Keresés

Részletes keresés

Jahno Creative Commons License 2021.11.06 -2 1 120774

Van ez így és nekem is ilyen képek, csak egy agárversenyről nem csinálhatsz ilyet. Főleg mikor néha elég véletlenszerű pályán 8-15 méter/másodperc sebességgel mozognak és most már a havercsaj is elképzeli a képet, hogy figyúúúú, Te folyton nyomkodod azt az izét, van egy agaram, legközelebb csinálnál róla egy ilyesmi "jó" képet?

 

https://i.world-animal.com/images/001/image-1220.jpg

 

És akkor általában nem a fentire gondol meg többnyire természetfotóban is ilyen meg amolyan az elképzelés. Aztán lehet folytatni mi készíti a képet és mennyire.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120764)
bandikaa Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120773

Hello, sikerült valakinek valaha működésre bírni a  pentax remote assistant nevű őskövületet?
még mindig k10d, 1.31es fw. nyilván a remote is friss.
egyszerűen nem látja a gépet. ötlet?

fvcc Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120772

Tudom. Én is vén fa (sz)  vagyok.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120771)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120771

...akkoriban még nem volt AF - legalábbis nekem nem - csak némi koronglövő gyakorlatom...

Előzmény: fvcc (120767)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.06 -1 0 120770

Még jó!

Előzmény: fvcc (120768)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120769

Kösszépen! 

vigyor:D

Előzmény: estvan111 (120766)
fvcc Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120768

Imádom az édes, cuki, lobogó szőrrel, ellenfényben felémrohanó kutyuskákat.

 

Nekem van ilyen. Pötyinek hívják. Roti (a szőre már növekszik. Téli nagykabátnak) Küldjem? :)

Előzmény: estvan111 (120766)
fvcc Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120767

Kikapcsoltad az AF-et az MF-s gépeden, azért lett "savanyú" :)

 

Ja: a gép nem tud gondolkodni. Néhány ember (talán) igen. Az öregebbje.

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120764)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.06 -2 0 120766

Most ez komoly...?  Imádom az édes, cuki, lobogó szőrrel, ellenfényben felémrohanó kutyuskákat. Figyelj haver ez nem éles.

Biztos pentaxal csinátad. Vagy még azza se. Vegyé má valami normális gépet meg optikát. Egyáltalán hány csillió képből választottad ki a legéletlenebbet. Szerintem nem is hasaltál órákat a sárban. Látszik is a képen. Mosoly /in memoriam Sándor

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120764)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.06 0 0 120765

Lyaa, hogy hencegjek is: 1981-ben Békéscsabán a "Premfotó" országos kiállításon szerepeltem vele :)

Előzmény: Szabolcsi Mihály (120764)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.06 0 1 120764

"természetfotósok már nagy sebességű kamerával nyomják, másodpercek alatt csilliárd expót nyom és kiválogatja a legjobbat"

Többnyire aszondom, a képet nem a gép készíti, hanem az ember. Nos, ezexerint mégiscsak a gép készíti, vagy a természetfotós nem ember :)

(sose éreztem késztetést arra, hogy szembe futó qutyát fotózzak élesre... ezt filmre kattintottam anno dacumal 1979-ben:

hát, nem éles. És?)

Előzmény: Jahno (120762)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.06 -2 1 120763

Végignéztem most pár nemzetközi és  hazai, nívós természetfotós és egyéb témájú fotópályázat díjnyertes képeit, hogy lássam mennyire képtelenség lenne egy pentaxal megcsinálni ezeket a képeket.  Nem nagyon találtam olyat amit egy pentaxal technikailag nem lehetne elkészíteni. Persze ezek a képek nem a fényképezőgépek technikai paramétreitől lettek ilyenek. Természetesen leméretezve élveztem a képeket számítógépen nézve.

 

Ma már minden képet kizárólag internetre leméretezve használok, átlagosan 1 mb méretben és képeket is így nézek, leginkább mobilon vagy számítógépen. Néha csinálok 2 méteres nagyításokat is nagyon élvezhető minőségben. A pentax a magas iso képességével mindig az élmezőnyben volt. Lehet, hogy az élességállító algoritmusa nem a legjobb, de számomra jól használható. Nem vagyok technikaellenes. Biztos van a fejlesztéseknek értő kezekben értelme. Nekem ezek nem érnek meg egy két millió forintot. Az átlag juzernek, de sok profinak sincs szüksége a legtöbbjére. A képek felhasználási mérete leginkább csökken. Sokkal nagyobb szerepe van a témának mint a technikai paramétereknek. Persze aki reggeltől estig szembefutó kutyákat akar fényképezni, ami manapság renesszánszát éli, vagy gyurgyalagok forduló idejét csilliárd fotóval, azoknak nem feltétlenül pentaxot ajánlom.

