Keresés

Részletes keresés

kürtök Creative Commons License 2017.02.16 0 0 49320

A megapixelek számának van ugyan jelentősége, de már a 24 mega is felesleges)), ha valaki nyomtatni akar, már az is a múlté réges régen, hogy sok pixel kell a nagyításhoz. Az amatőr fotósok nagy része meg jpegel, ott meg még annyi jelentősége sincs. Az utólagos retus majdhogynem csak a fényerő-kontraszt ennél az áldott formátumnál. A raw meg (jóval) 24 alatt is tökéletes, ha a kép alapvetően jó. Szerintem akik a sok pixelt kergetik a Saturnban meg a Mediamarktban, vagy megvesznek érte egy telefont, fogalmuk sincs az egészről, egy átlag fotóhoz a nyolc már elég.

Előzmény: exhighand (49319)
exhighand Creative Commons License 2017.02.11 0 0 49319

Szerintem a megapixelek számának önmagában nem sok jelentősége van. Egy régi 8 Mp-s fullframe felinterpolálva sokkal nagyobb feloldóképességet mutat DOTméterben, mint egy 1/2,3-as 24Mp-s. Hasonló a helyzet az ultra zoom-ok esetén. Van 85X-ös optikai zoom, ami a 16Mp-s lapkára olyan képet vetít, ami 1Mp-re (egy!) butítás után visszainterpolálva 24Mp-re  semmit sem változik a butítást nem szenvedett eredetihez képest. Ami egyben azt is jelenti, hogy a lencse 1Mp-et tud a legnagyobb gyújtótávolságon csak. Nálam az első kérdés az: hány DOTmétert tud a gép 10m tárgytávolságról a legnagyobb gyújtótávolságú összeállításnál?

Előzmény: kürtök (49314)
kürtök Creative Commons License 2016.12.07 0 0 49318

18-200 és minden meg van oldva?

Előzmény: Octi19 (49312)
kürtök Creative Commons License 2016.12.07 0 0 49317

Igen, a Pentax jó.

Előzmény: mckmester (49316)
mckmester Creative Commons License 2016.12.06 0 0 49316

Khhhmmmm....

http://forum.index.hu/Article/viewArticle?a=141987805&t=9195686

Én tennék egy próbát vele. Ha tényleg kifogástalan, akkor ez nagyon jó ár érte.

Előzmény: szsze1 (49311)
kürtök Creative Commons License 2016.12.06 0 0 49315

Mindig is csodálattal adóztam a magyar kereskedők árkalkulációinak, amely sem a helyi, sem a vliágviszonylatokat nem veszi figyelembe…(((

kürtök Creative Commons License 2016.12.06 0 0 49314

A youtube-n találtam német és francia nyelvű anyagot, de a modell bemutatása általában úgy történik, hogy összehasonlítják egy ebbe a kategóriába tartozó másik vassal. A Nikon D3300 van a film szerint azonos súlycsoportban. 

Nos... kinek a pap, kinek a lánya. A Canonnak van érintőképernyője, ami a Nikonnál csak jóval később jelenik meg. Nekem van - kikapcsolva, mert néha ha a ruhám közelében mozgatom a gépet, már exponál.

A Nikon szenzorja nagyobb, a Canon 18 meg egy kicsi, a Nikon 24 megapixeles. Ezért a különbségért már sokan lemondanak az érintőképernyőről.

Ha videó üzemmódban odateszed a Canon objektíve elé a témát, azonnal rázoommol és élesít. A fotózással ellentétben, a videónál az ember középre súlyoz, a képernyő előtt is ha filmet nézel, alapból ott keresed a témát. A Nikon ilyet nem tud, ott miután videóra váltottál, le kell nyomnod félig az expo gomobot az élesítéshez. Van ennek jelentősége?

A Nikon képernyője nagyobb, ez mindenképpen jobb.

Ahogy a filmet elnéztem, annak a felvevőközegnek, amelynek a két gépet címezték, mindkettő tökéletesen megfelel. Tekintve hogy régi típus, a 134 ezer forintot sokallom érte. Ez több mint négyszáz euró, néhány tízezer expóval már kapsz használt, de komolyabb gépet. Ne feljtsük el azt sem, hogy ami már most kifutott, két év múlva, használtan egy esetleges váltásnál már eladhatatlan lesz. Ezt én is tudom az én 5500-asomról, 497 euróért vettem újonnan, de már Angliából és Franciaországból 460-480-ért is elküldik, és három típussal a Canon után van a táplálékláncban. Gondolom hasonló a helyzet a Canon esetében is, a D50 asszem az Nikonnál az ötezres széria magassága.

Ami még fontos szempont, a Canon vs Nikon párbajban, hogy a kiegészítőket és tartozékokat a Canonhoz jóval olcsóbban kapod meg, mint a Nikonhoz - igaz, a Nikon még több őt követő típusnál is kompatibilis marad.

