Keresés

Részletes keresés

m61petyus Creative Commons License 2020.02.17 0 1 14785

Nekem a Rockoon-ig bezárólag soarakozik az összes TD a diszkográfia szerint polcomon, de a Regaplanar sasszém 10 éve az ágyneműtartó mögött bujkál. Sajnálom koptatni az egykoron összegyűjtött TD -met. A Rockoon-tól már csak CD-én vásároltam, 2010-től TD nekem csak MP3-ban van és nem is vágyam másként beszerezni.

 

Már írtam, talán illusztráltam is a gyönyörű LP borítókkal az ölemben hallgatom a TD CD-imet. Nem dőlök be az LP misztikumnak most OK divat, de én 30 évig LP-éztem, nem hiányzik sem a barázda torzítás, pattogás, alapzaj, oldal fordítás, törölgetés, anti skating állítgatás, pickup tű kopás stb. főleg elektronikus zenénél. Ott aztán tényleg tök fölösleges LP-ét hallgatni, ha csak a szép és informatív borítóra nincs szüksége valakinek, azt megértem. 

 

Persze akinek az általam 30 év alatt inkább nyűgös rituálé, ami miatt most sokan fel kapják az LP hallgatás misztikumát, akkor tegye. De ha hangzás élményt szeretne kompromisszum nélkül, akkor CD vagy Flac. 

 

Hatalmasak kacagok amikor, főleg digitális elektronikus eszközökkel készült anyagnál az LP analóg hatásának nagyszerűségéről ömlengenek. Sosem feledem, amikor 1991-ben megvettem első TD CD-met a Rubycont, mely előtte már 10 éve gyötört LP-ém volt az említett nem gagyi sasszémon, Roxan Corus black hangszedővel, ez utóbbi egy takaróval le lett fedve és belevágtam a teljes TD diszkográfia ismételt beszerzésébe CD-én, főleg a new edition verziókkal. Pedig a Rubycon érthetően ADD felvétel. Újabb 10 év után rájöttem a falon az LP játszó konzol és rajta az eszköz csak porosodik a macskánk örömére (jó pihenőhely) és leszerelésre került az egykori legendás pörgettyű. Az LP-im azóta nem kopnak, így érték archívként őrzik borítójukkal a 60-70-80-as évek zenelejátszós korszakát és CD hallgatás közben jó nézegetni pl. az Atem szétnyitható borítóját Monique Froese album art-al, melyen még Jerome kisded képe is apróban becsempészve, CD borító nem tud ilyen élményt adni, az igaz.

 

Dehogy megint kínlódjak, na az nem én vagyok :-) Azt megértem ha valaki kultikus TD gyűjtőként beszerzi a legendás anyagokat LP-én pusztán vallási okokból, azt megértem. Dehogy hifizni 2020-ban vele?

Előzmény: Törölt nick (14784)
Törölt nick Creative Commons License 2020.02.17 0 0 14784

Nekem a Tangerine Dream CD-k mellett Vinylek is vannak végre, használták és újak egyaránt! :) Van megfelelő hi-fi technika, a CD-ket is szeretem, még a kazttáim is megvannak! :)

Előzmény: m61petyus (14783)
m61petyus Creative Commons License 2020.02.17 0 1 14783

Nagyon jó! Miként már írtuk itt is, Haslinger egy remek komponista és zongoraművész (Tyger-en is kiderül) .

Kellemes keserű-édes zene, borongós őszi estékre. 

Megintcsak egy elmélyülős és igen emocionális muzsika, zongora köré épülő ambient elemekkel egy koncepciót végig vonultatva a teljes albumon. Számomra zseniális. Kösz, hogy bedobtad, mert még nem vettem észre. YT zenemegosztó volt feltolva a rendszerre, így is kitűnő hangzást élményt adott.

 

Azt hiszem ezt is meg kell rendeljem :-)

 

(10 éve nem nagyon vettem CD-ket, erre tessék egy erősítő rendszer upgrade, meg itt a TD nagy öregek mindenféle zenei szösszenetei és ismét CD gyűjtővé válok.) 