Előzmény: Tab (120761)
Jahno Creative Commons License 2021.11.06 -1 0 120762

Vagy több használható kép lesz, kevesebb küzdéssel kevesebb idő alatt. Aztán az sem hátrány, ha a szétégett égboltot még a dinamika miatt vissza bírod húzkodni valami használhatóra. Persze értem én, hogy bezzegrégen még manuálissal nyomták a szembe futó kutyákat, de mégsem látunk olyan képeket dögivel. Itt meg benyomom, hogy állat és akkor nem az köztünk lévő fűszálra fókuszál. Ugyanez sorozatban, természetfotósok már nagy sebességű kamerával nyomják, másodpercek alatt csilliárd expót nyom és kiválogatja a legjobbat. Egyéb esetben persze meg lehet mondani a frankót, hogy jókor kell nyomni a gombot, de azért egy gyurgyalag fordulóideje az éppen csak felfogható, többire meg ott a minél gyorsabb sorozatképezés. Ez ilyen.

Előzmény: Tab (120761)
Tab Creative Commons License 2021.11.06 -1 1 120761

A képek nem jobbak, hanem pl. élesebbek, zajmentesebbek lesznek. Persze egy jó kép még jobb lesz, ha az élesség ott van, ahol kell, és nem túl zajos (kivételek itt lehetnek).

Előzmény: estvan111 (120760)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.05 -2 0 120760

Nálam a fotózás nem teljesen hobbi, hanem a racionalitásról is szól. Ezt tökéletesen kielégíti a pentax.  Tudásának a kilencven százalékát valószínűleg soha nem fogom használni. Idáig nem volt olyan téma amit nem tudtam technikailag megoldani vele, pedig elég széleskörű a fotózási szokásom. Egyre inkább azt érzem, hogy a fotótechnikai eszközök fejlesztésésének nagy része semmit nem tesz hozzá a fotók szinvonalának és minőségének emelkedéséhez. 

Előzmény: Tab (120755)
Jahno Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120759

Pfú, ezen párszor felkaptam a vizet, mikor azt mondják, hogy tanfolyamhoz pld. Canikon tükrös kell, mert ahhoz értenek. Vaz, tanulja meg, amúgy nem sok különbség van megy az sokszor leírás nélkül is, ha nem mélyedünk bele részletekbe. Ráadásul néha két Nikon közt is olyan logikai ellentétek vannak, hogy csak na, akkor meg már nem mindegy, hogy Nikon vagy Olympus? Tárcsák és rekesz van, meg ha tanítani szeretné akkor főleg ez lenne a dolga. Márkán belül is akadnak egzotikusságok meg ésvagy kombinációk.

Előzmény: zoltansc (120757)
Szabolcsi Mihály Creative Commons License 2021.11.05 0 0 120758

...magam is pont úgy vagyok vele; cca. fél évszázada Pentaxokkkal kattintgatok - Nikon F-ről váltottam Asahi Pentax S1-re - és teljesen meg voltam elégedve mindegyikkel... 

Előzmény: Tab (120755)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120757

Ennek ellenére igencsak dolgozom a márka népszerűsítésén, de sajnos a hozzá nem értők tényleg csak lesnek mint hal a szákban, hogy mit akarok a Pentaxxal. Ahogy az egyre fiatalabb nemzedék feltűnik oktatóként egy-egy fotós oktatással foglalkozó tanfolyamon, ahol "csak egy brand" a Pentax, ott már az oktatók is inkább a Canikon rendszereket ajánlják, részben saját tapasztalatuk részben pedig a hiányos ismereteik (legalábbis az általunk favorizált gépekről) alapján.

Előzmény: Jahno (120752)
Jahno Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120756

Ezért van több gépem és rendszerem, mert logikailag egy Canon 5D-MIII lett vlna értelmes beruházás, cserébe lett Pana és Fuji is... De meg tudom indokolni :-D

Előzmény: Tab (120755)
Tab Creative Commons License 2021.11.05 0 2 120755

Nálam a fotózás egy hobby. Nálam a hobby nem a racionalitásról szól. Ha első sorban a logika irányítaná, az nekem már nem hobby. 

Előzmény: Jahno (120752)
Jahno Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120754

Van kérdező is, aki úgy esik be, hogy igazából Canont szeretne, mert csak. Vagy az Olympusról nem sejti, mit rakott le képalkotás terén. Nehéz ügy. Akinél van a családban, obit tud tarhálni ott meg is értem, de akkor indokolja. Néha olyan horror tanácsok is vannak, hogy nem győzöm gyűjteni, mikor a válaszadó alig fél fényértékkel tud többet a kérdezőnél, yajjj.

