Keresés

Részletes keresés

mountain lion Creative Commons License 2009.11.04 0 0 1952

Sziasztok!

Egy vélemény a Londoni Magyarokról.

Senki ne válassza ezt a céget ha lehet mindenki saját maga intézze el itthonról a szállást és a munkát különben csak lefogják huzni és jöhet haza.Jah és mindenképp vannak olcsó szállások Londonban csak körül kell nézni picit és legalább az angol sokkal normálisabb és megértőbb mint a magyar szállásközvetitő cégek.

Nincstöbbnick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1951
Öh, ezt utcaképpel kell megnézni... :/
Előzmény: Nincstöbbnick (1950)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1950
Nem vagyok a megmondója mindennek, de szerintem ha ilyen feltételekkel jönnétek ki, akkor mindenképpen nagyvárosba menjetek, ahol valamivel több a lehetőség. Vidéken nagyon sok kisváros van rossz helyzetben a bezárt üzemek, gyárak miatt, és ha csak az az egy lehetősége lenne az embernek, akkor nagyon nagy szívás van. Egy nagyobb helyen, mint itt Londonban pillanatok alatt elmehetsz másfelé, ha rosszul alakulnának a dolgok.
Egyébként meg Liverpoolt csak a Hollyoaks és a vicces akcentusuk miatt szeretjük, munkát találni ismerősök elmondása alapján nehéz. Egy remek (vagy inkább szomorú) linket küldök, hogy milyen sivár is lehet ott, íme az utca, ahol Ringo Starr felnőtt, remélem érzitek az élet pezsgését:

http://maps.google.co.uk/maps?f=q&source=s_q&hl=hu&geocode=&q=9+Madryn+Street,+Dingle,+Liverpool&sll=53.800651,-4.064941&sspn=13.418145,39.506836&ie=UTF8&hq=&hnear=9+Madryn+St,+Liverpool+L8+3,+Egyes%C3%BClt+Kir%C3%A1lys%C3%A1g&ll=53.388742,-2.96&spn=0.006603,0.01929&z=16&layer=c&cbll=53.38868,-2.959873&panoid=ttBDRbi89e2e6nPljf5WVg&cbp=12,358.04,,0,5

A környező utcák is hasonlóak :( Természetesen nem ez a jellemző, még mielőtt valaki a torkomnak ugrana, de én nagyon ledöbbentem rajta, amikor a tv-ben volt egy dokumentumfilm az ilyen helyekről.
Előzmény: csisz26 (1943)
Nincstöbbnick Creative Commons License 2009.10.27 0 0 1949
A fizetések az esetek 99,9%-ában adózás előtti értéket jelentenek.
Tapasztalatom szerint minden munkáltató elintézi az alkalmazottak ilyen ügyeit (én is), amúgy "csak" adózni kell és tb-t fizetni (alapesetben).
Nagyon jó dolog ha tanuló leszel, ugyanis sok kedvezmény jár nekik. Pl. nem kell council taxet (önkorm. adó) fizetniük, ha bejelentkeznek saját lakásba, vagy boltokban is jár kedvezmény sok helyütt.
Mivel itt Londonról van szó, ezért a közlekedéshez minél hamarabb szerezzetek be mágneskártyát ún. Oyster card-ot. Ezzel a legolcsóbb és legegyszerűbb közlekedni. Nem kell semmilyen igazolvány hozzá, azt hiszem 3 fontba kerül amúgy, aztán Ti döntitek el, hogyan éri meg nektek feltölteni (olvasgasd a www.tfl.gov.uk -t ilyen témában). Miután sikerül a beiratkozás a suliba, fogsz kapni valamilyen diákazonosítószámot (mint a diákigazolványszám) a legtöbb helyen szép kártyát is adnak, amin rajta lesz ez a szám. Namost ezt a számot be kell ütni a tfl-n, kitölteni, hogy milyen iskolába jársz blablabla, feltöltesz egy igazolványképet, és általában egy-két héten belül megkapod a student Oyster-t. Ugyanolyan, mint a rendes, csak rajta van a képed, és azt hiszem nálad kell lennie a diákigazolványnak is, bár szerintem senkit nem érdekel. Szintén csak azt tudom mondani, hogy olvasgasd a tfl-t irodalomért :)
Mivel EU-ban vagyunk, munkavállalási engedély alapesetben nem kell, ez persze függ attól, hogy mit szeretnél dolgozni. Viszont mindenképpen regisztrálnod kell magad a Home Officeban. Nem olvasgattam nagyon bele, de kezdd ezen a címen az infógyűjtést: http://www.ukba.homeoffice.gov.uk/workingintheuk/eea/wrs/
Ezen kívül ha dolgozni szeretnél szükséged lesz National Insurance számra, azaz TB-számra. Erre is lehet neten jelentkezni, majd személyes beszélgetésre fognak behívni a legközelebbi Jobcentrebe (hehe, ők ezt mondják, de nagyon sok ismerősömet, ill. engem is jó messzire küldtek annó). [-Link lejjebb-] Utóbbi kettőre viszonylag sokat kell várni.
És bónuszként még leírom a hivatalos honlapot: http://www.direct.gov.uk/en/index.htm Itt megtalálsz gyakorlatilag minden szükséges információt, hogy mit, hogyan, merre kell/lehet regisztrálni.
Szintén érdemes felkeresni a legközelebbi postát, ahol megtalálsz minden szükséges formanyomtatványt.