Előzmény: GG (14776)
m61petyus Creative Commons License 2020.02.13 0 1 14782

 Bizakodunk, köszönjük GG! Amúgy ajánlom a többieknek, noha nem egy laza konyha nyelv a Bianca verze, de jó nyelv gyakorlásnak, tanulásnak az angol verze. Én a könyv 2/3-nál vagyok tartalom értésben. Jut is eszembe fél éve volt kezemben ez okból utoljára, pedig izgalmas nagyon.

 

Edgar az Edgar minden értelemben, hihetetlen toleráns, türelmes és munkabírással bíró, fiatalon elképesztően kreatív és innovatív művész volt itt a földi létében. És hát igen belülről minden más egy szereplő szemszögéből, miként mi rajongók elképzeljük.

 

Baumann és GG is ír a végén egy Edgar idézést :-)

 

Szerintem nehéz dolga van GG-nek az ügyben, én adtam már ki könyvet két ízben, mivel egy vaskos alkotásról van szó és eséllyel jó ha 500 magyarországi érdeklődő várható vételére magyar nyelven, hát fel van adva a lecke. Szerintem még az 1000 db-os példányszám is rizikós. Tehát hatalmas szponzoráció szükséges hozzá, különben nem fog 20 000 Ft alatt megállni az ára és akkor terjesztés nincs is benne. 

 

Nem akartam beleokoskodni, GG még meglephet minket. Noha az angol verze megvan, természetesen anyanyelvemen is szívesen beújítom ha ezen múlik, több érdeklődő legyen rá.

 

 

 

 

 

 

Előzmény: GG (14779)
falum Creative Commons License 2020.02.13 0 0 14781

A rutrackeren fent van...

Előzmény: music picture (14780)
music picture Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14780

Az oroszoknál megvan az új Haslinger.

Nagyon kellene viszont a Halt and Catch Fire Vol. 2, ha valaki tudna segíteni!

GG Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14779

Hát a magyar kiadással nagyon megálltam sajnos. A kiszemelt fordítóm a Stumpf András volt, ő írta a remek Szörényi-könyvet, szintén zenész, és ráadásul perfekt németes, el is vállalta volna, ha nem borul az élete (Heti Válasz -> Válasz Online). Ennyire jót pedig nem találtam, kompromisszumot pedig nem akartam kötni.

Előzmény: music picture (14777)
music picture Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14778

Hú ez is nagyon bejön! Mi történt ezzel a fickóval?

Ha valaki tud linket Haslinger, SAW... esetleg...

Előzmény: GG (14776)
music picture Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14777

Oké szóról szóra leírtad, amit gondolok és érzek a Neuland hallgatásakor! Brutálisan behúz. Nekem remekmű! De azért a Measure 3, Dream 9, Cascade 39 bármelyik akkori TD gyöngyszeme lett volna. Nálam a Romance 76 az egyik legfontosabb zene és éthetetlen volt, amit utána müvelt, még a Transharmonic oké, de ami utána jött... Persze a Machines egy reveláció volt nekem is.

És hát, ahogy szól az tényleg egy álom, így kell szólnia egy elektronikus zenének! A bőrödön kell érezned!

Nagyon remélem, hogy sikeresek lesznek! Feladták a leckét rendesen!

 

GG

Én is nagyon várnám már a magyar kiadást!

Előzmény: m61petyus (14774)
GG Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14776
m61petyus Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14775

nagyon szórakoztató, bárcsak én így tudnék játszogatni otthon :-) Amúgy elég nehéz dologba vágta fejszéjét az előadó, respekt! Egy összetett többsávos zene vissza köhögése pianínón, szép.

Előzmény: GG (14772)
m61petyus Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14774

A Neuland közben kicsit közvetve, de nekem is beérkezett CD-én.

 

Végre elmélyülten hallgathattam meg. Korrigálom múltkori óvatos érték ítéletem (4), számomra *5.

Rettentően bejön és elkap. Nem TD ez fontos lejegyezni, pár apró dolog köt picirit a TD-hez, főleg Baumann zenei harmóniái okán. 

Nehéz megfogalmaznom mivel fogott meg, de valami ilyesmi: végre valami új ami unicum, végre egy bevállalós nem közönség fülbemászós kísérlet, szerintem nagyon modern mai megközelítése a világnak, két igen méltán ikonikus TD tag kitűnő összmunkája és az sem mellékes rettenet jól szól Hifin! Én amúgy is zenei ötletekre ülő effect rajongó vagyok, hát itt most itt megkaptam doszt :-) De nem öncélú egy efect sem az albumon, nagyon jó! (számomra) Tudom nem lesz siker album, de remélem lesz még sok hasonló kollaboráció. Addig jó, amíg élnek Edgar egykori és még aktív legendás kollégái!

