Keresés

Részletes keresés

Katakica Creative Commons License 2007.08.03 0 0 249
Sziasztok!

Új vagyok ezen a fórumon. Mi is német utazási irodával megyünk, az áraik jóval az itteniek alatt vannak, még a kijutás költségeit számolva is. Október vége, november elején szeretnénk utazni. Punta Cana az biztos, szállodában még nem tudtunk dönteni. Érdeklődve olvasom a hozzászólásokat!

Kati
Előzmény: uemese (223)
mldv99 Creative Commons License 2007.08.03 0 0 248

Kedves uemese!              

 

Most olvastam először a Dominikai fórumot. Írtál Német utazási irodákról,esetleg konkrét iroda nevet tudnál írni? Köszönöm  üdv mldv99

                                                                                                     

Előzmény: uemese (221)
huziga Creative Commons License 2007.08.02 0 0 247

Sziasztok!

 

Párommal december 1-15 között leszünk Domonikán, Punta Canán. A Majestic Colonial szállodában fogunk lakni, ami képekről maga a paradicsom. Junior Suite Colonial szobát választottunk, amihez egy 25 nm-es jaccuzis terasz tartozik, ja és óceánra néző. Vip vendégek leszünk, külön transzferünk lesz a reptérről, mindezt az extra szoba miatt, amiből 1-2 darab van csak a szállodában.

A repülőjegy kiválasztásánál sem spóroltunk, ugyanis Boeing 747-essel - Jumboval -fogunk utazni Párizsból, amivel a második álmom válik valóra. Az első ugyanis a dominikai nászút.

Hazafelé direkt az esti járatot válsztottuk, hogyha minden jól megy, be tudunk iktatni egy karácsony előtti hangulatú párizsi városnézést.

Mindez persze nem olcsó mulatság 1 500 000 Ft/2 fő. De mi úgy gondoltuk, hogy ha már nászút, akkor adjuk meg a módját. Mindezt utazási irodán keresztül intéztük, mert nekünk már több éven keresztül bevált.

 

A szeptemberi nászútas párnak jó utat kívánok! Légyszi majd írjátok meg, milyen volt és hogy viseltétek a repüpőutat.

 

Andi

NoaPearl Creative Commons License 2007.08.02 0 0 246

Sziasztok,

szept 9-20 kozott leszunk Dominikan, naszuton. 4 katalogus attanulmanyozasa soran jottem ra en is, hogy privat szervezesben jelentos osszeget lehet sporolni.

Mivel naszut, ezert mindenkepp 4-5* szallodat szerettem volna, es a dontesben nagyban befolyasolt a tripadvisor.com -on olvasott comment-ek.

Mivel kb 1 hete dontottem el, hogy Dominika legyen, ezert gondoltam mar "mennek" a last minute utak itthon is, es ezert kertem arajanlatot egy tour operatortol.

A kivalaszott bayahibei 5*-os szalloda, es a kivalasztott idotartamra, repjegy stb. (8-an lesz az eskuvonk, ezert mindenkepp 9-i indulast kerestem). A kapott ar: 1656 EURO/ fo.

Enyhen szolva tulzas az ar, igy inkabb en inteztem a foglalast.

Repulo: Budpapest-Frankfurt-Santo Domingo utvonal

Hotel: 10 ej/ AI

A vegosszeg: a dollar kedvezo arfolyama miatt is: 650.000 HUF/ 2 fo

Remelem az idojaras is szamunkra kedvezo lesz.

Aki mar volt korabban privat szervezesben Dominikan: transzfer hogy es mennyiert oldhato meg???

koszi

NoaPearl

 

csabesz32 Creative Commons License 2007.07.27 0 0 245
Na eszembe jutott a magyar panzió honlap címe: http://www.the-secretgarden.com/magyar.html ha valaki estleg magán szervezésben menne dominikára akkor érdekes lehet.
Illetve itt egy másik, ez egy blog képekkel, egy olyan srác írta aki kint élt 10 hónapot cabareten mint kitesurf oktató.
http://monnyonfel.freeblog.hu/
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.19 0 0 244

Nezd meg a first choice-ot!

