Keresés

Részletes keresés

santa scala Creative Commons License 2004.10.04 0 0 143
 Sziasztok! Tudja valaki, hogy 2005-ben mikor lesz a karnevál?
Advantech Creative Commons License 2004.09.16 0 0 142
Roma teren (Piazzale Roma), a Vaporetto kitotoben.

A.
Előzmény: solara (139)
zo_lee Creative Commons License 2004.09.16 0 0 141
Salvador Dali kiállítás nyílt Velencében vasárnap. Jan.16.-ig lehet megnézni, ha valaki kedveli a mestert.
hyp-r Creative Commons License 2004.09.15 0 0 140

Hello!

Fénykép nem kell hozzá, csak személyes adatokat kell megadni a neten és aznap átveheted ott, ahol Te akarod:

www.venicecard.com

 

Előzmény: solara (139)
solara Creative Commons License 2004.09.15 0 0 139
Sziasztok! Hol lehet VeniceCard-ot váltani? Kell hozzá fénykép, vagy valami?
Előzmény: hyp-r (133)
_Zoltán_ Creative Commons License 2004.09.14 0 0 138
Hálás köszönet.
Előzmény: Advantech (137)
Advantech Creative Commons License 2004.09.14 0 0 137
Vista.
Neten kertem szallasajanlatokat toluk, egesz gyorsan kuldtek egy jo reszletes listat, kb 5-6 ajanlattal. Abbol valasztottunk.

A.
Előzmény: _Zoltán_ (136)
_Zoltán_ Creative Commons License 2004.09.14 0 0 136
Meg tudnád mondani, hogy melyik utazási irodán keresztül foglaltátok a szállást?
Köszi.
Előzmény: Advantech (123)
hyp-r Creative Commons License 2004.09.14 0 0 135
A www.venere.com oldalon keress rá a Bed&Breakfast rovatra és ott aktuális ajánlatokat találsz. 75-150€ között mozognak az árak, a vasútállomás közelében olcsóbb, a San Marco körzetben drágább. Mi a Trinitá nevű helyen voltunk, egy harmadik emeleti lakásban. A 4 szobához 2 fürdő tartozik, reggelit ágyba hozzák. Meglepő viszont, hogy foglalásnál Credit kártya szám kell, de fizetni csak kp lehetett. Egyébként mindenhol jó az itthoni Visa Electron. 
Előzmény: Törölt nick (134)
hyp-r Creative Commons License 2004.09.13 0 0 133

Hello!

Legfrissebb árak:

Parkolás: 24 óra SanMarco Garage: 26€

Szállás: 75€ - Bed&Breakfast Cannareggio-ban

Gondola: 80€

VeniceCard 1 fő/1nap: 18€ =vaporetto, WC, múzeumok ingyen!

Étel-ital árak nem túl vészes két fő ebéd: 20-25€

Most még friss az élmény kérdezzetek bátran.

KÁkos Creative Commons License 2004.09.05 0 0 132
Jó KÁkos is holtáig tanúl ! Majd legközelebb ! Elég kapkodós volt az odajutás, sok volt a dugó, igy nem volt idő tájékozódni, sajnos.
Előzmény: Wartburgos (130)
Wartburgos Creative Commons License 2004.09.05 0 0 130

Hy!

Akkor mi nagyon elcsesztük;)  mert 10,50 Eu-ért egésznapos Tourist Ticket-et váltotunk ki Punta  Sabbionin és Velencéből Muranora is eljutotunk vele.  Velence körbe hajózásánál ellenőrt is kaptunk.  Megvolt a jeggyel elégedve. Téves hajó választás miatt Treportit is megjártuk igy keverdtünk vissza Punta Sabbionira.  Ez most június végén volt.

 

Wartburgos

Előzmény: KÁkos (128)
alibabusic Creative Commons License 2004.09.05 0 0 129

Pontosan Jesolo-ban van csúzdapark ahova mennétek !!!

Itt + is tudod nézni :

 

http://www.aqualandia.it/

 

A mási kérdésedre a választ már megkaptad.

Jesolo környékéről Punta Sabbioni 10-20 km. - innen indulnak a hajók Velencébe.

Ha bemész kocsival Velencébe az messzebb van és a parkolás is jóval drágább és még akkor hajóval be kell menned a St. Márk térre / vagy gyalog /.

 

Punta Sabbioni-ból a hajók a St. Márk tér mellett tesznek le - kb. 100 m.