 

Aki TD klasszikus harmóniákat vagy egyebet keres benne, csalódni fog! Én out of TD ültem neki és elvarázsolt, főleg a páratok által kritizált album második felében felsorakozó pianisszimós effektelt tételsor. Szerintem nagyon mély bugyorba nyúló zene. Érzelmileg felkavart, brutál beszippantott. Olyan mélyek vannak benne, szétesett a nappalink :-)

 

Szóval Baumann szóló - Machine of Desire - 2016-os album után most másodjára fogtam valamit, ami elvitt magával és 2010 után jelent meg a témában.

 

Hamarosan rendelem a SAW-ot is, az  egy kicsit harmóniában erősebben TD-hez kötődő valaminek tűnik, előre nem török pálcát felette, de nem is isteníteném. A részletek a Kraftwerk világától, át a Logos korszakon, a mai trendibb megszólalásig mindenfélét tartalmaznak, de nem várok akkora elmélyültséget a dologban mint a Neuland.

 

Akinek megvan a SAW album, érdekelne egészében milyen az egész? Persze megrendelem, ettől függetlenül, már csak JS nimbusza miatt is. Nagyon respektálom az öreget, már csak a habitusa és harmóniái miatt is!

Előzmény: m61petyus (14767)
033attila Creative Commons License 2020.02.12 0 0 14773

Szeretnék érdeklődni, hogy a Force Majeure c. könyv fordítása, kiadása (magyar nyelven), várható, vagy nehézségekbe ütközött? Mit lehet vele kapcsolatban tudni?

Előzmény: GG (14772)
GG Creative Commons License 2020.02.11 0 0 14772

ezek játékok csak, de szórakoztató játékok nagyon:

 

https://www.youtube.com/watch?v=M3DhdMVqhkA

Előzmény: music picture (14771)
music picture Creative Commons License 2020.02.10 0 0 14771

Épp a napokban gondolkodtam a TD klasszikus zenei átiratainak esélyeiről. Arra jutottam, hogy sok idő el fog telni amíg valaki igazán jól fog ezekhez az anyagokhoz nyúlni és komolyan vehető művek, parafrázisok születnek majd. Ez kicsit olyan, mint mikor klasszikus zenét akarunk elektronizálni, az eredmény lehet megmosolyogtató, de születhet valami új és értékes is.

Szóval szerintem még várnunk a jó dolgokra ezzel kapcsolatban.

Előzmény: m61petyus (14769)
m61petyus Creative Commons License 2020.02.10 0 0 14770

Tribute buli a szokásos anyaggal az elmúlt három évben már x-er előadott formában. Jó set list az AD-től. De ez nem TD már. Sokan feldolgozzák a régi tételeket valaki jobban, valaki kevésbé.

Előzmény: yonsi (14768)
m61petyus Creative Commons License 2020.02.10 0 0 14769

Volt egy aqustic est Edgar tiszletére, persze Bianca szervezésében. A lényeg egy könyvtár pianínó volt az instrument, amelyen nyomták többen a régi tételek átiratait. Ide Linda Spa Stratosfear adaptációját csatolom:

 

https://www.youtube.com/watch?v=BJODsIAR8dc&list=RDC43ojJR5jDI&index=3

 

Sokan mások, persze TQ, és hegedűjével H is részt vett. Látható hangmérnökök tüsténkedtek a pianínó mögött, tehát gondolom kiadják majd. 

 

Hozzáteszem az ötlet nem rossz, de azért elsőre nem dobok hátast, sőt khhhmm igen sok melléütés is van. Linda és az alábbi tétel fogott meg a legjobban. Thorsten megint géppuska módjára pakolja a billentyűket de ez kevés továbbra is szememben, elmarad a mű érzelmi átadása. Mentségére egyik esetben ők két kezesben a szekvenciát nyomják Ulrich-al a hegedű viszi a motívumot. De így szimpibb mint több önálló zenész saját nevén emlékezik előadásában Edgarra. Senki nem TD aki ott van, mai előadók saját nevükön. Én így fogom fel.

