyurgyalagok forduló idejét csilliárd fotóval, azoknak nem feltétlenül pentaxot ajánlom.

Előzmény: Tab (120761)
Jahno Creative Commons License 2021.11.06 -1 0 120762

Vagy több használható kép lesz, kevesebb küzdéssel kevesebb idő alatt. Aztán az sem hátrány, ha a szétégett égboltot még a dinamika miatt vissza bírod húzkodni valami használhatóra. Persze értem én, hogy bezzegrégen még manuálissal nyomták a szembe futó kutyákat, de mégsem látunk olyan képeket dögivel. Itt meg benyomom, hogy állat és akkor nem az köztünk lévő fűszálra fókuszál. Ugyanez sorozatban, természetfotósok már nagy sebességű kamerával nyomják, másodpercek alatt csilliárd expót nyom és kiválogatja a legjobbat. Egyéb esetben persze meg lehet mondani a frankót, hogy jókor kell nyomni a gombot, de azért egy gyurgyalag fordulóideje az éppen csak felfogható, többire meg ott a minél gyorsabb sorozatképezés. Ez ilyen.

Előzmény: Tab (120761)
Tab Creative Commons License 2021.11.06 -1 1 120761

A képek nem jobbak, hanem pl. élesebbek, zajmentesebbek lesznek. Persze egy jó kép még jobb lesz, ha az élesség ott van, ahol kell, és nem túl zajos (kivételek itt lehetnek).

Előzmény: estvan111 (120760)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.05 -2 0 120760

Nálam a fotózás nem teljesen hobbi, hanem a racionalitásról is szól. Ezt tökéletesen kielégíti a pentax.  Tudásának a kilencven százalékát valószínűleg soha nem fogom használni. Idáig nem volt olyan téma amit nem tudtam technikailag megoldani vele, pedig elég széleskörű a fotózási szokásom. Egyre inkább azt érzem, hogy a fotótechnikai eszközök fejlesztésésének nagy része semmit nem tesz hozzá a fotók szinvonalának és minőségének emelkedéséhez. 

Előzmény: Tab (120755)
Jahno Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120759

Pfú, ezen párszor felkaptam a vizet, mikor azt mondják, hogy tanfolyamhoz pld. Canikon tükrös kell, mert ahhoz értenek. Vaz, tanulja meg, amúgy nem sok különbség van megy az sokszor leírás nélkül is, ha nem mélyedünk bele részletekbe. Ráadásul néha két Nikon közt is olyan logikai ellentétek vannak, hogy csak na, akkor meg már nem mindegy, hogy Nikon vagy Olympus? Tárcsák és rekesz van, meg ha tanítani szeretné akkor főleg ez lenne a dolga. Márkán belül is akadnak egzotikusságok meg ésvagy kombinációk.

Előzmény: zoltansc (120757)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.05 0 0 120758

...magam is pont úgy vagyok vele; cca. fél évszázada Pentaxokkkal kattintgatok - Nikon F-ről váltottam Asahi Pentax S1-re - és teljesen meg voltam elégedve mindegyikkel... 

Előzmény: Tab (120755)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120757

Ennek ellenére igencsak dolgozom a márka népszerűsítésén, de sajnos a hozzá nem értők tényleg csak lesnek mint hal a szákban, hogy mit akarok a Pentaxxal. Ahogy az egyre fiatalabb nemzedék feltűnik oktatóként egy-egy fotós oktatással foglalkozó tanfolyamon, ahol "csak egy brand" a Pentax, ott már az oktatók is inkább a Canikon rendszereket ajánlják, részben saját tapasztalatuk részben pedig a hiányos ismereteik (legalábbis az általunk favorizált gépekről) alapján.

Előzmény: Jahno (120752)
Jahno Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120756

Ezért van több gépem és rendszerem, mert logikailag egy Canon 5D-MIII lett vlna értelmes beruházás, cserébe lett Pana és Fuji is... De meg tudom indokolni :-D

Előzmény: Tab (120755)
Tab Creative Commons License 2021.11.05 0 2 120755

Nálam a fotózás egy hobby. Nálam a hobby nem a racionalitásról szól. Ha első sorban a logika irányítaná, az nekem már nem hobby. 