Hirtelen ennyi.
Előzmény: keithleen (1945)
Salaze Creative Commons License 2009.10.21 0 0 1948
Lilia: Dejó,dejó! Pár nap és indulunk oda,remélem találkozunk,eddig kétszer voltam kinn,de nem találkoztam magyarral.

Na és egy kérdés is: ha van NI numberem, akkor eü ellátásra jogosult vagyok a UK-ben,ha jól értem. De a családtagjaim is? (Férjem,fiam.) Vagy nekik csináltassak E111-et?
Előre is köszi a választ!
Előzmény: Lilia (1946)
Lilia Creative Commons License 2009.09.29 0 0 1946

van :-)

Előzmény: Salaze (1919)
keithleen Creative Commons License 2009.09.25 0 0 1945
Sziasztok!

Július eleji kiutazást tervezek, hosszabb kint tartózkodással. Párommal együtt mennénk. Főiskolás vagyok, az utolsó félévemet (szakmai gyakorlat) már nem itthon szeretném tölteni. Az álláshirdetéseket böngészve olyan kérdésem lenne, hogy a per annum fizetés már csökkentve van a kötelező adókkal és járulékokkal, vagy ezek bruttó bérek általában? Ezen kívül még milyen egyéb kötelezettségekkel kell számolnunk? TB& stb.
Illetve, ha én 1 félévig még tul. képpen diák leszek, akkor a nemzetközi diákigazolványok közül melyikeket fogadják el kint EUr 26, ISIC pl. tömegközlekedésen, havi bérlet váltása esetén?
Kell esetleg vmilyen munkavállalási engedély, közösségi adóazonosító jel vagy vmi hasonló?
Válaszotokat köszönöm
csisz26 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1944

jav. munkalehetőséget és csak arról érdeklődnék, hogy ti hallotattok-e már róla:)

 

 

szép éjszakát mindenkinek!

 

csisz26 Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1943

sziasztok!!!!

De eltünt mindenki:( Liverpoolba van kint vki?

Magyar állásközvetítő hírdet oda....munkalehetősége....!

Helem Creative Commons License 2009.09.22 0 0 1942
Sziasztok!

Ha meguntátok külföldön az alkalmazott létet, süssetek kisvállalkozásba kürtős kalácsot.
Mostanában csináltam néhány új kürtős kalács sütőt.

Javaslom nektek másodállásban esetleg főállásban süssetek kürtős kalácsot külföldön. Itt nálunk nagyon jó híre van. Megtanítottam már sok külföldi magyart kürtős kalácsot sütni. Voltak köztük Ausztráliában, Hollandiában, Angliában, Spanyolországban, Németországban élő illetve oda települő magyarok. A világban még egyáltalán nincs elterjesztve ez a finomság. Ahol bevezették ott nagyon jól megy.

Piacokon, nagyobb rendezvényeken strandokon búcsúkban sok százat el lehet adni, gyakran egész nap sor áll érte. Sokkal jobban fogy, mint a lángos, a hamburger meg a gyros. Rendkívül kellemes illata nagyon csábítja a vevőket. Tavasztól karácsonyig szoktuk csinálni. Mi két formában csináljuk, a strandokon fix faházakban a piacokon és rendezvényeken vontatható büfé kocsiban, de csináltuk már nagy sátorban, pavilonban is.

