Keresés

Részletes keresés

Igazság Bajnoka Creative Commons License 2001.11.05 0 0 38
A hullámos papagáj etetéséhez írja egy oldal:

Zöldeledelről, gyümölcsről állandóan gondoskodni kell, lágyeleséget hetente kapjanak.

Tudnátok a fentiekre konkrét példákat?

samsultan3 Creative Commons License 2001.11.04 0 0 37
helló japán törpefűrj tartás és tenyésztéséről ki tud valamit?
bubika77 Creative Commons License 2001.10.29 0 0 36
A barátnőmnek van négy cicája, és négy nimfapipije. Amikor megvette az elsőt, Gyurit, halálra rémült, amint látta, hogy a macska és a papagáj egymás mellett, elmélyülten nézeget ki az ablakon... tény, hogy nem puszipajtások, de nem is bántják egymást. A három lépés távolságot megtartják, de papagájmértékben az nem túl nagy.
A lényeg az, hogy a macseszok akármilyen kedvesek is, vadászösztönnel rendelkeznek, és ez kiszámíthatatlanságot is jelent. Jobb félni, mint megijedni.
Előzmény: Bahamut (35)
Bahamut Creative Commons License 2001.10.24 0 0 35
az enyém,a hullámos papagályom szereti azokat a rudacskákat, nagy élvezettel veti rá magát. Ellenben 4 cica mellett még nem mertem kiengedni repülni. Most, becsukott ajtók mellett megpróbálnám, de félek hogy nem fog visszamenni a kalitkájába. No, visszamegy, mert ha igen, akkor kiengedem!
plimplin Creative Commons License 2001.10.16 0 0 34
A Csicseri életéből ez a szabad röpködés eddig kimaradt - túl sok veszély leselkedik rá.
A Vita-Minerálos táblácskát odaadtam egy kedves hullámos-papagájos ismerősömnek. Hátha az övé szeretni fogja.
Előzmény: Mike76 (33)
Mike76 Creative Commons License 2001.10.03 0 0 33
Mint alant írtam nem igazán szeret repülni, szóval az elhízásra minden esélye megvan. Már most sem pehelysúlyú - ha ráugrik a billentyüzetre, akkor általában sikerül valamit lenyomnia. Régen ez nem nagyon ment neki :))
Előzmény: bubika77 (32)
bubika77 Creative Commons License 2001.10.03 0 0 32
A fürtös kölest az én pipikéim is előszeretettel zabálják. Csúcsidő két perc.
Ahhoz, hogy Gombóc Artúr legyen, kellene egy kis csokoládé - megjegyzem, én csokinak hívom a mézeskarikát, mert náluk mindig az a csemege.
Hogy elhízzon, arra minden esély megvan - no nem feltétlenül a fürtös köles lakomák miatt, hanem ha nem repül eleget. Gyönyörűm vendégségben volt a barátnémnál cca. 1 hónapig, s szépen leszokott a repülésről. Azóta akkora az ülepe, mint két tojás:)
Előzmény: Mike76 (30)
plimplin Creative Commons License 2001.10.03 0 0 31
Na, az már igaz, hogy egy darabig nem veszek ilyet. Mi is visszatérünk inkább az almához, a tyúkhúrhoz satöbbi természetes finomságokhoz. Csak arra gondoltam, hogy jön a hideg (most éppen 29 fokot mondtak), nem lesz zöld, és ezt pótolja majd eez a Vita-Minerál. De úgy tűnik, hogy az állatok nem mindig úgy gondolkodnak, mint mi.
Előzmény: bubika77 (28)
Mike76 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 30
Egyszer én is próbálkoztam ilyen vitaminos rúddal, de nem jött be, láthatóan nem ízlett a madárnak. Így inkább maradtam a zöldség-gyümölcsnél - vitamin abban is van, és úgy veszem észre az ízük is megfelelö :))