Előzmény: Jahno (120752)
Jahno Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120754

Van kérdező is, aki úgy esik be, hogy igazából Canont szeretne, mert csak. Vagy az Olympusról nem sejti, mit rakott le képalkotás terén. Nehéz ügy. Akinél van a családban, obit tud tarhálni ott meg is értem, de akkor indokolja. Néha olyan horror tanácsok is vannak, hogy nem győzöm gyűjteni, mikor a válaszadó alig fél fényértékkel tud többet a kérdezőnél, yajjj.

Előzmény: joskabacsi (120753)
joskabacsi Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120753

Igen, ezt én is ugyanígy gondolom.

A klasszikus kérdésre (milyen gépet vegyek) a válasz az esetek döntő többségében a válaszadó preferenciájától függően Canon vagy Nikon. 

Hogy 1300D vagy 5Dmk4 azt már nem részletezik.

 

Előzmény: Jahno (120752)
Jahno Creative Commons License 2021.11.04 -2 0 120752

Ismerkedők úgyis a fostaliga 2000D-t találják meg, vagy ismerős ismerősének a legolcsóbb cuccát és én is azt mondom, hogy vagy lépjen valami új technológiás akármi felé, de ha tükrös, akkor Pentaxhoz zűrös lehet a használtpiac és akkor már inkább klasszikus Canikon. Mi más lenne logikus?

Előzmény: zoltansc (120751)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.04 -1 0 120751

Mondjuk az valóban nem kiszolgálás...

Ami a releváns teszt kérdését illeti én sem töltenék el sok időt egy olyan gép tesztelésével, amely ugyan puszta technikai specifikációkkal hozza a közel három év várakozásának megfelelő fejlesztéseket, de leginkább az árazásának köszönhetően vélhetően nem fogja az eladott darabszámokkal felrobbantani a piacot.

 

Én mindenképp nyitnék abba az irányba, hogy legyen egy-két olyan gép is a választékban, amelyekkel jóval kisebb haszon mellett az eladott darabszámokat lehetne növelni. Egyre többször futok bele olyanba, hogy Pentax? az meg mi? és leginkább a fiatalabb, vagy éppen a fotózással ismerkedő kezdők esetén...

Előzmény: joskabacsi (120750)
joskabacsi Creative Commons License 2021.11.04 -1 0 120750

Az nem kiszolgálás, hogy bejelentenek valamit aztán 3 évvel később lesz kapható.

Releváns tesztet - ahol összehasonlítják a K3/III tudását a hasonló kategóriájú vázakkal - egyébként azóta sem lehet találni.

Az is lehet egy út - hogy a Ricoh átmegy Leica2-be, csak akkor a jelenlegi vásárlók fele nem fogja tudni kifizetni az exkluzivitást ...

A Pentaxot nagyon szerettem, több, mint 25 évet használtam, de amit az új (márka)tulajdonos(ok) művelnek vele az szégyen. 

Előzmény: zoltansc (120749)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.03 -1 0 120749

Ezzel egyet is értek és hasonlóan gondolom én is, egyedül az fura, hogy amire most van igazán kereslet, azt a piacot kihagyják...Persze az is lehet egy stratégia, hogy csak annyit akarok eladni valamiből, amit biztosan ki tudok szolgálni.

Előzmény: Tab (120748)
Tab Creative Commons License 2021.11.03 -1 0 120748

A Ricoh egyik fejlesztésekért felelős vezetője az új APS-C váz bejelentésekor kifejtette, hogy a Pentax brand elkötelezett az SLR technológia mellett, és ezen egyelőre nem is terveznek változtatni. Vannak még jónéhányan a világban, akik ezt a technikát kedvelik. Itt előbb vagy utőbb piaci rés fog támadni, és ez kihasználható. Vagy nem.