 

Paul Frick - Ricochet:

https://www.youtube.com/watch?v=N4FtzsSlIdA&list=RDC43ojJR5jDI&index=2

 

 

yonsi Creative Commons License 2020.02.06 0 0 14768

https://youtu.be/UfAJDxtkLLQ

Tangerine Dream: Live at The Barbican, London 13th March 2019 (Alternative Source)

Érdemes megsasolni!

m61petyus Creative Commons License 2020.02.03 0 0 14767

Nagyon Köszi, nagyon izgalmas beszélgetés volt.

 

Te jó ég milyen súlyos dolgok is elhangzanak, másrészt totál a Tangerine Dream mentén megy a beszélgetés. Johannes említi Edgarral való legutolsó találkozásainak egyikét, egymást segítő beszélgetéseit, hogy tanácsokat kért a modular szekvenszerekkel kapcs stb. 

 

Amikor beszélnek arról, hogy original sound-ot kerstek és ma már nem elég unalmas szekvenciákat burjánoztatni új tech eszközök mellett, valami zenének is rá kell ülnie, mint a 80-as években! Fúú bakker ez finom beszólás az ÁD-nek és sok ambient előadónak!

 

Amit én mindig mondok: ha nincs kompozíciós ötlet, érzelmeket kiváltó futamok vagy legalább zöngék, attól mert egy mű 25-30 perc, még nem jelenti zeneileg értéket kap a nagyérdemű.

 

És igen, sok effekt és taktus hajaz erre arra a 80-86 közötti időkből, de ezt nyíltan felvállalja JS, hogy ez volt a cél, hisz ő maga ez, nem fog változni.

 

Waters hosszan beszél arról neki a Logos és abban JS játéka volt az alap inspiráció, mint totál emocionális album! Neki ezért is példakép zenésztársa és boldogan dolgozik vele.

 

Nagyon érdekes volt három ember kolaborációjának  háttere. És igen JS még mindig elkötelezettje annak amit a TD jelent. Nekem szerethetőbb, mint sok más kísérlet :-)   

 

Nem szó szerint szedtem össze, hanem zanzásítottam a beszélteket. Amúgy arról nem beszélek nem értek hozzá, a hangszer mániásoknak is izgalmas, totál körbejárják, milyen eszközökkel és miért építkeztek. Hangszer történelem stb. Szóval ajánlom az ambient zenészeknek vagy electronic musik instrument hallgatóknak is a beszélgetést! Én nekem nyeretlennek minden új volt, de nem is tisztem érteni hozzá, egyszerűen zene hallgató vagyok. 

 

Muszáj lesz nekem is megrendelni az albumot :-)

Előzmény: yonsi (14766)
yonsi Creative Commons License 2020.02.01 0 0 14766
huyghens Creative Commons License 2020.01.31 0 0 14765

Paul Haslinger

  1. The Faltering Sky
  2.  Intrinsic
  3.  Room 3
  4.  Exit Ghost
  5.  Valse I
  6.  August 2-22
  7.  Berlin 86-11
  8.  White Sun
  9.  Mayerling
  10.  Ferndell
  11.  Alcina


 

Törölt nick Creative Commons License 2020.01.21 0 1 14764

Közben meg is jött a 16-án rendelt SAW... 

Előzmény: m61petyus (14761)
falum Creative Commons License 2020.01.21 0 1 14763

Akkor esetleg próbád meg ezt:

 

Tangerine Dream - Recurring Dreams (2019)

 

Tracklist:

1. Sequent ‘C’ 2019 – 02:27
2. Monolight (Yellow Part) 2019 - 07:42
3. Tangram Set 1 2019 (excerpt) - 05:46
4. Horizon 2019 Part 1 - 06:37
5. Horizon 2019 Part 2 - 07:10
6. Phaedra 2014 - 08:17
7. Los Santos City Map - 07:27
8. Claymore Mine / Stalking 2019 - 05:41
9. Yellowstone Park 2019 - 06:37
10. Stratosfear 2019 - 11:35
11. Der Mond ist aufgegangen Part 1 & 2 - 09:08

Total Time - 01:18:27

ZS 320 | DMF 320

 

Még én sem hallottam,kíváncsi vagyok mit hoztak ki belőle.