Csipegetésre pedig ott van a fürtös köles - bár sokszor szándékosan nem adok, mert hihetetlen mennyiséget képes enni belöle - én pedig nem akarom hogy Gombóc Artúr legyen belöle.
Előzmény: plimplin (26)
Mike76 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 29
A madárkák gesztusairól sokat lehetne beszélni. Bólogatni pl. az enyém is szokott: amikor már unja magát a szobában, és vissza akar menni a kalitkájába, kiáll az asztal szélére, és addig bólogat, amíg ki nem viszem (ökelme egy kicsit lusta, meg hajlamos lerágni a szárnytollai végét, szóval nem igazán szeret repülni). Ha pedig valami mást akar kérni, arra is megvan a bevált módszere: elöször borzasztó panaszos hangon fütyül (ilyenkor mindig megsajnálom), ha pedig nem venném észre, akkor éktelen rikácsolásba kezd. Ha pedig ez sem hat, odajön hozzám, és elkezdi nyalogatni a kezemet...
Előzmény: bubika77 (25)
bubika77 Creative Commons License 2001.10.02 0 0 28
Sajnos még nem találkoztam Vitakraft Mineral táblácskával, de a neve jól hangzik, biztos valami egészséges izé, csak ezek a mai papagájok, még mindig jobban kajálják a tradícionális kölest, mint a reformétkeket:)
Előzmény: plimplin (26)
minimal Creative Commons License 2001.10.01 0 0 27
Kerem a topic olvasoit, hogy tekintsenek be az ujonan nyitott "Elveszett!" topic-ba!
plimplin Creative Commons License 2001.10.01 0 0 26
Sziasztok Mindenki!
Nálunk is főleg az apukám foglalkozik a papagájjal, mivelhogy ő állandóan otthon van, s igy a kismadár a nagy társaság. A Csicseri azonban jobban szeret csicseregni, mint beszélni, meg néha fütyörészni is szokott, de ezt csak úgy magától.
Vettem neki Vitakraft Mineral táblácskát, nagy ügyesen felmadzagoztam a kalitkára (elvileg a hátulján van valamilyen vájat, amely a kalitka drótjába passzolna, de a mi drótunk ehhez túl vastag). Először gyanakodva nézegette, most meg már figyelembe sem veszi. Szerintetek eljön az az idő, amikor csipegetni fogja?
Előzmény: bubika77 (25)
bubika77 Creative Commons License 2001.10.01 0 0 25
Korábban nekem is volt beszélő pipim, akit a nagypapám tanítgatott. Megtanulta a nevét: "Gyurrikkaaaa", mondta, hogy "anyuka" - ami néha kunyukunak hangzott, és lelkes fradi-drukker volt: "hajjráá fradi". Sajnos már nincs az élők sorában, azóta egyszerre több papagájom van, így már nem hajlandóak emberül beszélni, inkább én tanulom a nyelvüket, gesztusaikat. Ha Gyönyörűm szomjas, haragos fejbólogatással jelzi, hogy kínáljam meg egy kis friss vízzel. Ha nem veszem észre, elkezdi kopogtatni a kalitkáját. (Róla csak annyit, hogy beteg a lába, és nehézkesen közlekedik a kalitkában, ezért ez a királyi bánásmód.)
Előzmény: Mike76 (24)
Mike76 Creative Commons License 2001.09.29 0 0 24
Pl. azt hogy "Na mondjad mit akarsz" vagy "Pityuka okos kis madár". Emellett rengeteget "sziázik", tud jó éjszakát kívánni (a legkülönbözőbb időpontokban), egészen élethűen nevet, sőt néha jajgatni is szokott. Ja, és naponta százszor elmondja a nevét. És persze folyamatosan halandzsázik, igazi nyelvújító :))
Előzmény: bubika77 (23)
bubika77 Creative Commons License 2001.09.29 0 0 23
Nagyon aranyos lehet:))) Miket szokott mondani?
Előzmény: Mike76 (22)
Mike76 Creative Commons License 2001.09.26 0 0 22
Sziasztok!

