Keresés

Részletes keresés

laFerilli Creative Commons License 2004.11.17 0 0 156
Sziasztok!S.O.S. meg tudja valaki mondani milyen a helyzet most Velencében, pontosabban az érdekelne, hogy víz alatt van-e Szent Márk tér Köszi!!vagy hol tudnék ennek utána nézni?
Advantech Creative Commons License 2004.11.17 0 0 155
Repteret nem tudom. Mi busszal voltunk, Rábafüzesnél mentünk át Ausztriába. Ott elfogadták a vékonyfedeles, könyvjellegű személyit. Állítólag csak a britek szőröztek a reptéren.
Esetleg hívj fel néhány utazási irodát, tudnak-e problémáról, nekik jobban van gyarkolati tapasztalatuk. Én a külügyminisztériumot próbáltam, de csak sajtószagú szöveget kaptam.

A.
Előzmény: blackman (154)
blackman Creative Commons License 2004.11.16 0 0 154
Sziasztok,

csak az erdekelne engem, hogy Olaszorszagba, de foleg a velencei repteren at lehet-e jutni magyar szemelyigazolvannyal? Nem kartyas, hanem eggyel regebbi bordo fedeluvel? Vagy mindenkeppen utlevel kell?
Koszi,
B.
a_g_o Creative Commons License 2004.11.02 0 0 153

Sziasztok!

Van 2 db velencei repjegyem eladó! Sajna nem tudok elmenni.

 

Nov. 8. és 11. között, oda-vissza jegy.

Indulás Bp-ről 8-án 13.20, Ferihegy 2B.

Visszaindulás Velencéből 11-én 15.00-kor.

 

Irányár: 29.000/jegy, vagyis a kettő 58.000.

Ágó, 30/746 1676

Wartburgos Creative Commons License 2004.11.01 0 0 151

Új hozzászolás:

Új kép -  Tallózás gomb - megnyom  -  beugró ablak -képet megkeresni - kijelől - megnyit

Bekerül a link az ablakba  -  Kép felírat ha szükséges -  Feltölt gomb megnyom utána türelem még a képernyőt ujra rajzolja

 

Alul megjelenik a feltölteni kivánt kép - Méret problémák ! Ezért nelegyen túl nagy. -   beszurás és meg jelenik a hozzászolás ablaban  és mehet a feltöltés az zindexre

Wartburgos Creative Commons License 2004.11.01 0 0 149
Megoldás ha saját gépen van a kép.
Előzmény: Wartburgos (148)
Wartburgos Creative Commons License 2004.11.01 0 0 148
blackman Creative Commons License 2004.10.09 0 0 144
sziasztok.

Eletunkben eloszor mennenk Velencebe (Dali kiallitas). Helyismeret, es infok szama nulla.
Keresgelek a neten szallast, lehetoleg minel beljebb a varosban. Eddig tapasztalataim szerint dupla szoba 50-70 euro kozott mar erosen 'akcios' novemberben. Jol gondolom hogy ennel olcsobbat nem fogok mar talalni?
Eleg huzos arak, ha szlovakiaban megszokta az ember a 1800 forintos furdoszobas szobakat....
santa scala Creative Commons License 2004.10.04 0 0 143
 Sziasztok! Tudja valaki, hogy 2005-ben mikor lesz a karnevál?
Advantech Creative Commons License 2004.09.16 0 0 142
Roma teren (Piazzale Roma), a Vaporetto kitotoben.

A.
Előzmény: solara (139)
zo_lee Creative Commons License 2004.09.16 0 0 141
Salvador Dali kiállítás nyílt Velencében vasárnap. Jan.16.-ig lehet megnézni, ha valaki kedveli a mestert.
hyp-r Creative Commons License 2004.09.15 0 0 140

Hello!

Fénykép nem kell hozzá, csak személyes adatokat kell megadni a neten és aznap átveheted ott, ahol Te akarod:

www.venicecard.com

 

Előzmény: solara (139)
solara Creative Commons License 2004.09.15 0 0 139
Sziasztok! Hol lehet VeniceCard-ot váltani? Kell hozzá fénykép, vagy valami?
Előzmény: hyp-r (133)
_Zoltán_ Creative Commons License 2004.09.14 0 0 138
Hálás köszönet.
Előzmény: Advantech (137)
Advantech Creative Commons License 2004.09.14 0 0 137
Vista.
Neten kertem szallasajanlatokat toluk, egesz gyorsan kuldtek egy jo reszletes listat, kb 5-6 ajanlattal. Abbol valasztottunk.

