Keresés

Részletes keresés

eekeili Creative Commons License 2020.08.21 0 0 357

  Üdv,  ! 

 Van egy tárolós, 120 literes bojlerem.  A közelmúltban   legalább 3 -4  flexi csatlakozó ment tönkre.  Előbb utóbb folyt.  Most még arra gyanakszom, hogy a biztonsági szelep hibája miatt állhat fenn ez a jelenség.   nem gyűlik a csepegő víz.

Lehetséges , hogy így reagál erre a bojler ?

 

   Kösz.  ee.

Törölt nick Creative Commons License 2020.08.18 0 0 356

Én meg megerősítettem. Magyar nyelv, értő olvasás?

Előzmény: István a kováts (354)
Dolenkai Creative Commons License 2020.08.18 0 0 355

Sziasztok!

Két fürdőszobás családi ház melegvíz előállítást tervezgetem 4 fő részére.

Alapgondolatom, hogy felszereltetek egy 120 literes Hajdu Smiley rétegfűtéses villanybojlert, amit egy relé beépítésével nappali és vezérelt áramról működtetnék folyamatos üzemben, relatív alacsony hőmérsékleten (mondjuk 60 C-on).

Másik elgondolásom, hogy egy ugyan ilyen villanybojlert szereltetek fel, csak 150 literes kivitelben, amit csak vezérelt áramról működtetnék.

Melyik megoldás biztosít stabilabb melegvíz ellátást és melyiket gazdaságosabb üzemeltetni?

Köszönettel: Robi

István a kováts Creative Commons License 2020.06.28 0 0 354

 

 

 120 és 200 literest írogattak !!

Előzmény: Törölt nick (353)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.27 0 0 353

Én magam fel tudtam tenni a két 100-ast, de kb az volt a limit. Nem kis darab vagyok...

Előzmény: eekeili (351)
Törölt nick Creative Commons License 2020.06.27 0 0 352

Köszi hogy megosztottad a tapasztalatokat!

Én kb másfél éve tettem fel két Evo 100-ast, majd egy hónap mulva kapott a ház egy sós vízlágyítót is. Amíg nem lesz gond vele nem tervezem hogy hozzányúlok.

45 ill. 48 fokra vannak állítva, napi egy felfűtéssel.

Előzmény: Gyusz_i (350)
eekeili Creative Commons License 2020.06.27 0 0 351

Nos jól tetted, hogy sk. csináltad.

 És  mi a tanulság ?

 Hogy legközelebb elég lesz a 3 évenként tisztítás, sőt ha bátor vagy belefér a 4 éves is.

 Nekem sok bojlerem volt és van mai is.

 Majd mind hajdú , de akad azért a lenézett olaszból is.

 Az elő írt  /javasolt évenkénti tisztítás  abszolute  felesleges... gazdaságossági szempontból. Főleg szerelővel.

 Egyszerűen nem hozza be az árát.

 

 Úgy átlagban  5 évente tisztíttatok  az élettartam  így is közelít a  20 évhez... az átlag, mert akad 23 éves működő bojlerem is.

 

 

 A jővő a kis bojlerekben van, amit a z ügyes használó sk. is felszerelhet, feltételezve ha  megvan a kiépített helye.

 nagy bojlerek  még a vezérelt áramok idejéből valók.

 De ha  van vezérelt, akkor azt kell használni és pl. egy  60 literes bojlerrel het akár   130 - 160 liter meleg vizet is termelni- A vezérelt ugyanis nem egy tömbben van.

 Viszont  a szolgáltatás idő 8 óra.

 

   Pl. egy  120 - 200 literes bojler helyre tétele mindig 2 emberes munka. Annak pedig ára van !!

Előzmény: Gyusz_i (350)
Gyusz_i Creative Commons License 2020.06.27 0 1 350

Sziasztok!

