Keresés

Részletes keresés

katafolt Creative Commons License 2008.09.09 0 0 624
Talppal együtt nálunk olyan száz euro körül.
Előzmény: 36évi (623)
36évi Creative Commons License 2008.09.09 0 0 623
Lányok, mennyi a ferdepántos apparát ára?
nekem van otthon egy régi, ipari gépre való, annyiszor eszembe jut, hogy valahol fel kéne buherálni a gépre. Lehet, hogy a veritasra rápróbálom...
katafolt Creative Commons License 2008.09.09 0 0 622
Azért is mutattam,mert szerintem is eszement ötlet :-).Nagyanyám,aki villanykörtével stoppolt zoknit,igencsak hüledezne rajta...
violini Creative Commons License 2008.09.07 0 0 621

:-))))

de azt hiszem elveszne a lényeg útközben...

Meg a férjem is kétségbe esne,ha még a stoppoláskor is zörögnék,ahelyett,hogy szépen mellékucorodnék a kanapéra egy jó film közben ;-)

Előzmény: katafolt (620)
katafolt Creative Commons License 2008.09.06 0 0 620

Hú,akkor jó,és érdekes...van egy ezeréves Merritt gépem,francia,az csak az Amann
cérnát nem szakítja.Gyönyörűek a Gütermannok,de ilyen áron nem bírnám cérnával.
Hogy érted,hogy quiltet nem lehet?Ha a vastagsága miatt,akkor én sem venném hasznát,a bébitakaró sem éppen vékony...vagy csak nem szegsz quiltet ferdepánttal?
Még gyönyörködöm a kellékekben,aztán holnap kiszámolom,mire is futja.
Ettől elolvadtam,bár megvenni biztosan nem fogom.:-) Violini,figyelsz?!
Előzmény: katafa (619)
katafa Creative Commons License 2008.09.06 0 0 619

Normál varráshoz szerintem bármit. Én leginkább Lánchídat (Corona) meg Tridentet használok, de folyamatosan próbálom felélni a mindenféle színű noname cérnákat is. Semmi gáz nem volt velük sem.

A ferdepántolóval én is szemeztem, de mivel a quilteket nem lehet vele szegni és én akkor nemigen használnám, lebeszéltem magam róla.

A maranta Creative Commons License 2008.09.06 0 0 618

Ha hímzőegységeset vettél és a hímzéshez kérdezed, akkor mindenképpen hízőcérnát vegyél hozzá, azzal lesz szép, a sima varrócérnával szöszös lesz, szaggatni fogja hímzés közben. Nekem Falc van a hímzésekhez, ez az olcsóbb kategóriába tartozik és bevált.

 

Ha nem hímzőegységhez veszed, akkor szerintem jó. Nekem többfélével elmegy, nem szaggatta még a régebbi noném cérnáimat sem varrás, vagy sorhímzés közben.

Előzmény: katafolt (617)
katafolt Creative Commons License 2008.09.06 0 0 617
Köszi neked is,Amaranta.Asszem nem jól fogalmaztam meg a cérnás kérdésemet:
azt akartam kinyögni,az olcsóbbak közt van-e olyan,ami azért használható még az
Aurórához?Mondjuk a Coats.
Előzmény: A maranta (616)
A maranta Creative Commons License 2008.09.06 0 0 616

Madeira, Mettler...

 

A ferdepánt befogó ára engem is elkeserített, de lehet, hogy karácsonyra azt kérek a szülőktől.

 

Lenne kérdésem is mindenkihez. Valaki vett az Aurorához nagyítót? Mert engem a férjem arra akar rábeszélni. Csak nem tudom, van-e értelme. 3 db-os csomagban lehet kapni (mindegyik másképp nagyít persze), és 9 ezer valahányszáz Ft-ba kerül.

Előzmény: katafolt (614)
A maranta Creative Commons License 2008.09.06 0 0 615

Én még vettem külön egyet:

 

- 2-es overlock talp, ha ruhát is varsz, és nincs külön lockod. Nem olyan szuper persze, mint egy külön gép, de a kisfiam nadrágját zokszó nélkül varrta. Ez rugalmas pamut volt. Nem nyújtotta el, ezzel varrtam össze tulajdonképpen. Kicsit húzós az ára, mert ha jól emlékszem 5.500,- Ft körül volt.