A.
Előzmény: _Zoltán_ (136)
_Zoltán_ Creative Commons License 2004.09.14 0 0 136
Meg tudnád mondani, hogy melyik utazási irodán keresztül foglaltátok a szállást?
Köszi.
Előzmény: Advantech (123)
hyp-r Creative Commons License 2004.09.14 0 0 135
A www.venere.com oldalon keress rá a Bed&Breakfast rovatra és ott aktuális ajánlatokat találsz. 75-150€ között mozognak az árak, a vasútállomás közelében olcsóbb, a San Marco körzetben drágább. Mi a Trinitá nevű helyen voltunk, egy harmadik emeleti lakásban. A 4 szobához 2 fürdő tartozik, reggelit ágyba hozzák. Meglepő viszont, hogy foglalásnál Credit kártya szám kell, de fizetni csak kp lehetett. Egyébként mindenhol jó az itthoni Visa Electron. 
Előzmény: Törölt nick (134)
hyp-r Creative Commons License 2004.09.13 0 0 133

Hello!

Legfrissebb árak:

Parkolás: 24 óra SanMarco Garage: 26€

Szállás: 75€ - Bed&Breakfast Cannareggio-ban

Gondola: 80€

VeniceCard 1 fő/1nap: 18€ =vaporetto, WC, múzeumok ingyen!

Étel-ital árak nem túl vészes két fő ebéd: 20-25€

Most még friss az élmény kérdezzetek bátran.

KÁkos Creative Commons License 2004.09.05 0 0 132
Jó KÁkos is holtáig tanúl ! Majd legközelebb ! Elég kapkodós volt az odajutás, sok volt a dugó, igy nem volt idő tájékozódni, sajnos.
Előzmény: Wartburgos (130)
Wartburgos Creative Commons License 2004.09.05 0 0 130

Hy!

Akkor mi nagyon elcsesztük;)  mert 10,50 Eu-ért egésznapos Tourist Ticket-et váltotunk ki Punta  Sabbionin és Velencéből Muranora is eljutotunk vele.  Velence körbe hajózásánál ellenőrt is kaptunk.  Megvolt a jeggyel elégedve. Téves hajó választás miatt Treportit is megjártuk igy keverdtünk vissza Punta Sabbionira.  Ez most június végén volt.

 

Wartburgos

Előzmény: KÁkos (128)
alibabusic Creative Commons License 2004.09.05 0 0 129

Pontosan Jesolo-ban van csúzdapark ahova mennétek !!!

Itt + is tudod nézni :

 

http://www.aqualandia.it/

 

A mási kérdésedre a választ már megkaptad.

Jesolo környékéről Punta Sabbioni 10-20 km. - innen indulnak a hajók Velencébe.

Ha bemész kocsival Velencébe az messzebb van és a parkolás is jóval drágább és még akkor hajóval be kell menned a St. Márk térre / vagy gyalog /.

 

Punta Sabbioni-ból a hajók a St. Márk tér mellett tesznek le - kb. 100 m.

 

Előzmény: Törölt nick (126)
KÁkos Creative Commons License 2004.09.03 0 0 128
Punta Sabbioni-ból indul több hajójárat Velencébe, 10,50 € volt a raturjegy és meg kellett mondani melyik járattal akarunk visszajönni ( arra állítják ki a visszajegyet ). Tényleg elegendő hajó érkezett a visszaútra. Aug 25-én baromi nagy tömeg volt Velencében ! Megszünt a 4-es vapo, amivel szükebb körben be lehetett járni Velencét. Most 41 és 42 a számozás ( egyik óramutató szerint, másik ellene megy ) és teljesen kívűl kerülik a várost. 6 € volt a kétszer érvényesíthető jegy ( Muranonál kiszálltunk ). Cavallinonál is hatalmas volt a tömeg a piac miatt. 5 óra sajnos kevés volt, de Szlovéniából mentünk oda. A parkolás egész napra a kikötőben talán 4 (5;6) € volt (?).
Előzmény: Törölt nick (126)
jm26 Creative Commons License 2004.09.01 0 0 127
na Velence kimaradt az idei nyaralásból :-(  nem baj, majd jovore...  azért köszi az infókat!
Törölt nick Creative Commons License 2004.08.14 0 0 126

sziasztok !

