Keresés

Részletes keresés

ronaldinhogaucho Creative Commons License 2010.01.28 0 0 433

A wizzair HK-s szabályzatban ez áll: "Kizárólag azon tranzakció minősül vásárlás típusúnak, amelyet a Wizz Air Kártyát elfogadó bank vásárlás tranzakcióként jelöl meg, így nem minősülnek vásárlás tranzakciónak a kereskedelmi elfogadóhelyi POS-en vagy interneten keresztül végrehajtott fogadási / szerencsejáték típusú tranzakciók, készpénzfelvételi tranzakciók, továbbá a kamat és díjterhelések."

Ez azért is érdekes, mert megnéztem az OTP-s és AXA-s wirecard regisztrációim lekönyvelését: mindkét banknál "vásárlás kártyával". Ami azt jelenti, hogy nem az OTP és nem az AXA, hanem a bankkártyát elfogadó bank (ami több mint valószínű, hogy a Wirecard Bank...) vásárlás tranzakciónak minősítette. Akkor viszont bármilyen bankkártyával is regisztrálsz a wirecardon (pl. ERSTE wizzair HK), hasonlóképpen kéne lennie.

Az APEH esetében az elfogadó bank a MÁK (Magyar Államkincstár), a kérdés az, hogy ő minek minősíti a tranzakciót. Ez az "átutalásos" magyarázat tényleg kicsit sántít. Mindenesetre a jövő héten egy 2500 Ft-os illetékrészlet befizetésével bepróbálkozom az APEH-nél, hátha mégis. Legrosszabb esetben kamatot fizetek. Azt mondjátok ugye, hogy tuti nem fogja az ERSTE készpénfelvételnek könyvelni?

Előzmény: senator412 (432)
senator412 Creative Commons License 2010.01.28 0 0 432

Ebben lehet valami, így pl. amikor a magyarázgatásuk közben a következőt állították, az sem helytálló:

"A banki átutalás után az adott bank minden esetben átutalási költséget számol fel."

 

Abban viszont szerintem igazuk van, hogy az adórendezés bankkártyával semmiképpen sem vásárlás.

Előzmény: kivi000 (431)
kivi000 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 431
Én inkább arra tippelek, hogy az apehnak fogalma sincs róla, hogy hogyan működik a kártyás fizetés.
Előzmény: senator412 (427)
zahnstein Creative Commons License 2010.01.27 0 0 430
Majd kiderül, meglátjuk.
Aki kipróbálja, majd biztosan megírja.
Előzmény: senator412 (429)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 429

Most már csak az oldaná meg a kérdést, ha lenne, aki cib-es hitelkártyát regisztrál be a wirecardhoz, ott vajon hogyan kezelik a próbaterhelést.

Én is meg fogom próbálni a wizz kártyámmal, kíváncsi vagyok, az ertse minek minősíti. A fapadosinfón lévő leírásból szintén valami olyasmi derült ki, hogy kp felvételi díjat náluk sem számítottak fel, viszont kamatot igen. Ez arra utal, hogy mégiscsak kell lennie valami olyan kategóriának, ami nem kp felvétel, mégis az.

Előzmény: zahnstein (428)
zahnstein Creative Commons License 2010.01.27 0 0 428
A CIB-es dolgozó szomszéd azt mondja, náluk az összes műveletet vagy készpénzfelvétként (posta), vagy vásárlásként könyvelődik, más kategória náluk nincs. Persze simán lehet, hogy bankonként eltérő.
Előzmény: senator412 (426)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 427
De mégiscsak jó példa (vagy legalábbis nincs jobb), ui. maga az apeh is azt állítja, hogy átutalásként kezeli a kártyás befizetést, csak éppen annak felmerülő költségeit (a postával ellentétben) magára vállalja.
Előzmény: gambl-R (412)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 426

Igen, én is értem mit mondasz. De áttételesen mégis lehet átutalást végezni a kártyával, amit pl. a posta technikailag úgy old meg, hogy kp-t vesz fel róla (mert ahogyan írod, mást nem tehet, hiszen ez nem vásárlás, ergo csak kp felvétel lehet), amit aztán továbbutal. Ezért minősül kp felvételnek a csekkbefizetés.

 

Szerintem az apeh is ugyanígy jár el. Formailag kp-t vesz fel a kártyáról, amit befizet a saját számlájára, és közben állja ennek felmerülő költségeit. De én úgy kombinálom ezt az információhalmazt, hogyha valaki hitelkártyával végzi az apehes befizetést, az ugyan kp felvételi díjat nem fizet (ezt az állam állja), viszont a "kp jellegű művelet" miatt a bank kamatot terhel be a felvett összeg után, lévén az nem vásárlás.