 

Előzmény: csabesz32 (243)
csabesz32 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 243
Azt nem tudjátok Venezuela miért nincs a célállomások között? Egyébként a többi karib sziget se nagyon van, legalábbis a Thomascooknál.
csabesz32 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 242
A 400 font marha olcsó, én 560 körül találtam a legolcsóbbat, de másnap már azt sem találtam meg, és az is 3 csillag volt, mondjuk 14 nap.
csabesz32 Creative Commons License 2007.07.18 0 0 241
Asszem május az olcsóbbik fele az évnek, a tél meg a drágábbik arrafelé utazás szempontjából. Néztem fapados repjegyet is 2 főre Londonba ugyanaz a reptér ahonnan a dominikai gép indul 47 000 tokkal vonóval, jó előre megvéve. Úgyhogy elméletileg mondjuk jövő január 3v 4 csillag 14 nap Ai. 500000 két fő
Előzmény: isaac (239)
SzabcsiPro Creative Commons License 2007.07.17 0 0 240
Mi oktober elejei indulassal megyunk angol irodaval. Punta Cana 2 het, all inclusive, 5 csillag, junior suite, 2 szemelyre 1900 font. (azt most passz, hogy ez mennyi forint...) Szerintem ez nem rossz...
isaac Creative Commons License 2007.07.16 0 0 239
Általában benne van. Az elképzelhető (bár sokkal ritkább mint itthon) hogy külön tüntetik fel a dijakat, de amit a foglalás végén megad, azt kell fizetni. Reptéri illetékről is kell beszélniük valahol, ebben biztos vagyok

Csak úgy hirtelen megnéztem egyet, per pillanat szeptemberi indulással, 5csillag, AI, de csak 1 hét, Punta Cana, 1338 GBP / 2 fő. Most elég drágának tűnnek az utak, hiszen ez is 490e környékén van, de úgy rémlik, május kornyékén láttam 400 font / fő alatt 14 napos AI utakat, mindenestől Dominikára.

Saját tapasztalat, itt valamennyire OFF: 1) másik irány (Maldiv), angol utazási irodával most májusban fejenként átszámolva 210e ft-ért, 7 nap, AI, 3 csillag...
2) tavaly október, saját szervezés, brüsszeli indulás, mexikói (Yucatan) körút, 10 nap, ebből 3+3 nap AI, kb 250e ft / fő

Nekem mindebből a tanulság: itthonról indulva / magyarországi irodával nem szabad utazni... sajnos túl kicsi piac vagyunk.
Előzmény: csabesz32 (238)
csabesz32 Creative Commons License 2007.07.16 0 0 238
Megnéztem ezeket az angol honlapokat, találtam is olyant aminek a vége 455 000 lett de egy szót sem találtam a reptéri illetékről. Náluk benne van az alap árban? Nem írják ki külön? Amit a végén kidob, hogy ennyit kell fizetni, azon felül már nincs semmi költség? Tudjátok itthon, szervíz díjtól kerozin díjig, foglalási díj minden szar rájön.:(
Előzmény: isaac (237)
isaac Creative Commons License 2007.07.15 0 0 237
angliai indulással reálisnak tűnik 2 főre is (tapasztalataim alapján)
Előzmény: IT88 (235)
csabesz32 Creative Commons License 2007.07.15 0 0 236
Sziasztok új vagyok itt, még nem voltam dominikán, de tavaly sokat keresgéltem a neten a legolcsóbb verzió után. Nekem úgy tűnik az egyik legolcsóbb magyar szervezett út a Winair oldalán van 3 csillag all inkl. 287 000 huf +illeték 14 nap. Ha saját szervezés akkor ki lehet hozni olcsóbban ( szerintem 250 körül 14 nap ellátás nélkül illetékkel) persze ehhez jó előre le kell foglalni a jegyeket. Van magyar tulajdonú szállás is csak most nem jut eszembe a honlapjuk címe de nagyon szép. 20 dollár/fő/éj áron. Repjegy általában a ryanairnél elég olcsó vagy Londonból last minute jeggyel. Szóval szerintem elég olcsón meg lehet úszni ha az ember vállal némi utánajárást és nem a legkényelmesebb verziót választja. Nem olvastam végig a topicot, úgyhogy ha volt ezekről már szó akkor bocsi.
IT88 Creative Commons License 2007.07.08 0 0 235

Ez a 450.000 Ft nekem gyanúsan kevésnek tűnik, pontosabban szólva valószínűleg 1 főre értendő. Igaz, hogy mi Punta Cana-n voltunk (Bavaro Princess 5*), szintén 2 hét all inclusive ellátással, de az ár ennek több, mint duplája volt. OK, nem 4 hanem 5 *, de azért a az eltérés még akkor is soknak tűnik.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: Skanes (234)
Skanes Creative Commons License 2007.07.06 0 0 234

Szia!

