Keresés

Részletes keresés

családiházas Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20898
Én írtam neki egy mailt eddig nem válaszolt.
De lehet hasonló név is, nem az akit kitiltottak.pont itt nézem a Zeki meg a ZE is igen egyforma logikai alapú.
Előzmény: Törölt nick (20896)
családiházas Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20897
Erről nem tudok nyilatkozni, mivel nem tudom mi volt a neve.
Előzmény: Törölt nick (20896)
ZE Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20893
Már volt :-)

Zeki válasz | megnéz | könyvjelző 2009.04.16 10:01:15 © (20715)


Előzmény: paulvitti (20892)
paulvitti Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20892

Üdv mindenkinek!

 

Eddig bírtam idén hozzászólás nélkül.

 

Ezt a parasztvakító gyönyszemet találtam. Ha valaki meg meri kérdezni, hogy mi a baj vele azzal nem tudom mit csinálok. :)

 

 

 

???

 

Ha lesz még ilyen, rakok fel.

családiházas Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20891
Esetleg bővebben kifejtenéd? Ha itt nem lehet akkor e.mail!
Én eddig sehol sem láttam LG Thermav árakat, a rokonom is csak annyit mondott, látta de ára nincs. Egy esetleges ár összesítve a falhűtés modul nélkül /mert az gondolom igen fal és lakásfüggő/ egy kb 90 nm-es 2,7 belmagasságú lakásra érdekelne. ha nem túl nagy kérés.
Előzmény: Törölt nick (20890)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20890
Szerintem, ha falfűtést csinálsz, azzal meg tudod oldani a kutvizes hutest, telen meg eleg egy jo hoszivattyu, az LG thermaV-vel jok a tapasztalatok. A HMV-t is tudja, kombinálni kell egy solarrendszerrel, és kész.
Előzmény: családiházas (20888)
Tejminátor Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20889
Én amikor megláttam, hogy mit tervezel ijedtemben a kert végéig futottam, de ha azt mondod, hogy annyiból kihozható, akkor csináld, én nem tudnám megoldani annyiból! :-((
Előzmény: családiházas (20888)
családiházas Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20888
Látom ez az első hozzászólásod ittm, gondolom szakember lennél az adatlap alapján.Én sem vagyok régen regisztrálva, de hátha van valami ötleted az én problémámra is.
Ugyan a rokonom segít, de nem árt ha több helyről tájékozódom.
Amit leírtam korábban annak alapján ha bárkinek van használható ötlete az jó volna.
Nekem azt magyarázgatta a rokon, hogy a szikraforgácsolók hűtése is gyakorlatilag egy levegőkazán.
Csak ahogy a sok apró tételt elkezdtem összeadogatni egy kicsit rosszul lettem.
Előzmény: Törölt nick (20886)
viricsi Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20887
Klímatizálás = légkondicionálás (szabatos magyar megfelelő)
Nem kell, hogy minden funcionális képesség egy berendezésben jelen legyen.
Eszembe jut a régi biológia mondás: Nem minden rovar bogár, de minden bogár rovar. :-))

Szerintem. :-)
Előzmény: klimakiraly (20885)
Törölt nick Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20886

Mivel a klima is egy hőszivattyú, szerintem idevágó téma a vizes hűtés is, sőt a hőszivattyus hmv elő előállitás is, pl Ozone Aqua.

klimakiraly Creative Commons License 2009.04.22 0 0 20885
Szia!

Nem idézted hogy _szerintem_ :-)

Klíma kb.= Hűt, Fűt esetleg Párátlanít nyáron, légtisztit
Légkondicionáló = Hűt, Fűt, Párásít, Párátlanít, friss levegőt ad, Légtisztit ilyet egyet ismerek Ururu Sarara
(Már levettem az internet oldalunkról ott az volt a szöveg hogy az első Légkondicionáló nem klíma)

Szintén _szerintem_

K.K.
Előzmény: viricsi (20882)
viricsi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20884
Belelapoztam az imént a fórum kezdeteibe.
Nézd csak meg az 50-es és 51- es hozzászólást! :-)
Előzmény: klimakiraly (20856)
payagyerek Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20883

Bocsánat, de direkt nem válaszoltam. Mivel egyrészt konfrontációt okozhat ezen a fórumon. Másrészt ilyen mérvű becslés felelősségét nem venném a nyakamba.

Egy biztos: ekkora teljesítmény marhára tud hűteni!

Előzmény: gaga04 (20881)
viricsi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20882

"...fellehet háborodni, de a klíma jelenleg a magyar nyelvben a hűtést jelenti..."

Akkor én vagyok az első felháborodott, elsősorban azért, mert ez a marhaság egy szakember billentyűzetéből jött ki. Ez nem klíma, hanem léghűtés (tudom a köznyelv nem így gondolja) és pont neked, a szakembernek kellene megfelelően a helyére tenned a nem jól használt fogalmakat, nem pedig hagyni és megerősíteni a helytelen használatot.