Ha valakit érdekel ez a magyar finomság, állok rendelkezésére.


http://kurtoskalacs.freeweb.hu/
csisz26 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1941
okés köszi:)) jó munkát:) byebye:))))
Előzmény: Mrs Fred Weasley (1940)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1940

Nem gond, persze, csak most, ugyan nem látszik, én melóban vagyok, és nem hiszem, hogy örülne a rendszergazda, ha letölteném az itteni gépre az msn-t, a webmessengert meg nem szeretem. De ha hazamegyek, felveszlek, és ha látsz, nyugodtan kattints rám.

Nagyon egyszerűen működöm, ha látod a nevem, ott is vagyok, ha nem, akkor nem. :))

 

A szobatakarításhoz nem kell nyelvtudás.

Az egyszerű alapszavakat meg úgyis muszáj lesz megtanulnod.

Előzmény: csisz26 (1939)
csisz26 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1939

és nyelvtudás mennyi kell? msn nem beszélünk inkább?persze csak ha nem gond csiszta30@freemail.hu

Előzmény: Mrs Fred Weasley (1938)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1938

Szállodában szobatakarítás. Szobalánykodás.

Teljesen szexmentes a munka. :)

Minimálbéres, elég hajtós, de (állítólag) amikor belejön az ember annyira már nem gáz.

De szobalányokat tényleg mindig keresnek.

Előzmény: csisz26 (1937)
csisz26 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1937
igazából, bármilyen sexmentes meló kezdésnek jó lenne:) mivel nyelvet sajna nem igen azaz inkább nem tudunk:( az mit takar? és milyen szintű nyelvtudás kell hozzá?
Előzmény: Mrs Fred Weasley (1936)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1936

Azt már itt kell keresni.

Nem tudom, mi a nemi felállás nálatok, de chambermaideket mindig keresnek hotelekbe, azt érdemes megpróbálni.

Előzmény: csisz26 (1935)
csisz26 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1935
igen tudom ma voltunk a londonmagyaroknál..tudjuk hogy milyen árak vannak kint..csak az a baj h. munkát nemtudnak biztosítani!
Előzmény: Mrs Fred Weasley (1934)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1934

Az a reális ár, ezzel számoljatok inkább.

(plusz az elején a két hét depozit, ha magyar cégtől vesztek ki valamit - és sokkal több, ha máshonnan)

Előzmény: csisz26 (1933)
csisz26 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1933

nyugis értem. hát nekünk a munkaközvetítő 120-150fontot mondott/hét mondjuk ez dupla ágyas:):o Elkérhetném esetleg msn címed? vagy skype? persze csak ha nem gond:)

Előzmény: Törölt nick (1929)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1932
Na, az mindjárt más. :)))
Előzmény: Törölt nick (1931)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1930

30-50 font?

Hol van ez?

Szerintem Londonban 50-70 alatt nincs ágy sem.

Előzmény: Törölt nick (1929)
Mrs Fred Weasley Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1928

Ne haragudj meg érte, mert nem elkeseríteni akarlak, de rengeteg itt a munkanélküli, aki BESZÉL angolul. Nyelvtudás nélkül kijönni egyenlő az öngyilkossággal, amennyiben nincs már lefixált munkahelyed, vagy olyan ismerősöd, akinél akkor is ellakhatsz, ha minden kötél szakad.

 

Ha be sem tud valaki menni egy bárba, üzletbe, étterembe, hogy annyit mondjon, hogy Gipsz Jakab vagyok, és dolgozni szeretnék, akkor szinte reménytelen.

Lányoknak nem annyira, mert a takarításhoz nem kell angol, de akkor meg készüljön fel az ember,  hogy teljesen hülyére veszik. Átvágni a szállodák nem fogják, azt nem tehetik meg, de a supervisorok, egyéb főnökök sajnos ki fogják nevetni, ki fogják gúnyolni - max, ha szerecséje van, akkor csak a háta mögött.

 

Annyi nyelvtudás mindenképpen legyen, hogy el ne tudjanak adni!

 

Ráadásul, angol nélkül max olyan helyre vesznek fel, ahol többségében magyarok vannak, ami után elmondhatod, hogy x évig kint voltál Angliában, de a gyakorlatban annyit nem fogsz tudni mondani, hogy hi.

Meg nem is élvezetes rászorulni mindig mások segítségére minden téren, ha bármi hivatalos ügyet kell intézni, mindig kell, hogy legyen valaki veled, aki érti is, hogy miről van szó - nem hinném, hogy ez hosszú távon kellemes.