 

Kettőtöknek 450.000 Ft-ba került szállással ,all inclusive repjegy minden? Mikor voltatok?

 

Köszi

 

 

 

Szia

Előzmény: gertrud84 (225)
huziga Creative Commons License 2007.06.29 0 0 233

Sziasztok!

 

Segítsetek!!! Olvasgatok fórumokat, véleményeket és tapasztalatokat. Párommal december 1-15 töltjük majd a nászutunkat Punta Canán. A repülőjegyet már megvettük, a szálloda is megvan, csak még nem lehet foglalni szobát arra az időszakra. Legfőképpen az időjárással kapcsolatban érdeklődnék. Valaki írta, hogy egész nap felhős volt az ég, este esett az eső, nagyon fújt a szél. Erre egy kicsit megijedtem, mert hát kifizetünk egy vagyont és ha rossz idő lesz, hát abba bele sem merek gondolni!!!

Aki járt már az említett időpontban, kérném írja meg, hogy milyen volt az idő.

 

Köszi!

 

Andi

doci5360 Creative Commons License 2007.06.24 0 0 232

 

 

  Kedves IT88!

 

  Köszönöm preciz válaszodat!

 

  üdv:Doci

Előzmény: IT88 (231)
IT88 Creative Commons License 2007.06.23 0 0 231

Szia Doci,

 

Tapasztalatunk szerint a dollár teljesen bevett fizetőeszköz, semmi problémát nem okozott az elköltése :) A szállódában kapott érkezés utáni információ szerint nem érdemes váltással bíbelődni, őszintén én nem is láttam másképp árakat kiírva, mint USA dollárban.

A mi szállodánkban nem volt  probléma a csatlakozókkal, de 110V / 60Hz volt a tápellátás.!! Érdemes ellenőrizni tehát a töltőket, bár tapasztalatom szerint  a legtöbb kamera/fényképező töltő mindkét feszültség/frekvencia (110-230V 50/60Hz) kezelésére képes. Ezeket a töltő vagy adapter hátoldalán mindig feltüntetik.

Sajnos időjárás ügyben nem tudok segíteni, mi júliusban voltunk és szörnyű nagy kánikula volt végig, rendkívül magas páratartalommal. A hírekben láttam, hogy volt hurrikánveszély, de végül szerencsére elkerülte a szigetet és Kubában okozott inkbb felforudlást és károkat.

 

Üdv.:

 

IT88

Előzmény: doci5360 (230)
doci5360 Creative Commons License 2007.06.21 0 0 230

 

   Sziasztok!

 

 

   A hozzászólásokat olvasva nagyon szép hely Dominika. Ha minden igaz novemberben megyünk két hétre. Lenne pár praktikus kérdésem, nagyon örülnék, ha választ kapnék rá tapasztalt utazóktól.

A dollárt elfogadják-e fizető eszköznek, vagy váltani kell helyi pénzt?

Mivel kamerát, mobilt is visz az ember az adapter is érdekel. Lehet bérelni a szállodákban, mint más országban, vagy a szállodákban van 220 volt is.

Érdekelne a novemberi idő is, tudom, hogy a hurrikán szezon utolsó hónapja a karib térségben. Örülnék a válaszoknak.

 

üdv: Doci 

huziga Creative Commons License 2007.06.07 0 0 229

Sziasztok!

 

Úgy vettem észre, megint leállt egy kicsit a fórum. Senki nem érkezett haza mostanában Dominikáról, vagy nem készül oda?

Párommal végre megtaláltuk a repjegyet Punta Cana-ra. Igaz nem olcsó mulatság, de teljesül egy nagy álmunk. Az egyik persze az, hogy a nászutunkat ezen a csodálatos helyen tölthetjük, a másik pedig az, hogy egy Boeing 747-es géppel repülhetünk. Ráadásul Párizson keresztül utazunk, így hazafelé egy későbbi géppel jövünk, hogy megnézhessük a várost. Szerintem ezért megéri ennyit fizetni!