 

Ma rászántam a fél napot, hogy itthon egy  Ariston Velis Evo 100-as és 80-as bojlert  idehaza pár nap híján azaz  pont 2,5 év használat után kitisztítsak.Sokat gondolkoztam, hogy keressek hozzá szakszervizest vagy kicsikét műszaki ember révén álljak neki jómagam....Az árakat nézve utóbbi mellett döntöttem...  Megvettem hozzájuk az anódokat és a tömítéseket is, gondolván biztos már igen csak cserére érettek.

Ám meglepődve tapasztaltam, hogy a ennyi idő után (folyamatosan üzemelt Eco módban,  40 fokon ) aránylag kevés vízkő volt benne. Így végül az anódokat nem, csak a tömítéseket cseréltem.

A legtöbb bosszúságot a fűtőszál karimáját tartó csavarok okozták, mert állandóan elmozdultak, kiestek...nagyon felhúztam magam rajtuk.... ráadásul nehéz volt hozzáférni, mind a vállamba mind a karomba bele állt a görcs..:(  végül is ún. gyurmaragasztóval oldottam meg, hogy legalább addig egy helybe maradjanak, amíg rákapatom az anyákat. Aki szedett már széjjel ilyen bojlert, biztos tudja miről beszélek. :)

Készítettem pár fotót is, amit megosztanék veletek.

A 100-as Velis fűtőszála és anódja 2,5 év után:

 

Letisztítva:

(érdekes, hogy a gyárilag benne lévő anód, teljesen más, mint amit rendeltem hozzá. A 80-asba volt ilyen anód, de azt írták a neten, hogy a százashoz is jó...végül is ezt nem tudom...)

 

 

A 80-as Velis belseje  2,5 év után:

 

A képek a jobb oldali tartályból (ahol bemegy a hideg víz) készültek. Ezek voltak a leginkább elkövesedve. A bojlerek függőleges helyzetbe vannak felszerelve. A tartályokból kb. 1-1 maréknyi vízkőt szedtem ki.

 

 

 

 

 

Novelist Creative Commons License 2020.06.15 0 0 349

Sziasztok. Ugyanez lenne a kérdésem :-)

Előzmény: feco700 (348)
feco700 Creative Commons License 2020.05.22 0 0 348

Üdv! Ariston Lydos Hybrid Hőszivattyús Villanybojler 100 Liter

Ezt szeretném megvenni, csak épp írják, hogy hangos, nagyon lehűti a környezetét, fürdőbe nem ajánlott. Van valakinek tapasztalata?

eekeili Creative Commons License 2020.05.08 0 0 347

Így van, igazad van !  

"a boljlernél tényleg spórolni kell a vízzel"

 Vagy ha nem spórolós az illető  24 órás áramról használja  és annyi melegvizet használ amennyire telik neki.

 

 

  "ezért 2 év alatt kilyukadt az előző lakás bojlere,+

 

 

 Balszerencse. A régi horganyzott tartályos bojlerek is bírták  7 -9 évig, a modernebbek, a tüzizománcos tartályúak pedig  kb. 15 évig. Sőt néha 20 évig is kihúzzák.

 

 

 Modern ?  Már kb. 50 éve alkalmazzák.

Előzmény: padisah (338)
padisah Creative Commons License 2020.05.08 0 0 346

én is kb ezt csináltam, a vízkőpucolás nem szakmunka, házilag is meg lehet csinálni

amit viszont kihagytam, az az anód cseréje, ami már akkor sem létezett amikor utoljára elvégeztem a pucolást, ezért is nem tűnt fel hogy kéne vele valamit kezdeni

 

arról nem is beszélve hogy az áramfogyasztás is növekszik ha vízköves, hőszigeteli a fűtőszálat a víz felé

 

egyébként egy villanybojler, ha jól karban van tartva többet is ki kéne bírnia mint 10 év, nincs benne mozgó alkatrész, a korróziót pedig megfogja az anód és a festés

 

Én az éjszakai árammal felfűtött bojler híve vagyok (de itt az új helyen gázkazán van), mert az tárolja a vizet, én tudom a hidegvíz hozzákeverésével szabályozni a hőfokot, és az csak lassan változik. A legtöbb gázkazán nem képes a változó vízáramhoz ugyanarra a hőfokra fűteni a vizet, ezért zuhanyzáskor kínlódás beállítani a megfelelő hőfokot. Mosogatáskor spórolnék a vízzel, nyitom-zárom a csapot, közben meg hallom hogy a gázkazán minden nyitásra beindul, fűti a csövet, aztán leáll amikor elzárom, biztos nem tesz neki jót.