 

Előzmény: Törölt nick (126)
KÁkos Creative Commons License 2004.09.03 0 0 128
Punta Sabbioni-ból indul több hajójárat Velencébe, 10,50 € volt a raturjegy és meg kellett mondani melyik járattal akarunk visszajönni ( arra állítják ki a visszajegyet ). Tényleg elegendő hajó érkezett a visszaútra. Aug 25-én baromi nagy tömeg volt Velencében ! Megszünt a 4-es vapo, amivel szükebb körben be lehetett járni Velencét. Most 41 és 42 a számozás ( egyik óramutató szerint, másik ellene megy ) és teljesen kívűl kerülik a várost. 6 € volt a kétszer érvényesíthető jegy ( Muranonál kiszálltunk ). Cavallinonál is hatalmas volt a tömeg a piac miatt. 5 óra sajnos kevés volt, de Szlovéniából mentünk oda. A parkolás egész napra a kikötőben talán 4 (5;6) € volt (?).
Előzmény: Törölt nick (126)
jm26 Creative Commons License 2004.09.01 0 0 127
na Velence kimaradt az idei nyaralásból :-(  nem baj, majd jovore...  azért köszi az infókat!
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.14 0 0 126

sziasztok !

 

Szeptember vége felé szeretnénk menni 4 napra Velencébe, Jesoló - Cavallino környékén akarunk kempingezni. Érdekelne, hogy hajóval vagy valamilyen tömegközlekedéssel be lehet-e onnan jutni Velencébe és kb. mennyiért.  Valamint a közelben van-e valamilyen jó csúszdapark, élménypark  gyerekeknek.

Kösz. 

jm26 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 125
Kösz a kártyás infót! Én előre nem foglalok, mert nem tudom, hogy melyik nap fogunk odaérni. Majd ott megvesszük, remélem sikerül és normál áron.
Előzmény: Advantech (123)
hyp-r Creative Commons License 2004.08.12 0 0 124

Szerintem az ár nem sok, főleg a többi hotel árainak ismeretében.

De ez a Venice Card jól hangzik még a parkolóra is van kedvezmény - ezt még nem tudtam megfejteni.

Ha jól látom a Blue verzió Közelekedés és WC és az Orange-ban van csak múzeum belépés ->18euro a Junior!

 

Előzmény: Advantech (123)
Advantech Creative Commons License 2004.08.12 0 0 123
Sziasztok!

Szallast utazasi irodan keresztul foglaltuk, de a neten keresztul is kb ugyanennyibe lett vola, ugyanez a hotel. (Hotel Zecchini) Az ara valoban huzosnak tekintheto, de ennek ellenere ezt talaltuk a legolcsobbnak (84 euro/ket fo/ejszaka) Persze, ez nem jelenti azt, hogy nincs olcsobb.

Venice Card: a honlap alapjan en is ugy ertelmeztem, hogy csak elore foglalva lehet venni (vagy esetleg online fizetni), de a helyszinen is valtottak az emberek ilyet. Azt nem tudom, mas aron merik-e ugy. A 29 evet nekunk nem neztek, semmi iratot, stb nem kertek. Odamentunk, mutattuk a netes foglalas eredmenyet, kinyomtatva, megkerestek bennunket egy nyomtatott listan, kihuztak a nevunket, odadtak a kartyat, es kesz. Az egynapos kartya elvileg 24 oras, az elso belyegzestol szamitva 24 ora. (Az elso utazas elott le kell belyegeztetni a vaporetto megalloban talalhato jegykezelo keszulekkel. Ezt nem lattam sehova leirva, sem szoban nem hangzott el igy egyertelmuen, de en igy ertelmezem:-).) Ja, es csak a nagyforgalmu megallokban ellenoriztek a jegyet. Meg egyszer talalkoztunk ellenorokkel.

Az "iroda" a Roma teren, kozvetlenul a Canale Grande partjan van, a jegy- es berletpenztarakkal egy bodeban, a vaporetto megallok szomszedsagaban. Nem egyertelmu megtalalni, mert most valamit epitenek (hidat a Roma terrol a vasutallomas iranyaban) es nem latszik a terrol.
A netes foglalas eseten csak azon a napon lehet atvenni, amikortol ervenyes a kartya. Gondolom reggel kapjak meg a listat. Mi is probaltuk elozo nap atvenni, de nem ment.