 

Ha pedig metálcérnát is fogsz használni, érdemes venni hozzá tűt. Ha jól emlékszem hatos csomagban lehet kapni és kb. 600,- Ft volt egy doboz.

 

A punchingolóval egyetértek :-)

Előzmény: katafa (612)
A maranta Creative Commons License 2008.09.06 0 0 613
Moszt már 100 ezer körül van... A punchingoló szett az aurórához meg kb. 20.000,- Ft. tűtalppal együtt, merthogy azt külön kell megvenni.
Előzmény: Márta néni (610)
katafolt Creative Commons License 2008.09.06 0 0 614
Köszönöm,Katafa!
A punchingolót már kérdeztem a boltban,itt még nem volt,de rendelnek,ha kérek.
Lehet,hogy elhalasztom,(bár nagyon beindította a fantáziám),mert a fejembe
vettem,hogy a bébitakarók szegéséhez jól jönne egy ilyen ferdepánt-befogó.
De sírni tudnék az árától :-(.
Még a cérnákról kérdeznék.Elolvastam ám,amit írtál a blogodban róluk,most azt
szeretném tudni,hogy az említetteken és az itteni Bernina boltban kapható Güttermannon kívül mi jöhetne még szóba.
Előzmény: katafa (612)
katafa Creative Commons License 2008.09.06 0 0 612

Én többet vettem, mint kéne, de következőket használom sokat:

12-es - fonalak, zsinórok, sőt felfűzött kásagyöngy felvarrásához (alul nagy vájata van)

18-as - gombfelvarró (én ruhát is varrok)

23-as - applikáló (elsősorban sűrű cikkcakkhoz, mert ennek is van egy vájata, és a talp nem nyomja le a már megvarrt részt)

35-ös - láthatatlan cippzár varró

És, ha telik rá, vegyél egy punchingolót. Nem használom nagyon sokat, de baromi jó szórakozás.

katafolt Creative Commons License 2008.09.06 0 0 611
Ha minden igaz,egy hét múlva nekem is lesz Aurorám :-).
Ha tehetném,mindent megvennék hozzá,plusz az összes cérnát és kütyüt,ami csak van a boltban.
Valaki térítsen észhez:milyen talpakat érdemes rendelnem azokon kívül,amiket
adnak a géppel?
Márta néni Creative Commons License 2008.09.04 0 0 610
Én egyszer láttam egy bemutatón olyan csodamasinát, ami csak pancsingolt. Mit ne mondjak, varázslat volt. Az aztán kente vágta. Nem az ára (70 ezer volt) tartott vissza tőle, hanem az, hogy azt a kevéskét, amit én pancsingolok néha néha, azt a kézivel is odaböködöm. De ha Te varrónő vagy, vagy legalábbis gyakran csinálsz olyan szépségesen díszített báli vagy más alkalmi ruhákat, és ki tudod használni, akkor inkább vegyél külön pancsing gépet, és akkor nem kell le-fel szerelni az auróát.
Előzmény: ejjkukk (609)
ejjkukk Creative Commons License 2008.08.29 0 0 609

Esteleg tudna nekem valaki segíteni egy ilyen csodamasina leírásának a beszerzésében? Mielőtt megvenném szeretném látni, hogy pontosan miket tud és azt hogyan csinálja. Ha valamóki lefénymásolja és elküldi, akkor állom a költségeket, de ha csak kölcsönbe is kapnám boldog lennék.

Egyre nagyobb nyomás alatt állok miatta, mert nem tudom eldönteni, hogy vegyek egy bernina deco-t és egy valami sima de tartós (punchingolásra és quilt varrásra) alkalmas géppet, vagy megvegyem az aurórát mindennel együtt. Vagy csak az aurórrára lehet felszerelni a punchingoló cuccot?

És ha a két gépes verziót választom, akkor melyik gép legyen a második.....

Szóval emiatt most egy kicsit bizonytalankodom.