 

Az éjszakai áram használata olcsóbb, és a villamos hálózatot, meg a környezetet is kevésbbé terheli, mert éjjel a nulla kibocsájtású paks adja az energiát. Elég szomorú hogy ha ennek a használata visszaszorul.

Előzmény: Törölt nick (344)
Dunit2 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 345

 Nyilván ügyes vagy , de nem mindenki az.   Írtam már , hogy nagyjából 25 eft egy tisztítás. ?

Előzmény: Törölt nick (344)
Törölt nick Creative Commons License 2020.05.08 0 1 344

Akkor van igazad ha nálatok lágy a víz és szerelőt kell hívnod. Nálunk viszont kemény és egyedül is le tudok tekerni hat csavart. Ezért aztán évente leszedem az alját, új tömítés pár száz forint, vízkőoldó szintén. Ilyenkor egy festékes vödör megtellik a tartályból kijövő vízkővel, de ami fontosabb, ilyenkor már alig látszik ki a fűtőszál a vízkőből. Öt évet biztosan nem bírna ki, dobhatnám a kukába az egészet.

Előzmény: Dunit2 (343)
Dunit2 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 343

Egy  80 literes bojler   felszerelve  úgy 80 eft. Ennek tisztítása 25 ezer forint.  3x -os tisztítás ára  75 eft. Aki azt javasolja , hogy évente az nyilván a saját pénztárcájára gondol... már ha bojler szerelő. Mint írtam elég az  5 évente elvégeztetni.

 

 

 

 Más. 

 

A tárolós   és vezérelt áramról  üzemelő villanybojlerek kora nagyjából lejárt.

Annak akkor volt jelentősége amikor a háztartások villamos teljesítménye  kicsi volt, pl.  15 Amp  mérő csatlakozásoknál Arról csak 3,5 kW  teljesítmény vételezhető, tehát egy  1,5  - 2 kW-os bojler erre sok volt.

 Ezért adták előbb a csúcsidő kihagyásos megoldást , majd a kapcsoló órásat... külön áramkörrel és mérővel  - fele áron mint a nappali áram. A fele ár azért is volt mert így ösztökélték a lakosságot ennek használatára,  védve a hálózatok túlterhelését.

 

 Ma már amikor 25  vagy 32 Amp van és egy  vezérelt  áramszolgáltatás   kiépítése nagyon költséges.

 nem járható út,.

 

  Persze akinek van vezérelt árama,  az  használja csak nyugodtam  !

 Akinek nincs, annak a gáz  vagy a villany. De villanybojlerből csak kicsi  és   nappali azaz 24 órás áramra.

 Mamár  50 eft ért lehet jó villanybojlereket kapni   10 - 15 évig tart mindenféle karbantartás nélkül.

Dunit2 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 342

 A villanybojlerek  vízkőtlenítéséről !

Hát kell, de azért csínjával.

 Javasolják ugyan az éves vagy kettő éves vízkőtlenítést. Igen akik ebből élnek !!

 

Lehet, de minek !  Egy vízkőtlenítés  lehet egy bojler árának akár a harmada is, így aki sűrűn végezteti ezt a szolgáltatást  ráfizet.

Elég azt   5 év múlva és csak  10 év után  másodszor aztán úgyis új bojler kell !

