Keresés

Részletes keresés

somosika Creative Commons License 2012.03.10 0 0 7875

Sziasztok!segítséget szeretnék kérni!Asztmás vagyok és kiskoromba mikor lett volna lehetőség ciprusra mennem az orvosom azt mondta, hogy meg ne próbáljam mert be fogok fulladni. Nyáron Korfura szeretnék menni, ott is elvileg magas  a páratartalom!mit gondoltok merjek el menni?van közületek olyan aki asztmás és járt már korfun?nagyon köszünüm a segítséget!

ötfelezős Creative Commons License 2012.03.08 0 0 7874

Az ember bemegy egy helyiségbe, ami tele van sótéglákkal, és van egy pár edény is, sóoldattal, leül ott, és olvassa a Blikket egy fél órát. :)

Nekem nem okozott könnyebbséget. Azonban ez nem jelent semmit. Két éven át jártam késő tavasszal heti kétszer, mondjuk másfél hónapig.

 

Előzmény: Törölt nick (7872)
dulamanx Creative Commons License 2012.02.26 0 0 7873

Üdv!

 

Akinek van bármilyen pozitív vagy negatív tapasztalata az IBR-system nevű terápiás módszerről allergia kezelésére kérem írja meg ide!
Milyen típusú panaszokra próbálta ki és milyen hatása volt?
Várom a pro- és kontrákat.

Törölt nick Creative Commons License 2012.01.30 0 0 7872

Sóterápián volt már vmelyőtök? Hogy történik a kezelés? Mennyire hatásos?

mzdude Creative Commons License 2012.01.04 0 0 7870

Láttátok ezt?

 

Márciustól csak egyhavi gyógyszert ír fel az orvos

Réthelyi módosította a vonatkozó rendeletet. Tovább »

forrás: Index.hu

 

Vajon az allergiás gyógyszerekre is vonatkozik?

ötfelezős Creative Commons License 2011.12.17 0 0 7868

Nos, ezekben nincs igazad. Nézz utána a neten. Nullánál jóval nagyobb százalékban jönnek elő hirtelen mérges tünetek.

Előzmény: Sanyo81 (7867)
Sanyo81 Creative Commons License 2011.12.16 0 0 7867

Lényegében akkor lehet veszélyes, ha túl nagy adagokkal és túl nagy lépcsőkkel emeljük a mennyiséget. Ezért kell most elkezdeni, hogy szezonra ne kelljen hirtelen nagy mennyiségekkel kezdeni. Én azt mondanám, orvosi segítséggel, odafigyeléssel semmiféle vaszélyt nem jelent.

Előzmény: ötfelezős (7866)
ötfelezős Creative Commons License 2011.11.24 0 0 7866

No, hát akkor csak igazam van, hogy ezt a szakma nem ismerte el régebben, (vélt?) veszélyessége miatt.

Előzmény: Sanyo81 (7864)
Sanyo81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 7865

Erre a hozzászólásra válaszoltam az előbb. Ja, és igen. Most, télen kell elkezdeni a terápiát. 

Előzmény: ötfelezős (7861)
Sanyo81 Creative Commons License 2011.11.16 0 0 7864

SLIT terápiának nevezik a dolgot, Rangueil-Larrey Hospital kutatta ez év augusztusáig. Eredményük 633 betegnél 1. évben 27%, 2. évben 35, 3. ban pedig 37% a tünetek előjövetelét illetőleg. Azt vizsgálták, a terápia működőképes e több évben egymásután. 

ötfelezős Creative Commons License 2011.10.23 0 0 7862

No de ne haragudj, ha egy mai magyar/amerikai kezelhetetlenül allergiás, és a bélférgesditől meg elmúlik, akkor miért kerül képbe a cukrozott üdítő?

Előzmény: erbe (7859)
ötfelezős Creative Commons License 2011.10.23 0 0 7861

Az allergia egyik kezelési módja, az allergén anyag fokozatos adagolása. Írod.

Sajnos, ez a módszer méhcsípésre allergiásak esetén beválik, virágpor allergia esetén meg nem. Írják mások.

De ettől még igazad lehet.

Hanem azt honnan tudod, hogy a propur kenőcsben van vadkender virágpor?

Előzmény: Ikkosz (7860)
erbe Creative Commons License 2011.10.16 0 0 7859

"...bélben élősködő horogféreggel (lásd az alsó képen) fertőzött őslakosok körében jóval ritkábban fordulnak elő az olyan allergiás és autoimmun jellegű kórképek, mint a szénanátha, az asztma vagy a gyulladásos bélbetegségek, amelyek a nyugati világban egyre növekvő számú embert kínoznak."