 

Sokan jönnek úgy, hogy ha kell, akkor sz-rt is lapátolok. Az a baj, hogy már más szedi a sz-rt. :(:(:(:(:(

 

Szerintem inkább az angolra feküdjetek rá előbb, és utána gyertek ki, mert tényleg nem lehet összehasonlítani Magyarországgal, annyival élhetőbb ez az ország.

Előzmény: csisz26 (1927)
csisz26 Creative Commons License 2009.09.21 0 0 1927

szia!

 

Igen mi erre gondoltunk..sajnos itthon egyre rosszabb..nekem konkrétan a cégem 110ezerrel lóg..és egyszerűen nem fizet..fenyegetőztem én már apeh-kal, rendőrséggel stb..és semmi...29-ig kaptak haladékot...de szerintem abból pénz már nem lesz....mivel mára már azt is tudom hogy a cég nem is létezik....hát ennyit itthonról!

Ezért számomra,számunkra bármilyen meló jó kint amit valóban ki is fizetnek..és mivel nyelvet nem igen tudunk....tudjuk, hogy teljesen alulról kezdjük, tisztába vagyunk vele, és tudjuk hogy nagyon nehéz lesz!..ezért is kérem aki bármilyen infót segítséget tud irjon vagy hivjon skype-on csiszta83.msn: csiszta30@freemail.hu

csak hívásnál irja oda hogy külföldi meló,info:)

 

És köszönöm a válaszod!:)

 

Te kint élsz? Mióta? Hogy mentél ki?(persze csak ha nem titok):)

Előzmény: Törölt nick (1926)
csisz26 Creative Commons License 2009.09.20 0 0 1925

Sziasztok!!!!

 

A segítségeteket szeretném kérni! Párommal októberben szeretnénk kimenni Angliába. Tud valaki jó szállást és mennyiért? Illetve azt szeretném kérdezni, hogy van kint munkalehetőség?

Illetve még a véleményeteket és a tapasztalatotokat magyar munkaközvetitőkről..kit ajánlanátok nyugodt szivvel? Jövő héten megyünk az eu-work-höz illetve a londonimagyarok.hu-hoz róluk milyen információtok van?

Igazából mi már arra is gondoltunk, hogy segítségét kérnénk egy ismeretlen-imerőstől.vagy egy ismerőstől..aki kint van és megbízható. szállás, munka ill. bankszámlanyitásba..sbt..és annak fizetnénk inkább..(természetesen utólag) mert sajnos nagyon sok rosszat olvastam egyes munkaközvetítőkről..és ami számomra még megdöbbentőbb, hogy leginkább a kinti magyarok huzzák le a magyarokat:(((

Természetesen tisztelet a kivételnek!:)

 

 

Aki segítene kérem irjon a csiszta30@freemail.hu-ra vagy ide!

 

Minden tapasztalat vélemény információ sok segítség lenne!!!

 

Előre is köszönöm!!!:)

 

 

 

Diofa Szelleme Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1924
Nem igaz. Volt róla szó, hogy eltörlik a karantént, de még nem tették meg. Chip kell neki, veszettség elleni oltás és vérvétel. A vért valami európai központba küldik be, ha azok szerint rendben akkor onnatól számítva fél év múlva hozhatod ki (macskákkal csináltam végig, rögtön hárommal).
Előzmény: Arthur2009 (1922)
kevin81 Creative Commons License 2009.09.14 0 0 1923
www.datecafe.ie , itt már próbáltad?
Előzmény: Törölt nick (1920)
Arthur2009 Creative Commons License 2009.09.11 0 0 1922
Sziasztok!
Segítség!Kutyánkat vinnénk ki Angliába, ami eléggé problémás. Most azt hallottuk, hogy nem kell megvárni a fél év várakozási időt, ha a kutyus papírjai és vizsgálatai rendben vannak. Légyszi írjatok, ha valami infót tudtok erről! Előre is köszi!
Manyi55 Creative Commons License 2009.09.10 0 0 1921

Szép napot!

Oooooffff.......

 Segítséget szeretnék kérni, olyantól aki tudja fogni a Living Tv műsorát és még felvételt- DVD- is tudna nekem készíteni róla, írjon nekem legyen szíves a mosolyogj@citromail.hu címre. Szeptember 14-i kezdéssel várhatóan összesen 6 óra lenne. részleteket megbeszéljük. Köszi!

Salaze Creative Commons License 2009.09.04 0 0 1919
Sziasztok!
Van esetleg valaki Hillingdon (London) környékéről?
lizbetha Creative Commons License 2009.08.16 0 0 1917
Hellooo nincs itt valaki Huntingdonból vagy közeléből?? :-)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!