Dunit2 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 341

"(egy normál méretű kádba kb 15-20 cm magas víz) és kb 5-10 perc múlva azt látom, hogy a tartályban lévő víz már csak 41 fokos. "  egy normál méretű  kádcsaptelep  víz kifolyása  5 és 12 liter  /perc között változhat. Azért van rajta  a szelep (amit a laikusok csapnak neveznek ), tehát a szelep , hogy a víz kifolyást szabályozzuk. Beállíthatjuk pl. 10 liter / perc értékre és akkor  5 perc alatt  50 liter  10 perc alatt   100 liter víz folyhat ki, tehát a bojler bőben kifogy  a  8. perctől már csak hideg víz folyik.

 Tehát egy 80 literes bojler hozama nem korlátlan m mármint melegvízből. 

 Ettől függetlenül egy  80 literes   bojlerrel is lehet élni ésszerűen kell a melegvízzel gazdálkodni.

 És nem 80 liter melegvízet lehet termelni.

 Feltételezhető, hogy a melegítő áram vezérelt, ami azt jelenti hogy   24 óra alatt   órát él. Egy 80 literes bojler  felfűtése    kb. 80 fokra    6-7 óra, de  a barátibb 60 fokra elég  4 óra  tehát    2x lehet felfűteni 60 fokra. de 60 fokos  vízzel csak forrázni lehet az  hígítani kell mondjuk 45 fokra , tehát a  2 x60 fokos vízből  lehet legalább 150 liter melegvízet termelni. De az a villanybojéert  elvileg  nappalira , szakszerűbben  24 órás áramra is át lehet llítani  és akkor már legalább 500 liter  45 fokos melegvizet lehet termelni.

Természertesen a melegvíznek  húzós ára lehet.

 Van egyszer egy  hideg víz díj - erre jön a csatorna djj majd  az áramdíj.

 

Mit lehet tenni ?

 

 Hát takarékoskodni  !!

 

 A példának felhozott 4 tagú család esete is bizonyítja, hogy  ha szerényen de   egy 80 literessel is el lehet lenni.

 Persze a napi kádferedőzés  itt lehetetlen.

 De erre is van megoldás.

Előzmény: El_Fuego (337)
Dunit2 Creative Commons License 2020.05.08 0 0 340

 " Szerintetek ez normális?  "   Mármint a kérdésed ??

 Nézzük az előzményeket ! Van egy 80 literes  villanybojler, ami be van állítva  ECO -ra ami állítólag  53 fok. Ok. ha kevés állítsuk először pl. 60 fokra aztán majd meglátjuk !

Előzmény: El_Fuego (337)
El_Fuego Creative Commons License 2020.05.08 0 0 339

Köszi.

Tavaly nyáron költöztünk ide. Néhány hónapja vízkőteleníttettem, mert azt hittem, hogy azért van ez a helyzet. Egyébként nem volt vészes mennyiség benne, az előző tulaj is rendszeresen pucoltatta.

Előzmény: padisah (338)
padisah Creative Commons License 2020.05.07 0 0 338

ha most költöztetek oda, akkor lehet hogy a bojler már vízköves, néhány évente azt pucolni kell

és ami nagyon fontos, a magnézium anód cseréje

 

én ezt elfelejtettem, ezért 2 év alatt kilyukadt az előző lakás bojlere, vettem másikat 70ezerért, a feleségem meg eladta a lakást (az övé volt), úgyhogy az is elment

 

egyébként a boljlernél tényleg spórolni kell a vízzel, át kell állni zuhanyzásra, szappanozás alatt pedig elzárni a vizet

Előzmény: El_Fuego (337)
El_Fuego Creative Commons License 2020.05.07 0 0 337

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem hozzátok. Van nekem egy Ariston Velis Evo 80-as bojlerem. Be van állítva rajta az ECO mód (bár ez a problémám szempontjából mindegy) és azt tapasztalom, hogy 53 fokos víznél engedek magamnak egy kis fürdővizet (egy normál méretű kádba kb 15-20 cm magas víz) és kb 5-10 perc múlva azt látom, hogy a tartályban lévő víz már csak 41 fokos. 