N.Lonci Creative Commons License 2008.08.28 0 0 608
ma vettem vízben oldódó stabilizátort, 660 Ft/m áron. kíváncsi leszek mire megyek vele hétvégén.
Előzmény: A maranta (607)
A maranta Creative Commons License 2008.08.27 0 0 607
A csipkére már kíváncsi vagyok, de most alig van időm vmire.
Előzmény: N.Lonci (606)
N.Lonci Creative Commons License 2008.08.27 0 0 606
metal tűket én is vettem hisz jönnek az ünnepek, bizonyára kell majd, jó ha van időben itthon. Nagyon aranyos munkák.
Igen azt hiszem, ez a neve, Sue-tól én is így tudom, ezt még kell vennem, mert az még nincs nekem.
persze takarítani nekem is elég sűrűn kell, mert én is varrok vele olyan munkát ami nagyon szöszös.
régebben láttam én is olyan munkát, ami csak varrás volt, olyan lett mint a csipke, persze a mostani technika sokkal fejlettebb már és szebb munkákat lehet készíteni. és hímezve még szebb dolgokat lehet készíteni ezzel a stabilizátorral.
Előzmény: A maranta (605)
A maranta Creative Commons License 2008.08.27 0 0 605

Gratulálok a készlethez, én ezeket a tündérszárnyakat és pillangót punchingoltam vele azóta, méghozzá vízben oldódó stabilizátorra (remélem ez a neve), így egyáltalán nem szöszölte tele a gépet. Azért persze áttakarítottam. Azután átvarrtam színátmenetes metallic cérnával (szigorúan metal tűvel).

 

 

Levendula Tündér

Kicsi Levendula Tündér

Pillangó

Előzmény: N.Lonci (604)
N.Lonci Creative Commons License 2008.08.27 0 0 604
Bocs, hogy ilyen sokat vártál válaszomra, határidőm volt, 1 perc sem maradt a gépre, de közben én is megvettem a készletet hozzá, mert munka is lenne rá. Bár azt hiszem, nem széria gyártásra fogom használni. Néztem a DVD-t én is, tényleg ki kell szegény gépet hozzá belezni. Az ember először fél attól, hogy visszafelé hogy fog a szerelés elsülni. Remélem hétvégén lesz annyi időm, hogy neki merjek kezdeni. Köszi az infót, ha én is sikerrel járok, felteszek én is fotót.
Előzmény: A maranta (600)
sunbonnetsue Creative Commons License 2008.08.27 0 0 603

Hasonló már velem is történt, a gép kiválóan működött tovább a nélkül is. Az esedékes szervízkor pótólták.

 

Sue

Előzmény: patchwork-angel (602)
patchwork-angel Creative Commons License 2008.08.26 0 0 602

Már megint történt valami az Aurórámmal. A múltkor azon gondolkodtam, hogy kéne venni egy tartalék gépet, ami nem ilyen drága, hogy ha ezzel baj van , legyen egy normális. Aztán arra gondoltam, hogy milyen jól működik, mióta a legutóbbi panelcserén volt a drága. Meg is simogattm, és megpusziltam. Hülye vagyok?

Aztán fél percen belül kidobott magából egy kb 6 centis rugót, ott, ahol varr. Úgy megijedtem, hogy majd leestem a székről. Mintha élne, és válaszolt, reagált a gondolataimra. Vagy vsak éreztem ,hogy közeleg valami. Megéreztem a vészt. Fl is hívtam a kedvenc szerelőmet, azt mondta, hogy mással is előfordult már, varrjak nyugodtan, majd visszateszi, ha beviszem. Vagy küld egy képet a belsejéről, hogy vissza tudja tenni aférjem. Mégnem küldött. állítólag olvassa a fórumunkat, innem is kérem tőle , legyen kedves megpróbálni elküldeni a megadott címemre. Köszönöm.

Azóta rugó a fiókban, a hangja elég érdekes, nem az igazi. Varr. Megy ez alkatrséz nélkül is. Néhány felesleges dolgot is beleraktak. Kíváncsi leszek, mi lesz a következő. Vegyetek Aurórát. Jó kis gép. De tényleg!Imádom!!!

Üdv!

Márta néni Creative Commons License 2008.08.01 0 0 601

http://www.tonicarroll.com/Punch%20Tool/Punch%20Tool%20Gallery.htm

 

Ezt a linket Katafától kaptam hajdan, még csak nézegetem. ötleteket lehet meríteni.

Előzmény: A maranta (600)
A maranta Creative Commons License 2008.07.30 0 0 600

Itt az első nemezelt képem, majd be lesz dolgozva :-)

 

Nagyon jól működik, csak kicsit szét kell szedni hozzá a gépet, és nagyon sokat szöszöl, rendes varrás előtt majd jól ki kell takarítani és olajozni a bobinnál. Összességében meg  vagyok vele elégedve, kézzel sokkal, de sokkal tovább tartott volna, kipróbáltam már korábban és törtem is a tűt, igaz csak eggyel csináltam és nem öttel. A kezem meg nagyon fájt utána. Így ez sokkal könnyebb volt, igaz lassan csináltam.