Ami pedig az objektíveket illeti, ugyanez szódával. Canonhoz klasszisokkal olcsóbban megkapod, a más gyártók kompatibilis objektíveit is.

Elkanyarodtunk egy kicsit, szóval: amit kinéztél magadnak, neked meg is felel, de nem kell okvetlenül Magyarországon vásárolni. Itt egy link, ezek a gépek több felhasználót is túlélnek:

 

http://www.ebay.de/sch/i.html?_from=R40&_sacat=0&LH_BIN=1&_nkw=Canon+EOS+100D&_sop=2

 

A 252 euró és a 134 ezer forint között a különbség azért jelentős. De ha nézelődsz, van 320-rt új. Az még mindig csak 96 000.

Előzmény: szsze1 (49311)
kürtök Creative Commons License 2016.12.05 0 0 49313

Tudja valaki, hogy a nikonnál a full format gépeknél hol jelenik meg ismét a forgatható display? A D700-nál tűnt el ha jól emlékszem, de hallottam hogy rájöttek hogy kell. Inkább eltolom a típusváltást, de én enélkül nem tudok létezni.

Octi19 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 49312

Nekem ilyen van és nagyon meg vagyok vele elégedve. Nekem még van mellé egy 55-250 IS STM obim, de még venni akarok egy utazó zoom 18-135-öset is, mert ezt így állandóan cserélgetni kell.

A gép nagyon jó, könnyen használható, de a nagyobb obikkal eléggé orr nehéz lesz, ami zavaró is lehet. Cserében viszont nagyon kompakt kis váza van, ha gyerekek vagy kis kezűek is használják majd akkor ez számíthat. Nekem ugyan átlagos vagy inkább nagyobb méretű a kezem, de egyáltalán nem zavaró, hogy kicsi a váz.

Szerintem ebben az árban elég jó is, de megnézheted a különböző aukciós oldalakon is mert szoktak fent lenni kevés expós szinte új gépek is, a bolti árnál lényegesen olcsóbban. Én is onnan vettem...

Előzmény: szsze1 (49311)
szsze1 Creative Commons License 2016.12.04 0 0 49311

Sziasztok! 

 

Velemenyt szeretnek toletek kerni CANON D100 fenykepezogeprol.

 

https://edigital.hu/canon-dslr/canon-eos-100d-digitalis-fenykepezogep-kit-18-55mm-stm-objektivvel-fekete-p240402

 

 

Kezdo felhasznalo vagyok.

 

Koszonom szepen a segitseget!

 

 

syssy48 Creative Commons License 2016.11.29 0 0 49310

Igen, ez az iso dolog nagyon bevált pl. a nikonon, még P módban is, bár azt nem szeretem, be tudom állítani, hogy mi legyen a maximum(nálam 400). A jó gépeknél ilyen már nem kell, de a d5100-on nem csúcs a magas iso.:) Nexen fel tudok menni 1600ig.

Amikor az első kodak fényképet megláttam anno, valahonnan Ausztráliából küldték, mondtam magamban, gyönyörűen kiszínezték:) Aztán kimentem skandináviába, és tátva maradt a szám. Tényleg van kodak zöld és kodak kék:) Onnantól filmet csak kodakot vettem:)))))))

Előzmény: kürtök (49309)
kürtök Creative Commons License 2016.11.29 0 0 49309

Sulibol irok, azert nincs magyar... a filmes gepeket az analogot en is a silany elohivas miatt hagytam el, husz eves kepeim is vannak gyonyoru meleg es telitett szinekkel, amiert a digitalis vilagban neha kaparni kell. Itt is az a baj mint a hangzasban, valahogy tul tökeletes, tul kristalyos.

Masik tema volt a kezi vezerles. Nalam alap 1/125 8 100. A rekeszt csak akkor birizgalom a ha melysegelesseg kell vagy nem, az isot 400-ig ha nagyon kell, az idot a zoom fuggvenyeben ahogy hagyja magat. Egy uj verzio amit most probalgatok, hogy obit cserelek inkabb. Bar ez szerintem teljesen egyeni. Az alapszabaly amirol a profik meg profi gepeknel is beszelnek, hogy az iso-t a padlon tartani es a masik kettot bizgetni. 

Előzmény: syssy48 (49302)
lajoska5555 Creative Commons License 2016.11.28 0 0 49308

Tökéletes köszönöm szépen.

Mükszik.

Lajoska5555

Előzmény: kürtök (49299)
Degeczi Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49307

Ja, így világos. Némelyik kompakton is előfordul, h így, az obi köré teszik a rekeszállító (de éppígy elektronikus) tárcsát.