Ha nem volt beállítva az ECO akkor is így volt, de úgy fizettünk vagy 6-7000 forintot a bojler fogyasztásáért (ez csak a bojler). ECO-val lement kb 4000-re.

Ketten lakunk itt a feleségemmel és nem mindig elég kettőnknek a víz. Ha ő tusol és a haját is megmossa, akkor biztos, hogy elfogy a meleg víz. A korábbi lakásunkban távfűtéses volt a meleg víz és ahhoz vagyunk hozzászokva, hogy sose fogy el, ezért nem tudom, hogy ez a bojleres dolog így normális-e. Akiktől vettük a lakást állítólag simán megfürödtek 4-en (2 felnőtt 2 kisgyerek).

Akkor volt elég kettőnknek a víz ha felvettem a hőfokot 70 fok körüli értékre, de úgy rohadt sokat fogyasztott és könnyen megégettük magunkat.

A bojler kb 4-5 éves.

 

Szerintetek ez normális?

Palási Creative Commons License 2020.05.05 0 0 336

  Azért van nekem  átfolyós bojlerem is, ami a mosogató alatt van. Így vettem anno  9 éve a lakást. 25 Amp a biztosíték így ez a bojler (vízmelegítő)   nagyjál a felét viszi el a rendelkezésre álló teljesítménynek. De mivel itt egyedűl vagyok,   ha mosogatót használom mást nem csinálhatók... nemporszívozók, nem hajszárítozok meg semmi nagy teljesítmény.   3 KW  úgy 2 liter /perc   50 fokos, de a 45 fokos vízből  4 -4,5 liter /perc mennyiséget biztosít, azzal komótosan elmosogatok. Így is 10 perc alatt elmehet akár 45 liter víz is.

 A szerkentyű olyan 12 - 14 éves lehet,  ezzel vettem a lakást 9 éve.

Előzmény: Adam Forum (334)
Palási Creative Commons License 2020.05.05 0 0 335

Azért azon elgondolkodom, hogy  miért adjak 30 eft-ot  egy 5 literes hajdú beszerelésére. ?

 Adva van egy  gázvízmelegítő, ahhoz  van egy meleg víz  és egy hideg víz csatlakozás a mosogató felett. mind a kettő egy keverő csaptelepbe csatlakozik azon  folyatjuk a kívánt hőmérsékletű  melegvízet.

 Ez a melevízszolgáltató gáz apparát kaput, egy hajdú mellett döntök. Megvásárolom 28 eft ért... ehhez jár... az árában van a szabadkifolyású csaptelep  +  2 db flexi cső   + tömítés. max 10 kg -tehát hátizsákban is hazavihető.

 Leszerelem a keverő csaptelepet  eladom a vaterán  adnak érte  16 ft -ot.

 

 A melegvíz csatlakozást ledugozom,  a hideg helyére megy a  szabadkifolyású csaptelep  onnan a két flexi csövet a már a falra szerelt  bojlerbe kötöm... hollandik segítségével. Víznyomás alá helyezem  és a csatlakozó dugaszt ami nem több mint  másfél méter kábellel rendelkezik, egy  ilyen távolságra lévő  dugaljba  dugom. Ha távolabb van  jön egy flexi hosszabító.

 Rutinos szerelőnek 1 óra, barkács felhasználónak 2 - 3 óra.

Előzmény: Adam Forum (332)
Adam Forum Creative Commons License 2020.05.05 0 0 334

Koszonom szepen! En is a tarolos modszer fele hajlok inkabb. 

 

udv:

 

Adam

Előzmény: Palási (333)
Palási Creative Commons License 2020.05.05 0 0 333

   " Ehhez kepest az elektromos nagyon ”gaz” lesz fogyasztasban"

 

 

 Nos itt két gond is lehet..  maga az elektromos áram ára elviekben a gáz..... de azért mosogatáshoz viszonylag kevés mennyiség kell, tehát kibírható .

 a másik a teljesítmény. ha csak nem  32 Amp a biztosíték akkor gáz, mert a hálózat lesz túlterhelve. talán a 25 Amp még elmegy, de a 15 Amp esetén már tényleg nagyon gáz. szerelés és a készülékek árai reálisak !