Arra még senki nem gondolt, hogy:

1. Évezredek alatt megszokták a környezet alkotóit és más allergiaokozók, mint a parlagfű, még nem jelentek meg náluk.

2. Nem puhultak el, mint a nyugati társadalom, másrészt a természeteshez közelibb életmód már korán kiszelektálja a "férgesét". (bármennyire is kegyetlenül hangzik)

3. Nem autoklávban főzött "sz.rt" esznek, agyoncukrozott, foszforsavval "ízesített" löttyöket isznak...

4. Talán még annyi autó és vegyiüzem sem köpködi a szennyezést, ha mégis, nem oly régóta.

Előzmény: ötfelezős (7858)
ötfelezős Creative Commons License 2011.10.11 0 0 7858

Jó régen írtam erről, mert hallottam, hogy valaki kipróbálta - sikerrel, de akkor nem nagyon lehetett még olvasni róla:

http://www.origo.hu/egeszseg/20111010-fergekkel-az-asztma-es-a-belgyulladas-ellen.html

ottofon Creative Commons License 2011.10.11 0 0 7857

Látom októberre kihalt a topik. :)

Ismeri valaki az allergia elleni módszerek közül ezt?

http://www.pszichoverzum.hu/index.php?option=com_content&view=article&id=32&Itemid=23

 

Esetleg tapasztalat?

SyneT87 Creative Commons License 2011.09.28 0 0 7856

Én sokmindent kipróbáltam és volt jópár dolog ami használt és mégtöbb ami nem, volt olyan aminek csak ideglenes volt a hatása és volt olyan aminek kicsitt hosszabb volt a hatássa de mindd elmúlt és tartós fogyasztás melett volt csak tartható az állapotom. Sajnos a legtöbb gyógyszernek sok a mellékhatása és ezért fordultam a természetes gyógymódokhoz és rátaláltam egy ismerősömön keresztül a monavie-ra. Ez egy gyümölcs keverék ami nagyon sok antioxidánst tartalmaz eleinte nem hittem benne, de amint elkezdtem fogyasztani megváltozott a véleményem. Ezt mindenkinek nyugodt szívvel ajánlom és ha valakit érdekel bővebben szivesen mesélek róla illetve, hogy milyen tapasztalataim vannak.

 

Remélem tudtam segíteni

 

Üdv

 

u.i.:

 

e-mail címem: pora.szilard [kukac] gmail.com

m.marti Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7855

Valaki kipróbálta már az NLP-s allergiakezelést?

Törölt nick Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7854
üdv.

Tény hogy, ma már nagyon jó hatásfokú légtisztítókat gyártanak 60-80ezerért már olyat lehet kapni, ami a füst 95%át, a mikropor+allergének 98%át kiszüri a szoba, de akár a lakás légteréből is.
Valamint kitünő min.ü Oxigén -ionokkal dúsitott levegőt állit elő.
Bekapcs. után azonnal érezhető.
De abban biztos lehetsz, itt vagy más fórumon sem tudsz eladni egy db.ot se.
Én a gyári ózonizátor 20ért adtam el,Selva, több mint egy évig árultam a neten.
Nincs pénze a beteg embereknek általlában, a gazdagokat pedig nem érdekli az ilyesfajta hasznos cucc.
Előzmény: esie (7846)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7853
Igazad van, az itt leírt dolgok nagy része éves tapasztalatok alapján jön/van leírva, egyénenként is változik, ez nem kuruzslás és nem állgyógyitás kategóriába tartozik.
Mint ahogyan az sem az, senkinek nem lesz baja attól ha nem szedi a kurvadrága allergiára felírt/ajánlott gyógyszereket,+mérgeket, és ha nem iszik tejet attól sem lesz betegebb, hal meg.
Az viszont tény hogy általlános mindenkire,allergiásra/ érvényes egyformán hatékony gyógymód nincsen, mint ahogyan 2egyforma ember sincsen.
Mindenkinek saját magának kell kiismernie a nyavajáit, bajait, az immunrendszerét, mire hogyan reagál, pl. légkör, tisztaszoba, vagy poros munkahely, +étkezést terhelhetőséget illetően.
Nekem pl.2évbe telt mire rájöttem, a gyógyszerektől, pláne erősebbektöl, hányingeren szédülésen másnapos állapoton kivül más egyéb bajom is van.
Jó lehet a kezdeti időszakban, allergia terén hatékonynak bizonyultak.
Ma már német kutatások bizonyitják, a tej hosszútávon való,rendszeres fogyasztása, nemcsak a csontokat +egészséges sejteket táplálja, de bizony a szervezetben lévő kóros rákos sejteket is.
Amelyek idősebb korban okoznak, beteges elváltozást, rákos sejt daganatokat, áttéteket, azok kialakulását nagymértékben elősegítik.
A mai rohanó világban, fogy.i társadalom,az embereknek nincs idejük gondolkozni, önvizsgálatot tartani, ezért gond nélkül +veszik a reklámozott, felírt gyógyszereket, tömik az államkasszát, a multik zsebét.
Csak arra nem gondolnak, mi történik a túlterhelt vesével májjal,epével, mi lesz a sok apránként lerakodott szintetikus xarral, a szervezetben.
Végtelenségig ezeket nem tolerálja.
Előzmény: esotherica (7848)
ottofon Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7852