 

Prevju:

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=12&v=NTLr4EJ7A6c&feature=emb_logo

https://www.youtube.com/watch?time_continue=2&v=sdRURiHDsEM&feature=emb_logo

 

Előzmény: m61petyus (14761)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.21 0 1 14762

Az szinte biztos, hogy Edgar soha nem engedte volna meg, hogy ezeket a középszerü, mocsok zenéket kiadják ilyen mennyiségben, dehát most a pénz az úr, Bianca meg úgy tesz mintha minimum már 1967 óta együtt lett volna Edgarral és nagyon tudná a csapat minden mozgását és történetét ... egy Nagy francot. Neki a TD csak egy pénzcsináló reklám név / gép! Undorító!

 

A FB-os csoportról meg annyit, hogy ott szabad véleménynyílvánítás NINCS ... ha a mostani tribute bandáról negatívat írsz, akkor jó esetben kivágják a posztodat (többször megemlítettem pl., hogy az It Is Time To Leave ... a QG-röl eléggé hajaz a Vince Clark / Martin Gore féle Lowly-ra az Ssss albumról - persze a posztom szó nélkül ki lett vágva), rossz esetben meg téged is kivágnak ... erröl mindig egy bizonyos  - számomra nagyon kedves - ország jut eszembe, de persze itt nem politizálunk ...

Előzmény: m61petyus (14761)
m61petyus Creative Commons License 2020.01.21 0 0 14761

Imádom JS-et az öreget :-)

 

Jó lesz ez. Igen ha van gondolat, kompozíció készség akkor az ember odafigyel.

A promóban az indulás mondjuk Kraftwerk is lehetne :-) Nagyon profi tudatos utalás. Jó móka :-) Radio Activity után érzet.

 

RIP Edgar :-( ismét, nagyon halad az idő.

 

Látható Edgar költözése óta a régi ikonikus tagok erősen életben tartják a stílust kicsit frissülve a mai hangzásokkal. Szóval így él igazából a TD kultúra tovább, legalábbis számomra. 

 

Ki jött egy újabb AD session közben, amely egy régebbi csak újabb koncert változatban. Áradoznak az FB nem hivatalos oldalán és párhuzamot lelnek a 70-es évek szeánszaival, minő csodálattal. Biztos bennem továbbra is a hiba. Te jó ég egy eleve nem ütős anyagot ismét kiadni újragombolva. Ennyire nincs ötlet? Értem én a 70-es években hasonló volt a működés az improvizációkkal és mint a jazz zenészek az alapok ismétlődtek tucat koncerten át.

 

De bakker, akkor tényleg nívós Baumann és Edgar imprók ugrottak koncertről koncertre a zenére, a másik ezeket nem adták ki csak a bootleg felvételek hirnöklik. Nagyon ügyeltek arra hivatalosan jól kevert és általuk vállalt felvételek jelenjenek meg korongon, mindig újabb előrelépést hozva. A Ricochet nem véletlen nem valós élő felvétel stb. Most meg sem előrelépést, sem izgalmat nem lelek továbbra sem :-( Egy ütős stúdió album, melyet már ők komponáltak mentheti a renomét nálam. De ez sehol a láthatáron, zúdulnak a session-ök :-)

 

Tudom ma az online világ más, de 2x ugyan azt az uncsi témát egy újabb idő bélyeggel kiadni? Hát.......... ebben a helyzetben a nagy öregek alkonyati zöngécskéi számomra az unicum és zenei élmény :-)

 

 

Előzmény: akirschner (14756)
Törölt nick Creative Commons License 2020.01.20 0 0 14760

5 éve :(

sanofi Creative Commons License 2020.01.16 0 1 14759

Jó lenne az A38-on látni-hallani őket!

Előzmény: akirschner (14756)
tangerine Creative Commons License 2020.01.16 0 0 14758

Köszi!

Előzmény: akirschner (14756)
falum Creative Commons License 2020.01.16 0 0 14757

Köszi,hogy szóltál. Nem lesz ez rossz lemez,bár sok ismerős hang volt benne...

Előzmény: akirschner (14756)
akirschner Creative Commons License 2020.01.16 0 1 14756
Előzmény: falum (14755)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!