Nekem egy 6 éves hullámos papagájom van. Egészen fiatalon vettem, talán ennek köszönhető, hogy nagyon szelíd, és rengeteget beszél (néha olyan, mintha már nem is tudna papagájul). Sokszor már nem is úgy tekintek rá, mint egy madárra, hanem mint egy kisgyerekre.

plimplin Creative Commons License 2001.09.21 0 0 21
Senki nem ir semmit? Nagy a csend...
Félő, hogy akkor elhal a topic...
Előzmény: plimplin (20)
plimplin Creative Commons License 2001.09.14 0 0 20
DebilG! Sikerült hullámos papagájt szerezned? Milyen? Hogy hivják, stb.stb?
Előzmény: DebilGeza (19)
DebilGeza Creative Commons License 2001.09.11 0 0 19
Köszönöm, gyerekek, barátaim, a hasznos infókat, ma vettem egy szép kalickát, és azt hiszem, holnap lesz lakója is egy kék papagáj (hullámos) "személyében".
Üdv.: DebilG.
plimplin Creative Commons License 2001.09.11 0 0 18
DebilG! Nekem is kék szinű van, ill. kék-fehér, de van hullámos papagáj többféle szinben is. (Zöldet meg egyszinű sárgát láttam már élőben is.)
Olyan tipusa is van, amelyik egy kicsit nagyobb, és a feje gömbölyűbb, ezt tenyésztőknél hamarabb meg lehet találni, mint állatkereskedésekben.
Az én hullámos papagájom tojó (himnek vettem, de ő tojó akart lenni), de azért tudja mondani, hogy "Szia! Csicseri vagyok!" - pedig nem mondhatni, hogy egész nap csak vele foglalkozunk.
Most szót fogadok Bubikának, és megnézem a Nimfapapagájos topicot (habár nimfapapagájom nincs).
Előzmény: DebilGeza (15)
bubika77 Creative Commons License 2001.09.11 0 0 17
Szia!
Az infóid helyesek. A hullámospipit cca. 1000.- Ft-ért árulják, megfelelő méretű kalitot hozzá már 3.000.- Ft-ért vásárolhatsz. Nagyon kedves madárka. Kb. egy hét alatt meg lehet szelidíteni, a legjobb hatás elérése érdekében érdemes minél fiatalabbat venni. Az első egynéhány napban nagyon félős - meg kell szoknia az új környezetét. Akkor hasznos, ha sokat beszélsz hozzá. A következő napokban szórj a kezedbe magokat és óvatosan közelíts. Előbb-utóbb elfogadja majd amivel kínálod, s a kajcival együtt téged is. A következő hetekben már ki is engedheted. Ha ügyes voltál hamar megtalálja a válladat, és onnan lehetelen lesz lekaparni...
Előzmény: DebilGeza (15)
zsuzsa Creative Commons License 2001.09.11 0 0 16
Minel fiatalabbat vegyel, az olyan szelid lesz, hogy alig gyozod levakarni magadrol.
Elballagsz tenyesztohoz / www.parrotland.hu oldalon is van roluk lista osztan egy kis penzert kezedbe nyomnak egy helyes kis pipit /
Előzmény: DebilGeza (15)
DebilGeza Creative Commons License 2001.09.10 0 0 15
Sziasztok!
Kedvesem szeretne egy olyan kék hasú papagájt, ami kb. 15 cm hosszú, farokkal együtt. Nekem régen gyerekkoromban volt egy olyanom, beszélt, önállóan ki-be röpdösött, este magától berepült a kalitkába aludni, ahogy neki tetszett, és családtag volt. 12 évig élt. Szeretnénk most is egy ilyet. Mik a tapasztalaitok, egyáltalán hogyan hívják ezt a fajta madarat (Gyurika, gyere ide - nem erre gondolok :-) (bár azt hiszem, hogy hullámos papagáj) szóval mennyibe kerül, és tényleg csak fiút szabad-e venni, állítólag a lány nem beszél (ellentétben az embereknél) vagy ez nem is igaz? És az, hogy mennyire válik szelíddé, mitől függ? Kérem hozzáértő hozzászólásaitokat, és előre is köszönöm.
DebilG.
bubika77 Creative Commons License 2001.09.10 0 0 14
Szió!
Nézz be a nimfapapagájos topikba, ott sok újdonságot olvashatsz - leginkább a papagájok jellegzetes viselkedéséről (pl.: mit szeretnek enni, ami nem ehető és így tovább). Bár most nálam a központi téma a hullámos fiúmon van, akivel történt egy kis baleset. Ha érdekel, ott elolvashatod!
Üdv.: bubi
Előzmény: plimplin (13)
plimplin Creative Commons License 2001.09.07 0 0 13
Bubika, utánanéztem közben,és most, hogy az üzenetet elolvastam, a kettő egyezik. Mondjuk a könyvben (Én és a madaraim) a fehér nimfát nem láttam. Ez új info (mármint nekem).
Azért kár, ha nem lesznek kis nimfák.
Előzmény: bubika77 (12)
bubika77 Creative Commons License 2001.09.06 0 0 12
Igen, a szürke nimfalányok farktollának fonákja keresztben zebracsíkos. Ez nem igaz a fehér-nimfákra, mert ott a lány és a fiú ugyanolyan. Picur (a szürke) egész biztos, hogy fiú, mert az ő farktolla egyöntetűen szürke, a pofája meg citromsárga. Hufi (fehér) szívesen ugrik a Picur hátára - ez fiúkra jellemző viselkedés...
Előzmény: plimplin (11)
plimplin Creative Commons License 2001.09.05 0 0 11
Szia, Bubika!
Valamelyik könyvben azt olvastam, hogy a szárnyának (vagy a farktollainak?) a fonákja eltérő szinű a fiuknál és a lányoknál. Majd megpróbálok utánanézni, és megirom. Bár ha a viselkedésük úgy mutatja... de azért mindenképpen megnézem.
Előzmény: bubika77 (10)
bubika77 Creative Commons License 2001.09.02 0 0 10
Szió!
Vannak arra utaló jelek, hogy mindkettő fiú. Például mindketten fölül akarnak lenni:)
De az is ezt mutatja, hogy szépen énekelnek és táncolnak.
/Bár volt egy lánypipim, aki megpróbálkozott az énekléssel, és elég jól is ment neki - csupán nem volt olyan harsány, mint a pasija/.
Előzmény: plimplin (9)
plimplin Creative Commons License 2001.08.30 0 0 9
Szia, Bubika!
Ez tényleg érdekes! Biztos, hogy mindkettő fiú? Én ugyanis fiunak vettem a hullámos papagájunkat, de sehogy sem akart kékülni a viaszhártyája, hanem rózsaszin maradt. Igy önkényesen úgy döntöttem, hogy lány. (Még ahhoz képest ügyes, mert egy pár szót beszél is.)
Előzmény: bubika77 (8)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!