Szerintem ha egy természetes nódszer nem hat, akkor nagy valószínüséggel ártani sem fog. Nyílván nem a gyilkos galócára gondolok (hatni nem fog az allergiára, de halálos).

Ugyanakkor tény hogy a gyógyszeripar még csak tünetmentessé se nagyon tudja tenni az allergiásokat, szóval akkor miről beszélünk? Csak mert számtalan természetes módszer van ami enyhítheti a tüneteket, jó néhágy gyógyulást is előidéz. A gond csak az hogy nem működnek mindenkinél, ezért kuruzslásnak titulálják egyesek. Helytelenül. Ezzel az erővel a védőoltások is kuruzskás kategóriába esnek, hisz azok se működnek mindenkinél. :)

Előzmény: z03 (7851)
z03 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7851

Tehát, ha nem tudjuk egy betegség okát, hogy miért alakult ki, akkor csak olyan terápia használhat amiről szintén nem tudjuk hogyan hat.

Csak remélni tudom, hogy senkinek nem fog súlyosbodni az állapota a jótanácsoktól.

Előzmény: Sanyo81 (7850)
Sanyo81 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7850

A hagyományos orvosi terápia segít? Nem. Káros? Az. Akkor? Mit tud tenni aki szenved? Keres mást. És van. Más. 

Előzmény: z03 (7849)
z03 Creative Commons License 2011.09.12 0 0 7849

Ahogy látom többségben vannak kuruzslók, varázslók vajákosok.

90 %-ban áltudomány, érvelés vita, nem szokás, csak a személyeskedés.

Lehet benézek a telejósda fórumba...

esotherica Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7848

Látom én, hogy lassan mondod és tagoltan, de elárulod, hogy az egyes pontot mivel tudnád alátámasztani?

Mert az alant említett könyv soksok hosszú oldalon át, apró betűkkel sorolja az okokat, melyek azt igazolják, hogy nem, nem lehet. És ez a sok sok oldal még ennél is több tudományos kutatással és kísérlettel van alátámasztva, melyeket a szerző nem volt rest mindenhol gondosan jelölni, hogy aki érdeklődne, bizton utánanézhessen.

 

Tehát? Azért, mert nem halsz meg a tejtől, már hozzászoktál?

Gondoltál már arra, hogy a mai emberek azok leszármazottjai, akik viszonylag megbírkóztak a tej feldolgozásával? Hallottál már arról, hogy ma is nagyon sok olyan népcsoport van, ahol a felnőttek nagy többsége tejérzékeny?

Előzmény: ötfelezős (7843)
Sanyo81 Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7847

Főleg akkor idegesítőek a gúnyos megjegyzések, ha sok ember pozitív tapasztalatát ill. több 10 éves kutatási eredményeket kérdőjelez meg valaki aki messze áll bármiféle tapasztalattól, vagy tudástól. Az emberek használható infót akarnak itt, és nem gúnyolódást és önnös érdekek érvényesülését.

Előzmény: z03 (7827)
esie Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7846

sziasztok,

asztma és allergia esetén lehet hatásos szerintem egy otthoni légtisztító beszerzése. én most kezdtem el dolgozni egy ilyen egésszégtechnikai termékeket forgalmazó cégnél, és van egy úgynevezett légterápiájuk, és ez például az ilyen betegségben szenvedőknek kifejezetten hasznos lehet (sőt ha jól emlékszem az abosz ajánlásával dobták piacra), ugyanis elvileg megszünteti az atszma és az allergia tüneteit (gyógyítani persze nem tudja, de legalább nyugodtak lesznek az éjszakák meg alapból egészségesebb lesz otthon a levegő). ha valakit érdekel ez szívesen írok róla többet, ha dob egy e mailt nekem (szeszter@vipmail.hu), de itt feleslegesen minek :) gondoltam csak jelzem nektek, ha még nem hallottatok róla, mert szerintem jó megoldás lehet.