A klímatizálás a levegő összetett kezelését jelenti, amihez hozzátartozik szűrés, tisztítás, fűtés, hűtés, párásítás, párátlanítás, légcsere, légsebesség, légelosztás, helység-nyomásbeállítás, hővisszanyerés és a csoda tudja, hogy most épp mi nem jut eszembe.

Azt, hogy ezt milyen eszközökkel valósítod meg, az mind a klímatizáláshoz tartozik.

A split klíma is csak egy eszköz a többi közül, még akkor is, ha igen elterjedt.

Tudomásul kell venni, hogy az újabb, alternatív megoldások is egyre inkább megjelennek a lakás klímatizálásban, így természetesen ezen a fórumon is. Továbbra is fenntartom, igenis itt van a helyük a klíma topikon.

 

Előzmény: klimakiraly (20856)
gaga04 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20881

Payagyerek!

 20676. hsz. ???

Köszi

payagyerek Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20880

Akkor ott sajna nincs megoldás. Laktérbe kompót nem való!

Lehet persze csökkenteni pár dB-el a hagját, de attól még ott nyugalom az nem lesz.

Ezek a mobilklíma-dolgok szükségmegoldásként kezelendők. Valamennyire mindig fog kerregni.

Sajnos én jobb tanácsot nem tudok adni.

Előzmény: g.a.b.o.r (20878)
g.a.b.o.r Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20879
Szia!

Kb. hasonló volt korábban is, nem hirtelen lett hangosabb.
Előzmény: Tejminátor (20875)
g.a.b.o.r Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20878
Sziasztok!

Köszi szépen a gyors válaszokat! Az kimaradt a leírásból, hogy ez egy mobil-split klíma, ahol a kültéri csak hőcserélő+ventiből áll, és a beltériben van a kompresszor. A beltéri hőcserélő ventilátora elég halk, csak a kompresszornak van "tipikus" hangja. A gyári csövezésének a részeit nem tudnám felsorolni, elég sok minden van a kompresszor körül (van ahol U alakban megy, van ahol fel van tekerve pár menet, stb.).

A gyári szigetelés (filc) helyenként elég esetleges (van, ahol kimaradt egy-egy darab a doboz falán - a kompresszor egy külön zárt részében van a beltérinek), ezért gondoltam naivan, hogy esetleg ezt valami jobbra cserélve / kiegészítve kicsit halkabb lehetne...
Előzmény: payagyerek (20874)
családiházas Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20877
Felhívtam az Elmüt, a tájékoztatás az volt, ha megvan a telepítés akkor ha megfelel a geo taarifa paramétereknek és szakcég egy jósági fokról igazolást kiad akkor lehet róla szó.
Előzmény: h.z.cs (20857)
payagyerek Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20876

Mivel úgy látom nagyon beindult a civakodás eme fórumon, így én is csak ajánlani tudom a Hszv. építése nevezetűt. Ott barkács barmok (én is) lakoznak, így szerintem nem gond, ha ott történik a mindenféle vegyes beállítottságú kérdés, ötlet elhangzása. Az már átalakult egy kicsit tágabb fórummá. (Ami persze nem baj.) A lényege attól még megmaradt. A házi építés.

 

Ezt leginkább azért javasolnám, mivel az itt táborozó emberkékre bármelyikünk, bármikor rászorulhat. Mivel valamennyire rokontéma. Akár alkatrész, akár tanács szempontjából. Így elég furcsán adná ki magát, ha elöbb jól összeveszünk egymással, majd később meg kuncsorgunk valami sz@rságért.

Inkább előzzük meg a bajt!

Tejminátor Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20875

Szia!

.

Csak egy egyszerű kérdés! Ez mindig így zörgött, morgott, búgott vagy ez csak mostanában jött elő?

Előzmény: g.a.b.o.r (20870)
payagyerek Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20874

Hangszigetelni nem tudod. A kabát a kompresszoron csak hőszigetelést szolgál. Azt is csak ott, amelyik fűt is. Klímaüzemben nem muszály. Ott még előnyös is lehet a pucér motor.

A hangszigetelés azért problémás, mivel nemannyira a "tömör vastömeg" kompresszor adja csak a hangot. Inkább van-e a csövön rezgéscsillapító U alak? Vagy van-e a nyomóágon hangcsillapító "kipufogó" dob? (Mivel a kompót inpulzusszerűen nyomja a gázt. Ezáltal -értelemszerűen- nem tud hangszóróként fellépni a hőcserélő.) Vagy a csövezés gyári kivitelezése mennyire helyes? Vagy akár a kültéri kasztnijának fenéklemezének -ahol a kompót csücsül- helyes kialakítása?