Előzmény: zahnstein (423)
lesaux Creative Commons License 2010.01.27 0 0 425
Vagy küldd a STOP CREDIGEN szavakat a 17634-re. :)
...FGHKLÉJ Creative Commons License 2010.01.27 0 0 424
Nem éppen, anyukámnál is ez volt, az OTP-től kapott az előző tulaj ilyen dolgokat.
"Tilt" üzenetet kellett elküldeni állítólag, de nem jött be, viszont a fiókban leszedték a telefonszámról az ilyen üzeneteket.
Előzmény: jet set (421)
zahnstein Creative Commons License 2010.01.27 0 0 423
Értem, amiket írsz, de továbbra is úgy gondolom, hogy a bankkártyával két műveletet lehet végezni: vásárlás, kp-felvétel.
Az utalás és az inkasszó a példáidból a bankszámlához kötődik, nem a bankkártyához. Utalni lehet olyan számláról is, amihez nem kapcsolódik bankkártya, és inkasszálni is lehet bankkártya nélküli számlát. Sőt, mindkét esetben a számlaszámra kell hivatkozni.
Vagyis ha bankkártyával fizetek valahol (pl apeh), az nem egyenlő azzal, mintha átutalnám nekik (pl apeh) az összeget.
Előzmény: senator412 (410)
BJani Creative Commons License 2010.01.27 0 0 422

Én lesz.rom ki milyen sms-t küld, nem nagy dolog bedobni a kukába.

 

Leginkább azért fogom felhívni a bankot, hogy megkérdezzem mi ez.

Lehet, hogy valami tévedés, és más esetleg rosszul jár azzal, hogy nem kapja meg az SMS-ét.

Előzmény: jet set (421)
jet set Creative Commons License 2010.01.27 0 0 421
A bankot vagy a telefontársaságot?
Szerintem egyikkel sem érsz el semmit. A telefontársaság nem fogja kiadni, hogy kié volt korábban a telefonszám. A bank meg nem tud telefonszámra keresni. De még ha tudna is, akkor sem tilthatod le az sms küldést, mert nem te rendelted meg, nem a te számládhoz kapcsolódik.
Szóval időnként látni fogod az ismeretlen emberke költését/számlaegyenlegét/stb. No mercy!
Előzmény: BJani (418)
jet set Creative Commons License 2010.01.27 0 0 420
Igen, de valahogy sejtettem, hogy telefonnal együtt kapta. :-)
Előzmény: gambl-R (419)
gambl-R Creative Commons License 2010.01.27 0 0 419
Ebben az esetben nem is a telefon az igazán érdekes, hanem a sim kártya.
Előzmény: jet set (416)
BJani Creative Commons License 2010.01.27 0 0 418

Karácsonyra kaptam a telefonom.

 

Lehet, hogy ez lesz a dolog nyitja.

Amit vége a vizsgaidőszaknak felhívom őket.

Előzmény: jet set (416)
kobab Creative Commons License 2010.01.27 0 0 417
Sztem úgy harcolj mintha 9 millió forintról lenne szó, nehogy legközelebb már arra jöjjön a felszólítás....(bocs nem akarlak idegesíteni.) Családban mindenkinek megvan minden okmánya?! Fogyasztási áruhitelekkel is foglalkoznak. Az összeg egy ilyen részlet is lehet.
Előzmény: BJani (414)
jet set Creative Commons License 2010.01.27 0 0 416
Mióta van meg a telefonod?
Én rendszeresen kaptam valakinek a havi számlaegyenlegét, mert az ő számát adták ki újra és nem irányította át.
Havi 300-at költött, nem kispályázott.
Előzmény: BJani (414)
gambl-R Creative Commons License 2010.01.27 0 0 415
Szerintem, szimplán csak hülyék ! :) Én azért felhívnám őket azzal, hogy rendezni szeretném a tartozást, csak mondják már meg pontosan, hogy miről is van szó. :)
Előzmény: BJani (414)
BJani Creative Commons License 2010.01.27 0 0 414

Bár a repüléshez semmi köze nincs, azért mégis érdekelne a véleményetek:

Ma reggel kaptam egy SMS-t, melyben ez állt:

 

"Tisztelt Ügyfelünk!

XXXXXXXX sz.szerződése a mai napon 9279Ft lejárt tartozást mutat. Kérjük rendezze elmaradását!

Credigen Bank

06-1-453-5160"

 

Küldi: +36209000760

 

Az egészben csak az az érdekes, hogy se nekem, se családtagjaimnak nincs és soha nem volt kapcsolata ezzel a bankkal... :-)

A Bp-i telefonszám amúgy tényleg a banké.

Mi lehet ez? Tévedés, vagy valaki próbálkozik?

BJani Creative Commons License 2010.01.27 0 0 413

Bár a repüléshez semmi köze nincs, azért mégis érdekelne a véleményetek:

Ma reggel kaptam egy SMS-t, melyben ez állt:

 

"Tisztelt Ügyfelünk!