Előzmény: zoltansc (120747)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.03 -1 0 120747

Nehéz ügy lehet letenni a voksot valamelyik fejlesztési irány iránt. A jelenlegi trendek a mirrorless rendszerek hihetetlen előretöréséről és a mobiltelefonok képességeinek hihetetlen fejlődéséről szólnak, a DSLR rendszereknél olyan sok bejelentés nem volt mostanában. Nehéz lehet a helyes döntést meghozni, hogy felüljön-e a jelenlegi trendek által generált hullámokra a Pentax, vagy sem, pláne a K bajonett által nyújtott kötöttségekkel, járt utat a járatlanért?? Persze lehetne rövidebb bázistávú K bajonett + külső közgyűrű megoldással (Pentax obi esetén PK-PK bajonett névvel) a rendszer kompatibilitását növelni más gyártól portékája felé, és akkor már csak egy jó gépváz kell, amit szerintem a Pentax nagyon jól meg tudna oldani, én ebben látnék fejlődési lehetőséget.

Tab Creative Commons License 2021.11.03 0 2 120746

Meg a 370-es euróval.

Előzmény: Zozzantoz (120744)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.02 -2 1 120745

Pentax kp, sigma 17-70 C. Nekem idáig mindent sikerült lefotóznom a pentaxal.

Zozzantoz Creative Commons License 2021.11.02 -1 1 120744

Elmennek a francba az öccázezres obikkal.

Előzmény: Tab (120739)
mckmester Creative Commons License 2021.11.02 -1 0 120743

Jogos. Ez nekem kimaradt, bocs.

 

 

Előzmény: Tab (120739)
Jahno Creative Commons License 2021.11.01 -2 0 120742

"A kihajtható kijelzőt meg a KP -sek már tudják mekkora királyság."

 

Most, hogy megint fél órát hasaltam a vizes tehénszarban, mert a gép alja 2 centire volt a földtől, hát ja. Most meg alap ruházatban mentem, nem volt elég leslagozni.

 

És mennék olyan helyre, ahol csendben kell maradni, de még nem jött össze.

 

Pentaxra nekem a Sigma 10-20as alap nagylátó volt, még tetszett is. Azt lehet elbasztam, mikor eladtuk occsóért.

Előzmény: mckmester (120738)
szekundans Creative Commons License 2021.11.01 -2 1 120741

Motívum követés SzVSz van, már KP is tudta, a többit fel lehet róni.

Én az üvegeim rabja vagyok, sok-sok szép darab van, bár a kor előrehaladtával már a kényelem veszi át az uralmat. Nem mászkálok 5-6 db lencsével a szatyorban, stabilan nyerő a 8-16 és a 18-300, ha van valami komoly akkor jöhetnek a fixek (35, 50, 70, 100, 300) és a szorzók 1,4 és 1,7, illetve a komolyabb gumik (16-50, 50-135). 

A 14-15 és a 21 hiányzik.

Ezt a csapatot felszámolni siralmas lenne.

A vázak ma már csökkentve lettek (k10d, k-7, k-5, kp).

A K-7 és a K-5 előtérbe került és döbbenetesen kicsik a különbségek jó fények esetén.

A kp érzékenység és az sr területén jelentett előre lépést számomra a 18-300 tökéletes univerzális eszközzé nőte ki magát.

Továbbra is siratom a k-3-at és a 3/2-est.

A k3/3-as biztosan fickándozna a kezemben, de egyetértek azzal a megközelítéssel, hogy egy elitista célpontok lettünk és ennek ára van.

A félelmem továbbra is az, hogy az üzleti siker hiánya lehetetlenné teszi a továbbfejlődést és elsüllyeszti a márkát.

Én biztos, hogy sos megjelennék egy D-DS megoldással, azaz a k3/3 egyszerűsített, netalán a hiányosságokat pótló (billegtethető kijelző, videó) nagyságrenddel olcsóbb géppel.

Előzmény: mckmester (120738)
emyl Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 120740

én anno az ára miatt vettem pentaxot és szerintem is Pentax HD DA* 11-18mm f/2.8 ED DC AW :)

Előzmény: Tab (120739)
Tab Creative Commons License 2021.11.01 -1 0 120739

Talán írok hosszabban is, de most csak annyit, sosem az ára miatt vettem Pentaxot, és Pentax HD DA* 11-18mm f/2.8 ED DC AW.