 

 Tehát 25 Amp -nél is inkább a tárolós... annak elég 1,5 max 2 kW.

Előzmény: Adam Forum (332)
Adam Forum Creative Commons License 2020.05.05 0 0 332

Sziasztok! Tudnatok tanacsot adni abban, hogy komyhai mosogatashoz, az kb napi 3*5 perc vizhasznalat nekem, mi a legjobb arertek aranyu megoldas? 
Egy Hajdu FT 5 felső elhelyezésű vízmelegítő, 5 literes. Ez kb 28.000 ft. A beszerelese kb 30000 ft. 
Vagy egy LCD kijelzős átfolyós vízmelegítő 3 kW teljesítménnyel, 60 fokra fut maximum, mely kb 7000 ft. A beszerelese nem tudom, menni lenne. 

Eddig egy regi gazmelegitom volt. Ehhez kepest az elektromos nagyon ”gaz” lesz fogyasztasban?

 

 

Koszonom elore is es szep napot mindenkinek!

 

Adam

Mezőföldi 2 Creative Commons License 2020.04.15 -1 0 331

300 literes ?

 Iskola, kollégium vagy idősek otthona ??

Előzmény: turulka1920 (330)
turulka1920 Creative Commons License 2020.04.15 0 0 330

Sziasztok. Segitséget szeretnék kérni. Vásárolnák egy 300 l  indirekt Hajdu villanybojlert. A kérdésem az lenne ha csak az elektromos felfütést használnám belöle eggyenlőre az kivitelezhető e? Illetve  ebben az esetben ugyanúgy elektromos fütöszállal  melegiteném a vizet mint egy hagyományos bojler esetén? Valamint a biztonsági szelep tulfólyója állo bojler esetén ugyanúgy a készülék alján van? Köszönöm zsolt

LanyUss Creative Commons License 2020.03.22 0 0 329

Köszönöm a szépen a válaszod!

 

Tökéletes meglátásod a marketinggel kapcsolatban :) Nem sokat értek belőle :D

 

50l villanybojleren is a számításban volt, de éppen befér a konyhaszekrény aljába + úgy gondoltam, hogy 30 liter meleg vizet  könnyebb a beállított hőmérsékleten tartani, mint 50 litert.

 

A készülék max. 8 bar üzemi nyomást tud. Nálam a hideg víz nyomása 5 bar. A földtől 30 cm-re helyezném el, ezért felső kifolyásút nézek. A típust még nem döntöttem el, mert mindegyikről írnak valami  gyengeséget.

Előzmény: a tömeg az tömeg (328)
a tömeg az tömeg Creative Commons License 2020.03.11 0 0 328

 Mint írtam megéri. Viszont jellemző a nagy mellébeszélés   az ilyen árú elsózó szövegekben.

 

 Ime  :

" Továbbá a készüléktípus tárolója speciális titánium-bevonattal van ellátva, amely tovább növeli az élettartamot és a korrózióvédelmet.A megerősített külső kialakítás csökkenti a szivárgások esélyét és az esetleges karbantartások számát."

    tároló az  acéllemez, zománc bevonattal. A zománcban van  titándioxid...   is .. minek hablatyolni a laikusoknak.  ?? !!

 

 

 A felfűtésről viszont egy szó sem.

 

   Karban tartás ?  Villanybojlert,   legalább is ilyen nagyságút nem érdemes . Nagyobbat lehet vízkőmentesíteni  és anódot cserélni. De egy 26 eft -os készüléknél több a leves mint a hús... hacsak  valaki nem sk. csinálja..

 Szerencsés esetben több mint 10 évet kibír !!

Előzmény: LanyUss (326)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!