üdv

esotherica Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7845

Én szeretem, ha a racionalitás is képviselteti magát egy topikban, pláne egy ilyenben, de most már kezdesz szánalmasan nevetségessé válni. És az a legdühítőbb, hogy  bár kurvaracionálisnak és okosnak hiszed magad, nem egyszer van héthatáros csúsztatás az okoskodásaidban.

Mint most ez az autó-emberi test analógia. Tényleg, olyanok vagyunk, mint egy rohadt autó? Néha olajat kell cserélni, meg meghúzni pár csavart, kikalapálni a horpadást? Ez még viccnek is gyenge.

 

De mondok valami mást. Majd ha BIZONYÍTJÁK, és 100%-osan megmondják, hogy mi okozza az allergiát, na akkor majd lehülyézhetsz mindenkit, aki nem az Egyetlen Igaz Gyógymódot alkalmazza. De az igazság az, hogy sem a pontos okát nem tudjuk, sem gyógymód nincs rá, és te is csak egy vagy a tüneteket elfedő bogyókat kapkodó sokaságnak, aki nem a saját szervezetének tesz szívességet, csak a gyógyszergyáraknak.

 

Fejezzed be a boszorkányüldözést, mindenki megértette már, mit akarsz mondani. Én speciel már rohadtul unom is.

Előzmény: z03 (7823)
ötfelezős Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7844

Szerintem rosszul gondolod. Azt mondod, hogy azért, mert az elmélet hülyeség, a dolog nem is működik. Olyan pedig több is van, aminek elmélete marhaság, de sok éves tapasztalás mutatja, hogy működik. Mint az akupunktúra.

Én annyira nem hittem a homeopatikus dolgokban, hogy amikor az alant említett Kecskés klinikán jártam a 90-es évek közepén, azután nem ettem meg a bogyókat, amiket kaptam (nem allergiára). Bár a Kecskés klinika működését egy ott dolgozó ismerősöm miatt elég jól ismertem, és tudom ajánlani mindenkinek. Az akkori (egyik?) csontkovácsuk például nagyon sok jót tett velem. No, de allergiára visszatérve kb 10 éve csak kipróbáltam a Luffeel nevű homeopatikás készítményt, szerintem annyit használt, mint más laza eszköz.

 

Ja, nem te vagy az, aki a diódás orrbavilágítóra, amit egy orvoscsoport vizsgált, arra is azt mondtad, hogy humbug? :)))

 

Előzmény: z03 (7823)
ötfelezős Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7843

De hát türelmesen elismétlem, hogy:

1. több ezer év elegendő a hozzászokásra, miként az a tejjel kapcsolatban láthatjuk például, amit régen egyetlen felnőtt sem tudott megemészteni

2. ma nem lehet tömegesen paleolit módra táplálkozni, mert a háziállatok húsa más összetételű, mint a vadhús

3. a paleolit táplálkozás apostola szerint a sósvíz természetes elemünk.

 

Miért nem gondolkodsz az olvasás után?

 

 

Aki allergiás, az vagy meggyógyul a paleolitnak hitt táplálkozástól, vagy nem.

Előzmény: Rozcsika (7749)
Törölt nick Creative Commons License 2011.09.11 0 0 7842
Viszont az idióta szomszédok átjött tegnapelőtt, nagyon tüszkölt, a leheletéből de a hangjából is feltünt elsőre, hogy rendesen +van fázva.
Én szóvátettem neki, mire azt mondta csak allergiás vagyok.
Na persze, tavasszal nyáron ősz végén, és télen is szinte mindig tüszköl krákog, köpköd odakint az udvaron.
Este tisztán hallani, mikor az udvaron kinlódik, pedig 90m.re lakik.
Mondanom sem kell, mikor lefeküdtem már éreztem a bacikat az orromban viszketés szürcsögés, majd hajnalban eldugultam, jöhet a mézes gyümölcs alapú tea.
Nem csodálkozom hogy elkaptam töle, az allergiás időszak után a nyálkahártya +orrnyálkahártya 1-2hétig érzékeny marad
Ez azt jelenti, hogy a szálló por cigi füst, a virusok,könnyebben megtapadnak, beágyazodnak a szervezetbe.
Az amúgy is türéshatáron dolgozó, allergia netán stessz miatt leharcolt immunrendszer nem tudja egyből felvenni a harcot, a külső behatolókkal
Előzmény: syrius (7840)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!