Előzmény: mckmester (120738)
mckmester Creative Commons License 2021.11.01 -1 1 120738

"Az A7-et hagyjuk, mert FF"

 

Na pont ez az :-)

 

"de mi az a színvonal a Fuji-nál, amit a K-3 lll biztosan nem hoz"

Kihajtható kijelző.
Arc- és szemkövető fókusz.

Mondjuk az elektronikus zárat megoldották már firmware -el a Pentaxnál is, szóval azt már nem írom
A video minőség és af nekem nem fontos, de akinek igen az amúgy se vesz Pentaxot már vagy 10 éve.

 

Általában nem létfontosságú, de próbáltam szemkövető fókuszos gépet és hát.... no.

Vagy inkább yes :-). Ki kéne próbálni kick box meccsen is.
A kihajtható kijelzőt meg a KP -sek már tudják mekkora királyság.

Igazából valahol útközben elveszett a Pentax legnagyobb vonzereje, az ár-érték arány és az okos megoldások jó elegye úgy összerakva, hogy ne érezd a hátrányokat, de élvezd az előnyöket.

Persze értem, hogy nem lehet fejleszteni is és olcsón jót adni a népnek, de nekem egyre szembetűnőbb az egész 


"de neked minden képpen szükséges?"

Jaaa. Nekem igazából levegőn, kaján, vizen, rendes fedélen és némi szexen kívül igazából semmi sem minden képpen. 
Anno az autofókuszon ment ugyanez a vita, majd a digitális/filmes tábor csapott össze... A technikával úgy vagyok, hogy amikor kell, akkor nagyon tud hiányozni ami nincs. A konyhai serpenyőtől kezdve a biciklin keresztül a fényképezésig és az autóig bezárólag így vagyok vele. Aztán vagy elfogadom, hogy ennyiért ez van  (ld. Pentax AF), vagy elgondolkodom a hogyan továbbon.
Csak amikor az "ennyiért ez van" kicsit máshogy néz ki a konkurenciánál, akkor valahogy nem OK.

 

- Mondhattuk, hogy van szenzorstabink amivel minden is stabilizált (vs Canicon).

Ma már majd'minden milcben van, előny nuku. Sőt ugye van ahol összedolgozik a stabis objektívekkel is ha véletlenül van olyanod.


- Mondhattuk, hogy full kompatibilis M42 és régi Pentax K lencsékkel míg ugye ....

 

Ez ugye mára nem téma semelyik MILC-en, sőt.


- Mondhattuk, hogy olcsóbbak az vázak, szinte ugyanazt a szolgáltatáscsomagot megkaptad 25 - 30% -al olcsóbban mint a nagyoknál 

Ez a KP -vel egyenlítődött ki és a K-3 III -al kb. nyoma is veszett. A K-1 meg a K-1v2 ebből a szempontból érdekes hibrid máig :-)


Apró betűkkel ez mellé viszont fel lehetne hánytorgatni a K-30 -től kezdve megoldatlan szelenoid problémát is, ami ugyanúgy van K-50 en és K-70 -en is. 

- Mondhattuk, hogy olcsóbbak az objektívek és egy okos szettet fele annyiból kihozol mint akár a Nikonnál 

 

A fullframe esetében még megvan, ámbár ha azt vesszük, hogy a Pentax 24-70 és a 15-30 is eredetileg Tamron, akkor azért ezt se teljesen venném készpénznek.

Ugye kb most veszett ki a PLM -es APSC obiknál (a prémium kategóriában kész ennyi), de alsó közép és közép kategóriában még jók vagyunk. A Pentax 55-300 PLM meglepően olcsó a konkurenciához képest, de a Pentax 18-135 már drágább mint a Sony párja (Igaz a Fuji ára itt jóval magasabb)

A Sonyval és a Pentaxal van személyes tapasztalat és a Sony 18-135 igencsak meggyőzött.
A lent már megemlített Sony 16-55 -ről meg beszéljen ez a video https://www.youtube.com/watch?v=tIfVWzVjAAw

Ha a Pentax hozza ezt a szintet majd' másfélszer ennyiért, akkor emelem kalapom.

- És ugye a Limited. 