Előzmény: faki (49305)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49306

Dedikált tárcsa a nexen is van, de az nem olyan kézzelfogható, mint ez. Itt látom le sem kell venni a szemedről a gépet, úgy tudsz állítani. Nagyon tetszik.

Előzmény: faki (49305)
faki Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49305

Nem nyíl, hanem "A" betű, ami az automata állását jelenti, a gép választja a rekeszértéket. Ha ez és a záridőtárcsa is "A" állásban van, az kb. ugyanaz, mint más gépeknél a "P" mód. Azt nem tudom, hogy ilyenkor a tárcsával lehet-e állítani, bevallom, sosem próbáltam, most nem tudom megnézni. Nemcsak egész FÉ választható, mivel így is elektromos az állítás. Persze nem ugyanaz az érzés, mint egy manuális fix kattanása, de nekem így is tetszik a kezelése. Elsőre megfogott, hogy rekeszt az objektíven, záridőt egy dedikált tárcsán állítok, mellette meg az expókorrekció szintén tárcsán. Néha jól jönne még egy ISO-tárcsa is, az az enyémen nincs.

 

Az olcsóbb, XC zoomokon nincs rekeszgyűrű, ott a hátsó vezérlőtárcsával állítható a rekesz.

 

Előzmény: Degeczi (49303)
faki Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49304

Ahogy syssy48 is írja, ezek nem régi, analógokhoz készült objektívek, a legidősebb sincs 5 éves. Én hálás vagyok a rekeszgyűrűért, így szeretem használni, többek között ilyen "apróságok" is tereltek a Fuji felé.

Előzmény: kürtök (49298)
Degeczi Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49303

Nem ismerem a Fujikat, de meglepne, ha ezeken az a piros nyilacska, amire a legtöbb épp állítva van, nem a vázról szabályzást jelentené...

 

Ami érthető is: hiszen a legtöbb obin csak teljes FÉ lépésekben állítható a rekesz, ami azért elég durva lépcső, mert gyakran hasznos az 1/3 vagy min. 1/2 fokozatok használata - és az a vázról tekerve nem probléma, csak szoftver kérdése

 

Ettől még persze valóban kellemes érzés az obin állítani, és miért is ne, ha épp nincs jelentősége a finomabb fokozatnak. Szóval szimpatikus ez a megoldás.

Előzmény: faki (49294)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49302

Én sem filmes gépen használom a manuális obikat. A nex is fényt pl mindenképpen érzékel, időt a gépen állítok, minden mást is. De a manuális vázaknál is a gépen állítottál sok mindent:) időt, a mostani iso-t, mindent. Csak most nem tekered, hanem nyomod:)  Ma filmes vázat kevesen használnak már, de ez nem a váz miatt van szerintem, hanem a film miatt, a képek tárolása, feldolgozása miatt. De akik ilyet használnak csodás képeket készítenek vele. De tudod ez is olyan dolog, ki mit szeret, mi érdekli. És főleg mennyi pénze van rá. Sajnos ma leginkább ez a döntő.

Előzmény: kürtök (49298)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49301

Kattints rá a képre, feljön egy oldal, ami a ma kapható egyik legkorszerűbb cuccot mutatja be, hozzá az obikat. Érdemes megnézni.

Előzmény: kürtök (49299)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49300

Nem, nexről nincsenek fenn sehol képeim, még a régi nikon-megfordított Helios képek vannak fenn, meg pár régebbi. Ha végre egyszer valamikor a távoli jövőben lesz időm?????, akkor majd teszek fel megint képeket, talán....:)

Nikonnál én is ritkán használom a kijelzőt (leginkább videózáskor, mert akkor muszáj), de a nexemen nincs kereső. Viszont mivel szemüveges vagyok, ez nem gond. És a kijelzőn kinagyítva tudok élességet állítani. 

Előzmény: kürtök (49297)
kürtök Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49299

Alapértékekre visszaállítani majd a te személyes dolgaidat újra beállítani ahol voltak és megszoktad őket. A gépet konkrétan nem ismerem, tanulókoromban én így csináltam fél perc volt. Ha angolul csicsiereg egy reset, reset default vagy valami ilyesmit kell keresni, magyarul alpértékek visszaállítása vagy hasonló. A kártyaformázás után a képek még visszanyerhetőek, csak ne használd a kártyát a mentésig.

Előzmény: lajoska5555 (49296)
kürtök Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49298

Akik ebből élnek, itt kint legalábbis, szinte minden oktatáson és flmben a gépen állítanak. Hogy mi van a piacon, és mire van kereslet, az két különboző dolog. Be tudok ide tenni egy képet az egyik üzletből ahol vásárolok, ahol hat tonna filmes gép van, darabja tíz eruóért, az eladó szerint csak gondnak van ott, nem viszi a kutya se, jóllehet a készlet több mint felét kiteszi. Tehát én a te fotódon nem látom olyan egyértelműen visszatükröződni a keresletet...) Szép vasárnapot mindenkinek.