Szeretném, ha megosztanátok velünk, hogy milyen szállodákat választottatok, akik jártatok már Dominikán? Ez azért lenne nagy segítség, mert ha valamiért nem kapnánk helyet a Majestic Colonial-ban, kellene még 1-2 szuper szálloda, amelyekről véleményeket is olvashatunk.

 

Köszi!

 

Andi&Peti

 

 

 

 

 

huziga Creative Commons License 2007.05.29 0 0 228

Szia!

 

Először is Köszönöm a honlap címeket, megnéztem őket!

Sajnos a mi álltalunk kiválasztott szálloda kb.: 10-20000 forinttal tér el akkor ha minden egyes tételt összeadunk! Így nekünk ez nem felel meg!

Remélem mások azért megtalálják a számításukat.

Mi személy szerint inkább ragaszkodunk a magyar utazási irodákhoz.

 

Még egyszer Köszi!

 

Andi

Előzmény: gertrud84 (227)
gertrud84 Creative Commons License 2007.05.28 0 0 227

Szia!

Mi a Thomas Cook-val mentünk: www.thomascook.co.uk

De érdemes megnézni ezeket is: www.firstchoice.co.uk

www.goingplace.co.uk

www.sunset.co.uk

www.thomson.co.uk

 

Lehet menni: London, Newcastle, Manchaster

Ezekbe a városokba EasyJettel a legolcsóbb. www.easyjet.com

Előzmény: huziga (226)
huziga Creative Commons License 2007.05.28 0 0 226

Sziasztok!

 

Köszi ezt a kimerítő vitát, de ha ennyire jók az árak Londonból vagy máshonnan, kérlek írjátok meg a honlap címet, mert érdekelne!

 

Mi a német Meier's-szel próbálkoztunk és az áraik ugyanolyanok mint az itthonni katalógusban.  Nehezen tudom elképzelni ezt a külömbséget, de ha segítetek megspórolhatnánk egy csomó pénzt!

Előre is Köszi!

Andi

gertrud84 Creative Commons License 2007.05.27 0 0 225

Sziasztok! Nemrég tértünk vissza két hetes dominikai nyaralásunkból, de legszívesebben már ma mennénk vissza. Csodálatos két hetet töltöttünk a Puerto Plata-hoz közeli Luperon-ban. 4 csillagos szállodában voltunk AI ellátással. A hotel nagyon szép és tiszta volt. Végig jó idő volt, kb. kétszer esett, de nem túl sokáig. Finom ételeket ettünk és koktélokat ittunk. Egy problémánk volt, hogy flakonos ásványvízet a bárban nem adtak, azt külön kellett venni a hotel boltjában elég borsos áron (2 liter Evian ásványvíz volt 10 dollár). A szállodához több medence is tartozott, de mi kizárólag a tengerben fürödtünk. A hotel strandjánál volt egy kisebb korallzátony, ahol búvárkodtunk és együtt úsztunk a halakkal. Leírhatatlan élmény volt. 3 programon vettünk részt és nem is voltak drágák, mindegyik 1-1 napos volt és tartalmaztak ebédet. Először Jarabacoa és Santiago volt a cél. Voltunk kávéültetvényen, szivargyárban, off road túrán, egy vízesésnél és városnézésen. Ennek az ára volt 75 dollár/fő. Másodszor egy Ocean World nevű parkaban voltunk, ahol láttunk delfin-fóka-cápa show-t. Etethettünk papagájokat és különböző madarakat. És részt vettünk egy 1 órás delfinúszáson. Ennek kicsit borsosabb volt az ára: 160 dollár/fő. A harmadik program egy Puerto Plata-i városnézés volt. Felvonóval felvittek minket egy hegyre, voltunk rum gyárban, borostyánmúzeumban, és városnézésen. 49dollár/fő. Szóval nem unatkoztunk a két hét alatt. Részt vettünk programokon, de inkább a hasunkat süttettük a parton. Lehetőségünk volt naponta teniszezni, a párom pedig lejárt a szálloda edzőtermébe. Lovagoltunk a parton több alkalommal is. Szerencsétlenségünkre 2 nappal tovább maradtunk a szigeten mint szerettünk volna. A visszaindulás napján a párom rosszul lett és 2 napra kórházba került. Valamilyen mérgezést állapítottak meg nála, de nem kimondottan ételmérgezést. Szerencsére nem engedték felszállni, mert annyira kiszáradt, hogy nem élte volna túl a repülést. Ezt csak azért írtam le, hogy nagyon figyeljetek arra, hogy mit, hol, és hogyan esztek-isztok. Az utazási irodánk kinti alkalmazottja, és a kórházi személyzet hozzáállása kiváló volt. Mindent megtettek a mi kényelmünkért. Egy rossz szavam sem lehet rájuk. Elintézték a visszautat, nekünk nem került semmi extra pénzbe, mindent a biztosítónk állt.