Előzmény: joskabacsi (120753)
joskabacsi Creative Commons License 2021.11.05 -1 0 120753

Igen, ezt én is ugyanígy gondolom.

A klasszikus kérdésre (milyen gépet vegyek) a válasz az esetek döntő többségében a válaszadó preferenciájától függően Canon vagy Nikon. 

Hogy 1300D vagy 5Dmk4 azt már nem részletezik.

 

Előzmény: Jahno (120752)
Jahno Creative Commons License 2021.11.04 -2 0 120752

Ismerkedők úgyis a fostaliga 2000D-t találják meg, vagy ismerős ismerősének a legolcsóbb cuccát és én is azt mondom, hogy vagy lépjen valami új technológiás akármi felé, de ha tükrös, akkor Pentaxhoz zűrös lehet a használtpiac és akkor már inkább klasszikus Canikon. Mi más lenne logikus?

Előzmény: zoltansc (120751)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.04 -1 0 120751

Mondjuk az valóban nem kiszolgálás...

Ami a releváns teszt kérdését illeti én sem töltenék el sok időt egy olyan gép tesztelésével, amely ugyan puszta technikai specifikációkkal hozza a közel három év várakozásának megfelelő fejlesztéseket, de leginkább az árazásának köszönhetően vélhetően nem fogja az eladott darabszámokkal felrobbantani a piacot.

 

Én mindenképp nyitnék abba az irányba, hogy legyen egy-két olyan gép is a választékban, amelyekkel jóval kisebb haszon mellett az eladott darabszámokat lehetne növelni. Egyre többször futok bele olyanba, hogy Pentax? az meg mi? és leginkább a fiatalabb, vagy éppen a fotózással ismerkedő kezdők esetén...

Előzmény: joskabacsi (120750)
joskabacsi Creative Commons License 2021.11.04 -1 0 120750

Az nem kiszolgálás, hogy bejelentenek valamit aztán 3 évvel később lesz kapható.

Releváns tesztet - ahol összehasonlítják a K3/III tudását a hasonló kategóriájú vázakkal - egyébként azóta sem lehet találni.

Az is lehet egy út - hogy a Ricoh átmegy Leica2-be, csak akkor a jelenlegi vásárlók fele nem fogja tudni kifizetni az exkluzivitást ...

A Pentaxot nagyon szerettem, több, mint 25 évet használtam, de amit az új (márka)tulajdonos(ok) művelnek vele az szégyen. 

Előzmény: zoltansc (120749)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.03 -1 0 120749

Ezzel egyet is értek és hasonlóan gondolom én is, egyedül az fura, hogy amire most van igazán kereslet, azt a piacot kihagyják...Persze az is lehet egy stratégia, hogy csak annyit akarok eladni valamiből, amit biztosan ki tudok szolgálni.

Előzmény: Tab (120748)
Tab Creative Commons License 2021.11.03 -1 0 120748

A Ricoh egyik fejlesztésekért felelős vezetője az új APS-C váz bejelentésekor kifejtette, hogy a Pentax brand elkötelezett az SLR technológia mellett, és ezen egyelőre nem is terveznek változtatni. Vannak még jónéhányan a világban, akik ezt a technikát kedvelik. Itt előbb vagy utőbb piaci rés fog támadni, és ez kihasználható. Vagy nem.

Előzmény: zoltansc (120747)
zoltansc Creative Commons License 2021.11.03 -1 0 120747

Nehéz ügy lehet letenni a voksot valamelyik fejlesztési irány iránt. A jelenlegi trendek a mirrorless rendszerek hihetetlen előretöréséről és a mobiltelefonok képességeinek hihetetlen fejlődéséről szólnak, a DSLR rendszereknél olyan sok bejelentés nem volt mostanában. Nehéz lehet a helyes döntést meghozni, hogy felüljön-e a jelenlegi trendek által generált hullámokra a Pentax, vagy sem, pláne a K bajonett által nyújtott kötöttségekkel, járt utat a járatlanért?? Persze lehetne rövidebb bázistávú K bajonett + külső közgyűrű megoldással (Pentax obi esetén PK-PK bajonett névvel) a rendszer kompatibilitását növelni más gyártól portékája felé, és akkor már csak egy jó gépváz kell, amit szerintem a Pentax nagyon jól meg tudna oldani, én ebben látnék fejlődési lehetőséget.

Tab Creative Commons License 2021.11.03 0 2 120746

Meg a 370-es euróval.

Előzmény: Zozzantoz (120744)
estvan111 Creative Commons License 2021.11.02 -2 1 120745

Pentax kp, sigma 17-70 C. Nekem idáig mindent sikerült lefotóznom a pentaxal.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!