Előzmény: faki (49294)
kürtök Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49297

 Hidd el több öröm van benne, mint "ződ" módban fényképezni - igen, a tekerőke nálam sincs soha olyan állásban. Ami a rekeszt illeti, én mindig értékre állítom, mert ezek már nagyjából fejben vannak, és gyorsabb mint a kijelzőt kukkolni. Mellesleg kiejelzőt sem használok, csak ha lehetetlen szögből fotózok és ki kell tekerni valamerre. A másik ok, az akksival való spórolás. Kettő van ugyan benne, de kijelző nélkül ez cirka másfél ezer kép, azzal meg a fele. Vannak fent képeid valahol? Nem ismerem a nexet...

Előzmény: syssy48 (49293)
lajoska5555 Creative Commons License 2016.11.27 0 0 49296

Kedves fórumozók.

Sony  DSC P52 fényképezőgépem állítódott el valahogyan. A képeket már nem tudtam lementeni mert azt írta ki hogy nem olvashatóak bár a gépen meg lehetett nézni.Leformáztam a kártyát a gépben és valószínű valami mást is elállíthattam mert  a kép készítés után videót is csinál.

Nem tudok rájönni a videókészítést hogy tudom megszüntetni.

Van valakinek ötlete melyik menüben lehet ezt leállítan?

Válaszokat előre is köszönöm.

lajoska555

syssy48 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 49295

Micsoda választék........ én sem:)

Előzmény: faki (49294)
faki Creative Commons License 2016.11.26 0 1 49294

"Az obin való rekesz állítás szerintem már eléggé a múlté..."

 

Még szerencse, hogy ezt nem mindenki gondolja így.

 

Előzmény: kürtök (49292)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 49293

Rekeszt szinte automatikusan állítom, látom, hogy kb. mi kell, nem kell azon állítgatni, ha nem muszáj. Nem nézem, csak tekerek rajta oda, vagy vissza, ha mégis kell, hiszen látom a kijelzőn, hogy milyen lesz a beállítás a képen. Hidd el több öröm van benne, mint "ződ" módban fényképezni. De ez nagyon egyéni dolog. És nekem nem munkára kell, kizárólag csak örömből fényképezek. Természetesen így is "gyártok" sok képet, mert ez az előnye a digi gépnek, lehet kukázni utána, inkább többet csinálok, mint lemaradjon valami:))))))

Előzmény: kürtök (49292)
kürtök Creative Commons License 2016.11.26 0 0 49292

A manuális obin a rekeszt és az élességet – azt mindig manuálisan illik állítani nem?))) Ez a fényképezés és a telefon meg a kompakt szükségmegoldások közötti legfontosabb különbség. Az obin való rekesz állítás szerintem már eléggé a múlté, fényképezés közben nem kell levenni a kezem a gépről és még azt is tekergetni. Nem tudom milyen objektívekről van szó, én az analóg óta csak élesítek objektíveken, semmi több. Mellesleg a szériaváltást követően én sem fogom eladni a Dx-et, marad a tatyóban azzal az obival, amivel jó lesz az adott körülmények között, így nem kell cserélgetni. Marha időigényes, holnap pl. egy kiállítást kell fényképeznem, bár a felkérés filmezésre szól, de lesz ott munka bőven. Négy objektív van a tatyóban, és mint tuggyuk ugye, egy adott pillanat, az csak egy másodperc, és utána sütheti az ember lánya - ha nem a meglfelelő objektív van a gépen. Sztem a Nikon Af-je teljesen jó, csak akkor állítok kézire, ha a téma és köztem van valami, amire magától élesítene.

Előzmény: syssy48 (49291)
syssy48 Creative Commons License 2016.11.26 0 0 49291

Akkor helyesbítek:) Nekem ennél többet ér. Ennyiért egy kompaktot lehet kapni, azért egy nikon 5100 általában ennél jobb. És ott vannak az obijaim is hozzá. Hát nem egy csúcskategóriás gép, az biztos. De nekem hobbira jó.

Egyáltalán nem sok munka. A gépeden akkor is be kell állítani sokmindent, ha af obit használsz. A manuális obin a rekeszt és az élességet. Ezek másodpercek. Én nagyon szeretem a manuál obikat. Ha csak nem nagyon gyorsan kell lekapni valamit, nem gond az élesség állítás. A nex óriási előnye, hogy hibátlan képeket lehet(ne) manuális obikkal is készíteni, mert mindenhez van adapter. Ez a nikonról, leginkább a d5100-ról nem nagyon mondható el:) Nem tökéletes fényviszonyok között azért az af sem mindig tökéletes.

Előzmény: kürtök (49290)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!