A pénzvitához annyit fűznék hozzá, hogy mi sem Magyarországról mentünk, hanem Londonból angol utazási ügynökséggel. Lényegesen olcsóbbak mint az otthoniak és kijutni Londonba nem drága mint sokan gondolják. Kettőnknek átszámolva 450.000Ft -ba került az utazás biztosítással, illetékekkel együtt. Plusz 1000 dollár költöpénzt vittünk, amiből maradt is egy kevés.

Remélem tudtam segíteni! Mindenkinek, aki most készül jó nyaralást kívánok!

cubafiesta.info Creative Commons License 2007.05.26 0 0 224
Sziasztok!

Tudnátok nekem segíteni abban, hogy mit érdemes megnézni Dominikában?
2 hetet mivel lehet eseménydúsan eltölteni?
Érdemes- e Haitire átmenni?
A katamarán kirándulás minden nagyobb hotelben foglalható, befizethető?

Köszönöm a válaszaitokat.

Üdv. Szomszéd :)

Ui.: Ha valakit érdekel a túlsó part:)
www.cubafiesta.hu

Chao!
Előzmény: uemese (223)
uemese Creative Commons License 2007.05.26 0 0 223
Én is sajnálom, de nem gondoltam, hogy bárkit sértek vele, ha leírom a tapasztalatom...
De a lényeg, hogy érdemes német, és holland irodáknál körülnézni, mert most pl. 200.000 körül vannak az utak július/augusztusra, ami szerintem nem drága. A téli időszakban még olcsóbb is.
Azt már le sem merem írni, hogy itt Hollandiában rengetegen csinálják azt, hogy összecsomagolnak, kimennek egy közeli nagy reptérre aznap, amikor nyaralni akarnak. (Hozzánk Münster, Dortmund, és Düsszeldorf van a legközelebb, és Magyarországról is ezek érhetők el a legolcsóbban)
A repterek tele vannak irodákkal, akik azonnali indulással nevetséges áron kínálják az utakat. Persze ehhez kell egy kis bátorság, de ugyan olyan jó szállodákat ajánlanak, mintha előre lefoglaltad volna, csak éppen nagyon kevés pénzért.
Egy ismerősöm múlt évben így utazott Dominikába, és 900 euróért 16 napot törlött egy 5 csillagos luxusszállodában.
Szerintem nézz körül a német és holland irodáknál, és akkor meglátod, hogy ez a 160.000, függetlenül attól, hogy nem sok pénz egy repjegyért, összességében nem éri meg. Főleg, hogy mellé az étkezést is meg kell oldani valahogy, ami megint csak elég drága.
Minden esetre, bárhogy is döntötök, remélem kellemesen töltitek el a 2 hetet. Dominika nagyon kellemes hely, én is szívesen indulnék vissza, akár holnap. :)
Előzmény: akos_rinf (222)
akos_rinf Creative Commons License 2007.05.26 0 0 222
Szia Emese!