A.
jm26 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 122
még egy kérdés lenne, hogy az 1 napos kártyát hogyan értik? vételtől 24 óra vagy éjjel lejár az aznapi, mindegy mikor vetted?
jm26 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 121
Venice Card-ot csak neten lehet rendelni előre vagy a Call Centeren keresztül? Mert a honlapon ez derült ki számomra. Hülyeségnek tartom, hogy helyben nem készítenek azonnal. Vagy csak rosszul értelmeztem?????
hyp-r Creative Commons License 2004.08.11 0 0 120
Közben észleltem, hogy megírtad a foglalást, bocs.
hyp-r Creative Commons License 2004.08.11 0 0 119

Hello!

Nagyon korrekt beszámoló volt, jómagam nászútra megyek Olaszo.-ba és egy éjszakát szeretnénk Velencében tölteni. A neten írtam pár hotelnek (*és**) de elég húzós árakat írtak, te foglaltál előre, vagy hogyan intézted a szállást?

Venice Cardot gondolom pályaudvaron lehet beszerezni. A 29 éves korhatárt mennyire nézik?

Előzmény: Advantech (117)
Advantech Creative Commons License 2004.08.04 0 0 118
Javitas: szallas nem 81 hanem 84 euro.

A szigetek kozul Muranoban voltunk, de kar volt. Az uvegmuzeum nem tul erdekes, uvegfuvo muhelyt meg nem talaltunk (bar nem is nagyon kerestunk). Viszont ami erdekes az a Mueso Navale, a halyozasi muzeum. Regi es ujabb hajok, masodik vilaghaborus eszkozok, stb. Nem szorosan Velence tortenelmehez kapcsolodoan, inkabb a szomszedos Arsenalhoz (jelenleg is katonai tamaszpont!).

A.
Előzmény: Advantech (117)
Advantech Creative Commons License 2004.08.04 0 0 117
Megjottunk.
En most voltam eloszor, baratnom sokadjara. Tetszett.
Szallas a vasutallomastol kb 5 percre, a Lista di Spagna-n, a Scalzi hidtol az elso kis terecskeig feluton. 81Euro/ejszaka ket fore, reggelivel. A szoba kicsi, de hangulatos, a furdoszoba "hatalmas", jol hasznalhato. Az ablak a szomszedos kis sikatorra nezett, harmadik emeleten, igy feny is jott be. Csomagot bekoltozes elott es kikoltozes utan is ott lehetett hagyni. A csomagmegorzo a vasutalomason 3,50 euro/csomag. Ezert 0-5 ora hosszaig orzik, a tovabbiakert kulon kell fizetni.
Utazas EuroLines-zal, oda-vissza fejenkent 14000Ft. Este 19-kor indul, reggel 6.00-ra van a Roma teren. Vissza szinten 19:00-kor indul, reggelre itthon van.
A negy nap, harom ejszaka, eppen eleg volt.
A varos tiszta, vilagos, nem szagos, legfeljebb vizszagu. Turistak egyes helyeken sokan vannak, de nem veszelyes. Egy csomo kutya van, macska alig, galamb is csak a Szent Markt teren:-).
Venice Card-ot valtottunk. Van Junior es Senior, 29 ev a valasztovonal. 1, 3, 7 napos van, benne: vaporetto berlet, tobb WC ingyenes hasznalata (Roma ter, Szent Markt ternel ketto, Rialtonal ketto, meg meg valahol), ingyenes belepo nehany muzeumba (Dozse Palota, Murano uvegmuzeum, stb). Mi juniort vettunk, a Senior mar nem biztos, hogy megeri - a vaporettora ugyanannyi idore a berlet olcsobb, a belepoket meg nem biztos, hogy kihasznalja az ember. Vettunk egy 3 es egy 1 napos Venice Card-ot, 35 es 8 euro darabonkent (4 napra mentunk!). A WC 50 cent, vasutallomason 70. Szent Markt ternel ket WC is van, a parton es a ter mogotti kis utcaban is, a Correr muzeum mogott.