 

Nincs hozzá magyar leírás, úgyhogy nekem a férjem fordított.

 

Öt tűs feltét van hozzá és egy rúgos talp. Adnak még hozzá 2 db póttűt és egy DVD-t. Sajanos csak német és francia nyelven mondják alá a fordítást az eredeti angolnak, amiből bosszantó módon egy szót sem érteni.

 

Ezért a férjem keresett a neten bemutatóprogramot hozzá.

 

Szóval itt a nagy mű :-), több rétegből raktam össze. Próbáltam úgy csinálni, hogy a függöny mintához hasonlítson vmennyire. A vaóságban egyébként kicsit sötétebb.

 

 

01

 

 

02
Előzmény: N.Lonci (599)
N.Lonci Creative Commons License 2008.07.28 0 0 599
kipóbáltad már? már el telt 2 nap azóta))))))))) Szeretnék én is venni, de jó lenne tudni mennyire jó a géphez.
mennyi tűvel működik?
Előzmény: A maranta (597)
patchwork-angel Creative Commons License 2008.07.27 0 0 598

Bocsánat. Még jó, hogy leírtam, legalább számomra is kiderült az igazság. Persze 25 -ért is elég szörnyűséges ára van.

Használd egészséggel, szeretettel a kis gépedet, sokat varrjál vele, szépeket. Kíváncsi vagyok az első  nemezelt cuccosodra. Küldj majd képet nekünk róla.

én is agyon örültem magam, mint egy ggyerek, amikor megkaptam az Aurórámat. Azóta is. Én is a férjemnek köszönhetem. Ő harapott rá igazán. Én nem is gondoltam, hogy egyszer nekem is ilyen lehet. Azóta is imádom. A férjemet is! Meg a keresztmamikámat is, aki anyagilag rásegített az akcióra. Gyedért nem adnak Aurórát.

Üdv!

A maranta Creative Commons License 2008.07.26 0 0 597

Vettünk hozzá nemezelő szettet is, de nem került ennyibe még a külön talppal sem.

16.915,- a szettnek és 4.233,- Ft a tűlemez kedvezményes ára, most már 15 % -al drágább, vagyis összesen olyan 25.000 Ft-

 

Még nem volt időm kipróbálni sajnos, de már tudom, hogy mi lesz az első, amit készítek majd vele.

patchwork-angel Creative Commons License 2008.07.26 0 0 596
OK! Köszi, nincs gond ! Én is szeretlek Benneteket!
Előzmény: 36évi (566)
patchwork-angel Creative Commons License 2008.07.26 0 0 595

Alul láttam, hogy nemezelőtű gondolkodtok. Én megkérdeztem, ahol vettem,

36-38 000 ft.

Azaz nemezelőtűs talp.

Garancia. A varrógépre valüban 3 év a garancia, mondta az eladóm.  A vgc a 4 . szerelésnél ráírta tollal, kézzel a garanciapapírom tetejére, utólag, hogy 1 év, vagy talán 1600 üzemóra. Amikor ők állítólag a napi 8 órában hajtják, amikor ott van náluk. Peraze mindez a kézzel utólag dolog a fogyasztóvédelem szerint jogszerűtlen, nem jelent semmit. A vgc tulaj is elmondta , hogy hát ez nem jelent semmit, mert ők úgyis megjavítják, ha valami baja van. Csak nem mindegy,hogy ki mennyit ajtja. Aki sokat varr vele, az nem kap annyi évet. Valami ilyenről próbált meggyőzni engem. Nem soksikerrel. Honnan gondolja ő, hogy én mennyit varrok vele? Mi alapán dönti el? Telefonos beszélgetés alapján? Hasraütésre, vagy amennyit ő gondol? Nem igazán értem én ezt.

Most különben köszönöm, így az ötödik szerelés után jól vagyunk.

Ja. Különben az általunk elkészített rajzokat ők 800 ft körül szerkesztik meg, digitalizálják az Auróránknak. De ha ők úgy látják, hogy bonyolultabb, akkor többért.

Üdv mindenkinek.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!