Sajnálom, hogy ilyen vita alakult ki a kérdésem miatt. :(
Én örülök, hogy leírtad a véleményed, mert pont ezt vártam, hogy valaki
adjon tanácsot, mert nem akarok abban a hitben elutazni, hogy hurrá kaptunk
egy apartmant és most így milyen olcsó lesz az utunk...
Előzmény: uemese (221)
uemese Creative Commons License 2007.05.25 0 0 221
Hát bocs mindenkitől, ha rosszat szóltam, nem gondoltam, hogy ilyen reakciót váltok ki.
Nem kell meggyőzni, hogy 160.000 ft nem sok a repjegyre, mert valóban nem sok, kivéve ha kicsit többért komplett nyaralást kapok.
Korábban is leírtam már, hogy nem magyar irodával utazunk (soha), mivel irreális áraik vannak. Több mint a duplája mint a német irodáknál. Németországba pedig messze nem egy vagyon kijutni, ezt spec. tapasztalatból tudom, mivel havi rendszerességgel utazom Dortmund és Pest között. (Hollandiában tanulok, és dortmundból nagyon olcsó hazajutni..)
20.000 ft-ért simán ki lehet menni, (és visszajönni) Dortmundba/Düsszeldorfba, kicsit többért Münsterbe (persze fapadossal) onnan pedig csak válogatni kell az ajánlatok közül.
Egészen pontosan 740 euróba került fejenként két hét 4 csillagos szállodában, all inclusive, és nem last minute.
Az hogy ott még elkültöttünk kirándulásokra x összeget, az nem változik mindegy milyen szervezéssel mész.
SMN, tényleg elég kötözködőnek érzem a hozzászólásod. Először is nem légitársaságról beszéltem, hanem komplett utazásról. És korábban amikor leírtam ugyan ezeket, akkor voltak akik megkerestek privátban, és nekik is elküldtem az irodákat, akikkel eddig a Karibi térségben voltam. Nem titok, főleg nem amikor az interneten bármit meg lehet találni, ha valaki szeretne olcsóbban, a magyar áraknál sokkal reálisabb összegért utazni..
De teljesen mindegy, nem hiszem hogy nekem kellene magyarázkodnom, csak mert szerintem semmi értelme 160.000-t kiadni repülőjegyre (még ha az nem is sok) ha 200.000-ért komplett nyaralást kapsz, transzferekkel, szállodával, all inclusive..
Nem is értem miért kellett így nekem esni, és bizonygatni, hogy mekkora baromságot mondtam, mintha legalább is a heliocentrikus világkép elméletét hazudtoltam volna meg..
És lehet hogy adott körülmények között nektek az 1.6 millió remek ár volt, mert ez elégítette ki az igényeiteket, és akkor nem volt sok. De annyit fogadj el, még ha Kanári szigetekhez mérjük is, közel fele ennyiből is simán meg lehet szervezni négy főnek egy dominikai utat.
Előzmény: SMN (220)
SMN Creative Commons License 2007.05.25 0 0 220

Szia!

 

Engem is felcsigáztál!

Kérlek akkor írd meg, hogy hol lehet ilyen olcsón intézni Dominikára utazást, nyaralást... hívjuk aminek akarjuk.

Kicsit mondjuk érdekesnek találom amit írsz, hogy te csak az utazásra nem költenél 160e Ft-ot. Légy szíves, mutass egy légitársaságot ahol ennyi a repjegy, mert akkor megyek és veszek. Bár hülyeséget írtam, mert tudok olyat ahol ennyi vagy kevesebb, csak olyan városból megy, ahová még1x ennyibe kerül kimenni...

Nekünk tavaly a repjegy a szállással együtt 1,6 millió Ft volt 4-ünknek. Még 600e Ft-ot vittünk költőpénznek és az is simán elfogyott mind egy szálig, pedig nem szórtuk a pénzt. És nem az első útra fizettünk be amit megláttunk, előtte szét lett nézve, hogy mi a kínálat...

Szóval nem is tudom mit mondjak erre. Induljunk ki csak abból, hogy ide a Kanári szigetekre vesztegetik a repjegyeket 90-100e Ft körül. Akkor mi sok a 160-os dominikai repjegyen. De nem kell elmenni addig sem. Nézd csak meg a Madridi jegyárakat. Abból kimegyek innen Bp-ről Dominikára is...

De nem kötöszködni akarok. Tényleg ha tudsz olyan légitársaságot, ahol a 160-nál lényegesen olcsóbb a repjegy Dominikára, akkor nagyon fog itt szerintem mindenki örülni ennek az infónak, köztük én is.

 

Előzmény: uemese (218)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!