Kajara kb 100eurot koltottunk. Nem ultunk be sehova, keveset ettunk, mindenfele focaccia es tarsait. Meg sok innivalot vettunk. Utcan kis asvanyviz 1,00-1,50euro, kis udito 2,00. Boltban nagy udito 1,50-2,50, nagy asvanyviz 1,50-2,00. Igazabol nem neztuk, ha szomjasak voltunk, vettuk. Legfinomabb a San Bendetto Pompelmo izesitesu lottye volt. (grapfruit)

Koltsegek:
Szallas: 81euro/ej, osszesen 243euro (Vistanal foglaltuk, Hotel Zecchini)
Utikoltseg: 14000Ft/fo, oda-vissza (Eurolines - 40% kedvezmeny! - reszletek www.volanbusz.hu-n)
Osszesen 450 eurot koltottunk, belepok, kaja, Venice Card (www.venicecard.it) + egyeb. (vaporetto arak: http://www.actv.it/eng/vapo_tariffe.htm, ugyanitt menetrend is van, jaratokkal)

Mindez ket fore, negy napra.

Kerdezzetek, amire tudok valaszolok.

A.
Előzmény: Advantech (116)
Advantech Creative Commons License 2004.06.14 0 0 116
Sziasztok!

Julius utolso napjaiban megyunk Velencebe. A buszjegy ket fore 28600Ft volt, a szallas harom ejszakara 65000Ft (3 ejszaka, ket fore, 84euro/ej - talan nem a legolcsobb, de ezt talaltuk).
Amiert igazabol irok, hogy nincs valami infotok a Lidon levo strandok belepoinek ararol? Legalabb nagysagrendileg jo lenne. Igazabol nem szivesen toltenem az idot strandolassal, de a szigetet megneznem, es ha mar ott vagyunk... :-) Probaltam a neten keresni, de nem talaltam idevago adatot.

A.

Törölt nick Creative Commons License 2004.04.15 0 0 115
Olcsó és jó szállás, kis szálloda, közel a Pzza di Roma buszpályaudvarhoz: Locanda Salieri, Fondamenta Minotto, 160. - Ajánlom.
Nem messze onnan, közel a buszpályaudvarhoz, kis kanális mellett: Pizzeria di Ivano. Olcsó, hangulatos kisvendéglő.
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.11.27 0 0 114
sajnos a mostani utunk alkalmával nem volt időnk huzamosabb ideig Velencében és környékén állomásozni, mert Milano és Verona voltak a fő céljaink. ilyen lehetőségek felfedezésére pedig időre van szükség
asszem, jövőre irány Azzuria megint
most Toscanaba szeretnénk menni
Előzmény: Kormy (113)
Kormy Creative Commons License 2003.11.21 0 0 113
Nem, én nagyon finom pizzákat ettem 6-7 euroért, étteremben, kis kiülősben! Egészet! 6-9 az egyszerű, és 9-17 a nagyon komoly darab. A kedvencem a Europien pizza, nagy tükörtojglival a közepén, rengeteg parival, és friss bazsalikommal. Na, az 11 volt, jó ropogós tésztával és lelógott a tányérról. A nagyobb bevásárlócenterekben (Marcon lejáratnál az autópályáról pl. ) vannak önkiszolgálók, és ott sütik neked az általad kiszemelt husiból a grillt, meg ott kavarják ki a fissen kifőtt tésztádat olyan szósszal, amit választasz (ált. 2-3 féle),+ jó hideg a sör. Ketten úgy 3000Ft.-ból nagyon jól belaktok! De abban már benne van a hideg söröcske is, meg egy kávé.Vannak rakott szendvicsek is, amiket nálunk is utánoznak a benzinkutaknál lehet olyat kapni, de csak szánalmas utánzata az olasznak. Még olyan finomat nem ettél szendvicsben! Fodros husival, tojással, fűszerekkel, satkrémekkel töltve, eggyel jól laksz, ha iszol rá egy sört vagy egy kólát! A bort nem ajánlom a melegben, úgy fejbevág, azt sem tudod, hol vagy. Meglepően jók az olasz sörök! Főleg a "birra rossa." Huuuuu....
Előzmény: Fatboy Slim (112)
Fatboy Slim Creative Commons License 2003.11.17 0 0 112
hát, az akkor 6 euro, ha ablakból kérsz pizzaszeletet. olyanból étkeztünk mi is többször, szintén a Szent Márk tér közelében és volt hajtott pizzaszelet 3 euróért.
én az olyanokra gondoltam, hogy beülsz egy helyi pizzériába vagy étterembe és elmész vacsorázni egyet a pároddal.
30-40 EUR pedig nem kevés kiadás egy estére....
Előzmény: Kormy (111)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!