XXXXXXXX sz.szerződése a mai napon 9279Ft lejárt tartozást mutat. Kérjük rendezze elmaradását!

Credigen Bank

06-1-453-5160"

 

Küldi: +36209000760

 

Az egészben csak az az érdekes, hogy se nekem, se családtagjaimnak nincs és soha nem volt kapcsolata ezzel a bankkal... :-)

A Bp-i telefonszám amúgy tényleg a banké.

Mi lehet ez? Tévedés, vagy valaki próbálkozik?

gambl-R Creative Commons License 2010.01.27 0 0 412
A sárga csekk éppen nem túl jó példa, szerintem. A postán való csekkfizetés bankkártyával készpénzfelvétel, és ezáltal elég súlyos költsége van.
Előzmény: senator412 (410)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 411

Közben megtaláltam a levelezésemben, mit válaszolt az apeh írásban a kérdésemre (mert a biztonság kedvéért a telefonálás mellett ilyen módon is felvetettem nekik a problémát):

 

"Kérdésére válaszolva: az szja bankkártyával történo befizetése kártyás vásárlásnak nem minosülhet, mivel jelen esetben Ön egy állam által eloírt kötelezettséget teljesít, amelynek ellenértékeként nem kap semmilyen terméket, illetve szolgáltatást.

Az adó bankkártyával való befizetése az APEH bankterminálokon a banki átutalást helyettesíti. A banki átutalás után az adott bank minden esetben átutalási költséget számol fel. A bankterminálokon történo adófizetés éppen e banki átutalási költség megfizetését küszöböli ki azzal, hogy a bankkártyás adófizetés költségei az államot terhelik."

 

Nomármost ha ez átutalás, akkor ugyanúgy fogják kezelni a bankok, mint a postai csekkbefizetést (gondolom én, mert ezügyben bankkal már nem tárgyaltam).

Előzmény: senator412 (410)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 410

Pedig a "készpénzjellegű tranzakció" terminust éppen egy banki alkalmazott mondta nekem, ugyanis a wirecard néhány eurós próbaterhelése is ennek számít (legalábbis a Citibanknál). Vagyis nem kp. felvétel, így kp. felvételi díjat nem számoltak fel érte, viszont nem is vásárlás, ugyanis kamatot viszont kellett fizetnem utána

 

Valószínűnek tartom, hogy a "készpénzjellegű tranzakció" kifejezés egy gyűjtőnév amibe beleértik az átutalást és az inkasszót is. Ilyen jellegű pl. a sárga csekk befizetése bankkártyával a postán, ami valójában egy átutalási megbízás, ezért kp. felvételnek minősül. Ugyanezt magyarázta nekem az apehes is, hogy lényegében egy átutalási megbízást adok a kártyával, amikor befizetem vele az adót.

Előzmény: zahnstein (409)
zahnstein Creative Commons License 2010.01.27 0 0 409
Szerintem bankkártyával vagy kp-felvétel, vagy vásárlás történik. "készpénzjellegű tranzakció" nem létezik, szerintem. Az apeh bármit mondhat, ő csak a terminál üzemeltetői (elfogadói) oldal, ugyanúgy, mint a teszkós pénztáros. A bank tudna adekvát választ adni inkább erre a kérdésre. Szerintem.
Előzmény: senator412 (404)
gambl-R Creative Commons License 2010.01.27 0 0 408

Szerintem - bár nem vagyok szakértő - ha elegendő pénz van a számlán az adott tranzakcióhoz, akkor azt teljesítenie kell a banknak.

Valami más hiba csúszhatott a foglalásba, szerintem...

Előzmény: senator412 (407)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 407
Nem tudom... Meglehet, normál bankkártyánál is ugyanez lenne a helyzet. De ez csak egy kézenfekvőnek tűnő magyarázat a wizzit által leírt problémára. De lehet, hogy valami teljesen más ok van mögötte.
Előzmény: gambl-R (406)
gambl-R Creative Commons License 2010.01.27 0 0 406
De, miért lenne az baj, ha nem marad pénz a számlán fizetés után ?
Előzmény: senator412 (402)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 405
Nekem a legutóbb 0,78 € maradt a számlámon a vásárlás után, s az ment gond nélkül.
Előzmény: jet set (403)
senator412 Creative Commons License 2010.01.27 0 0 404
Csak az a bibi, hogy az apehnél végzett bankkártyás befizetés nem vásárlásnak minősül, márpedig pontok csak azért járnak. Én még tavaly rákérdeztem az apehnél, és az volt a válasz, hogy köztartozás megfizetése "készpénzjellegű tarnzakció", ami hitelkártyával végezve ráadásul kamatterheléssel is jár, úgyhogy azt ajánlom, ne így fizesd az adót!
Előzmény: ronaldinhogaucho (396)

Ha kedveled azért, ha nem azért nyomj egy lájkot a Fórumért!