Egyszóval ilyen "apró" marhaságokon múlik.

 

Bár a ventillátor is üvölthet, mint a disznó. Meg rázhatja a kasztnit.

Előzmény: g.a.b.o.r (20870)
durkonorbi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20873
Nálam ami van itthon pár kültéri egység: van amelyiken nincs semmi (kompresszoron) , van amelyiken egy sűrű szövésű ásványgyapotszerű anyagból van egy kis "kabát", és van egy (ez a legmodernebb, egy toshiba) ami iszonyatosan be van bugyolálva, még a csövezés is, a környékén minden, szinte ugy kell levetkőztetni, ha látni akarom... ez is ilyen ásványgyapotszerű anyaggal van befedve minden irányból, kb. 2.5-2 cm vastag, szálas szerkezetű, jó konzisztenciájú anyag, nem mint az építőipari ...
Előzmény: g.a.b.o.r (20870)
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20872
Szia!

Jó a kérdés. Szerintem nem kell léghűtés általában a split klímáknál, de ez nem szerviz infó csak tipp. Hallgass meg e kérdésben másokat is, mielőtt elkezdenél bármit is rárakni.

K.K.
Előzmény: g.a.b.o.r (20870)
durkonorbi Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20871
Igen ez így van, egy belső egység hőcserélő csövezésének infoja már nem feltétlen publikus sőt sokszor még talán egy service manualban sincs mindig benne... tipusa/márkája válogatja, van cég aki közzé tesz minden infot (saját tapasztalatból írom, pl. a carrier), míg van akinek a termékéről még a bennfentesek is csak találgatnak... :)
Ezért is kértem Who111-től, legalább tipust próbáljon írni, hátha valaki küld majd egy segítő szándékú emailt - nekem volt ilyenre példa nem is egy! :)
Előzmény: klimakiraly (20868)
g.a.b.o.r Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20870
Sziasztok!

Van valami jól bevált módszer arra, hogy hogyan/mivel lehet egy klíma kompresszorát hangszigetelni? A doboznak ebben a részében van ugyan valamennyi filc/szivacs szerű anyag, de az nem ér túl sokat...
Ehhez kapcsolódó kérdés: kell valamennyi szellőzés, levegő hűtés egy kompresszornak (a címkéje szerint eléggé forró lehet a külseje), vagy akár körbe is lehetne burkolni szigeteléssel?

Előre is köszi!
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20869
És szerencsére ez Magyarország ... és itt Szegeden ebből se érzünk semmit ... egyszer elbillen az ország a Duna mentén ... a sok oda nyomott pénztől ....Ha jól megy az autógyáraknak akkor azért tömjük őket ha szarul akkor meg azért ... ha dőlnek a villanyoszlopok mert esik a hó meg fúj a szél akkor azért. Ha itt árad a Tisza akkor imádkozunk hogy szakadjon át a gát yugoba...szerencsére átszakadt ... mert ide erre pénz úgy se jön ... ilyenekre se ...
Előzmény: Törölt nick (20864)
klimakiraly Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20868
Hát most nem keresek ezért CD-ket? De ez hogy milyen átmérőjű a cső ... ez már szerviz infó amit nem igazán illik kiadni, ez már bizalmi kérdés. Én túl sok táblázatot tettem ide egy bizonyos márkából.

Azt szóltak hogy innen kezdve csak akkor kapok szerviz könyvet ha konkrét project/ügyfélnév/gyári számot közlök.

Nem baj ne adjanak, ha majd romlik megrántom a vállam azt hivatkozok a cégre, hogy az első figyelmeztetés egyben blocking is lett.... és leírás nélkül ki sem megyek az Ön gépéhez. :-)

K.K.
Előzmény: Who111 (20863)
Who111 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20865

Megyek én is sorstársam!

Mert akkor mi most ki vagyunk utálva... LoL! :-)))))

(Aztán, ha ott is lesz ilyen jólelkű ember, akkor nyitunk egyet külön.)

De még azt is le fogom írni, hogy "ásott kútvizes".

Aztán próbálkozzon csak valaki fúrt kutas beírással, hát megkapja a magáét!

Én szóltam... :-)

Előzmény: durkonorbi (20862)
Who111 Creative Commons License 2009.04.21 0 0 20863

Még az is lehet, hogy tényleg jobban odavaló.

Szerintem nem, mert a hőszivattyús topicban más okból merül fel állandóan a

kútvíz. Ott a talajszonda kiváltást próbálják megoldani vele.

De tegyük fel...

Az eredeti kérésem arra vonatkozott, hogy mekkora egy klíma hőcserélői

csövezéseinek a belső átmérője.

Szerinted ebben a topicban kapok hamarabb választ, vagy a hőszivattyúsban?

Előzmény: Törölt nick (20860)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!