 

Szeptember vége felé szeretnénk menni 4 napra Velencébe, Jesoló - Cavallino környékén akarunk kempingezni. Érdekelne, hogy hajóval vagy valamilyen tömegközlekedéssel be lehet-e onnan jutni Velencébe és kb. mennyiért.  Valamint a közelben van-e valamilyen jó csúszdapark, élménypark  gyerekeknek.

Kösz. 

jm26 Creative Commons License 2004.08.12 0 0 125
Kösz a kártyás infót! Én előre nem foglalok, mert nem tudom, hogy melyik nap fogunk odaérni. Majd ott megvesszük, remélem sikerül és normál áron.
Előzmény: Advantech (123)
hyp-r Creative Commons License 2004.08.12 0 0 124

Szerintem az ár nem sok, főleg a többi hotel árainak ismeretében.

De ez a Venice Card jól hangzik még a parkolóra is van kedvezmény - ezt még nem tudtam megfejteni.

Ha jól látom a Blue verzió Közelekedés és WC és az Orange-ban van csak múzeum belépés ->18euro a Junior!

 

Előzmény: Advantech (123)
Advantech Creative Commons License 2004.08.12 0 0 123
Sziasztok!

Szallast utazasi irodan keresztul foglaltuk, de a neten keresztul is kb ugyanennyibe lett vola, ugyanez a hotel. (Hotel Zecchini) Az ara valoban huzosnak tekintheto, de ennek ellenere ezt talaltuk a legolcsobbnak (84 euro/ket fo/ejszaka) Persze, ez nem jelenti azt, hogy nincs olcsobb.

Venice Card: a honlap alapjan en is ugy ertelmeztem, hogy csak elore foglalva lehet venni (vagy esetleg online fizetni), de a helyszinen is valtottak az emberek ilyet. Azt nem tudom, mas aron merik-e ugy. A 29 evet nekunk nem neztek, semmi iratot, stb nem kertek. Odamentunk, mutattuk a netes foglalas eredmenyet, kinyomtatva, megkerestek bennunket egy nyomtatott listan, kihuztak a nevunket, odadtak a kartyat, es kesz. Az egynapos kartya elvileg 24 oras, az elso belyegzestol szamitva 24 ora. (Az elso utazas elott le kell belyegeztetni a vaporetto megalloban talalhato jegykezelo keszulekkel. Ezt nem lattam sehova leirva, sem szoban nem hangzott el igy egyertelmuen, de en igy ertelmezem:-).) Ja, es csak a nagyforgalmu megallokban ellenoriztek a jegyet. Meg egyszer talalkoztunk ellenorokkel.

Az "iroda" a Roma teren, kozvetlenul a Canale Grande partjan van, a jegy- es berletpenztarakkal egy bodeban, a vaporetto megallok szomszedsagaban. Nem egyertelmu megtalalni, mert most valamit epitenek (hidat a Roma terrol a vasutallomas iranyaban) es nem latszik a terrol.
A netes foglalas eseten csak azon a napon lehet atvenni, amikortol ervenyes a kartya. Gondolom reggel kapjak meg a listat. Mi is probaltuk elozo nap atvenni, de nem ment.

A.
jm26 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 122
még egy kérdés lenne, hogy az 1 napos kártyát hogyan értik? vételtől 24 óra vagy éjjel lejár az aznapi, mindegy mikor vetted?
jm26 Creative Commons License 2004.08.11 0 0 121
Venice Card-ot csak neten lehet rendelni előre vagy a Call Centeren keresztül? Mert a honlapon ez derült ki számomra. Hülyeségnek tartom, hogy helyben nem készítenek azonnal. Vagy csak rosszul értelmeztem?????
hyp-r Creative Commons License 2004.08.11 0 0 120
Közben észleltem, hogy megírtad a foglalást, bocs.

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!