Az FA limited meg régen drágának számított, de mára érdekes mód olcsó lett. 
Ott én csak a  40 -est ismerem valamennyire, annál nem is kéne jobb, de....
Mondjuk érdekes lenne összehasonlítani az FA 35 macro limitedet egy Sony Zeiss T* 35 2.8 -al, mert majdnem egy árban vannak. A Sony azt mondja, hogy a G Master objektívjei 50 megapixelt ki kell rajzoljanak, a T* meg nem tudom ehhez képest hova van pozicionálva.
Vagy egy DA 15 limitedet a Sony vagy Fuji 16 2.8 al, amik szintén olcsóbbak nála.
Igaz ez nem az én játékom, csak érdekességként. Az, hogy ezek halkan is járnak... ki ki maga döntse el. Ahova én járok fotózni ott ált. tökmindegy, de 10 év alatt talán három alkalommal voltam olyan helyen ahol csendben kellett maradni. 

 

 

- Időtlen idők óta mondhattuk, hogy óta időjárás álló cuccunk van és ez mennyire cool.


Ez már ugye szépen kopik kifelé, bár az évek meg a rutin még a Pentax javára döntik a meccset pl. ugye a Sonyval szemben. Ellenben általános használatban a Fuji X-T3 már pl. nem ázik be ezt bizton tudom. A Balatonnál kolléga rendesen bevizezte és semmi baja nem lett. A srácot nem érdekelte, megtörölte és nyomta tovább, mondván hogy esőben is fotóz vele. Szóval 
A K-5 II + 18-135 páros kapta rendesen az ívet, de természetesen nem lett baja annak se.

 

 

Az is igaz, hogy az nem a Pentax hibája, hogy amiben szvsz. jobb volt mint a többiek, azt a mostani generációk behozták. Az viszont igen, hogy a többi márkához képest az ár-érték arány (ami szvsz a legfőbb érték volt) mára messze nem az, mint ami mondjuk a K-7, K-5 idejében volt. Változott a piac, változott a technológia, változtak az elvárások, változott minden. 
Pl se Tami se Sigma, hogy legalább valami verseny legyen és alternatíva. 
Alternatíva????? Lehetőség se pl ilyenekre

https://www.arukereso.hu/fenykepezogep-objektiv-c4191/sigma/8-16mm-f-4-5-5-6-dc-hsm-pentax-203961-p99182939/

Mondj egy Pentax nagylátót APSC -re. 
Ja Sami 10 mm manuál oszt' annyi. Meg a Sami 8-as halszem, ami ugye vagy jó neked vagy nem.

Én ugye anno a 70-200 HSM -nél már megtapasztaltam ezt (nem is lett olyanom), de mostantól kb mindenki fogja.
Persze ez ugye csak a technika, de már nem látom az a varázst sem amitől a Pentax az Pentax volt.

Előzmény: Tab (120737)
Tab Creative Commons License 2021.10.31 -1 0 120737

Az A7-et hagyjuk, mert FF, de mi az a színvonal a Fuji-nál, amit a K-3 lll biztosan nem hoz, de neked minden képpen szükséges?  Milyen objektívjeid vannak a K-5-höz?

Előzmény: mckmester (120736)
mckmester Creative Commons License 2021.10.30 -1 0 120736

Hmm. Sziasztok, rég jártam erre, pedig régen szerettem ide írkálni.

A 16-50 polémiához még egy adalék

https://www.arukereso.hu/fenykepezogep-objektiv-c4191/sony/sel-1655-e-16-55mm-f-2-8-g-p500922144/?gclid=CjwKCAjw2vOLBhBPEiwAjEeK9p7MtzWRKHhJakX2lgLgErKAQIsjQGEe_eVbl5QPHK-iZ_xW-gArrBoCQlsQAvD_BwE

Csak, hogy pl. én mennyire maradok Pentax fan.

Ezek után szerintem semennyire. Kifut alólam a K5 II és mentem is, pedig eddig semmi komoly bajom nem volt a márkával.

 

K3 III konkrétan drágább lett mint a Fuji X-T4 vagy akár Sony A7 III (akár alap 28-70 -el) és sajnos kizártanak tartom, hogy tudja hozni ezen vázak szintjét. 

Kár. 

 

 



 

 

 

Előzmény: joskabacsi (120735)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!